Şimdi Ara

LG 27GL850 27' Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.395
Cevap
26
Favori
72.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 27gl83a siparişi verdim hocam, 27gl850 ile arasında ufak birkaç fark var sanırım sadece. Bakalım inşallah sorunsuz bir ürün gelir de uğraşmam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrardan GL850 satın aldım. Dün geldi. Testleri yaptım, monitörde hiçbir sorun yok fakat ilk aldığımda oversaturation yüzünden iade etmiştim. Konuda Aresmar nickli arkadaşın paylaştığı ICC'yi kullanıyorum ilk başta oversaturation'ı düzelttiğini düşündüm fakat daha dikkatli inceleyince bu ICC'nin sadece Google Chrome'daki renkleri düzelttiğini fark ettim. Nasıl oluyor bilmiyorum ama ne masaüstü renklerini ne oyun renklerini düzeltiyor. Hiçbir değişiklik yapmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Queloon -- 22 Ocak 2021; 13:41:42 >
  • BilgisayarMeraklısı B kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz sorun her panel tipinde olabilecek üretimsel bir sorun. LG veya IPS e özel değil.

IPS karakterinde glow ve blb sorunları var. Bazısına az bazısına çok miktarda geliyor. VA karakterinde ghosting vb sorunlar var gibi gibi gidiyor liste. Her panelin kendine has artıları ve eksileri var, kullanıcılar ihtiyacına göre panel tipini seçip alıyor.

IPS monitör alırken de özellikle iade politikası kolay olan sitelerden alın başınız ağrımasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 23 Ocak 2021; 17:44:44 >
  • merhaba, 2 gündür ekranda titreşim ve bir önceki oyunun ya da pencerenin belli belirsiz izleri kalmaya başladı. Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra bile açılıştaki siyah ekranda kapanmadan hemen önceki masaüstünün silüeti farkedilebiliyor. Ekran kartının sürücüsünü güncelledim vs. devam ediyor. Servis yolu gözüktü galiba yaşayan var mı benzer sorunu

• cemil-mustafa kullanıcısına yanıt
    Bu modelde yaşadığınız problemi yaşayan kullanıcıya hiç rastlamadım.
  • Erdo4 kullanıcısına yanıt

Ekran kartının güncel sürücülerini denemiştim. Bir kaç tanesini kaldırıp yeniden kurdum. Sanırım eski sürücüler düzgün bir şekilde kaldırılamadığından böyle bir sorun oluştu, temiz kurulumdan sonra sorun yok gibi.

• Erdo4 kullanıcısına yanıt

Merhaba, sorun aynen devam ediyor maalesef. Şimdilik sadece fifa 21 de yapıyor gibi, kısa süreli cs go oynadım göremedim. 0:09 da son değişiklik başlığının altında bir önce ekranın izleri (takım kadrosu) görülebiliyor. 0:55 de oyundan çıktığım halde masaüstünde beşiktaş arması var. Ekran kartım amd 5700 xt. adaptive-sync vs den olabilir mi? 8 aydır kullanıyorum monitörü, daha önce hiç olmadı, hep aynı ayarlardı diye hatırlıyorum. Başlangıçta olmuyor, oyunu 30 dk civarı oynadıktan sonra önce menülerde bir titreşim başlıyor sonra bu izler beliriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Queloon

Tekrardan GL850 satın aldım. Dün geldi. Testleri yaptım, monitörde hiçbir sorun yok fakat ilk aldığımda oversaturation yüzünden iade etmiştim. Konuda Aresmar nickli arkadaşın paylaştığı ICC'yi kullanıyorum ilk başta oversaturation'ı düzelttiğini düşündüm fakat daha dikkatli inceleyince bu ICC'nin sadece Google Chrome'daki renkleri düzelttiğini fark ettim. Nasıl oluyor bilmiyorum ama ne masaüstü renklerini ne oyun renklerini düzeltiyor. Hiçbir değişiklik yapmıyor.

Çözüm gayet basit renk canlılığından rahatsızsanız, ekran kartının kontrol panelinden veya ekranın rgb ayarlarından renk canlılığını azaltabilirsiniz. NVIDIA için ayrıca oyunda kullanım için filter özelliği de var, AMD için var mı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 25 Ocak 2021; 0:51:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemil-mustafa

Merhaba, sorun aynen devam ediyor maalesef. Şimdilik sadece fifa 21 de yapıyor gibi, kısa süreli cs go oynadım göremedim. 0:09 da son değişiklik başlığının altında bir önce ekranın izleri (takım kadrosu) görülebiliyor. 0:55 de oyundan çıktığım halde masaüstünde beşiktaş arması var. Ekran kartım amd 5700 xt. adaptive-sync vs den olabilir mi? 8 aydır kullanıyorum monitörü, daha önce hiç olmadı, hep aynı ayarlardı diye hatırlıyorum. Başlangıçta olmuyor, oyunu 30 dk civarı oynadıktan sonra önce menülerde bir titreşim başlıyor sonra bu izler beliriyor.

