Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar gözden göze değişir mesela ben acuvue 2 kullandım ki kaliteli lensti hakkını yiyemem.. ama gel gör ki benim gözler hassas çıktı ve doktor yasakladı çünkü 6-7 saatten sonra gözlerde kanlanma kızarıklık yanma meydana geliyodu..... 5-6 yıldır gözlüğüm var ama sadece tv ve pc başında takıyorum....

bu arada arkadaşım bousch & lomb purevision kullanıyo ona sordum ben çok memnunum çok mükemmel dedi ondan alıcam... yanına kaliteli bi lens solüsyonu ile peynir ekmek gibi gider.. zaten özel günlerde halı saha maçlarında takıcam çok şey beklemiyorum aslında uzun süreli takmayacağım için.....
  • senin numara düşük sanırım çok gerek duymadığına göre
    ben bi tek evde kullanıorum gözlük
    onun dışında dışarda okulda falan 1 hafta gözümde olur
    bakalım bi ay sonra bitiyor sanırım son lensim pure vision alırsam yazarım ama toric i var mı onun bilio musunuz? benim astigmat da var da
  • quote:

Orjinalden alıntı: Odysseus347

senin numara düşük sanırım çok gerek duymadığına göre
    ben bi tek evde kullanıorum gözlük
    onun dışında dışarda okulda falan 1 hafta gözümde olur
    bakalım bi ay sonra bitiyor sanırım son lensim pure vision alırsam yazarım ama toric i var mı onun bilio musunuz? benim astigmat da var da

Tam aksine gözlerim çok kötü... sağlıklı yaşam bölümünde üst konu var onu oku gözlerimin ne kadar kör old.nu anlarsın.. dışarda uzaktan normalde tanıdığım insanları bile tanıyamıyorum... Gözler 2.5 numara benim .. bu arada astigmat falan yok bende... sadece gözlük takmak istemediğim için takmıyorum gözlüğü .. nefret ediyorum gözlükten... bana psikolojik bi ağırlık ,yük yapıyo... kendim gibi olamıyorum.. alışma meselesi...

• Ben bikaç aydır PureVision kullanıyorum...Genel anlamda çok memnunum,hep bilgisayar başında kuruma yapmayacak rahatsızlık vermeyecek bi lens istedim ama başaramadım Galiba kurumayan lens yok...Onun dışında günlük kullanımda gayet iyi bi lens....Solüsyon olarak da Solo Care Aqua kullanıyorum.....

İnceleme var mı diye soranınız olmuş,forumdan ccaparli arkadaşımızın güzel bi incelemesi vardı kendi blogunda,onu buldum zor da olsa...Eminim faydasını görürsünüz

http://ccranium.blogspot.com/2007/07/karlatrma-4-yumuak-kontakt-lensmiyop.html

• Kylee uzun süreli takmalarda gözde yanma kanlanma yaşarma falan oluyo mu ?? kaç saatten sonra oluyo bu yada ?? Bu arada bir şey öğrendim ki kuruma olayının önüne geçmek için su oranı düşük lensler almak gerekiyomuş.... 2. sayfanın başında Yazılımcı online'in kudret göz hastesinden alıntı yaptığı yazıda öyle yazıyodu... mesela benim gözler klimalı sigara dumanlı yerlerde çok çabuk rahatsız oluyo... işte bunun önüne geçmek için su oranı düşük lensler kullanmak gerekiyomuş...
  • yarın bende almayı düşünüyorum uzun süredir gözlerim bozuk fakat gözlüksüz idare etmeye çalışıyorum malum test çözmekten başka bir işim olmadığı içinalışmıştım
    gözler 2 numara civarı olmuştur :)

fakat ilk defa lens alıcağım için renkli lens merakım da var..
    sizce renki ya da şeffaf lenslerde,gözler için bir zarar söz konusu mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: turkcs

yarın bende almayı düşünüyorum uzun süredir gözlerim bozuk fakat gözlüksüz idare etmeye çalışıyorum malum test çözmekten başka bir işim olmadığı içinalışmıştım
    gözler 2 numara civarı olmuştur :)

fakat ilk defa lens alıcağım için renkli lens merakım da var..
    sizce renki ya da şeffaf lenslerde,gözler için bir zarar söz konusu mu?

