Şimdi Ara

LG 2021 OLED B1/C1/G1/Z1 [Ana Konu] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.824
Cevap
157
Favori
454.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

%20 daha parlak ibaresi nerede? Resmi bir açıklama mı bu?

Bu arada bana özel mesaj atmışsınız fakat ben özel mesajları okuyamıyorum, bu özelliği ben bazı özel nedenlerden ötürü kapattım.

Yabanci sitelerde youtube de falan oyle yaziyorlar youtube de hdtv vs mesela avforums uzerinde falan ozellikle bahsediyorlar .

Ayrica hic.bir.cihaz icin bilgi.yok yurt disida.ariyorum.ama.pek.bir gelisme yok yeni bir bilgi sizdirma vs ne samsung neo qled nede lg oled evo.panel nede lg qned tv ler

Ozel mesaji.yanlislikla.yolladim alinti sececegime ekran yanlis algiladi ..kusura bakmayin lutfen..bunun icin

• Almanya fiyatlari yurt disi sitelerde vs paylasiliyor
    Bu tabloya göre 65 c1 ve g1 in fiyati Turkiyede ne.kadara gelir sizce

LG 2021 OLED B1/C1/G1/Z1 [Ana Konu]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 5 Şubat 2021; 1:53:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

Almanya fiyatlari yurt disi sitelerde vs paylasiliyor
    Bu tabloya göre 65 c1 ve g1 in fiyati Turkiyede ne.kadara gelir sizce

LG 2021 OLED B1/C1/G1/Z1 [Ana Konu]
    Serkan hocam,
    OLED 65C1 24999
    OLED 65G1 27999
    Bu fiyattan satılacak benim görüşüm
    Mayıs ayı sonunda gelir.

• Yabancı bir forumda karşılaştığım son 3 yıla ait C serisi OLED TV çıkış fiyatı karşılaştırması.

2019 / 2020/ 2021 C Serisi OLED TV Önerilen satış fiyatı (Lansman) karşılaştırması

48 CX / C1
    1799 / 1649

OLED55 C9 / CX / C1
    2499 / 2299 / 1999

OLED65 C9 / CX / C1
    3499 / 3099 / 2799

OLED77 C9 / CX / C1
    7999 / 6999 / 5299

(Fiyatlar Euro olarak verilmiştir.)

Yukarıdaki tabloya bakılırsa önceki yıllara nazaran daha düşük fiyatlarla çıkmış yeni modeller. Bu tabloya bakarak C serisinin şu anda satılan fiyatlara yakın bir aralıkta çıkmasını bekliyorum açıkcası.
  • 80theCity kullanıcısına yanıt

Daha dusuk fiyattan cikacaktir ama bizim turkiyede otv kdv gumruk ve magaza ,vergiler eklersen yine 5 10bin ustunde satarlar

• Elimde bir tane sıfır kapalı kutu 65bx model cihaz var. 13bine bırakıcam ilgilenen varsa.
  • baris007 B kullanıcısına yanıt

Bahsettiğiniz vergiler yeni modellere özel değil piyasada olan ürünlere de aynı vergiler ekleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 80theCity

Bahsettiğiniz vergiler yeni modellere özel değil piyasada olan ürünlere de aynı vergiler ekleniyor.

Ve dolar euro hersey dusuyor hergun daha pahali gelmesi imkansiz .

Turkiyeye . Sonucta .asagi yukari ayni veya yakin fiyatta geleceklerini bende dusunuyorum

Sahsen ekstra sisirilmis kazik fiyat yaparlarsa .Turkey.edition hesap ,

bilsinlerki ,bu sene rakip fazla ve hepsi guzel.cihazlar cikaracaklar

Uygun fiyata geleni tercih ederim.

