Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hectoor

quote:

Orijinalden alıntı: harun6134

quote:

Aslinda solusyon kullanmak sakincaliymis goz icin, bir nevi desenfektan cunku. O nedenle suni gozyasi oneriyorlar...

kardeşim solüsyon göz için sakıncalı olsa lensimizi solüsyon kabında saklamazdık veya lensi solüsyonla temizlemezdik sonuçta ne olursa olsun solüsyon gözüne temas ediyo...göz doktoruma sordum gözüme solüsyon damlatsam bişey olurmu diye bişey olmaz dedi aksine gözün daha rahatlar dedi 1 senedir kullanıyorum hatta 1.5 sene olcak her zmn eve geldiğim zmn lensi çıkardıktan sonra iki damla gözüme solüsyon damlatıyorum hiç zararınıda görmedim allaha şükür...

Solüsyon senin de dedigin gibi lensin uzerindeki protein parçalari, mikroplar vs. temizlemek icindir. Lensi icine koyuyoruz doğru fakat lensin uzerinde kalan toplamda 1 damla bile etmeyecek kadar solüsyon gözümüze temas ediyor. Sen tutup da solüsyon damlatirsan o senin gözüne zarar verebilir, cunku sonuçta kimyasal ve dezentekte edici bir madde. Halbuki suni gözyaşı daha az zararli bir madde, zaten solusyonu damkatmaktaki asil amac lensin batmasini onlemek ve kayganligini arttirmak degil mi? Ayni isi gozyasi da yapar...

Gözünüze uygun lensi bulduğunuzda bunların hiçbirine gerek kalmaz. Eğer kullandığınız lens gözünüzde batma, kuruluk vs. yapıyorsa birşeyler ters gidiyor demektir. En iyisi kullandığınız lens markasını değiştirmek yada doğru düzgün göz muayenesi olmaktır.

Göze solüsyon damlatmanın doğru olduğunu sanmıyorum. Suni göz yaşı bile kullanmayın. Dediğim gibi sorun yaşıyorsanız lens muayenesini tekrarlayın ve başka marka lensler deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: R.Korkmazz

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: harun6134

quote:

Aslinda solusyon kullanmak sakincaliymis goz icin, bir nevi desenfektan cunku. O nedenle suni gozyasi oneriyorlar...

kardeşim solüsyon göz için sakıncalı olsa lensimizi solüsyon kabında saklamazdık veya lensi solüsyonla temizlemezdik sonuçta ne olursa olsun solüsyon gözüne temas ediyo...göz doktoruma sordum gözüme solüsyon damlatsam bişey olurmu diye bişey olmaz dedi aksine gözün daha rahatlar dedi 1 senedir kullanıyorum hatta 1.5 sene olcak her zmn eve geldiğim zmn lensi çıkardıktan sonra iki damla gözüme solüsyon damlatıyorum hiç zararınıda görmedim allaha şükür...

Solüsyon senin de dedigin gibi lensin uzerindeki protein parçalari, mikroplar vs. temizlemek icindir. Lensi icine koyuyoruz doğru fakat lensin uzerinde kalan toplamda 1 damla bile etmeyecek kadar solüsyon gözümüze temas ediyor. Sen tutup da solüsyon damlatirsan o senin gözüne zarar verebilir, cunku sonuçta kimyasal ve dezentekte edici bir madde. Halbuki suni gözyaşı daha az zararli bir madde, zaten solusyonu damkatmaktaki asil amac lensin batmasini onlemek ve kayganligini arttirmak degil mi? Ayni isi gozyasi da yapar...

Gözünüze uygun lensi bulduğunuzda bunların hiçbirine gerek kalmaz. Eğer kullandığınız lens gözünüzde batma, kuruluk vs. yapıyorsa birşeyler ters gidiyor demektir. En iyisi kullandığınız lens markasını değiştirmek yada doğru düzgün göz muayenesi olmaktır.

Göze solüsyon damlatmanın doğru olduğunu sanmıyorum. Suni göz yaşı bile kullanmayın. Dediğim gibi sorun yaşıyorsanız lens muayenesini tekrarlayın ve başka marka lensler deneyin.