FIFA, CS GO gibi oyunlardaki anlık titremeler SYNC teknolojilerinden kaynaklı. Sadece bu monitöre özel değil, yıllardır var olan sorunlar (FreeSync başlangıcından beri). NV GPU ve G-SYNC Compatible ile çok daha az oluyor orası bir gerçek. Sadece ufak ufak açılışlarda ve menü geçişlerinde görülüyor. LG 27GL850 27" Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme 

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam. Yalnız fifa 21 i ekimden beri oynuyorum hiç yapmamıştı, Fifa 20 de de hiç farketmedim cs de de. Eğer öyleyse içim rahatladı bi nebze

• quote:

Orijinalden alıntı: cemil-mustafa

Teşekkür ederim hocam. Yalnız fifa 21 i ekimden beri oynuyorum hiç yapmamıştı, Fifa 20 de de hiç farketmedim cs de de. Eğer öyleyse içim rahatladı bi nebze

Rica ederim.

Belki dikkat etmemişsinizdir belki de son sürücü güncellemeleri ile beraber tekrar ayyuka çıkmıştır. AMD, özellikle sync konusunda bir sürücüde düzelttiğini başka bir sürücüde bozabiliyor. NV tarafında da olmuyor değil tabii ama daha nadir diyelim.

Velhasıl kelam; bu bahsettiğim oyunlardaki FreeSync problemi ezelden beri var. G-SYNC Compatible; FreeSync devşirmesi olduğu için dediğim gibi onda da var ama çok daha az denebilir. Sadece belli kısımlarda olduğu için çok kafaya takılması gerektiğini düşünmüyorum. En olmadı NV tarafına geçiş yapabilirsiniz. LG 27GL850 27" Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme 

• AMD ekran kartı ile hiç sorun yaşamıyorum, yav he he.

• Brightness flickering may intermittently occur in some games or applications when Radeon™ FreeSync is enabled, and the game is set to use borderless fullscreen.
    • Display flicker or corruption may be experienced when two displays are connected to Radeon RX Vega series graphics products with at least one display set to a high refresh rate.
    • Metro Exodus™ may experience intermittent application crashes with DirectX® Raytracing enabled.
    • Radeon™ recording and streaming features may fail to enable on AMD Radeon™ HD 7800 series graphics products.
    • Screen flickering might be observed when using MSI Afterburner.
    • Enhanced Sync may cause a black screen to occur when enabled on some games and system configurations. Any users who may be experiencing issues with Enhanced Sync enabled should disable it as a temporary workaround.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 27 Ocak 2021; 12:29:15 >
  • Silinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkbilir -- 4 Şubat 2021; 14:37:18 >
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt

Merhaba, yukarıda bir arkadaş da yazmış, Msi afterburner tarzı tüm uygulamaları kaldırdım amd kartlarda sıkıntı çıkarıyorlarmış. Sadece radeon yazılımını kullanıyorum. 2 saate yakın denedim, sorun yok şu an gayet iyi hocam.

• GL850 göz ve baş ağrısı yapıyor mu arkadaşlar?

• LG 27GL850 27" Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme

LG 27GL850 27" Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme

ISO 800 , pozlama 1/8 100-75-50-25 parlaklik
    Sizce iade mi edilmeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: menectras

GL850 göz ve baş ağrısı yapıyor mu arkadaşlar?

Daha önce TN panel kullanıyordum. Şimdi bu monitörü kullanıyorum. Işıklı ortamda ve 50 brightness ile kullanıyorum. Brightness daha da azaltılabilir. Gözlük de takıyorum. Bir göz, baş ağrısı yapmadı. IPS çok farklıymış her gün daha da güzel gelmeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glyph -- 9 Şubat 2021; 13:44:14 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 12 Şubat 2021; 22:1:7 >
  • GN880 modelini almaya düşünüyorum. Kitaplıklı masa olduğundan sınırlı bir yükseklik alanım var.

Acaba elinde bu model olan arkadaş min yükseliği ölçüp söyleyebilir mi?

• mrtcelebi1 kullanıcısına yanıt
    O monitöre özel konuda söylediğiniz bilgi mevcut. Ben buraya ilgili mesajın linkini ekliyorum.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&m=147860677
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.