• 80theCity kullanıcısına yanıt

Sen daha uygun gelir demistin bende ona biayen yazdim daha ucuz gelmez yurt disinda daha uygun satilir ama burada 5 10 bin ustunde satilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris007 -- 7 Şubat 2021; 16:12:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Sen daha uygun gelir demistin bende ona biayen yazdim daha ucuz gelmez yurt disinda daha uygun satilir ama burada 5 10 bin ustunde satilir

Ama rekabet ortami olacak bu sene cok fena. Her markadaki urunler cok alinasi makineler.

Philips oled 806

Samsung neo qled serisi

Sony a80j ve a90j

Ve bu sene tlc faktoru var

Lg yine benzin verecegine musteriye gercek indirim yapsin .

Bu sene fiyati guzel tutan musteriyi kapar bu kadar basit..ve tum cihazlar cok iyiler.

Lg 2020 de hdmi 2.1 vs vs var diye tekel sinifindaydi ozellikle tercih sebebiydi ama.bu sene hepsinde var ,tekel degil tercihler kayabiir marka tercihleri degisebilir tuketicelerin. Akilli olan firma kazanir bu sene benden soyelemsi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 7 Şubat 2021; 16:22:42 >
  • Merak ediyorum LG 55G1 ile Sony 55 A90J arasındaki fiyat farkı ne olacak. Öyle görünüyor ki her ikisinde de aynı panel var. Sony'deki Google TV bana daha kullanışlı geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Merak ediyorum LG 55G1 ile Sony 55 A90J arasındaki fiyat farkı ne olacak. Öyle görünüyor ki her ikisinde de aynı panel var. Sony'deki Google TV bana daha kullanışlı geliyor.

Çok fark olacak çok

Sony 2019 yılında çıkardığı Master serisi 55A9G 7 Şubat 2021 itibari ile en düşük fiyatı 20500 TL dolar karşılığı 2907$ adamlar çıkış fiyatının bile üstüne satıyorlar şuanda dolar düşmesine rağmen fiyatlar en ufak bir indirim bile yok.

7 şubat tarihi itibari ile amerikadaki fiyatı 55inç model 1899$

7 şubat tarihi itibari ile avrupada fiyatı 55inç model 1899€

A90J amerika çıkış fiyatları:

55: EU$2,999

65: EU$3,999

83: EU$7,999

Varın bu yıl çıkacak fiyatları siz hesaplayın.

• payda P kullanıcısına yanıt

Turkiye de dolar euro duser fiyatlar dusmez.

• baris007 B kullanıcısına yanıt

Daha uyguna gelecek diye bir şey yazmadım dikkatli okursanız. CX'e yakın olur fiyatları yazdım. Çıkış fiyatları arasında kıyaslama yapan bir tablo paylaştım ve yeni çıkacak modellerin liste fiyatı bazında daha düşük olduğunu anlatmak istedim. Tabi ki ülkemizde hiç bir yeni modelin eskisinden ucuz olmasını bende beklemiyorum.

• Fiyat açısından bir değerlendirmedir, kendime not olarak bir nevi hesaplıyorum. Buraya yazayım dedim:

https://www.epey.com/televizyon/lg-oled55cx6la.html

55CX fiyatı ilk olarak 16k olarak gözüküyor ve ardından 14k'ya düşüyor. Hatta resmi fiyat ülkemizde de bu şekilde gerçekleşmişti yanlış hatırlamıyorsam.

14k'lık güzide ürün 12 temmuz euro kuru: 7,78TL ise -> 1799,4858 Euro ediyor. Yani 1800 euro.

https://www.flatpanelshd.com/lg_c1_oled_2021.php

Bu linkte 2021 fiyatları bulunmakta yukarıda da belirtildiği gibi. Aşağıda da aynı siteden 2020 fiyatları var:

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1583301601

Burada fiyat Almanya için: 2300 Euro.

