Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Solüsyon ve Lens markasıyla ilgili yardımda bulunursanız sevinirim. Uzun süreli lens düşünüyorum.
  • Johnson & johnson Oasys kullanıyorum daha yeni aldım... su oranı yüzde 37 yani göz yaşı eksikliği çeken yani göz kuruluğu çekip yaPAY göz yaşı damlası kullananlar için birebir bi lens... çok memnunum... daha önce Bausch & lomb Pure vision kullanıyodum.. gözlerimi daha çabuk tahriş erdiyodu.. benim gözlerim hassas.. o yüzden en uygununu bulmaya çalışıyodum ve buldum... yoksa pure visiondan da bi çok kişi memnun... benim gözlerim çok hassas... 3 aylık OASYS lens 65 TL ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azap

Göz derecelerim farklı olmasa, gidip lens alıcam.

Arkadaşlar şey soracam 3 aylık lenslerde, şeffaf renk ( göz rengi oluyor galiba ) lens almak istiyorum, ilk defa kullanıcam, astigmat ve miyop var ancak derecelerini bilmiyorum, lens'i vericek kişi gözlükten anlar demi kaç numara olduğunu gözümün.

Ayrıca ilk alıcağım zaman solisyon da almam gerekiyormuş galiba, toplam fiyatını söylerseniz sevinirim. Ve 2 farklı göz için 2 farklı lens alıcam, 3 aylık alsam, 6 ay mı gidecek anlıyamadım tam olarak onu ?

Ve şeyden korkuyorum, çok terliyorum, gözümün içine ter kaçarsa düşer mi lens ?

Şimdiden teşekkürler.

Doktora gidip öğreneceksin göz numaranı ve temel eğrini (8,6-8,9 vs.)
    Fiyat lensine göre değişir.Lensine göre aylık 20-30 arası değişecektir sana masrafı.(ortalama)
    6'lı kutu alıyosun 3 ay gidiyor.
    Terden bir şey olacağını zannetmiyorum.

• Merhabalar
    bu hafta lens kullanmaya başladım.
    Öncelikle doktor muayenesine gittim, ardından da bir optiğe.
    Optik bana Bausch&Lomb PureVision önerdi ve onu aldım.
    Lensin özellikleri;
    14.00mm, %36 su, BC: 8.6 ve derecesi 5.00
    Fakat sorunum şu lensler gözüme çok batıyor ve tam oturmamış hissi veriyor, ayrıca lensleri taktığımda gözüm sulanıyor ve gözyaşı geliyor. Ayrıca sol göze takarken değil de sağ göze takarken çok zorlanıyorum.
    Yaklaşık 10 senedir gözlük kullanıyorum fakat, lens kullanımı ile ilgili bir bilgim yok.
    Sorun nereden kaynaklanmaktadır sizce?
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hectoor

Merhabalar
    Lensin özellikleri;
    Fakat sorunum şu lensler gözüme çok batıyor ve tam oturmamış hissi veriyor, ayrıca lensleri taktığımda gözüm sulanıyor ve gözyaşı geliyor. Ayrıca sol göze takarken değil de sağ göze takarken çok zorlanıyorum.
    Yaklaşık 10 senedir gözlük kullanıyorum fakat, lens kullanımı ile ilgili bir bilgim yok.
    Teşekkürler..

bende o lensi kullanıyorum hiçbir sorun yok,takmayı zamanla öğrenirsin başlarda alışmak uzun sürebilir 1 aya alışırsın,göze taktıktan sonra alt taraftan gözünün beyaz kısmından ayarlayarak otursun o,zaten 2,3 saate direk yapışır ama sen öyle yaparsan direk oturur,eğer batma varsa lensi hiç takma bilen birini danış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Coimbra

quote:

Merhabalar
    Lensin özellikleri;
    Teşekkürler..

bende o lensi kullanıyorum hiçbir sorun yok,takmayı zamanla öğrenirsin başlarda alışmak uzun sürebilir 1 aya alışırsın,göze taktıktan sonra alt taraftan gözünün beyaz kısmından ayarlayarak otursun o,zaten 2,3 saate direk yapışır ama sen öyle yaparsan direk oturur,eğer batma varsa lensi hiç takma bilen birini danış.

Bugün takmayı öğrenmeye başladım sanırım, batma hissi yok fakat sulanma var ne yazıkki. Onu nasıl aşarız?
    Bir de bir sorum olacak, bu lenslerin yapıldığı maddenin ne önemi var?

• Selamlar,
    Yeni nesil lensler artık "Silicone Hydrogel" malzemeden yapılıyor.
    Eskiden sadece bir tür plastikden yapılırlardı, ve içindeki su ile göze oksijen iletmeye çalışırlardı.
    Fakat artık silicone malzemenin kendisi oksijen geçirebildiği için , artık daha az su içeren lensler üretiliyor, bu da uzun sürede daha rahat kullanım imkanı sağlıyor.
    Eski tip su oranı yüksek lensler ise gün sonunda gözde daha çok kurumaya neden oluyor.