Renkli lensten zarar gelmez ama "erkek adam renkli lens takmaz" muhabbetlerine maruz kalabilirsin. arkadaşlardan biliyorum... ..ki ben asla takmam renkli lens... çünkü öyle bi hevesim yok.. zaten gözlerim ela-yeşil gibi bişi

• quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Kylee uzun süreli takmalarda gözde yanma kanlanma yaşarma falan oluyo mu ?? kaç saatten sonra oluyo bu yada ?? Bu arada bir şey öğrendim ki kuruma olayının önüne geçmek için su oranı düşük lensler almak gerekiyomuş.... 2. sayfanın başında Yazılımcı online'in kudret göz hastesinden alıntı yaptığı yazıda öyle yazıyodu... mesela benim gözler klimalı sigara dumanlı yerlerde çok çabuk rahatsız oluyo... işte bunun önüne geçmek için su oranı düşük lensler kullanmak gerekiyomuş...

10 saatten sonra başlıyor hafiften sinyal vermeye, Purevision'dan önce Focus'un dandik bi lensini kullanmıştım, klimalı ya da çok sıcak havalarda çok rahatsız ediyordu,ama Purevision'da hiç öyle bi sorun yaşamadım, üstelik görüntü kırılması da yapmıyor kesinlikle... Ben tavsiye ederim...

• bu lens işi kişisel bişey .mesela bausch & lomb solisyonlar bende alerji yapar.solo care aqua kullanıyorum ki galiba opti free express ile beraber en çok tavsiye edilen solisyon.

ben 5 yıldır lens kullanıyorum numaram 4.25 lenste.neredeyse tüm markaları kullandım anladımki standart kalitedeki lenslerden uzak durmak lazımmış(kutusu 30-40ytl civarı olanlar).

tartışmasız en iyi lens focus night&day.ama ciddi bir maliyeti var neredeyse 2 kat olunca pek albenisi kalmıyor.

bana göre bundan sonraki en iy lens purevision.kalınlığı falan hiç sorun olmuyor.özünüzde iken uyuyabiliyorsunuz.gece fazla parlamıyor.12-14 saat taktıktan snra bile bariz bir rahatsızlık yok .

acuve advanceen ben memnun değilim .bende batma yaptı ama yinede tek lensle 1.5 ay geçirmeme rağmen bana mısın demedi.vey ilk taktığım andan itibaren battığı için ben farketmedim.bunun haricinde kendisini epey hor kullanmama rağmen yinede kötü değildi(bnyo bile yapım:)

o2optix purevision kopyası olmaya çalışmış ama başarısız .normal focus lenslerden ben bir farkını görmedim + gece parlama yapıyor.sakın gce araba kullanmaya kalkmayın heryer yıldız yıldız .

ince lens iseyenler adını hatırlamadım ama diamond gibi bir markaydı galiba onu kullanın .kağıt gibi dikkat etmezseniz çıkarırken bile yırtılabiliyor:)

bausch & lomb lensler purevision hariç bende hep allerji yaptı.

neticede bugun lensim bitti ve ne alıcaksın diye sorarsanz purevision.fiatına göre mükkemmel.

not:öncede belirttiğim gibi tüm yorumlarım bana özgüdür.batma yanma gibi sorunlar herkeste olmayabilir.