İlk günlerde (yani 2-3 gün) batma, yabancı madde hissi vs. hissettim. Şu anda 1 buçuk hafta doldu kullanalı ve gözümde olup olmadığını bile hissetmiyorum. Aynı (Baush&Lomb PureVision) lensi kullanıyorum. Suni gözyaşının da hiç bir zararını duymadım, hatta yeni ameliyatlı hastalar kullanır genelde. Ama o yabancılık hissi, batma vs. gibi durumlar lensi ilk kullandığım günlerde oldu sadece bende bunun sebebi de bir lensi yaklaşık 20-30dk da takmamın yarattığı tahrişden kaynaklanıyordu. Sonradan geçiyor zaten...

• 6 aydır Acuvue Oasys lensi kullanıyorum her gece çıkartıyorum ama pc ve tv başında fazla kaldğımda bulanık görme sorunu yaşıyorum lensimi değiştirmeyi düşünüyorum bu iki marka arasında kaldım hangisini önerirsiniz Focus Night&Day ve Biofinity ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fink u freeky -- 29 Mayıs 2010; 1:55:50 >
  • Gece çıkartmaya gerek kalmayan lens üretildimi? (soru belki mantıksız ama benim için en büyük sorun lensleri takıp çıkarmak olurdu kullansam)
  • lensler gözümüzde uzun süre kalabilecek şekilde üretilseler de, doktorlar günlük çıkarmak gerektiğini şiddetle öneriyorlar.
  • Merhaba arkadaşlar . İlk defa astigmat lens takıcam. Bir gözümde normal lens var ve takmayı 10 saniyede rahatlıkla yapıyorum. Fakat astigmat lenste açı olduğu için nasıl takılır bilmiyorum. Optikçilerde fiyatlar epey yüksek olduğu için internetten sipariş verdim ve sanırım kutu içinde nasıl kullanılacağı yazmayacak . Üzerinde çizgiler falan oluyomuş ama hangi çizgi kaç dereceyi gösteriyo nerden bilicem ? Lütfen anlatırmısınız normal lense göre astigmatlı lensin takılış farkı varmıdır yoksa göze takar takmaz göz kendisi uygun açıya göre lensi çevirecek mi?
    Bu arada gelecek olan lensim Johnson&Johnson Acue oasys toric , normal lensim ise yine J&J acuve advance2
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonromeo

Merhaba arkadaşlar . İlk defa astigmat lens takıcam. Bir gözümde normal lens var ve takmayı 10 saniyede rahatlıkla yapıyorum. Fakat astigmat lenste açı olduğu için nasıl takılır bilmiyorum. Optikçilerde fiyatlar epey yüksek olduğu için internetten sipariş verdim ve sanırım kutu içinde nasıl kullanılacağı yazmayacak . Üzerinde çizgiler falan oluyomuş ama hangi çizgi kaç dereceyi gösteriyo nerden bilicem ? Lütfen anlatırmısınız normal lense göre astigmatlı lensin takılış farkı varmıdır yoksa göze takar takmaz göz kendisi uygun açıya göre lensi çevirecek mi?
    Bu arada gelecek olan lensim Johnson&Johnson Acue oasys toric , normal lensim ise yine J&J acuve advance2

ben astigmat lensi kullanıyorum kutusunda falan öyle bir belirtme yok.normal bir lens gibi takıyorum ve hiç bir fark da görmedim.bir de astigmat lens alacaksan b&l soflens toric den uzak dur .bc si 8.5 olan tek lens o olduğundan mecbur onu aldım,yapacak bir şey varmı diye hala araştırıyprum.