Hatta bu "Silicone Hydrogel" materyalli lensler için bir araştırmanın sonucuna göre, kesintisiz 1 hafta kadar gece-gündüz rahat kullanılabilir demişler. Lens alırken hangi materyalden üretildiğine dikkat edin, eski tip plastik lenslerden almayın artık.

İngilizcesi olanlar şu linke bakabilirler, faydalı bilgiler var.

http://www.allaboutvision.com/contacts/silicone-hydrogel.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: gordeza

Selamlar,
    Eskiden sadece bir tür plastikden yapılırlardı, ve içindeki su ile göze oksijen iletmeye çalışırlardı.
    Fakat artık silicone malzemenin kendisi oksijen geçirebildiği için , artık daha az su içeren lensler üretiliyor, bu da uzun sürede daha rahat kullanım imkanı sağlıyor.
    Eski tip su oranı yüksek lensler ise gün sonunda gözde daha çok kurumaya neden oluyor.

Hatta bu "Silicone Hydrogel" materyalli lensler için bir araştırmanın sonucuna göre, kesintisiz 1 hafta kadar gece-gündüz rahat kullanılabilir demişler. Lens alırken hangi materyalden üretildiğine dikkat edin, eski tip plastik lenslerden almayın artık.

Eski tip plastiklerin ve yeni çıkanların neler olduğunu da açıkça belirtebilirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.

• Bu arada lensmarket.com ile ilgili olarak şunu belirtmeliyim. Çok anlayışlılar, Bausch&Lomb PureVision dan çok memnun kalmadığımı ve gözüme hangisinin uygun olacağını sormak üzere aradım, müşteri temsilcisi tavsiylerde bulunup, lensleri anlattı. Sonunda J&J Acuvue OASYS almak istediğimi fakat bunun da gözüme uygun olmayacağını düşündüğümden bahsettim. Onlar da benim iletişim bilgilerimi alarak, deneme lensi yollayacaklarını söylediler. Şimdilik bekliyorum. Ayrıca fiyat olarak optiklerle kesinlikle kıyaslanmaz, her ilk alan gibi optik tarafından kazıklandım ben de ama bundan sonra internetten alacağım kesinlikle...

Bir sorum olacak;
    Lensler gözümdeyken şöyle bir his oluyor (hani gözünüz açıkken arabadan kafanızı çıkartırsınız da gözünüz kurumuş gibi olur bir de hafif yanar, işte öyle) bunun sebebi nedir ve nasıl çözebilirim?

Edit: 21.05.2010 itibariyle lensoptik.com'dan 2 tane J&J Acuvue OASYS, 2 tane de Air Optix Aqua deneme lensi elime ulaştı. Ücretsiz temin ettiler ve gerçekten çok ilgililer...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hectoor -- 21 Mayıs 2010; 14:15:05 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gordeza

Selamlar,

Eski tip plastiklerin ve yeni çıkanların neler olduğunu da açıkça belirtebilirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.

Aslında ben de çok detaylı bilgiye sahip değilim.
    Fakat cevap verdiğim linkte ...

---------
    Currently two brands —
    Night & Day by CIBA Vision, and
    PureVision from Bausch & Lomb — can be worn for 30 days.

Four other silicone hydrogels —
    Acuvue Oasys from Johnson and Johnson,
    O2Optix and
    AirOptix from CIBA Vision, and
    CooperVision's Biofinity
    — are approved for overnight wear of six nights consecutively.
    ---------

Burada dediği gibi yine de siz mecbur kalmadıkça 6 gece üst üste takmayın, lenslere temizlik şart.

• quote:

Orijinalden alıntı: MissedCall

quote:

Arkadaşlar şey soracam 3 aylık lenslerde, şeffaf renk ( göz rengi oluyor galiba ) lens almak istiyorum, ilk defa kullanıcam, astigmat ve miyop var ancak derecelerini bilmiyorum, lens'i vericek kişi gözlükten anlar demi kaç numara olduğunu gözümün.

Ayrıca ilk alıcağım zaman solisyon da almam gerekiyormuş galiba, toplam fiyatını söylerseniz sevinirim. Ve 2 farklı göz için 2 farklı lens alıcam, 3 aylık alsam, 6 ay mı gidecek anlıyamadım tam olarak onu ?

Şimdiden teşekkürler.

Fiyat lensine göre değişir.Lensine göre aylık 20-30 arası değişecektir sana masrafı.(ortalama)

Şu aralar doktora gidemem ne yazık ki, herhangi bir sosyal güvencem yok ( 18'i geçince sınıfsız kaldık )

Gözlüğümden, göz numar amı ve temel eğrimi öğrenemezler mi aceba ?

Ayrıca 6 lı kutu mu 20-30 lira ? tam olarak anlıyamadım ne yazık ki.

Ayrıca önerdiğiniz bir marka var mı ? İlk kullanıcı için

• arkadaşlar bende lens kullanıyorum miyop ve astigmat var bende hem renkli hem numaralı astigmat için yokmuş heralde doktorum dedi fakat sizede bir sorayım?
    yani astigmat olunca renkli olmuyormuş doğrumu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MissedCall

quote:

Şimdiden teşekkürler.

