Şimdi Ara

LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU) (74. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.074
Cevap
76
Favori
239.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: odilya

Merhaba Burak Bey,

Urunu 27.11.2020 tarihinde sizden aldım. 03.12.2020 terinde gelip kuruldu. 04.12.2020 tarihinde başvuru yaptım.

Urunum 55GX modelidir.

Teşekkürler,

Hocam özelden mesaj atarsanız bilgilerinizi yardımcı olmaya çalışıyım size.
    İsim soy isim, fatura bilginiz gerekiyor bilginiz olsun.
  • Tamam Burak Bey gönderdim.

• odilya O kullanıcısına yanıt

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/147279897

bu mesajımdan sonra ortalık biraz karıştı :) ama güzel konu inceleyin isterseniz

schneiderin çinde fason ürettirdiğini powercomun 2. el bile olsa iyi olduğunu biri söylenmişti bu konuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moustapha129 -- 7 Ocak 2021; 16:34:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: moustapha129

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/147279897

bu mesajımdan sonra ortalık biraz karıştı :) ama güzel konu inceleyin isterseniz

schneiderin çinde fason ürettirdiğini powercomun 2. el bile olsa iyi olduğunu biri söylenmişti bu konuda

Bir gözen atıyorum simdi.

• quote:

Herkese Merhaba,

LG SJ9 soundbar im var dolby atmos destekli. Televizyonum GX 55. HDMI ARC den ikisini bagladigimda Dolby Atmos ses alamıyorum. Soundbar calisiyor. Sesi televizyona verdigimde Atmos ses geliyor. Bu konuda yardimci olabilecek var mi?

Ayrıca asagidaki ayar bende gözükmüyor. " Digital Sound Out " kisimlari

Ben mi yapamadım anlamadim. Yardimci olabilecek var mi? Asagidaki de full link

Bu arada simdi optik ile bağlayıp denedim gene olmadı.   @brknil06 bir yardim lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odilya -- 7 Ocak 2021; 16:41:43 >

• odilya O kullanıcısına yanıt

ses ayarlarında var cx kullanıyorum ben de bıraz karıştırın e arc açık olacak

• tamam hallettim kendi kendime

Ek ayarlardan Dijital ses cikisini otomatik yapınca oldu. E arc kapalı ama. @jubahakan

• quote:

Tamam Burak Bey gönderdim.

Tamamdır hocam iletiyorum.
  • moustapha129 M kullanıcısına yanıt

TV nin 500w enerji çekeceğini iddia etmiş o konunun sahibi olan arkadaş. Pardon da spiral motoru mu çalıştırıyorlarmış Oled panelin içinde. Ekranda görüntü varken koyu olan kısımlar enerji bile çekmiyor.

Ağır saçmalamış, sözlerine itibar edilecek birisi değil bence. 2000va ups alın diye öneriyor insanlara, fazla fazla alın bişey olmaz diyor birde. İyi o zaman bizde topladığımız tüm PC lere 1200w powersupply takalım ne olur ne olmaz diyerek.

Sadece TV bağlayacaksanız 600va fazla fazla yeter.

Konsolla birlikte kullanılacaksa 1000va civarı.

250-300w enerji tüketen bir ekran kartına sahip PC ile birlikte kullanılacaksa 1500va kafi.

UPS in kullanım amacı enerji gittiğinde kullanmaya devam etmek değil, enerji gittiğinde cihazları güvenli bir şekilde kapatabilmek için yeterli süreye sahip olmak içindir.

Voltaj yükselmesi çok yaşanmaz ülkemizde ancak 160V lara kadar düştüğü olur o anlarda da bağlı cihazlarınızı korur.

• Evet diğer arkadaş 600va dedi zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jubahakan kullanıcısına yanıt
    E arc açınca ses gelmiyor tv den hocam nasıl ayarlıyor sunuz
  • e arc kapalı iken atmos ses alabiliyorsanız açmayın o zaman şimdi sizi yanlış yönlendirmek istemem ben nasıl kullandığımı açıklayayım;

lg cx oled tv hdmi 2.1 kablo ile sony soundbara bağlı, hem tv de hem ses sisteminde e arc açık, bu şekilde sorunsuz kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubahakan -- 8 Ocak 2021; 11:13:3 >
  • moustapha129 M kullanıcısına yanıt

tunçmatiğin 500va regulatarünü kullanıyorum kendisine bağlı cihazlar oled tv (109w) soundbar (55w) ve apple tv 4k (6w)

regulatorun 300w ya desteklediğini biliyorum dolayısıyla bana bu regulatorun yeteceğini düşünüyorum. (bağlı cihazlar toplamı 170w)

sizce hesaplamam doğru mu yani bu regulator bana yeterli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubahakan -- 8 Ocak 2021; 11:25:43 >
  • Servis kurulumda logo parlaklık ayarını düşük olarak ayarladı. Lg'nin sitesinde yüksek olarak ayarlayın yazıyor! Kafam karıştı bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
  • bncemre35@gmail.com B kullanıcısına yanıt
    Web sitesi çevirisinde hata olmuş sanırım normalde düşük olması mantıklı olan.

hocam ben de bilmiyorum  

rahat rahat yeter, aklınız orada kalmasın  

• Burak bey sizce ne yapmamız gerekiyor bu ayarı sizin bilginiz vardır konuyla ilgili kullanım kılavuzunda yüksek yazıyor diye yüksekte bıraktım ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinan7037

Burak bey sizce ne yapmamız gerekiyor bu ayarı sizin bilginiz vardır konuyla ilgili kullanım kılavuzunda yüksek yazıyor diye yüksekte bıraktım ben
    Hocam yetkili servisin yaptığı işlem doğrudur, genelde bu şekilde kullanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bncemre35@gmail.com

Servis kurulumda logo parlaklık ayarını düşük olarak ayarladı. Lg'nin sitesinde yüksek olarak ayarlayın yazıyor! Kafam karıştı bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Logo karartmayı yüksek yaparsanız o bölgeyi daha fazla karartır ve logo yapışması riski düşer. Sitede yazan doğrudur yüksek moduna almanızı öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.