Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (3 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: warnerr

quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

Tesekkurler cevap icin.. Acaba 0.50 astigmat görmeyi cok etkiliyormu.. Direk 1.25 miyop alsam net göremezmiyim..

0.50 astigmat görmeyi onemli oranda etkliemez benim sol göz -2.50 ve 0.50 astigmat astigmatı tolare edip direkt -2.50 alıyorum gorüsümde de sıkıntı yok gayet iyi mesela sagda da 1 astigmat var ama mecbur toric lens kullanıyorm numara büyük oldugundan görmeyi etkileyebiliyor

Tesekkurler... Bende boyle yapicam... Air optix alim diorum en cok onu methediyorlar...
  • arkadaşlar ben astigmat olduğumu nasıl anlarım en son 3 hafta önce muayene oldum reçetede uzak için vitrum spher - vitrum cylinder 3.25 ve 2.75 gözüküyor . astigmat için ayrı bir muayenemi olacağız . axis ve prisma basis bölümünde birşey yazmıyor . birde bu numaralar için lens önerirmisiniz
  • Gözlüğüm kırıldı arkadaşlar dereceli gözlük çerçevesi veya gözlük satan bir site söyler misiniz?
  • ya ben lens kullanıyorum ama çıkarması çok kolayda takması zor

bana en kolay nasıl takılır lens söylermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nonda-adnoN
    ya ben lens kullanıyorum ama çıkarması çok kolayda takması zor

bana en kolay nasıl takılır lens söylermisiniz

Bende tam tersi cikaramiyorum...
  • Takmak çıkarmak zamanla kolaylaşır.

İlk aldığımda yarım saatte sadece birini takabilmiştim.

Şuanda takmak 10 saniye çıkarmak 2 saniye.Acil durumlarda aynaya bakmadan bile taktığım oluyor.Çıkarırken zaten bakma ihtiyacı duymuyorum. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: camokasahin

arkadaşlar ben astigmat olduğumu nasıl anlarım en son 3 hafta önce muayene oldum reçetede uzak için vitrum spher - vitrum cylinder 3.25 ve 2.75 gözüküyor . astigmat için ayrı bir muayenemi olacağız . axis ve prisma basis bölümünde birşey yazmıyor . birde bu numaralar için lens önerirmisiniz
  • quote:

quote:

arkadaşlar ben astigmat olduğumu nasıl anlarım en son 3 hafta önce muayene oldum reçetede uzak için vitrum spher - vitrum cylinder 3.25 ve 2.75 gözüküyor . astigmat için ayrı bir muayenemi olacağız . axis ve prisma basis bölümünde birşey yazmıyor . birde bu numaralar için lens önerirmisiniz

Bende Miyop + Astigmat var. Numaralarım - ile başlıyor.
    Ve ayrıca Axis değerleri boş değil.

Siz uzağı mı göremiyorsunuz yakını mı?
  • Arkadaşlar merhaba,

Yasım 25 yaklasık 7 yıldır gozluk kullanıyorum. Son durum 1,50 miyop ve 0,50 astigmat. Egitimim icin yurtdısına cıkacam dolayısıyla yedek olarak yeni bir gozluk almam gerekiyor yada lens.

http://www.walgreens.com/store/catalog/Acuvue/Acuvue-Oasys-/ID=prod2301394-product

internet sitesinde oldukca tatmin edici sunum yapmıslar fiyatıda hem turkiyede hem abd de diger urunlere gore yuksekce.

Birde gunluk veya aylık lens durumu hakkında ne onerirsiniz?

yukarıdaki urunun sitesinde lens icin 2 haftalık yazmıslar.
    Yardımlarınız bekliyorum. Tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: R.Korkmazz

quote:

quote:

uzağı göremiyorum . birde ortalama lens fiyatları ne kadardır . mesela 6 aylık alacağım fiyat aralıkları nasıldır
    muayeneyi devlet hastaneleri yapıyormu veya özelde fiyatlar nasıldır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camokasahin -- 5 Eylül 2010; 10:55:49 >

• Merhaba arkadaşlar,yarın Kartal Kızılaya doktor muayenesi için randevu aldım. 6-7 yıldır gözlük kullanıyorum ancak bu yıl lens almaya karar verdim. Site içinde biraz araştırdım ancak yinede kararsızım hangi marka daha iyidir. Gözlerim 2 derece miyop, lensi her gece çıkarmak problem olmaz ama mesela gün içinde 1-2 saat uyuğumda gözümde kalsa birşey olur mu? Bir de duşa girmenin bir sakıncası olur mu? Ayrıca ilk defa kullanacağım için fiyatlar hakkında da net bir bilgim yok. Yıllık bana maliyeti ne olur(kaliteli bir lensin) solüsyonlarla birlikte?
  • millet öncelikle herkese çok teşekkürler bu konu sayesinde baya bilgi edindim yanlız bi konuda sorum olcak ben toric lens alcam bunun sipariş edilmesi sorun diolar kaç güne elimde olur sipariş versem netten deil lensçiden vercem siparişi
  • quote:

