Şimdi Ara

LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU) (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.074
Cevap
76
Favori
239.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sagolun hocam.. Duvara monte edecegim yerde bir priz var tv nin kenarlarina dogru denk gelecek, gordugum kadariyla duvara sifir bir aparat fakat ben bu durumdan oturu tv yi duvardan disari dogru sallandirarak 7/24 kullanabiliyorum sanirim dogru mudur?
  • Philipp_Plein kullanıcısına yanıt
    Bir de evet, iki modeli inceledigimde en belirgin farki 60w hoparlor ile 40w hoparlor kisminda gordum.. Gonlum aslinda sirf built in hoparlorden dolayi gx e kaymis durumda.. Fakat 10-10.5 gibi rakamlara cx i alabilme ihtimali buyukken gx 11 lere geriler ve benim mantigimda 500-600 fazla vereyim gx alayim duzeyinde olur mu su an emin olamadim.. Bugünkü rakamlara baktigimda 1500₺ den fazla bir fark var aralarinda ve bu fark beni cx e yonlendiriyor ama bakalim.. Belki yeni c1 ve g1 serisi satisa sunulunca fiyatlar gx tarafinda ekstra dramatik gerilerse gx alip gecebilirim..

Dedigim gibi kafami kurcalayan durum duvar standini duvara sifirlamadan surekli kullanmak bir problem arz eder mi durumu..
    Bir de rtings testlerinde cx parlaklikta (hem std hem hdr) gx ten bir tik daha iyi.. Oledlerin parlakligi zaten yetersiz kaliyor, (hali hazirda q80r var oledlere gore cok daha parlak olmasina ragmen hdr icerikleri yeterli performansla sunabilmeye zar zor yetisiyor) acaba gx alinca o bir tik parlaklik farkindan dolayi ufak da olsa cx almadigima pisman olur muyum onu da bilemedim...

• eapantherea kullanıcısına yanıt

GX duvar aparatı bu servis takarken çekmiştim.

LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Arkadaslar rakam 10900 den ne kadar daha asagi cekilebilir ne beklersiniz tahmini olarak?
    Benim yorumum daha çekilmez. Bu fiyatlar gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Keskin06

Hocam evet bizde OLED 55CX6 ve SN11R 2 üründe stoklarımızda var özelden iletişime geçerseniz yardımcı olmaya çalışıyım size.

Alıntıları Göster

Burak Bey merhaba,

bir tv alma arefesindeyim. yeni modeller gelecek demiştiniz fiyatlar konusunda bir öngörünüz var mı oledler için?

bir de OLED55CX6LA için nakit ve taksitli fiyat rica edebilir miyim?

teşekkürler

• hekimoglu08 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam 2021 modeller 2 hafta içinde satışa açılacak zamanınız varsa ay sonu Cx6 için fiyat indirimi bekliyorum şuan nerede ne fiyat varsa altına düşecek, bilginiz olsun.
    OLED CX6 adetli stok girişi olaçak 2 hafta içinde.
    İyi forumlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Philipp_Plein kullanıcısına yanıt
    Şunu vesa uyumlu üreten bir firma olsa kimse başka askı aparatı almaz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Dostum ürünün ayak aparatı mevcut ve kullanım kılavuzunda bile anlatılıyor ve parça numarası/model numarası verilmiş.

Ama ne hikmetse Türkiye LG getirmiyor. Yurtdışı fiyatı 100 dolar civarı.

Birkaç avrupa sitesinde de mevcut, sipariş verecektim ama ülkemize göndereni bulamadım.

Şimdilik benimki de duvarda, ama bu ayak işini mutlaka çözeceğim.

Bu arada universal ayaklar var kolay bulunabilen bu iş için ama iyice inceledim GX serisine uyumlu değil maalesef hiçbiri.

Özel delik ve vida yerleri var TV de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 6 Mayıs 2021; 13:28:51 >

Dostum, bu başlıkta CX ile GX arasında öyle ahım şahım bir fark olmayıp fiyat farkına değmeyeceği yönünde mesajlar çoğunlukta.

Ama benim şahsi fikrim tam tersi. Bu noktaya nasıl vardığımı açıklayayım, tabii gene karar sizin;

1- En azından bu başlığı tamamen okuduğum ve birkaç yabancı forumu da takip ettiğim kadarı ile GX, CX e göre çok daha sorunsuz bir cihaz. Tek tük önemsiz ve/veya halledilebilir sorunların bile büyük çoğunluğu CX ten çıkıyor. Sanki o fiyat seviyesine yakın ama tam yakalayamayanları da kapsamak için olan bir model. GX amiral gemisi HI-END bir ürün, CX öyle değil.