Peki bizde niye böyle düşük? Dijital ürün olsa net bölgesel fiyatlandırma diyip geçilebilir. Ama dijital ürün değil. Yine de bir ürünün üretim maliyeti ve argesi ile ilgili fiyat farkı o ürünün yaşına göre düşmeye başlar. Epey'de fiyat temmuz itibariyle gözüküyor. Yani ürün nisanda satışa çıkmışken aradan aylar geçip ülkemize giriyor. Sanıyorum yurt dışında da ilk indirim emareleri gözükmüştür bu noktada.

Diğer yönden ürünlerin gümrükten geçişi kısmı var. Bir üsttekini atlayıp burayı düşünürsek bu sefer de daha düşük bir kur ile gümrükten çekilmiş olması gerekiyor. O zaman da indirim öncesi döneme doğru kaymalı. Ama ne kadar önce belirlendi, LG TR nasıl bir kur mantığı ile gümrük geçişleri sağladı (yani daha düşükken belki euro ya da dolar alınmış olabilir firma tarafından, ihtimali düşük belki ama) ve başka ne etmenler var bu noktada bilemiyorum.

DE fiyatlandırması vergi dahiliyetinden ve çoğu firmanın bizi avrupada değerlendirip euro ile belirlemesinden ideal oluyor. Dolar üzerinden de değerlendirme yapılabilir belki bu konuda.

----

Bir de GX tarafı var olayın. Orada da 15k gibi bir fiyat belirlenmişti yani arada 1k TL fark var. İlk çıkışında açıklanan fiyat farkı ise 200 Euro. Yani kuru 5 ile almak gibi bir durum ortaya çıkıyor o zaman? Tabii Amerika ve İngiltere fiyatlarında daha ciddi fiyat gözüküyor yukarıdaki tabloya bakarsak. Ayrıca kur bazlı dönüşüm de direkt gözlemlenmiyor. Bu durumda LG ülke ve bölge bazlı fiyatlandırma yapıyor net bir şekilde diyebiliriz. En büyük kazığı 48CX'i getirmemekle oldu geçen sene. Bu sene de insanlar 48C1 alırken bize de 48CX satacaklar. Geçen sene de aynı haltı BX serisinde yapmış ve B9S diye bizde önceki nesilden satış yapmıştı.

Eğer kur bozgunu olmazsa ve mayısta ülkemizde 55C1 satışa çıkarsa fiyatı ...? Yine de bir şey diyemiyor insan :( 14k ve altı olması gerek söylediğim koşullarda.

• Ve urun yok cogu yerde ozellikle 65 inch cx vs yok bu yuzden lg c1 ve g1 i acil getirmeli lg
    Cihaz satamiyor cunku yok .magazalarda
    Acil c1 g1 ler gelmeli . Tv almayi bu yuzden.erteleyen cok kisi var cevrem de
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt

Mayıstan önce gelmez 2021 modeller. Acil TV ihtiyacı olan mecbur bulduğunu almak durumunda..

• serkan1216 kullanıcısına yanıt

O erteleyenler daha çok bekler bana biraz bahane gibi geldi almaya niyeti olan direk alır major farklar hiçbir modelde yok çünkü. 2021 modellerin gelmesi Haziran-Temmuz aylarını bulacaktır bu kadar süre beklemek çok anlamsız...

• quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

O erteleyenler daha çok bekler bana biraz bahane gibi geldi almaya niyeti olan direk alır major farklar hiçbir modelde yok çünkü. 2021 modellerin gelmesi Haziran-Temmuz aylarını bulacaktır bu kadar süre beklemek çok anlamsız...

Valla ben tetikteyim kim getirirse artik erken o kazanir . 65 inch cx yok isterse getirmesin keyfi bilir ,Turkiyeyi dislamaya devam ederlerse yok eski seri yok en son sana getiririm bilmem ne diyerek ,tuketici diger markalara yonelir. Kaybederler musteriyi. Gozumle sahit oldum gecen cuma gunu, mediamark ta adam cx 65 alacakti yok diye pihlips le sony lere bakmaya basladi gidip. Sahsen bende baktim philips e falan aslinda hdmi 2,1 olsa alacaktim bende 805oledi. Mesela

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.