Şimdi Ara

LG 24MP59G (IPS, 75Hz, Freesync) - (Vatan fiyatı 614 TL, teknosa mağazadan teslim al seceneğiyle 588 TL) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
7.467
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Monitorün arkasında 3,5 mm jack çıkışı var. Hoparlörü buraya bağlayabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen hafta vatandan 24mp58 olan modelini aldım aralarında 10 tl fark vardı. Satan arkadaş 58 in paneli daha iyi dediği için öyle aldım. 5ms GTG, 1ms MBR diye geçiyor. Tn monitörden geçtim bana karanlık geldi ama ayarlarla güzel renkler elde ediliyor. Eğer fps oynamıyosanız yada profesyonel değilseniz işinizi görecektir. Bu fiyata alına bilcek iyi bir ips panal.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • amazonda kargo haric 557,29 tl ediyor. teknosa fiyatı gayet güzel. monitör ihtiyacı olanlar için güzel fırsat.
  • 144 hz olsaydı tam istediğim monitor aslında.
  • Ben bu monitörü birkaç ay önce vatandan 750TL'ye almıştım. Güzel inmiş fiyatı. Şu anda kullanıyorum memnunum. Arkasındaki jack çıkışı baya kaliteli, 60ohm kulaklığımı güzel besliyor.

1ms olayı yazılımsal bir şey. Normal gecikme değeri 5ms. Ama oyunlar için gerekli olan(sanıyorum gray to gray) değer 1ms oluyormuş diye anlatıyorlardı. Ben çok önemsemediğimden takılmadım. Panelden açılabiliyor bu özellik ama ben gerek duymuyorum, rekabetçi tarzda oyunlar oynamıyorum.

TN panelden bu monitöre geçtim, IPS panel her türlü tercih edilebilecek bir panelmiş onu anladım. Ben genelde monitörün tam karşısındayım, ona rağmen görüş açısının geniş olmasının keyfi bambaşka geldi. Renk doğrulu da aynı şekilde böyle. E-spor oyuncusu değilseniz, bu işten para kazanmıyorsanız falan 1ms için TN panel çekilmez. Renklerin doğruluğu, görüntü açısının verdiği avantajla çok daha keyif alıyorsunuz oyun oynarken.

Özetle IPS olması, freesync içermesi, 75Hz olması(Ben başta pek fark sezemedim ama oyunlarda 60fpsye düştüğümde kasıyormuş gibi hissediyorum, yani az da olsa akıcılık hissediliyor), oyun monitörü olması(Black stabilizer ile siyah renkleri aydınlatıyor, düşmanlar daha rahat görülüyor) ve bu fiyata edinilebilmesi bence gayet başarılı kılıyor bu monitörü. Ben çok araştırdım, 75hz ips panel ve freesync içeren muadil monitörler min 1000TL civarında bulunabiliyor.

edit: Belirtmeyi unutmuşum, dezavantaj olarak vesa montajı desteklemiyor. Ben masanın üzerine koyduğumdan benim için problem olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emmanuel Goldstein -- 25 Şubat 2018; 15:44:43 >

• Emmanuel Goldstein kullanıcısına yanıt
    mat yansımasız ekran mı hocam bu model?
  • wntln kullanıcısına yanıt
    Anti-glare mat ekran evet. Teknik özellikleri şurada var:
    https://www.displayspecifications.com/en/model/95b6b21
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emmanuel Goldstein

Ben bu monitörü birkaç ay önce vatandan 750TL'ye almıştım. Güzel inmiş fiyatı. Şu anda kullanıyorum memnunum. Arkasındaki jack çıkışı baya kaliteli, 60ohm kulaklığımı güzel besliyor.

1ms olayı yazılımsal bir şey. Normal gecikme değeri 5ms. Ama oyunlar için gerekli olan(sanıyorum gray to gray) değer 1ms oluyormuş diye anlatıyorlardı. Ben çok önemsemediğimden takılmadım. Panelden açılabiliyor bu özellik ama ben gerek duymuyorum, rekabetçi tarzda oyunlar oynamıyorum.

