Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben 5 gündür lens kullanıyorum. doktorun yazdığı lens, purevision. size bir kaç sorum olacak. yanıtlarsanız çok sevinirim.
    öncelikle gözlük numarası olarak sağ gözüm 1.75, sol 1.50 çıktı (miyop) ve doktor lens daima düşük yazılır dedi ve 1.25 verdi (iki göz için de). gözlüğüm 1.50 idi. şimdi araç kullanırken tabelaları gözlükle olduğu kadar okuyamıyorum, okulda da tahtayı zor okuyorum (hatta okuyamıyorum). yani gözlük daha netti. doktor lens düşük yazılır diye beni kandırdı mı acaba? lensin de mi 1.50 olması gerekiyordu sizce?
    diğer sorunum ise lens gözümde sürekli batma, kaşıntı falan yapıyor ve alt göz kapağım lense her sürtüşünde hissediyorum, gözümde yabancı cisim hissi sürekli mevcut. acaba 10-15 günü doldurunca geçer mi? lensin gözümde olduğunu hissetmek istemiyorum. deneyimli arkadaşların yanıtlarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

Not: lensleri akşam çıkarıp temiz solusyona koyduğumda solusyon toz oluyor. demek ki gözümde lens tozlarla birlikte duruyor ve büyük ihtimalle batma, kaşıntı gibi rahatsızlıklara bu tozlar neden oluyor. lensi çıkarınca rahatsızlık hemen gidiyor. sizde de bu toz olayı mevcut mu? normal mi bu durum? (elimi yıkayıp kurulayınca tozların havludan elime ve ordan da solusyana ve lense geçtiğini fark ettim)

• Arkadaş bi markanın Pure Vision modelini almış... adam 7 gündür gözümden hiç çıkarmadım çok rahat dedi oha dedim.... ben de bi ara lens kullanıyodum ama doktor yasakladı çünkü sabah taktıktan sonra akşama doğru kanlanma ,yanma ,sulanma oluyodu ... sonra yasak geldi şimdi gözlükle devam
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Arkadaş bi markanın Pure Vision modelini almış... adam 7 gündür gözümden hiç çıkarmadım çok rahat dedi oha dedim.... ben de bi ara lens kullanıyodum ama doktor yasakladı çünkü sabah taktıktan sonra akşama doğru kanlanma ,yanma ,sulanma oluyodu ... sonra yasak geldi şimdi gözlükle devam

ben 1 yıldır purevision kullanıyorum 30 gün gözde kalabilme yetisine sahip ama bence tutmak saçma. gece çıkarmak her zaman daha iyi bence. 2-3 gün uyuduğum oldu tek sorun sabah kalktığımda hafif kurumadan dolayı yapışma oluyordu 5-10 dakika içinde. ama bulanık yerine net görüşle uyanmak gerçekten güzel bir şey.

arkadaşlarıma da purevision aldırdım hepsi memnun, görüş keskinliği en iyi olan lens bence. her açıda düzgün görüntü veriyor. mesela airoptixte aşağıda kalan alan kırık kırık oluyor.

purevisionun tek kötüşüğü yazın fazla kuruması ve hissedilmesi. yazın contact.life tercihim çok kurak zamanlarda.

• Aynen ! purevision kullansam da geceleri gözümde tutmam ben lensi... sakat bişi ya..
  • Yaz gelio contact life mı alsam gene acaba. Air optix i bir kez daha aldım ve arık bir daha almıyacağım asla asla asla Purevision dan tek çekincem biraz daha kalın olması. Gözde lensi hissetmek istemiyorum ben
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Yaz gelio contact life mı alsam gene acaba. Air optix i bir kez daha aldım ve arık bir daha almıyacağım asla asla asla Purevision dan tek çekincem biraz daha kalın olması. Gözde lensi hissetmek istemiyorum ben

evet ne alsam acaba ya bana lens markası önerin. Yazın rahat edecek bişey olsun.

http://www.lensmarket.com/products.asp?cat=3 acuve alayım dedim ama BC mi ne benim 8,6 acuveninde 6 sı yok sanırım

edit: BC 8,6 imiş eski sipraişlerden gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 24 Mayıs 2008; 21:56:33 >

• iş başa düştü sanırım
  • quote:

Yaz gelio contact life mı alsam gene acaba. Air optix i bir kez daha aldım ve arık bir daha almıyacağım asla asla asla Purevision dan tek çekincem biraz daha kalın olması. Gözde lensi hissetmek istemiyorum ben

nasıl anladın kalın oldunu kii hissedicen?
  • **zeiss firmasının bir lensi

http://www.lensmarket.com/Detail.asp?pID=56

**purevision , ama kalın olması yazın rahatsız eder gibi gelio bana

http://www.lensmarket.com/Detail.asp?pID=82

**contact life var bide işte geçen sene aldığım wönlk firmasının ürettiği. Aslında rahattı genel olarak ama karar veremiyorum ya

http://www.lensmarket.com/Detail.asp?pID=86

quote:

Orjinalden alıntı: mczaga

quote:

nasıl anladın kalın oldunu kii hissedicen?