• Lensim geldi. İlk izlenimim acuve oasys toric muhteşem. NEye göre ? air optix torice göre. 2 gün önce air optix deneme lensi gelmişti bir tane oasyse göre çok sert ve gözde olduğunu epey hissediyosun. ama oasys yumuşacık şu anda yarım saattir gözümde ve varlığını hissettirmiyor. ama hala bilemedim üzerinde 2 tane çizgiler var bunlar yatay olarak mı göze gelicek dikey olarak mı :( . Varsa bilen biri yazsın lütfen. Bunların bi önemi var muhakkak , yoksa aks açısını nasıl sağlayacak
  • Ben Baushlomb kullanıyorum fakat bir sorunum var 3 aydır kullanmama rağmen sol gözüm bulanık görüyor bazen sebebi nedir bazen görüntü çok net bazen sağ kadar iyi görmüyor?
  • oh bu konuya en son 6 ay önce lens tavsiyesi için mesaj atmışım, şimdi ise 2-3 haftadır lens kullanıyorum. Keşke 6 ay önce başlasaymışım diyorum.

Hazır yazmışken soruda sorayım kullananla için day&night lensleri çıkarmadıkça rahatsız etmiyor mu? Ayrıca 1 ay boyunca yabancı bir maddenin gözde kalması ne kadar sağlıklı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: imozzi

6 aydır Acuvue Oasys lensi kullanıyorum her gece çıkartıyorum ama pc ve tv başında fazla kaldğımda bulanık görme sorunu yaşıyorum lensimi değiştirmeyi düşünüyorum bu iki marka arasında kaldım hangisini önerirsiniz Focus Night&Day ve Biofinity ?
  • 2 ay lens kullandım hala derdinden kurtulamadım.
    Alerji oldu gözlerim 2 aydır kırmızı ve şiş gözlerle dolaşıyorum ve gözlüğe dönüş yaptım.
    Tek ümidim alerjinin bahar alerjisi olması.
  • Arkadaşlar merhaba.

Astigmat ve miyop hastasıyım. Gözlükten sıkıldığım için artık kontakt lens tercih edeceğim. Konu içinde de bazı arkadaşların benim baktığım lensi kullandığını gördüm; Air Optix for Astigmatism. Nasıldır arkadaşlar bu lens. Night & Day gibi bunun da mı gözde 1 ay boyunca durabilme özelliği bulunuyor? Yoksa o sadece Night & Day için midir? Air Optix for Astigmatism de o özelliği kapsıyor mu ve astigmat+miyop hastası olarak kullanabilir miyim, tavsiye eder misiniz?
  • Arkadaşlar selamlar,
    Bausch and Laumbs Toric Lens kullanıyorum. BC değeri 8.5 olan tek lens o olduğu için başka alternatifim yok. Açıkçası kullanırken de pek sorun yaşamıyorum ama herkesin aksine çıkardığım zaman gözümde sanki batma hissi veriyor. Takarken yok böyle bir sorun.İlginç.

Şimdi yine bu markayı sipariş edeceğim ve yanında solüsyon hediyesi olarak ya Solo Aqua veya Renu gelecek. Siz bunlardan hangisini tavsiye edersiniz? Hangi solüsyondan daha fazla memnun kaldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLUESTREAM

Arkadaşlar selamlar,
    Bausch and Laumbs Toric Lens kullanıyorum. BC değeri 8.5 olan tek lens o olduğu için başka alternatifim yok. Açıkçası kullanırken de pek sorun yaşamıyorum ama herkesin aksine çıkardığım zaman gözümde sanki batma hissi veriyor. Takarken yok böyle bir sorun.İlginç.

Şimdi yine bu markayı sipariş edeceğim ve yanında solüsyon hediyesi olarak ya Solo Aqua veya Renu gelecek. Siz bunlardan hangisini tavsiye edersiniz? Hangi solüsyondan daha fazla memnun kaldınız?

aynı lensi kullanıyoruz,çok da memnun değilim açıkcası ama dediğin gibi tek seçenek o.renu en kötü olanı ben olsam öbürünü alırdım.benim solisyonum zeıss marka .
  • Neyinden memnun değilsin, netliğinden falan mı, yoksa kuruluk yapmasından mı? Ben netliğinden yana pek sıkıntı çekmiyorum ama özellikle de gece çıkarmaya yakın kuruluk hissediyorum gözümde. Ve çıkardığımda da sağ gözümde bir şey varmış hissi oluyor(Takılıyken yok böyle bir his).

