Şimdi Ara

LG 40UB800V (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
6
Favori
40.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    40ub800 oyun için daha iyi olacaktır. VA panel olduğu için 4k 60fps sabit verebilmekte ve tepki süresi ips'e nazaran biraz daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberII

Tavsiye ederim şu ana kadar memnunum tv den

Merhabalar , biraz daha ayrıntılı şekilde televizyon hakkında fikirlerinizi alabilir miyim? Örneğin ;
    SD yayın kalitesi nasıl?
    4k Tv fakat Full HD film açtığınızda kalite ne durumda?
    Yaşadığınız herhangi bir problem var mı yüksek kalite videolarda kasma vs. Çünkü vatanda tvyi izlerken spider man filminin fragmanında bariz kasma olduğunu gördüm videodan mı anlayamadım.
    Son olarak maç yayınlarınızda herhangi bir kare atlama var mı ve sağlamlığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Biraz uzun oldu ama zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG 42UB820V aldım yorum yapayım:
    http://www.hepsiburada....b820v&categoryId=163192

SD Yayınları gayet iyi. Beklediğimden iyi. HD yayınları farkettiriyor SD'ye göre. Ses kalitesi tatmin edici.

Full HD filmler ve Blu-ray filmler gayet iyi ve kaliteli.

Wireless ile bağlandığınızda yazı yazmak youtube'da bişiler aramak zor. Henüz yapamadım. Kaliteyi falan seçemedim. Daha yeni kurcalıyorum bakalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 28 Ekim 2014; 19:27:12 >
  • Bence güzel televizyon tavsiye ederim.. Bendede aynı televizyon var.
  • burcumlop2 B kullanıcısına yanıt
    Fiyat 1900 tl ise hiç kaçırma derim.. Grey ürün olmasın bu bahsettiğiniz.. Üretici firma garantisi olduğuna dikkat edin derim ben.
  • Merhaba, Televizyonu alan tüm arkadaşlara hayirli olsun.

Pazar günü hepsiburada da 42ub820 modeli 1999 TL ye indi. Şu anda 2099 TL. Tekrar ineceğini düşünüyorum.

Bu model de değerlendirilebilir görüşündeyim. Tüm özellikler aynı sadece ekran daha büyük birde siyah kasa.

Büyük ekran sevenler için 49ub820v modelinin fiyatı da 2599TL 'ye kadar düştü.

Bilgi ve deneyimlerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

• burcumlop2 B kullanıcısına yanıt
    Aslında sorularının cevapları önceki mesajlarımda mevcut !

Görüntü kalitesi çok güzel tüm bağlantı teknolojileri mevcut tv de.
    SpiderMan i 1080p de bende denedim hiç takılma yada kare atlama yoktu renkleri ve görüntü kalitesi bence mükemmele yakın. Bundan daha iyi görüntü kalitesi istiyorsan LG OLED tv almanı öneririm. Hee ben bi tv ye 7.000 ₺ para veremem diyorsan bu tv seni her türlü tatmin eder.

Piyasadaki birçok tv de HDMI 2.0 yok ama bu tv de var geleceğe yönelik güzel bir yatırım bence

HDMI 2 Bilgi
    http://www.chip.com.tr/haber/hdmi-2-0-hakkinda-bilmeniz-gerekenler_42658.html

• bende bu tv ile VESTEL 47pf9090 arasında kalmıştım.

TV nin 40" olması 4k-1080p arasındaki fark fark edilemez düşüncesi ,
    4K yayın + videodaki azlık ,
    3D olmaması (Madem ileriye dönük tv alınacaksa bence mutlaka olmalı) ,
    Yabancı kullanıcı yorumlarında tv nin 1080p de bile fullhd tv ler kadar performanslı olmadığına dair yorumlar ,

Gibi nedenler ile bu tv yi almaktan vazgeçip 47pf9090 aldım.
    Umarım pişman olmam.
  • cyber II ne dediğin belli değil bi demişsin webos var kutuda yazıyo sonra yok demişsin panel ips deyip sonra yine karar değiştirmişsin sen bu televizyonun satışından para mı kazanıyosun milleti yanlış yölendirme alacak arkadaşlar iyi araştırma yapsın ben 3 gündür kulanıyorum öyle aman aman bi televizyon değil 1080p filmlerde kasmalar olabiliyo ona göre kusursuz bi televizyon değil smartı idare eder kullandığım uydu alcısı digitürkün dt 9102 hd modeli hd yayınlar güzel normal yayınlarda kanalına göre güzel mesala ntv sporu izlerken çok sıkıntı yok ama dandik bi kanalda görüntü bildiğin çamur kanal geçişleri kendi uydu alıcısında fena değil ama digitürkte çok yavaş uydu lıcısıyla ilgili bi durum herhalde bence orta-üst arası bi televizyon normal bi televizyon yani bu paraya 3d full hd de düşünülebilir
  • LG 42UB820V ile ilgili yorumlarıma devam edecek olursam:

Panel gündüzleri eğer oda çok fazla ışık alıyorsa parlıyor ve gözü yorabilir belli açılardan ancak gece her açıdan harika renkler sunmakta. HDD'den 1080p filmler gerçekten iyi. PC'den Bluray filmler de eğer ses sisteminiz varsa bayağı bir iyi. Filmlerde kasma vs. olmuyor, TV geçişleri HD olanlarda biraz daha yavaş.

