Şimdi Ara

LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU) (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.074
Cevap
76
Favori
239.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ince ekran dediniz sorayim dedim.. Bu cihazlarin ekran temizlemesinde dikkat edilecek bir durum var mi?
  • Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    Hadi ya, zip kodu girince gümrük vergisi bile çıkarmıştı oysa. Neyse sağlık olsun, Burak bey halledecek senin işi galiba :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • eapantherea kullanıcısına yanıt
    Hocam oled tv kullanmadığım için çok bilgim yok maalesef, konudaki oled tv sahibi arkadaşlar kullanıcı deneyimi açısından daha iyi bilgi verirler muhakkak.

• GX için ayak arayanlar, sigma profil deneyeniniz oldu mu? Yarış kokpiti için araştırıyordum da yapılacak şeylerde bir sınır yok gibi, makul birşey yapabilirsiniz belki kendiniz. Dayanıklılıkta da bir sıkıntı olacağını sanmam seçilen profil kalınlığına bağlı olarak, Dengeyi iyi ayarlamak lazım tabi.

Dostum sırf OLED olduğu için farklı bir temizleme yöntemi yok. Ama elden geldiğince elle dokunmamak ve bu işe özel üretilen ekran temizleyici mikrofiber bezler kullanılabilir.

Ama dediğim gibi böyle sık temizlik gerekecek gibi bir ortama maruz kalmamaları gerek normal koşullarda.

• nsunsu N kullanıcısına yanıt

Mesele malzeme kalitesinde değil, ustalık olarak da sorun yok.

Sıkıntı TV ye bağlantı noktaları resimlerde görebilirsiniz.

Bizdeki ek filtreler bulunan qled eger fazla islak bezle silinirse ekranda kalici veya cok uzun surecte gecen lekeler birakabiliyor ve cizilmeye karsi asiri hassas ekranlar o acidan sordum... Oledler eski tip lcdler gibi silinmeye karsi ekstra hassas olmaya gerek duymayan ekran tipi ise gayet guzel..

Değil maalesef, fazla silinmeye dirençli değil.

Ama burada ne kadarlık bir silme periyodundan bahsediyoruz anlayamadım. Yada ne kadar bir kirlenme periyodu için soruyorsunuz.

Kesinlikle ıslak veya hafif de olsa bezle silinmemesi lazım. Çok kirlenirse özel ekran temizleyici sıvılar ve bezler var.

• Osiris34 kullanıcısına yanıt

bahsettiğiniz özelliği philips oled tvde görmüştüm, işe yarar bir özellik gibi duruyor

03:45' te bahsediyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Burak bey harikasınız teşekkürler çok  

Çırpınıp duruyorduk burada Burak ney yetişti 

Hocam mesela qledde ekran temizleyici sivi daha da beter yapiyor kalici hasar birakiyor bir cok forumdas sikayetci olmustu.. İsin temel noktasi cok cok az nemli bezle (nem olma sebebi cizmesin diye) ve hic bastirmadan sadece 2-3 ayda birikmis tozu almak uzerineydi.. Bende ise eski ips tvimde elime neredeyse suyu pit pit damlayan bezi alip sildigimde gram bir sey olmazdi.. Oradan gecince cok zorlayici olmustu... qledler islakligin her turune kotu tepki veriyorlari isin kisasi..

Oledler en ufak islakliga bile ters tepki vermiyor ekrani da hemen cizilmiyorsa super..

Anladım dostum,

Doğrusu benim OLEDGX55 kurulalı daha 1 hafta anca oldu. Dolayısı ile ekrana dokunmamı gerektirecek bir durum olmadı henüz.

Fakat bu arada pek kapsamlı olmayan kullanım kılavuzunu da okuduğumda temizlik ile ilgili önemli bir detay bulamadım.

Ekran temizleme sıvısı derken teknoloji marketlerde satılan, mercek için ayrı led ve lcd için ayrı özel üretim, kimyasal hiç bir aşındırıcı içermeyen ürünleri kast etmiştim.

Ben notebook ve monitörümü hep o tür özel malzemeler ile temizliyorum. Ama tabii ekranı dokunmatik olan bir notebook un ekranını temiz tutmak da bir çeşit kabusLG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU) 

Sizin durumunuzda belki de ekranı silmenin güvenli yollarından çok, temiz tutmak daha kolay olabilir.(Evde minik yaramazlar veya evcil hayvan yoksa tabiiLG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU) )

Yok evdekilerden durum yokta iste bazen toz oluyor, parmagiyla dokunan oluyor gidermek icin silerken hanimlar dikkat etmeyip dayiyor islak bezi veya temizleme sivisini boca edip siliyorlar problem oluyordu parlama onleyici ve genis acili gosterici filtreleri olan qled panelde, ama sanirim oledde filtre filan olmadigi icin boyle bir sorun yoktur diye tahmin ediyorum...
    Kasım ayından beri kullanıyorum. 2 kere toz almak icab etti, gözlük camı bezinin daha büyükcesi ile (Samsung ile gelmişti zamanında) çok hafif nemli hale getirerek (sadece su, spreyle puskurtuyorum beze) ekranı siliyorum hiçbir problemle karşılaşmadım.

• Şuan teknosada 77cx ve 65gx de indirim var, fiyatlar epey iyi gibi almak isteyen varsa bakabilir.

LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wiseeman -- 8 Mayıs 2021; 20:36:57 >
  • Wiseeman kullanıcısına yanıt

Bence o kadar iyi değil daha 1-2 gün önce gg de teknosa 13.056 ya veriyordu 55gx i.

Ama sadece yazdığınız modeller ise haklısınız onların fiyatını takip etmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 8 Mayıs 2021; 20:55:7 >
  • Selam beyler,
    48CX modeli Türkiye'de satışı ne zaman yapılacak belli oldumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatı eğer 7-8 bin falan olursa alabilirim 48CX bende şimdilik 55CX pahalı geliyor bana 10 binin üzerinde.

• Büyük ikilem. 77” Cx’i 30bine almak mı yoksa riske girip C1’i 35bin gibi bi fiyatla çıkabileceğini umarak beklemek mi…

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kyle007 kullanıcısına yanıt
    65C1 30bini bulacak sanırım bu gidişle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wiseeman -- 8 Mayıs 2021; 23:55:10 >
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.