Şimdi Ara

LG 2011-2015 Yılı Tüm Smart TV Modellerinde Yazılım Düşürme (BASİT)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
1
Favori
10.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LG 2011-2015 Yılı Tüm Smart TV Modellerinde Yazılım Düşürme (BASİT)

Hepimizin bildiği gibi yazılım yoluyla cihazları yavaşlatma ve kullanılmaz hale getirme mümkün oluyor.

Bu durum Smart TV ler içinde geçerli. Aldığımızda sorunsuz çalışan sistem, güncellemelerle donmalara geç tepki vermelere başlıyor, kanal listeleri siliniyor wifi bağlantıları sürekli kesiliyor ve unutuyor vb. Buna sürekli gereksinimi artan uygulamalarda neden oluyor ama genel kullanımda sık yaşıyorsanız bu sorunu artık yeni bir tv alın diye uyarı veriliyor demektir.

Bende 42LA640S var ve son 2 güncelleme oldukça yavaşladı ve donmalar arttı. Bu sebeple 2015.11 ayındaki yazılıma döndüm, eski performanslı haline döndü TV.

Bu işlem için hiçbir kablo usb veya ek yazılım kullanmıyorsunuz. Sıradan güncelleme yapar gibi sorgulama yapıyorsunuz ve düşük sürüme geçiyor.

Bunun için öncelikle bu hizmeti bize sunan http://snu.no-ip.biz/index.html sitesine teşekkür ederim.

Adımlar çok basit site rusça olduğundan ben size kısaca anlatacağım.

1-)TV den WiFi veya Ethernet bağlantısına gelip bağlantı durumuna tıklıyoruz.
    2-)Karşımıza MAC adresinin yazılı olduğu bir bölüm çıkıyor.
    3-)Bu MAC adresini http://snu.no-ip.biz/index.html burada ilk boşluğa yazıyoruz.
    4-)İkinci boşluk sadece deneme yapacağımız için şimdilik boş kalıyor.
    5-)Tara diyoruz ve eğer TV işleme uygunsa size bir DNS numarası verecektir, ikinci adıma geçiyoruz.
    6-)Yeniden bağlantı kurma ekranına geliyoruz, elle yapılandırma yapıyoruz. AP list den wifi seçip şifremizi giriyoruz, ethernet ise direk diğer adıma geçecektir. Burada DNS kısmını elle yapılandıracağız. Sitenin size verdiği DNS değerlerini buraya giriyoruz.
    7-)Ağı kaydedip tamamla diyoruz.
    8-)Güncelleme sorgulama ekranına geliyoruz, yeni sürüm tara dediğimizde ekranda Ver.00.00.00 görüyorsak her şey doğru ilerliyor.
    9-)Sitenin bize DNS adresi verdiği kısımda butona tıklayıp sonraki adıma geçiyoruz.
    10-)Karşınıza şu şekil bir ekran gelecek.

LG 2011-2015 Yılı Tüm Smart TV Modellerinde Yazılım Düşürme (BASİT)

11-)İlk boşluğa şifre yazıyoruz, ikinciye isim, üçüncüye mail yazıyoruz, dördüncüden DÜŞÜRMEK İSTEDİĞİMİZ sürümü seçiyoruz, son kısımdan 1 olanı seçin. 1 kez yapmak bu işlemi ücretsiz.
    12-)Onayladığınızda artık DÜŞÜRME işlemini yapabilirsiniz.
    13-)TV den tekrar güncelleme ekranına girin ve taratın düşürmek istediğiniz yazılım gözükecektir.
    14-)İndirmeyi başlatın ve bitene kadar bekleyin. Dosya yine LG sitesinden çekiliyor bu sebeple aynı hızda inecektir. Yaklaşır 10dk-20dk sürüyor.
    15-)İndirme bitince tv yi kapatın ve tekrar açın LG logosu çıkacak ve kurulum yapılacak.

Sonrasında ayarlardan uygulama seçeneklerini sıfırla, daha donra fabrika ayarlarını yükle diyerek tertemiz bir kurulum elde edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 2 Aralık 2016; 6:21:51 >

• süper
  • 42la640S modeli dayımda var üstündeki 04.04.17 sürümü var manuel kanal ekleme ve transponder bölümüne girmeye çalışınca tv yeniden başlıyor. lg sitesinde firmware güncellemesi yok tv yi wifi ile internete bağlayıncada güncelleme bulamıyor. kararlı sürüm ve dosya konusunda yardımcı olurmusunuz ? teşekkürler.
    USB kanal yükleme nasıl yapılıyor. USB kanal listesi verebilir misiniz?
  • hocam dediğiniz yöntemi yapcam ama 32ls570s-zb modelinde mac adresini değiştirme kısmını bulamadım bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz
  • Hocam bu tvden bndede var internete girebiliyor musun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yakamoz1345 Y kullanıcısına yanıt

valla giriyo da çoğu sitede saçma sapan bi hata veriyo hatanın adını hatırlamıyorum da izlemek istediğiniz videoyu direkt googleye yazıp youtube linkine basınca tam ekran yapmadan oynatıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günler. Konunun başında belirtilen şu linke ulaşamadığım için eski versiyonu indiremedim yardımcı olabilecek var mı acaba?  http://snu.no-ip.biz/index.html

Kullandığım Tv: LG 42LA620S-ZA Versiyon: 04.28.17

Normal kanal izlerken sorun yok ama youtube vs çok yavaş çalışıyor o yüzden eski versiyonlara geçmek istiyorum. Eski versiyonları internette de bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenkoksal -- 7 Mart 2024; 21:10:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.