Kullanan arkadaş var o dedi diğer lenslere göre kalınmış biraz. Ekşisözlükte yazan yorumlara görede kalın olduğu kanısına vardım. Yani daha oturaklı bir yapısı varmış çok yumuşak değilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 24 Mayıs 2008; 22:23:33 >

• Konuyu kaybetmemek için mesaj atayım
  • ben aldığım lensi kullanamadım doru düzgün takılmasından dolayı şimdi salı günü tekrar muaeyene olcam tekrar bişi alacam takılma sebebini de bulmam lazım ilk önce.

quote:

Orjinalden alıntı: Kulspruta

Konuyu kaybetmemek için mesaj atayım

yukardan favorine ekle benim gibi
  • takılma derken gözüne mi takamıyorsun

@Kulspruta
  • quote:

takılma derken gözüne mi takamıyorsun

@Kulspruta

yok takıyorum gözlerime takılma batma oluyor göz altlarıma doğru .
  • quote:

quote:

takılma derken gözüne mi takamıyorsun

@Kulspruta

yok takıyorum gözlerime takılma batma oluyor göz altlarıma doğru .

hocam lensi ters takıo olmayasın. Lensi takarken işret parmağının ucundayken bi bakıver tabak şeklindemi duruyor yoksa tam bir yarım küre şeklinde mi? Ters taktığında batma olacaktır herzaman. Bita takmadan önce lens solisyonu sık üstüne, temizle öyle tak en ufak toz parçası bile batma yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 24 Mayıs 2008; 23:45:30 >

• arkadaşlar hala acuvue advance kullanıyorum hala gözüm kızarıyor bir de numaram yükseldi sanırım görüş kötüleşti :)

herkes purevision diyor acuvue dan gerçekten daha mı iyi bu ikisini de test eden var mı

bi de ben acuvue yu havuzda denizde her bi yerde kullandım bi sorun olur mu genelde en fazla bi hafta gözümde kalır
  • Merhaba arkadaşlar bazı sorularım olucak..

2 sene lens kullandım daha sonra lensler akşama doğru yanma ,kanlanma ,sulanma batma hissi yarattığı için doktor yasakladı... bu arada J&J Acuvue 2 falan kullandım lens olarak ayrıca Solo care aqua kullanıyodum... aslında görüş olarak memnundum ama 6-7-8 saat sonrası zor geliyodu.... bu arada benim zamanında kullandığım lensler yyüzde 50-60 gibi su içeren lenslerdi...

Bir de kilamlıu ve sigara dumanlı ortamlarda gözlerim daha çok kanlanıyo ve yaşarıyodu... bunun çözümü nedir ? ek damla vs. kullanman gerekir mi ?? bu arada Baush&Lomb Pure vision almayı düşünüyorum...

Sorulara gelince...

-su oranının düşük yada fazla olması nasıl neyi değiştirir...
    -lens sölüsyonu çok şey değiştirir mi sizce ?
  • darkchild benzer lensleri kullanmışız sanırım
    benim de acuvue advance hala son bi tane kaldı
    kim ilk pure vision ı denerse yazalım artık :)
  • arkadaşlar Bu lenslerin testlerini yapan bi web sitesi falan varmıdır?

Bağımsız bi site bu iş böle olmucak baya bi çeşit var fakat kafalar karışık.
  • quote:

arkadaşlar Bu lenslerin testlerini yapan bi web sitesi falan varmıdır?

Bağımsız bi site bu iş böle olmucak baya bi çeşit var fakat kafalar karışık.

hiç aklıma gelmemişti bu
    google dan contact lens review diye arattım biraz kullanıcı yorumları falan çıktı
    yalnız şöyle bi durum var:

mesela benim kullandığım lensi biri 10 puan vermiş hepsine mükemmel demiş, bi başka kişi ise yerden yere vurmuş tutarlı değil pek.acaba kişiden kişiye değişiyor mu bu lenslerin kullanımı konforu? yani birine iyi gelen diğerine berbat olabilio mu
  • bendede astigmat var buyuk ihtmalle yarin lens alabilirm internetten arastirdim j j weya zeiss alicam muaeyne sonrasi arti bunlarin hem renkli hem numaralı olanalri war simsiyah renkte bi lens tercihim olucak

aslinda lens de favorim carl zeiss pentax leica kruzcah schiender ama goz lensi uretmio ne yazikki :(
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.