TN panelden bu monitöre geçtim, IPS panel her türlü tercih edilebilecek bir panelmiş onu anladım. Ben genelde monitörün tam karşısındayım, ona rağmen görüş açısının geniş olmasının keyfi bambaşka geldi. Renk doğrulu da aynı şekilde böyle. E-spor oyuncusu değilseniz, bu işten para kazanmıyorsanız falan 1ms için TN panel çekilmez. Renklerin doğruluğu, görüntü açısının verdiği avantajla çok daha keyif alıyorsunuz oyun oynarken.

Özetle IPS olması, freesync içermesi, 75Hz olması(Ben başta pek fark sezemedim ama oyunlarda 60fpsye düştüğümde kasıyormuş gibi hissediyorum, yani az da olsa akıcılık hissediliyor), oyun monitörü olması(Black stabilizer ile siyah renkleri aydınlatıyor, düşmanlar daha rahat görülüyor) ve bu fiyata edinilebilmesi bence gayet başarılı kılıyor bu monitörü. Ben çok araştırdım, 75hz ips panel ve freesync içeren muadil monitörler min 1000TL civarında bulunabiliyor.

edit: Belirtmeyi unutmuşum, dezavantaj olarak vesa montajı desteklemiyor. Ben masanın üzerine koyduğumdan benim için problem olmadı.

Aynen katılıyorum, fiyat/performans oranı olarak gayet başaralı, online oyunlarda derece kasmayan normal kullanıcılar için çok iyi.

Monitör ile ilgili aklımdaki tek soru işareti monitör ayarlarını yaptığımız joystick im aynı zamanda basmalı aç/kapa düğmesi olması. Keşke aç/kapa için ayrı bir tuş koysalardı. Ömrü kısa olur mu diye aklımda soru işareti yarattı.

• Benq monitörlere bakıyordum bunun indirime düşmesi acaba alsam mı dedirtti. Benq monitörlerin paneli nasdir. Lg markası bana pek iyi gelmiyor da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullananlar memnunsa bende alabilirim.
  • uzaktan kumandası var mı aaba??
    hem TV hemde mönitor olarak kullanmak için,
  • Mihmander kullanıcısına yanıt
    Yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emmanuel Goldstein kullanıcısına yanıt
    duvara bağlayabilir miyiz? bu display porta hdmi kablosu bağlanıyor mu?
  • reactor1111 kullanıcısına yanıt
    Vesa montajı yani duvara monte için gerekli vida yerleri bulunmuyor.

• Y!Ğ!DO kullanıcısına yanıt
    Ayak yerinden bağlantı filan olmuyor mu acaba?

• wntln kullanıcısına yanıt
    Hocam Mrhaba.Ürünü mağaza teslim seçenegi ile 588 tl ye teknosadan aldım. Dün kutusunu açtım ilk dikkatimi çeken şey panel etrafındaki çerçevenin sağ tarafının oynaması oldu.Siz de benzer durum var mı acaba? LG 24MP59G (IPS, 75Hz, Freesync) - (Vatan fiyatı 614 TL, teknosa mağazadan teslim al seceneğiyle 588 TL)
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratalemdar

Hocam Mrhaba.Ürünü mağaza teslim seçenegi ile 588 tl ye teknosadan aldım. Dün kutusunu açtım ilk dikkatimi çeken şey panel etrafındaki çerçevenin sağ tarafının oynaması oldu.Siz de benzer durum var mı acaba? LG 24MP59G (IPS, 75Hz, Freesync) - (Vatan fiyatı 614 TL, teknosa mağazadan teslim al seceneğiyle 588 TL)

doğru yeri anladıysam, ben bir oynama göremedim çerçevede.

• Ürün tekrar ne zaman indirime girer acaba? Cidden ihtiyacım var böyle bir monitöre...

• 588 liraya çok iyi fırsatmış gerçekten 740 lira olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: Nulla Poena Sine Lege

Hem ips hem 1 ms hem 75 hz bu fiyata baya iyiymiş.
    15 yıldır hep söylüyorum 1ms diye bir panel yok
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.