Yüzbaşı
22 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 316 (Bu ay: 7)
Gönderileri
Selamlar.

5 Nisan'da Aliexpress üzerinden Awei marka Bluetooth kulaklık sipariş vermiştim. Siparişi Awei Official Store yani resmi sayfasından geçmiştim. Kargo dün elime ulaştı fakat tam bir hayal kırıklığıydı. Paketin içinden bir adet koli bandı ve saçma sapan şerit gibi bişey çıktı. Paket kulaklık için çok küçüktü zaten orda anlamıştım... Ürünü 19 dolara almama rağmen paketin üstünde 3 dolar yazıyordu. Ben de hemen gelen ürünlerin ve paketin resmini çekip anlaşmazlık konusu açtıktan sonra oraya delil olarak ekledim. Sabah satıcıdan şu şekilde bir mesaj gelmiş:

"Friend, we are so sorry for the problem.
we can resend earphone to you, is it ok?
could you please kindly cancel dispute firstly?
so that we can process the order asap"

Anlaşmazlığı geri çekerseniz ürünü size yeniden gönderebiliriz diyor. Şimdi anlaşmazlığı çeksem bu adamı aklamış olmaz mıyım? Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz lütfen.

İyi günler, iyi forumlar.
Merhabalar,

Başlıkta belirttiğim gibi genelde FPS oynadığım için FPS türü oyunlarda en iyi performansı alabileceğim bir monitör tavsiyesi arıyorum. Ekran kartım GTX 1080 (yeni RTX serisi çıkınca yükselteceğim). Aynı zamanda ara sıra PS4 oynadığım için onda da kullanmayı düşünüyorum. IPS, TN, VA fark etmez. Görüntü parasının hakkını versin yeter. G-Sync çok önemli mi? Yeni sürücülerle gelen Nvidia Freesync desteği orijinal G-Sync kadar iş görüyor mu? Bunları da merak ediyorum. Fiyat aralığım 2500-4000 TL. İkinci el temiz de satın alabilirim ama şuan tek istediğim iyi bir monitör tavsiyesi.

EDİT: HP 27 OMEN indirime girmiş, bu monitör nasıldır alınır mı? Link

Şimdiden teşekkürler,
İyi forumlar.
Merhabalar.

Yeni çıkan oyunlar malum 50 60 gb boyutlarında gezdiği için 2tb barracuda ağzına kadar dolu ve yeni bir hard disk alma niyetim var. Seagate nin yeni çıkan firecuda serisini araştırdım ve oyun odaklı yapıldığını okudum. Solid state hybrid disk olarak geçiyor ve oyunların açılış yüklenme hızlarının(setup değil) ssd ye yakın olduğu söyleniyor. İşletim sistemi olarak da ssd ile arasında az bir fark olduğu görülüyor. 8 gb cache hafızası varmış sanırım bu sayede.

İlginç bir bilgi de oyunun 2. 3. açılışının 1. açılışına göre daha hızlı olduğunu gösteren bir video buldum.
https://youtu.be/fVM4QV8237c

İçinizde kullanan var mı acil olarak yönlendirilmeye ihtiyacım var.

İyi forumlar.
NZXT H440 kasamın ön tarafına sessiz ve performanslı çalışacak 3lü 12cm fan set arıyorum. Aklımda şu var ama nasıldır? Bunun dışında tavsiyelerinizi almak isterim.
https://www.itopya.com/msi-torx-12cm-kasa-fani/
Merhabalar,

Kardeşimle bilgisayarda karşılıklı FIFA, TEKKEN tarzı oyunlar oynamak için 2 adet XBOX One S kolu almayı düşünüyorum ama aklımda bazı sorular var.

1. S modeli kolda Bluetooth bağlantı özelliği var, bunu biliyorum. Kablosuz oynayabileceğiz. Peki 1 adet bluetooth alıcısına 2 adet controller bağlayabilir miyim?
2. Bu kolları şarj etmek için şarj edilebilir pil almam gerekiyor sanırım. Bu pilleri kola takıp daha sonra USB ile bilgisayara bağlayıp şarj edebilir miyim? Eğer olumsuz ise şarj sorunu olmadan, kablo bağlamadan controllerin şarjını nasıl doldurabilirim?
3. Bu kol FIFA 18 vs. tüm güncel oyunlarda sorunsuz çalışıyor mu? (Win10 Pro kullanıyorum)

Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.
Merhabalar

Z370 Gaming Pro Carbon anakarta bu ramı almak mantıklı mı? Uyumluluk listesinde var ama Ram x99 yonga ile tam uyumluymuş sanırım.

http://www.nanokatalog.com/Corsair-Vengeance-LED-16GB-2x8GB-DDR4-3200Mhz-CL16-RAM,PR-99380.html

Sorun olur mu sizce arkadaşlar?
MSI Z370 Gaming Pro Carbon
MSI GTX 1080 Gaming X 8G
Intel i5 8600k
GSkill TridentZ 2x8 GB 3200 Mhz DDR4

Şunu değiştir dediğiniz bir parça var mı?
Merhabalar

Elimde 6 yıllık be quiet! 600W (12V 409W) 80+ bronze PSU var. Bu PSU aşağıdaki donanımlar için yeterli midir yoksa yenisini mi almalıyım?

Intel i5 8600k
MSI GTX 1080 Gaming X 8G

Bunun yanı sıra camlı bir kasa almak istiyorum. F/P olarak iyi bir kasa ve gerekliyse PSU tavsiyelerinizi almak istiyorum.

İyi forumlar...
Merhabalar

Elimde 6 yıllık be quiet! 600W (12V 409W) 80+ bronze PSU var. Bu PSU aşağıdaki donanımlar için yeterli midir yoksa yenisini mi almalıyım?

Intel i5 8600k
MSI GTX 1080 Gaming X 8G

Bunun yanı sıra camlı bir kasa almak istiyorum. F/P olarak iyi bir kasa ve gerekliyse PSU tavsiyelerinizi almak istiyorum.

İyi forumlar...
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: dün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 908
İkinci El Bölümü Mesajları: 138
Konularının görüntülenme sayısı: 7.630 (Bu ay: 1.046)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 699 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.