Açıkçası bu lens şirketlerinden bir tek Bausch and Lombs akıllı galiba. Adamlar BC değeri 8.5 olan tek lense sahip ve diğer şirketler nasıl olurda buna uygun bir lens üretmezler anlamıyorum.

Bu arada sen purevision olanı mı, yoksa Soflens olanı mı kullanıyorsun? Ben de soflens olanı var.

Edit : Bir de göz damlası olarak hangi marka kullanıyorsunuz ve en çok hangisinden memnun kaldınız arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLUESTREAM -- 5 Haziran 2010; 15:25:59 >
  • BEN DE FOCUS NIGHT&DAY KULLANIYORUM. AMA AKŞAMLARI EVE GİDİNCE HEMEN ÇIKARTIYORUM. O ZAMAN DAHA SAĞLIKLI OLUYOR. BUNLARLA GECELERİ UYUYANLAR FALAN VAR AMA BEN BU YOLU KULLANIYORUM. HER AY DA YENİ LENSLERİ TAKIYORIM. SOLİSYONA DİKKAT EDİYORUM. 5 YILDIR GAYET MEMNUNUM...
  • quote:

Neyinden memnun değilsin, netliğinden falan mı, yoksa kuruluk yapmasından mı? Ben netliğinden yana pek sıkıntı çekmiyorum ama özellikle de gece çıkarmaya yakın kuruluk hissediyorum gözümde. Ve çıkardığımda da sağ gözümde bir şey varmış hissi oluyor(Takılıyken yok böyle bir his).

Açıkçası bu lens şirketlerinden bir tek Bausch and Lombs akıllı galiba. Adamlar BC değeri 8.5 olan tek lense sahip ve diğer şirketler nasıl olurda buna uygun bir lens üretmezler anlamıyorum.

Bu arada sen purevision olanı mı, yoksa Soflens olanı mı kullanıyorsun? Ben de soflens olanı var.

Edit : Bir de göz damlası olarak hangi marka kullanıyorsunuz ve en çok hangisinden memnun kaldınız arkadaşlar?

ben soflens kullanıyorum provizyonun 8.5 bc li toric i var mı?varsa onu da deneyeyim.netlik konusunda sorunsuz ama kuruluk konusunda çok rahatsızım açıkcası.göz damlam da var etkili de oldukça:tears naturale free.her bi şisesi bir gün yetiyor.zaten 12 saat kullanabiliyrsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

quote:

Neyinden memnun değilsin, netliğinden falan mı, yoksa kuruluk yapmasından mı? Ben netliğinden yana pek sıkıntı çekmiyorum ama özellikle de gece çıkarmaya yakın kuruluk hissediyorum gözümde. Ve çıkardığımda da sağ gözümde bir şey varmış hissi oluyor(Takılıyken yok böyle bir his).

ben soflens kullanıyorum provizyonun 8.5 bc li toric i var mı?varsa onu da deneyeyim.netlik konusunda sorunsuz ama kuruluk konusunda çok rahatsızım açıkcası.göz damlam da var etkili de oldukça:tears naturale free.her bi şisesi bir gün yetiyor.zaten 12 saat kullanabiliyrsun.

Bildiğim kadarıyla SofLens dışında 8.5 BC ye sahip toric lens yok.
    Bu arada BC değerinin ölçülen değerle birebir aynı olması çok önemli mi? Yani 8.5 yerine 8.6 kullansan çok mu rahatsız eder?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

quote:

Bildiğim kadarıyla SofLens dışında 8.5 BC ye sahip toric lens yok.
    Bu arada BC değerinin ölçülen değerle birebir aynı olması çok önemli mi? Yani 8.5 yerine 8.6 kullansan çok mu rahatsız eder?

2 ay sonra bitecek lensler yeni bir tane alacağım .aslında lens marketten deneme istemek lazım 8.6 bc li

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.