Orijinalden alıntı: TargetMan
    Merhaba arkadaşlar,yarın Kartal Kızılaya doktor muayenesi için randevu aldım. 6-7 yıldır gözlük kullanıyorum ancak bu yıl lens almaya karar verdim. Site içinde biraz araştırdım ancak yinede kararsızım hangi marka daha iyidir. Gözlerim 2 derece miyop, lensi her gece çıkarmak problem olmaz ama mesela gün içinde 1-2 saat uyuğumda gözümde kalsa birşey olur mu? Bir de duşa girmenin bir sakıncası olur mu? Ayrıca ilk defa kullanacağım için fiyatlar hakkında da net bir bilgim yok. Yıllık bana maliyeti ne olur(kaliteli bir lensin) solüsyonlarla birlikte?

1-2 saat uyusan bisiy olmaz. Dusdada kullanabilirsin problem degil..

Lens fiyatlari 50-80 arasi bisiy.. Solusyonda 20-30..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga5096
    millet öncelikle herkese çok teşekkürler bu konu sayesinde baya bilgi edindim yanlız bi konuda sorum olcak ben toric lens alcam bunun sipariş edilmesi sorun diolar kaç güne elimde olur sipariş versem netten deil lensçiden vercem siparişi

Alacagin dukkana bagli.. Hemende halledebilir 1 ayda surebilir.. Astigmatin 1 den kucukse normal lens al...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tolga5096
    millet öncelikle herkese çok teşekkürler bu konu sayesinde baya bilgi edindim yanlız bi konuda sorum olcak ben toric lens alcam bunun sipariş edilmesi sorun diolar kaç güne elimde olur sipariş versem netten deil lensçiden vercem siparişi

Alacagin dukkana bagli.. Hemende halledebilir 1 ayda surebilir.. Astigmatin 1 den kucukse normal lens al...

diyelim ki normal bi dükkan ortalama kaç güne gelir alanlar kaç günee aldı ortalama

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TargetMan
    Merhaba arkadaşlar,yarın Kartal Kızılaya doktor muayenesi için randevu aldım. 6-7 yıldır gözlük kullanıyorum ancak bu yıl lens almaya karar verdim. Site içinde biraz araştırdım ancak yinede kararsızım hangi marka daha iyidir. Gözlerim 2 derece miyop, lensi her gece çıkarmak problem olmaz ama mesela gün içinde 1-2 saat uyuğumda gözümde kalsa birşey olur mu? Bir de duşa girmenin bir sakıncası olur mu? Ayrıca ilk defa kullanacağım için fiyatlar hakkında da net bir bilgim yok. Yıllık bana maliyeti ne olur(kaliteli bir lensin) solüsyonlarla birlikte?

1-2 saat uyusan bisiy olmaz. Dusdada kullanabilirsin problem degil..

Lens fiyatlari 50-80 arasi bisiy.. Solusyonda 20-30..

Çok teşekkür ederim,umarım kısa sürede alışırım takıp çıkarma mevzusuna.

• dikkat evde 10 yıl üstü kullananlar hep kızrma enfeksiyon gibi şeylerden rahatsız gös doktoru 10 yıl ömrü vardır
    lens takmanın diyo ondada 24 saat takarak tam 10 yılda bitirmek var yada günde 8-10 saat takıp 10 yılın süresi uzayabilirmiş.

sert lens acıtır fln ama göze zararı yoktur diyolar

bu arada göz doktarları hep gözlük takar lens almazlar derler lens çok zararlı hayır tamamen hastane yakınındaki gözlükçü iş yapsın diye takıyo bir kısmı diğerleride tercihen lens zor gelebiliroyr.

tabi ilaç firmaları nasıl doktorlara bişeyler hediye ediyo ilaç yazsın diye buda böyle psikolojik
  • arkadaşlar miyop ve astigmat var bende lens kullanıyorum benim kullandığım lens türünün yani hem miyop hem astigmat olunca renklisi olmuyomuş heralde doğrumu bu,doğruysa ne zaman çıkabilir renklileri acaba?
  • Arkadaşlar merhaba,

Elimde bir çift Johnson&Johnson Acuvue2 marka 4.75 miyop lens bulunmaktadır, benim göz numaram değiştiği için satıyorum. Çok uygun çifti 10TL.
    İlgilenenler bana pm atsınlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: R.Korkmazz

quote:

quote:

uzağı göremiyorum . birde ortalama lens fiyatları ne kadardır . mesela 6 aylık alacağım fiyat aralıkları nasıldır
    muayeneyi devlet hastaneleri yapıyormu veya özelde fiyatlar nasıldır

Ben Astigmat lens kullanıyorum. Tek kutu fiyatı 80 Lira. Sağ ve sol gözler için iki kutu alıyorum 160 Lira. Kullanım süresi 6 ay. Devlet hastanelerinde de özel hastanelerde de muayene olabilirsin. SSK'dan sigortan varsa bazı özel hastanelerde uygun fiyatlardan muayene olabiliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sscc -- 8 Eylül 2010; 13:11:56 >

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.