Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

LG 24MP59G (IPS, 75Hz, Freesync) - (Vatan fiyatı 614 TL, teknosa mağazadan teslim al seceneğiyle 588 TL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
45
Cevap
3
Favori
7.054
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> LG 24MP59G (IPS, 75Hz, Freesync) - (Vatan fiyatı 614 TL, teknosa mağazadan teslim al seceneğiyle 588 TL)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Emmanuel Goldstein

Ben bu monitörü birkaç ay önce vatandan 750TL'ye almıştım. Güzel inmiş fiyatı. Şu anda kullanıyorum memnunum. Arkasındaki jack çıkışı baya kaliteli, 60ohm kulaklığımı güzel besliyor.

1ms olayı yazılımsal bir şey. Normal gecikme değeri 5ms. Ama oyunlar için gerekli olan(sanıyorum gray to gray) değer 1ms oluyormuş diye anlatıyorlardı. Ben çok önemsemediğimden takılmadım. Panelden açılabiliyor bu özellik ama ben gerek duymuyorum, rekabetçi tarzda oyunlar oynamıyorum.

TN panelden bu monitöre geçtim, IPS panel her türlü tercih edilebilecek bir panelmiş onu anladım. Ben genelde monitörün tam karşısındayım, ona rağmen görüş açısının geniş olmasının keyfi bambaşka geldi. Renk doğrulu da aynı şekilde böyle. E-spor oyuncusu değilseniz, bu işten para kazanmıyorsanız falan 1ms için TN panel çekilmez. Renklerin doğruluğu, görüntü açısının verdiği avantajla çok daha keyif alıyorsunuz oyun oynarken.

Özetle IPS olması, freesync içermesi, 75Hz olması(Ben başta pek fark sezemedim ama oyunlarda 60fpsye düştüğümde kasıyormuş gibi hissediyorum, yani az da olsa akıcılık hissediliyor), oyun monitörü olması(Black stabilizer ile siyah renkleri aydınlatıyor, düşmanlar daha rahat görülüyor) ve bu fiyata edinilebilmesi bence gayet başarılı kılıyor bu monitörü. Ben çok araştırdım, 75hz ips panel ve freesync içeren muadil monitörler min 1000TL civarında bulunabiliyor.

edit: Belirtmeyi unutmuşum, dezavantaj olarak vesa montajı desteklemiyor. Ben masanın üzerine koyduğumdan benim için problem olmadı.
    Merhaba aynı monitörü kullanıyoruz size bir sorum olacak. Ben aygıot yöneticisinden yanlışlıkla lg monitörü kaldırdım şu an baktığımda genel pnp monitör olarak görünüyor bunu nasıl tekrar eski haline getirebilirim bir diğer sorum ise gaming mod ayarını kendim mi yapacağım yoksa menuden girip picture içinde fps1 gaming modu secmem yeterli mi fps oyunu için.. Cevap için şimdiden teşekkürler.

• Çavuş
    75 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: HizirEfe

Merhaba aynı monitörü kullanıyoruz size bir sorum olacak. Ben aygıot yöneticisinden yanlışlıkla lg monitörü kaldırdım şu an baktığımda genel pnp monitör olarak görünüyor bunu nasıl tekrar eski haline getirebilirim bir diğer sorum ise gaming mod ayarını kendim mi yapacağım yoksa menuden girip picture içinde fps1 gaming modu secmem yeterli mi fps oyunu için.. Cevap için şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    HDMI kablosunu kasadan söküp tekrar takınca Windows tekrar monitörü tanıyacaktır diye tahmin ediyorum, bir de bu monitörün bir yazılımı var onu da indirebilirsiniz. İkinci sorunun cevabı ise size bağlı, menüde yer alan FPS1,FPS2 gibi hazır modların olayı renk ayarını ve gecikme değerini FPS oyunlara göre ayarlaması. Öyle daha rahat geliyorsa onu tercih edebilirsiniz ama ben Custom Game moduna alıp, 1ms motion blur'u kapatıp response time'ı low'a çekiyorum öylesi daha iyi geliyor(ekran kartınız freesync destekliyorsa açmanızı öneririm). Kısaca profil konusunda tercih sizin.

• Er
    2 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Emmanuel Goldstein

HDMI kablosunu kasadan söküp tekrar takınca Windows tekrar monitörü tanıyacaktır diye tahmin ediyorum, bir de bu monitörün bir yazılımı var onu da indirebilirsiniz. İkinci sorunun cevabı ise size bağlı, menüde yer alan FPS1,FPS2 gibi hazır modların olayı renk ayarını ve gecikme değerini FPS oyunlara göre ayarlaması. Öyle daha rahat geliyorsa onu tercih edebilirsiniz ama ben Custom Game moduna alıp, 1ms motion blur'u kapatıp response time'ı low'a çekiyorum öylesi daha iyi geliyor(ekran kartınız freesync destekliyorsa açmanızı öneririm). Kısaca profil konusunda tercih sizin.

Alıntıları Göster
    Hdmi kablosunu çekip taktım ama tekrar tanımadı hatta bunu birkaç defa denememe rağmen olmadı. Bahsettiğiniz monitörün yazılımı Lg on screen control sanırım? onu da yükledim ama gene de hala aygıt yöneticisinde genel pnp monitör olarak gözüküyor.. Ekran kartı geforce 1060 3gb, freesync destekliyormu bilmiyorum... Ama söylediğiniz ayarları yaptım bende bakalım böyle nasıl olacak..

• Çavuş
    75 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: HizirEfe

Hdmi kablosunu çekip taktım ama tekrar tanımadı hatta bunu birkaç defa denememe rağmen olmadı. Bahsettiğiniz monitörün yazılımı Lg on screen control sanırım? onu da yükledim ama gene de hala aygıt yöneticisinde genel pnp monitör olarak gözüküyor.. Ekran kartı geforce 1060 3gb, freesync destekliyormu bilmiyorum... Ama söylediğiniz ayarları yaptım bende bakalım böyle nasıl olacak..

Alıntıları Göster
    Monitörden görüntü alabiliyor musunuz? Bende de aygıt yöneticisinde genel pnp monitör olarak görünüyor, öyle yazması normal olsa gerek. Evet o yazılım, oradan direkt bilgisayar üzerinden monitör ayarlarını yapılabiliyor, ben pek kullanmıyorum. AMD kart gerekiyor freesync için, dolayısıyla desteklemiyor ama çok önemli bir şey değil freesync.

• Er
    2 Mesaj

Monitörden görüntü alabiliyorum hiçbir işlevsel sıkıntı yok ama oyun esnasında arkadaşlarım söylüyor örneğin ben ateş etmeden önce karşıdaki beni vuruyor aslında ben onu görmeden beni vuruyor bende bunu fps ye bağlıyorum kendimce. Yani monitör ayarlarını yapamadığım için olduğunu düşünüyorum, ekran kartı da gayet iyi ama nedense böyle bir sorun var ve kaynağını bulamadım..
    |
    |
    Emmanuel Goldstein kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
SEO
haberler
Bey Azura
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.