Şu aralar doktora gidemem ne yazık ki, herhangi bir sosyal güvencem yok ( 18'i geçince sınıfsız kaldık )

Gözlüğümden, göz numar amı ve temel eğrimi öğrenemezler mi aceba ?

Ayrıca 6 lı kutu mu 20-30 lira ? tam olarak anlıyamadım ne yazık ki.

Ayrıca önerdiğiniz bir marka var mı ? İlk kullanıcı için

Göz doktoru dışında göz numarası veya temel eğrilik tespiti yapabilen yok diye biliyorum. Yapabilen varsa bile bence yaptırmamalısın, göz bu şakaya gelmez.

Kutular ile ilgili her kutuda 6 tane bulunur, lensler genelde 30 günlüktür, göz numaralarının 2si de aynıysa bir kutu lens 3 ay gider, göz numaraların farklıysa 2 kutu alman gerekir o zaman da 6 ay gider.

İlk kullanıcı için marka soruyorsan, ben Baush&Lomb Prevision kullanmıştım, biraz kalındır ama oksijen geçirgenliği çok yüksek bir lens. Genelde kendin için lensi deneme yanılma yoluyla bulursun diye düşünüyorum. Bu arada lensleri sakın optikten alıp da kazık yeme bence. Bana sorarsan, göz numaran, eğrilik falan belli olduğundahttp://www.lensmarket.com/ u ara, kendi gözünün özelliklerinde istediğin lesnin testerını iste, sana ücretsiz yolluyorlar sadece kargo parası veriyorsun 2-3 lira..

• bende lens kullanıyom valla bazen kuruluk yapıyo ama gözüne solüsyonu damlattığın zaman gözün rahatlıyo memnunum valla allaha şükür...
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun6134
    bende lens kullanıyom valla bazen kuruluk yapıyo ama gözüne solüsyonu damlattığın zaman gözün rahatlıyo memnunum valla allaha şükür...

Aslinda solusyon kullanmak sakincaliymis goz icin, bir nevi desenfektan cunku. O nedenle suni gozyasi oneriyorlar...
  • quote:

Aslinda solusyon kullanmak sakincaliymis goz icin, bir nevi desenfektan cunku. O nedenle suni gozyasi oneriyorlar...

kardeşim solüsyon göz için sakıncalı olsa lensimizi solüsyon kabında saklamazdık veya lensi solüsyonla temizlemezdik sonuçta ne olursa olsun solüsyon gözüne temas ediyo...göz doktoruma sordum gözüme solüsyon damlatsam bişey olurmu diye bişey olmaz dedi aksine gözün daha rahatlar dedi 1 senedir kullanıyorum hatta 1.5 sene olcak her zmn eve geldiğim zmn lensi çıkardıktan sonra iki damla gözüme solüsyon damlatıyorum hiç zararınıda görmedim allaha şükür...
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun6134

quote:

kardeşim solüsyon göz için sakıncalı olsa lensimizi solüsyon kabında saklamazdık veya lensi solüsyonla temizlemezdik sonuçta ne olursa olsun solüsyon gözüne temas ediyo...göz doktoruma sordum gözüme solüsyon damlatsam bişey olurmu diye bişey olmaz dedi aksine gözün daha rahatlar dedi 1 senedir kullanıyorum hatta 1.5 sene olcak her zmn eve geldiğim zmn lensi çıkardıktan sonra iki damla gözüme solüsyon damlatıyorum hiç zararınıda görmedim allaha şükür...

Solüsyon senin de dedigin gibi lensin uzerindeki protein parçalari, mikroplar vs. temizlemek icindir. Lensi icine koyuyoruz doğru fakat lensin uzerinde kalan toplamda 1 damla bile etmeyecek kadar solüsyon gözümüze temas ediyor. Sen tutup da solüsyon damlatirsan o senin gözüne zarar verebilir, cunku sonuçta kimyasal ve dezentekte edici bir madde. Halbuki suni gözyaşı daha az zararli bir madde, zaten solusyonu damkatmaktaki asil amac lensin batmasini onlemek ve kayganligini arttirmak degil mi? Ayni isi gozyasi da yapar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed_Passion
    arkadaşlar bende lens kullanıyorum miyop ve astigmat var bende hem renkli hem numaralı astigmat için yokmuş heralde doktorum dedi fakat sizede bir sorayım?

?
  • quote:

quote:

arkadaşlar bende lens kullanıyorum miyop ve astigmat var bende hem renkli hem numaralı astigmat için yokmuş heralde doktorum dedi fakat sizede bir sorayım?

?

Doğrudur.
    Ayrıca astigmat lensler diğerlerine göre kullanımı biraz daha zordur. Gözünüze uygun lensi bulmanız zaman alabilir. O nedenle mutlaka bir kutu lens alana kadar deneme kullanın.
  • Yok zaten benim lensim var kullandığım fakat ciktiysa renkli aliyim diye sordum peki çıkma ihtimalidemi yok renklisinin?
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.