Şimdi Ara

Leon- Astra İlginç Fiyat Farkı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben de sebebinin çok basit olduğunu düşünüyorum. İki tane baz donanım araç arasında 2016'daki fiyat farkı çok ama çok fazlaymış. O dönem Astra hak ettiği değerin çok üzerinde satılmaya çalışılmış (Ki bu sebeple satmadı zaten çok fazla). Ancak ikinci elde olması gerektiği fiyatı bulmuş. Dizel olmasından ötürü Yüzde 5-10 daha fazla.

Bu tarz mevzularda "Türkiye insanı salak arabadan anlamaz", "VAG çok reklam yapıyor. Bunlar hep algı", "2. elde mantık aranmaz" gibi sığ yorumlarla değerlendirme yapmak en basit deyimiyle tüketicinin aklını hafife almaktır.

2016 yılında tam 1.5 katı fiyata baz donanım Astra almak çok saçma olduğu için insanlar tercih etmediler. 2020 yılına geldiğimizde ise mecburen o araçlar olması gereken değere oturdu. Bu kadar basit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Astra K kasa ilk çıktığı zaman yüksek fiyat hedeflemiş Opel belli ki. 10 bin TL fazlalığı var nereden bakılırsa.
    Nasıl 2016 astranın fiyatı olması gerekenden fazlaysa , aynı durum şimdi de leon ikinci elinde geçerli.

Burada astra yı gömmeye gerek yok. Kaldı ki bahsettiğim model 1.6 cdti motor. 136 beygir 320 tork. Bana kalırsa ikisi de güzel araç.

İkisi de fiyatına göre alınır. Ancak eski model leonlara istenen fiyatın da fazla olduğu gerçek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tslee61 -- 21 Mayıs 2020; 12:41:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cafzafer2

İkisine de binmiş olarak ben astrayı tercih etmiyorum. tsı dsg kombinasyonu çok zevkli sürüşü var.
    iç mekan bana leon daha ferah geliyor. astra sadece konforda iyi olabilir. leon sert.
    tabi tercih meselesi. ben bir türlü sevemiyorum astrayı. yani astra alsam üzülürüm herhalde
    Duygusal yaklaşımlar saygı duyarım ancak malzeme kalitesi uzun dönem yürüyen ve malzeme dayanıklılık işçilik yalıtım 2. el değeri ve marka imajı olarak astra çok öndedir salt tasarım ve çevre etkisi ile çok niteliksiz araç satılıyor o çevrede görülen araçlar ucuzken satılmış araçlar ve şimdi alan kişide kar ediliyor:) tabi bunlar tecrübe işi herkesin anlamasını beklemem ha bu arada bu geçici bir durum...

• bu iki arabadan birini sıfır alacakken gidip astra alana müstehak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi willyyyyy -- 21 Mayıs 2020; 16:5:44 >
  • Ben astrayı tercih ederdim herhalde.

• Leon da araba oldu 2012 sifir araba almistim o zaman yuzune bakan yoktu. Bakiyorum her yer leon. Astra yanlışı j kasayi cok uzun süre uretimde tutmasi oldu. Astra k kasa leon dan cok cok ustun bir araba helede 1.6 136 dizeli mükemmel gidisi var

• sıfır alırken leon çok daha güzel. tsi da çok güzel motor. dsg zaten en hızlısı.
    fakat ikinci elde dsg'nin arıza riski artıyor, tsi motora iyi bakılmazsa sıkıntı çıkabilir.
    leon biraz apaçi arabası olduğu için yazılım atılması ve sert kullanılması ihtimali de var.

sonuçta 2. eldeki bir leon'un temiz çıkmama ihtimali astraya göre daha yüksek görülüyor olabilir.
  • Astranın şanzımanı daha yavaş olabilir. Fakat eski tip tork konvertörlü ve daha uzun ömürlü olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cafzafer2

Çünkü leon astradan çok daha iyi bir araç.
    Yola tutanamayan ve golf artığı bir araç mı Astra dan daha iyi? Dsg şanzımanın sorunları ortada... Tek güzel yanı tsi motorudur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kural 1: Opelde liste fiyatları hiçbir zaman gerçeği yansıtmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsiretinMarjinalCocugu

Nedeni tamamen talep

Sevgili arzcılar bu talebi görünce daha arzdıkları için 120'de de çok durmaz
    Doğru ve mantıklı cevap bu arkadaşın verdiği cevaptır. Aracın fiyatı kullanıcıların "bunun sürüş zevki daha yüksek" yorumlarından değil, talep doğrultusunda artar. Hemen leona taç giydirmiş herkes :)

• astranın hb kasasını alan arkadaşım memnun kalmadı sattı, mazda 6 mı 8 mi ne almıştı d segment sanırım onu kullanıyor astradan memnun olan pek gormedım
  • Boşver deli olursun
  • Ne arabası ya o kadar zengin misiniz

• En net sebebi söyleyeyim; imajı düşük aracı ucuza verip sayısını görünürlüğünü artırdılar apaçi tayfa tutunca şanslarını deniyorlar yeni kasa da her şeyin üstüne ciddi bir şeyler koyamazlarsa yine düşer fiyatları...

• Neyi anlatmaya çalıştınız anlamadım ?? Astranın kötü bir araç olduğunu mu

• 2013de araç bakarken inceledim, Fr hariç içi oldukça ucuz duruyor golf varken alınmazdi. Fr da o zamanlar benzinli manuel vardı otomatik yoktu..dizelde de otomatik vardı Fr donanım yoktu eblek duruyordu almadım..ayni fiyata (62bin TL) Kia ceed dizel otomatik aldim araç halen duruyor komple servis bakimli..araçtan inanılmaz memnunum araca 1 TL masraf yapmadım ve yürüyen aksam halen daha neredeyse sıfır komisyonunda tık ses yok..şimdiye kadar belki 20kere sıfır otomobil aldım yürüyeni bu kadar km( 115k ) sorun çıkarmayan BMW hariç aracım olmamisti.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.