2- GX, Duvara asılma şekli itibarı ile çok daha zarif ve gösterişli bir ürün. Bu durum ayak temin edilebilip sehpa üstüne de kurulsa öyle.

3- Aradaki parlaklık farkı 100 nit ve algılansa bile ciddi bir eksiklik değil GX için.

4- Hoparlörler arasındaki fark 20 watt çok gibi görünmese bile, sesi biraz açınca kendini çok belli ediyor. Sanki kadranında 320 km max. hız yazan bir arabanın, 240 yazan bir arabaya göre 140-150 km hızdaki farkı gibi düşünün. Her ikisi de o hıza ulaşır rahatlıkla, ama o hızın verdiği his çok farklıdır.

5- Ben servise sorduğum ve biraz araştırma yaptığım kadarı ile duvara asılı iken bile öne doğru açık ve açılı kullanıyorum. Kurulalı daha bir kaç gün oldu ama en ufak bir zayıflık veya esneme ibaresi yok. Bu konudan tek endişeniz asılacak duvarın yapısı ile ilgili olabilir o kadar.

Sonuçta aradaki fark indirimler ile azalmasa dahi bence GX için rahatlıkla değer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 6 Mayıs 2021; 13:31:10 >

• Arkadaşlar konuya yeni geldim ve çok sayfa var okuyamadım sadece ilk sayfayı okudum ve bu tv lerde ölü piksel ve daha bir çok sorun olabileceği konuşulmuştur. Var mı aranızda bu tv ler hakkında sorun olan ekran yanması pixel ölmesi vs gibi. Ben 55cx6 düşünüyorum belki alabilirim fiyatı 10.000 civarıymış. Bu modelde herhangi bir sorun var mıdır kronik veya ufak sorunlar ?

• WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt

Dostum bence GX serisi al. Tabii 143 sayfayı okuma niyetin yoksa yeni gelecek 3-5 cevap ile karar vermek de size yeterli olacaksa sorun yok.

Benden başka bir çok değerli üyelerden değerli mesajlar gelir.

• Thai-Fun kullanıcısına yanıt

GX serisi çok pahalı en fazla max 10 bin civarı verebileceğimi düşünüyorum daha önce oled kullanmadım hiç ama çok iyi olduğunu biliyorum kronik sıkıntı denk gelmez ise ölü pixel vs gibi tonlarca sorunu var oledlerin. Ben şanssız olduğum için sorunlu ürün denk gelmesi yüksek. İmzamda görebiliyorsan zaten halihazırda samsung 55mu9000 kullanıyorum ama bir oled kadar iyi kontrast ve siyah performansı yok haliyle ışık sızmaları bulutlanmalar var doğal olarak.

• Ham BluRay ISO'lar vardı arşivde. Bi test edeyim menülü şekilde LG OLED TV'de. Acayip canım çekti.

Sevdiğim birkaç filmi eski yeni farketmez bir ara piyasadan bakacağım ucuza bulursam tr altyazı olmasa bile almayı düşünüyorum.

Film izleyesim geldi bu aralar. Oyunlardan bıktım.

• GX serisi kutu içeriğinde masaüstü standı var mı? Yoksa kurulum için gelirken söylediğimizde mi getiriyorlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: bülend

GX serisi kutu içeriğinde masaüstü standı var mı? Yoksa kurulum için gelirken söylediğimizde mi getiriyorlar?

Hocam ayak standı kutu içerisinden çıkmıyor, Türkiye stoklarında yok bilginiz olsun
  • Burak bey, aslında LG Türkiye ye bi yazsanız. Talep var bir miktar stok getirmek iyi olur diye. Belki olumlu yaklaşırlar.

Yurt dışı son kullanıcı fiyatı 100 dolar olduğuna göre 150 dolara falan gelir sanırım.

Ben mesela Türkiye ye gönderen yer bulsam hemen alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 6 Mayıs 2021; 17:4:36 >

• arkadaşlar herkes cx ile gx kıyaslıyor ama ben 65 inç almayı düşünüyorum BX en uygun fiyatlı olanı sizce CX ile BX arasındaki 3000 tl fark önemli mi? ne farklar var ikisi arasında
  • 55inç CX modelin fiyat 14.500TL olmuş. Umarım yeni nesil satışa çıktığında güzel seviyelere düşer 1 hafta içinde ikinci zammı aldı.

• bülend B kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 6 Mayıs 2021; 19:2:36 >

• 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.