• Parlama derken benim de zamanında acuvue 2 ile yaşadığım sorundan mı bahsediyosun.. mesela araba kullanırken karşıdan gelen arabaların farklarının yada sokak ışıklarınjın old.dan daha parlak ve göz alıcı olması öyle mi ?? yani purevision da bunlar yoksa çok iyi.... benim en büyük sorunum uzun süreli takmalar sonrası kanlanma,yanma batma hissetmemdi... 3-4 gün içinde lensi alıcam.. biraz kullandıktan sonra yorumlarımı yazarım..
  • arkadaşlar şöyle yapsak herkes kullandığı lensi resimli olarak + ları, - leri iki bölüm olarak alt alta yazılsa nası olur
    mesela ben başliyim

ACUVUE ADVANCE FOR ASTIGMATISM
     *** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

Özellikleri:
    -BC değeri:8,6 DIA değeri:14,5
    -Su Oranı: %47
    -UV korumalı(yalnız yeni serilerde yazılmamış olmayabilir)

Artılar:
    -Takması çıkarması kolay
    -Uzun süre denizde,havuzda,duşta bile kullanmama rağmen baya dayanıklı
    -Kullanırken rahat konforlu pek hissetmedim kullanırken
    -Gece-gündüz çıkarmadan 2 haftaya yakın kullandığımda bile normaldi

Eksiler:
    -8 saatten sonra kuruma problemi var, gözlerimi yaşartmam gerekiyodu hep
    -Gece görüşünde ışıkta parlamalar var
    -Klimalı,sigara içilen ortamlarda rahatsız ediyor ve kızarıklık yapıyor ben genelde hep gözüm canavar gibi kırmızı dolaştım
    -Gece çıkarmadan kalktığınızda yaklaşık 3 dakikalık bi bulanıklığı var

Bu kadar
    Fiyatı unutmuşum: Yerine göre değişiyor 70-80YTL arası bir kutu 6 tane lens var içinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Odysseus347 -- 31 Mayıs 2008; 13:19:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Parlama derken benim de zamanında acuvue 2 ile yaşadığım sorundan mı bahsediyosun.. mesela araba kullanırken karşıdan gelen arabaların farklarının yada sokak ışıklarınjın old.dan daha parlak ve göz alıcı olması öyle mi ?? yani purevision da bunlar yoksa çok iyi.... benim en büyük sorunum uzun süreli takmalar sonrası kanlanma,yanma batma hissetmemdi... 3-4 gün içinde lensi alıcam.. biraz kullandıktan sonra yorumlarımı yazarım..

evet kastım araba kullanırken.karşı farları geçtim göstergeler bile parlıyor.veya bende öyle oldu.bunu tamamen kesen lens görmedim ama purevisionda en azdı
  • purevision numune siparişi verdim doktora haftaya gelicek
    yalnız şu an gözlerde iltihaplanma var düzelirse kullanıp yazıcam nasıl
  • Slm beyler dün göz doktoruna gittim ... şu çeneyi ve alnı dayayıp kafayı koyduğumuz aletle baktı doktor ve sende kronik bilmemne var dedi yani daha ben söylemeden gözlerde sürekli kanlanma yanma sulanma hissi old.nu söyledi.. bunun için de...

Blephamide denen damlı ve Tears Naturale Free denen yapay göz yaşı damlası verdi...

Ayrıca gözlerime pansuman yapmam gerekiyo ,yani sabah akşam sıcak su'lu bi havluyu gözlerime basıcam sonra sonra göz kapaklarımı mıncıklayıp sonra da kirpiklere şampuan sürüp durulicam falan.. bunu şimdilik 1 ay boyunca yapmamı istedi.. ondan sonra lens ve gözlük vericek... bi de işin kötüsü gözlerimdeki kronik sorun yüzünden bu pansuman olayını ömür boyu yapmam gerektiğini söyledi ...