Bunun dışında youtube'dan 720p üstü kendi video açamıyor ya da ben açmasını bilmiyorum. Face, youtube uygulamalarını falan sevmedim tuhaf geldi kullanmak için uğraştırıyor biraz. Bunun dışında laptop'tan oyun deneyimi 2m mesafe için harika denilebilir. PC kasasını taşımayı üşendim şimdilik ancak onla da denerim.

Bunun dışında başka TV'ler ile karşılaştıracak olursam SAMSUNG UE40F8000SLXTK ile aralarında renklerde farklılık var daha canlı ve doygun renklere sahip IPS panelli 4k TV bunun dışında SAMSUNG UE40F8000SLXTK'de yanlardan izlerken görüntü kalitesi düşüyor ancak LG 42UB820V'de bu pek yok. Bir de kumanda farkı var. Bunun dışında Samsung'un ek özellikleri iyi elle kanal değişme, sesle kontrol falan bir de LG'nin işlemcisi daha düşük sanırım daha ağır geldi bana Samsung'a göre.

• Ürünü çıktığı hafta aldım.

HD yayınlarda süper, SD yayınlarda bulanıklık var.

ps4 ve xbox one'da oynadım, sanki böyle çok az lag sezdim ama çok az..

PC'ye bağladım, 4k görüntüyü aktardım ama lag ciddi miktarda var. 2k gibi bir çözünürlük var o makul, 1080 p ise sorunsuz. Renkleri , inceliği ve paneli çok güzel bir cihaz. kurulum için aramama rağmen lg gelmedi bende kendim kurdum.. bir sorun olur mu bilmem..

Ucuz 4k'lar yavaş yavaş giriyorlar piyasaya .. bu güzel bir gelişme ama 4k içerik yok bu kötü..
  • Yaw 4k TV bakıyonuz ve hala SD yayın nasıl diye soruyonuz. Almayın o zaman 4k kardeşim. Şahsen ben hala bu zamanda SD yayın yapan kanalları izlemiyorum. Hd yayın yapmiyorlarsa zaten kalitesiz dır bu kanallar seyretmeyinki kendilerine çeki düzen versinler.

Bu arada mediamarkta 1699tl gece kuşunda. Ama teknosanin sitesinde de 1680 görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kugutex -- 19 Kasım 2014; 23:49:49 >
  • Bu tvyi n11 üzerinden aldım. 4k yayın haricinde sd ve hdlerde kötüydü. Input lag denilen olay oyun modunda bile 60ın altına inmiyor. Hdlerde bu kadar kötü olacağını düşünmezdim ama malesef kötü. Şu an için pc de 4k 30hz olarak verildiğinden film için sıkıntı olmasada oyunda vs sorun yaratıyor. Magic remote dışında pek beğendiğim özelliği olmadı. Bu tvyi iade edip samsung h5570 aldım. Menü geçişleri,tvnin açılışı vs. daha hızlı
  • Merhaba,
    cihazın uydu alıcısı 4k yayınları çekiyor mu?
  • Malesef deneme sansim olmadi

• allitas kullanıcısına yanıt
    evet
  • http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-40UB800V
    Yorumlarınızı okudum... bende vatan bilgisayardan 1699 tl'sipariş verdim, bu gün geldi pazartesi kurulum için servis gelecek. Bakalım bizde inceledikten sonra düşüncelerimizi paylaşırız
    Panel için lg tr de ultra ıps panel olarak yazılmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besthawk -- 7 Aralık 2014; 0:30:19 >
  • SD yayınlar nasıl gösteriyor asıl önemli olan o, her kes de Full HD alıcı yok SD yayın izlerken foto çekebilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: besthawk

http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-40UB800V
    Yorumlarınızı okudum... bende vatan bilgisayardan 1699 tl'sipariş verdim, bu gün geldi pazartesi kurulum için servis gelecek. Bakalım bizde inceledikten sonra düşüncelerimizi paylaşırız
    Panel için lg tr de ultra ıps panel olarak yazılmış...

Panel ips değil. Lg bütün bilgileri kopyalayıp yapıştırmış. Sd yayınlarda Full hd tvlerden daha kötü gözüküyor. Full hd yayınlar da upscale yapsan bile kötü. Ancak 4k yayınlarda süper görüntü veriyor. Magic remote sorunsuz çalışıyor.Youtube da 4k video izlenemiyor. Sadece 720p açabiliyor.

• Bende bu televizyonu nasip olursa yıl başından sonra alırım diyordum ama yazıyı başından beri takip ediyorum baya memnun kalmamış arkadaşlar var; kağıt üstünde özellikleri güzel görünüyordu ama kullananlar aynı şeyi söylemiyor şimdi sil baştan bir daha televizyon araştırmasına gireceğiz iyi mi! bu özellikle philips in 9 serisi muadil televizyonu vardı ama 900 hertz değildi tabi 200 hertz tazeleme hızı vardı dur bakalım hadi hayırlısı, yorum yazan arkadaşlara dürüst yorumları için can-ı gönülden teşekkür ediyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.