Şimdi Ara

LG 27GL850 27' Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.395
Cevap
26
Favori
72.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Reddit'ten:

"I got one as well and will be sending it back. Still has poor motion control throughout the entire refresh range like the previous VG27AQ - have to manually adjust overdrive for every game depending on what fps you get if you're using vrr. Playing games at 60-100hz is noticeably blurrier than other monitors because of the slower response times in that range. I was very interested in elmb sync, but it's unusable at lower refresh rates - really only usable at 120+ hz. Even at max refresh, you can see crosstalk happening and it can be distracting. LG 27gl850 handles motion far better, especially throughout the entire vrr range - I'll be buying the refreshed 27gn850 once it's released on Amazon."

Alan pişman olup LG ye geçeceğini söylemiş. Motion Blur çok demiş. Dikkatli olun.

• Sonunda yeni bir rakip gelebildi. LG Nano IPS paneline rakip bir AUO marka panel kullanan MSI monitör çıktı.  

Hızlı IPS panel arenasında ortalık iyice karışmaya başladı.

• AUO nun bu yeni paneli çok başarılı gözüküyor. Güzel paneller üretilmeye sonunda başlandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

Reddit'ten:

"I got one as well and will be sending it back. Still has poor motion control throughout the entire refresh range like the previous VG27AQ - have to manually adjust overdrive for every game depending on what fps you get if you're using vrr. Playing games at 60-100hz is noticeably blurrier than other monitors because of the slower response times in that range. I was very interested in elmb sync, but it's unusable at lower refresh rates - really only usable at 120+ hz. Even at max refresh, you can see crosstalk happening and it can be distracting. LG 27gl850 handles motion far better, especially throughout the entire vrr range - I'll be buying the refreshed 27gn850 once it's released on Amazon."

Alan pişman olup LG ye geçeceğini söylemiş. Motion Blur çok demiş. Dikkatli olun.

Anladım hocam tam almaya karar verdim fiyatı artmış gl850 nin birde yakın benzer model olan gl83a aralarında fazla fark var mıdır acaba fiyat olarak daha uygun ?

• -Gardiyan- kullanıcısına yanıt

Daha önce cevaplamıştık Geniş Renk Gamutu (Nano-IPS) ve USB hub yok o yüzden daha ucuz. Geniş renk gamutu HDR modu için daha canlı renk verirken işe yarıyor. Normalde zaten HDR açık şekilde kullanmıyorsunuz bilgisayarınızı.

Yani USB ve HDR pek önemli değilse aradaki fiyat farkı da önemli orandaysa alınabilir evet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 14 Kasım 2020; 0:1:7 >
    yukarda bilen biri nano ips olmayan ve usb portları bulunmayan versiyon demişti hocam onun için. 27gl850 4bin’e düşüyor sık sık, diğeri 3900 (amazon fiyatları). acelesi yoksa black friday bekleyin, olmadı 4bin’e düşmesini bekleyin derim, naçizane.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omara

yukarda bilen biri nano ips olmayan ve usb portları bulunmayan versiyon demişti hocam onun için. 27gl850 4bin’e düşüyor sık sık, diğeri 3900 (amazon fiyatları). acelesi yoksa black friday bekleyin, olmadı 4bin’e düşmesini bekleyin derim, naçizane.

Sanırım black friday beklicem hocam. Daha önce GL850 3600 lira civarında GL83A 3350 lira olduğu zamanlar kaçırmıştım ödemelerim yoğun olduğu döneme denk geldi. Bakalım black friday zamanı umarım bu fiyatları görebiliriz tekrar.

@aresmar

Teşekkürler hocam. Tercihimi fiyat durumuna bağlı olarak gl850 yada gl83a ikisinden birinde kullanıcam.

• Benim para iadesi geldiği gün monitörün fiyatı 4bin civarına düşmüştü. Daha iyi bir alternatif olmadığı için riske girip tekrar bunu aldım. Gelen monitörün glow sorunu öncekine göre daha normal seviyelerde. Evet yine var ama idare edilir en azından. 4255 tl'ye almıştım 250 tl de kar etmiş oldum. Ayrıca renk kalibrasyonuyla mı ilgili bilmiyorum ama bunun görüntüsü daha farklı daha güzel geldi gözüme. Bir de diğer monitörde sağ ve sol kenarlar hafif karartı gibiydi bunda o da daha az, varla yok arası. Aynı iki ürün arasında bu kadar fark olması da enteresan.

• gamer1'deki gama mod geçişlerinde bile büyük fark var. sanırım önceki monitörün kalibrasyonu çok kötü durumdaymış zaten gözüm bir türlü alışamamıştı.

• https://www.itopya.com/lg-27-27gl850-b-144hz-1ms-2xhdmi-dp-hdr10-qhd-ultragear-nano-ips-freesync-ve-g-sync-uyumlu-gaming-monitor/

itopya ile alışveriş tavsiye etmiyorum (çok çok çok zorunlu kalınmadıktan sonra). Eğer alacak olan varsa 3.799 TL şu an itibariyle.  

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    itopya düşürdüyse amazon da düşürür hocam. beklemekte fayda var bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

https://www.itopya.com/lg-27-27gl850-b-144hz-1ms-2xhdmi-dp-hdr10-qhd-ultragear-nano-ips-freesync-ve-g-sync-uyumlu-gaming-monitor/

itopya ile alışveriş tavsiye etmiyorum (çok çok çok zorunlu kalınmadıktan sonra). Eğer alacak olan varsa 3.799 TL şu an itibariyle.  

6 adet vardı bir tane aldım havada gitti zaten iyi fiyattı amazon düşürürse oradan alıp bunu iptal edeceğim artık

• quote:

Orijinalden alıntı: GokhanMaths

6 adet vardı bir tane aldım havada gitti zaten iyi fiyattı amazon düşürürse oradan alıp bunu iptal edeceğim artık

Alıntıları Göster

• Bende 7.999 TL'den LG 27" 27GN950-B modelini aldım itopya'dan düşünen varsa daha uyguna alınmaz bence. Media markt mağazalarında da geçen ay 7.999'a satılmıştı ama artık sabit 8.799 TL. Amazonda da var ama media marktaki stok biterse amazon fiyatı 9.500 TL yapıyor media markta stok varsa 8790 TL'den satıyor.

• Bu monitörün her şeyi çok iyi ama ergonomisi berbat bence. LG bir bunu es geçmiş

• harunefetr kullanıcısına yanıt

Ergonomisindeki tek eksik sağa sola döndüremiyorsun. Evet eksik olmasına eksik ama ofiste kullanmadığın sürece çok kullanılan bir özellik değil evinde oyun oynayanlar için. Ofis vs için Ergo modelini çıkardılar ergonomik ayaklı o tercih edilebilir.

• Amazonun 3600 lira fırsatı kaçırdık, itopyanın 3800 lira fırsatı kaçırdık sanırım alamayacağım bu monitörü   Umarım tekrar indirime girer de yakalarız bu sefer.

hocam amazon indirimi olursa mention beklerim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Omara

hocam amazon indirimi olursa mention beklerim :)

Takipteyim hocam denk gelirsem güzel bir fırsata haberdar ederim. 

• Ben de monitör için iki hafta kadar pusuya yatıcam. Beni de unutmayın  

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.