• bende 2 gün önce gittim iltihaplanma çıktı benim gözde de konjektivit mi neymiş ondan
    şimdi damla damlatıyorum felaket de yakıyo
    bi de yirmilik dişi çektirdim
    her tarafımız yamulmuş bu aralar
    darkchild bi de yeni gözlük aldım sen de sevmiyordun sanırım benim gibi gözlük takmayı, ama bu aldığım antirefle camlı yansıma falan yamıyor doğal gözüküyor diğer gözlükler kadar rahatsız olmadım tavsiye ederim kardeş
  • Ben normal gözlük yanında bi de numaralı güneş gözlüğü almayı düşünüyorum.... şu LCD nin parlaklığı "0" da olmasına rağmen gözlerime parlak geliyo... senin bahsettiğin camı bilmiyorum ama benim gözlük bende parlama yapmıyodu zaten ya lensler yapıyodu
  • benim eski gözlüğün zaten güneş gözlüğü aparatı var takılıp çıkarılabilen, ama antirefle yoktu.şimdi bitane antirefle li aldım onu da güneş gözlüğü olarak kullanıcam
    parlama konusunda benim bahsettiğim gözlüğün camının parlaması.hani karşıdan ışık geldiğinde size bakan biri o ışıkları gözlüğün camında görür ya doğal durmaz, bunda öyle bi sorun yok işte
    sabah araba kullanırken denedim gayet güzel ama gece denemedim henüz bi farkı olcak mı bilmiyorum
    gözlüğünü çıkarıp ışığa tut, beyaz olması gereken renkler yeşil-pembe gibi duruyor yansıma yapmıyorsa fazla seninki de antirefledir
  • slm arkadaşlar bende yaklaşık 3-4 aydır lens kullanıorum.benimkinin markası acuvue oasys. ben sabah okula giderken takıyorum sora okulda gelince çıkarıyorum. 1 saat falan gözlük takıyorum bilgisayar başındayken sora gene lens leri takıorum basket oynamaya gidiyorum.bende hiç rahatsızlık olmadı şimdiye kadar.

benimde sorum birkaç sorum var:
    -mesela lens le uyusam bir şey olur mu? doktor uyursan bişi olmaz ama uyumamaya dikkat et dedi.tecrübveli arkadaşlar varsa cevap plss
    -bide lens le havuza falan giremiyoruz sanırım???
  • Ben contact life sipariş verdim bugün geliyor inşallah
  • k.lens konusundaki deneyimlerimi aktarayım
    markası türü ne olursa olsun imkan olduğunda gözden çıkartmalı, yatarken takılı kalması gece ruyalarınızı net görmenizi sağlamaz ( sabah takma zahmetinden kurtulursunuz sadece)

- göz yüzeyinin gözyaşı ve oksijenle sürekli temasta olması gerekiyor,k. lens arada bariyer oluyor . mümkün oldukça çıkarmalı.

- uzun süre monitöre bakmak , aşırı şıcak havalar , ortam ve araç klimaları gözü kurutuyor. K.lensli göz bundan çok fazla etkileniyor. çözümü sık sık gözü kırpıştırmak , bünyeyi susuz bırakmamak , yapay gözyaşı şişesini el altında bulundurup arada damlatmak.
    yazın uzun yola çıkacağım zaman gözlük takıyorum.

- k.lensli göz kızarmaya başlayıp , batma yanma başlayınca hemen çıkarıp , birkaç gün gözlük takmak. sonrasında yine tekrarlarsa ve görme netliği bozulduysa doktora gitmek gerek.

-gözlükteki gibi etkili U.V koruma görmedim . o nedenle gözlükten kurtuldum ama yaz aylarında güneş gözlüğü takmak zorunda kaldım.

- k.lensi sık sık solusyonla yıkamak , en az 3-4 saat olmak üzere solusyonda bekletmek rahatlığı ve k.lens ömrünü arttırıyor.

-markalar her kişide farklı etki yapıyor , standardı pek yok. alıştığınız memnun olduğunuz markayı değiştirmeyin.

takma -çıkarma işleminde el kurulamak için kağıt havlu yada peçete kullanın. havlu kıl-tüy bırakıyor.
    6 ayda bir göz doktoruna gidip ne durumdasınız , lens bir sakatlık yapmış mı kontrol oluverin.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.