Şimdi Ara

LG 2021 OLED B1/C1/G1/Z1 [Ana Konu] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.822
Cevap
156
Favori
454.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bizim Cx lere gelmez mi bu arayüz?
  • Büyük ihtimalle gelmez diye düşünüyorum.
  • Yurt disinda cihaz uzerinde bir inceleme yokmu fuar da vs hic bulamadim yeni cihazlari calisken izlemek icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: BVBLİFE

Bu arkadaki cihaz g1 mi . Peki qned cihaz varmi calisirken gorebilcegimiz ?

• 10 LG QNED TVs to Launch in Jan 2021 | Launch Date Details Price & Specs | #LGQNed #LGCES #QNED
  • Yeni cihazlar hakkinda bir gelisme yokmu . C1 ile g1 arasinda cok parlaklik farki olacakmi . Evo panel buyuk fark yaratacak mi , ve tabi burn in Mesela ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 16 Ocak 2021; 14:53:52 >
  • Herkese merhaba,
    Yeni oled evo panelin bir önceki cx gx serisindeki panele göre daha parlak olacağı kesin ama ne kadar daha parlak bunu bekleyip testlerde göreceğiz. Öyle tahmin ediyorum ki bu ekstra ışık gücünden dolby vision ve hdr içeriklerde kendini kısa süreli ve bölgesel olarak göstereceği için yanma sorunu olmayacaktır. Çünkü logo gibi yerlerde ekstra parlaklığa gerek yok.
    Remux film tutkunları için bu TV yi beklemeye değer diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YesimCirakli -- 16 Ocak 2021; 17:55:33 >
  • YesimCirakli Y kullanıcısına yanıt

Yani hic bir bilgi dogru duzgun yok bu seneki fuar hikaye, canli cihaz uzerindr incelemsi yok tam.anlamda . Eger cx vs ile buyuk bir fark olmayacaksa genel parlaklik ta aralarinda cx veya gx alip gecelim.diyorum . Bosa beklemek yerine

• Merhaba,

İlginçtir ki sektörün bilinen isimlerinden HDTVTest youtube kanalı aşağıdaki videoda bu kez C ve G serisinin görüntü kalitesinde farklılık olacağını ve G1 serisindeki panelin evo olacağı ve C1'e göre daha parlak renkler sunacağını belirtti. Ben C serisinde de evo panel kullanılacak sanıyordum.

Umarım bu bilgi yanlıştır....

Bence c1 dede olmali parlak evo paneli

G1 cok pahali olacak tahminim c1 e tercih olarak dönerim diye dusunuyordum.

Aslinda beklemek yerine phlipis in 805oledi var baya iyi geliyor bana ama emin olamiyorum.bir tturlu .alirsam pisman olurmuyum diye de sonra yeni cihazlari gorunce geldiginde diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 17 Ocak 2021; 0:42:36 >
  • Merhaba,

Buradaki haberde de açıkca belirtmiş "OLED evo" panel sadece G1 de olacak diye. C1 de geleneksel panel kullanılacak ama işlemci ve işletim sistemi G1 ile aynı olma olasılığı yüksek:

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1610371802

Bu nedenle bence C1 almak yerine daha ucuza CX veya C9 da alınabilir. Bütcesi yeten GX yerine G1 alsın tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YesimCirakli -- 16 Ocak 2021; 23:54:26 >

Evet ama fiyatlar cok ucmus suan birde sunu dusunuyorum cx aldim diyelim, gelecek olan c1 de cok fark olacakmi acaba aralarinda yoksa yine benzer parlaklik lar ve renk gami goruntu kalitesimi olacak ,bunu bir kestirebilsem keske . Ama piyasa ucmus gitmis . Bu fiyatada eski model almakta dusundurucu .

Suan 65gx 24 25 bin g1 30 32 binden mi gelecek acaba ,bence sisirme fiyatlar ,dolar daha yuksekken fiyatlar daha uygundu , bir celiski var burada

Sahsen c9 bulsam alirim tekrar dan , harika efsane bir cihazdi ama hepsinde fabrikasyon olu piksel sorunu vardi .malesef geri iade oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 17 Ocak 2021; 2:28:27 >
  • LG 2021 OLED B1/C1/G1/Z1 [Ana Konu]
    LG 2021 OLED B1/C1/G1/Z1 [Ana Konu]
    LG 2021 OLED B1/C1/G1/Z1 [Ana Konu]

LG 2021 Model tv'lerinde oyun modu haricinde Game Optimizer adında bir özellik ekliyor.Bu özellik sayesinde oynadığınız oyuna göre mod (FPS,RPG,Sport gibi) seçebilirsiniz.Ayrıca İnput lag(Giriş Gecikmesi)VRR(Değişken yenileme Hızları) gibi ayarlar mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BVBLİFE -- 19 Ocak 2021; 2:14:17 >
  • BVBLİFE kullanıcısına yanıt

Çok sık oyun oynayan biri olarak bu özellikleri görünce bir imrendim ama baktım ki bu özelliklerin tümü 2020 model tv’lerde de mevcut. Sadece tüm bu özellikleri tek bir menüde toplamışlar. Ekstra bir özellik yok.

• Konu cok durgun hic yeni bir bilgi paylasilmiyor , yokmu bir gelisme vs

• Henüz teknik veriler açıklanmadı. Merak ettiğim konu CX ile C1 arasında işlemci harici ne fark olacağı. Ayrıca yeni evo paneline sahip G1 serisindeki parlaklık düzeyi ne kadar artmış... Bu bilgiler henüz açıklanmadı...

• quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Henüz teknik veriler açıklanmadı. Merak ettiğim konu CX ile C1 arasında işlemci harici ne fark olacağı. Ayrıca yeni evo paneline sahip G1 serisindeki parlaklık düzeyi ne kadar artmış... Bu bilgiler henüz açıklanmadı...

Yalniz soyle bir detay takildi kafama

Evo panel icin , %20 daha parlak deniyor , fakat bu hangi panele gore %20 mesela gx ile arasinda %20 fark mi yoksa atiyorum c9 a8 vs gibi modellerle mi %20 fark var tam olarak .

C1 c9 kadar. Parlak vs olursa bana yeterli sahsen ama.evo paneli olan g1 gercekten asiri mi parlak muama belirsiz .

Tahminim c1, cx ten daha parlak olursa yeterli c9 seviyesini veya biraz ustunu

Ayirca bu yeni cihazlar yurt disinda ne zaman satisa sunulacak ?

Çıkış tarihleri her yıl aynıdır değişme olmaz. Mayıs aylarında yurt dışında satışa çıkarlar TR ye gelmeleri Haziran sonunu bulur ama 2020 modeller pandemi nedeni ile Temmuz ayında gelmişlerdi.

%20 daha parlak ibaresi nerede? Resmi bir açıklama mı bu?

Bu arada bana özel mesaj atmışsınız fakat ben özel mesajları okuyamıyorum, bu özelliği ben bazı özel nedenlerden ötürü kapattım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.