Şimdi Ara

Lenovo V510 - HDMI Ses çıkışı yok (iade mi, servis mi?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Lenovo V510 laptop aldım anneme, önceliğimiz HDMI ile TV'ye bağlama idi. Sistemi kurdum, HDMI'yı taktım, bir baktım ses yok. Ses ayarlarında "Playback" bölümünde HDMI ses çıkışı görünmüyor bile.
    Sadece Speaker yani laptop'un kendi hoparlör çıkışı var.

Alet Core i7, Intel HD 620 + AMD 530 ve realtek on-board ses kartı var.

Tabiki hemen çeşitli driver komboları denedim, HDMI intel'e bağlı olduğundan bütün intel driverlarını defalarca silip yükledim.
    Hatta bir keresinde driver sildiğim zaman HDMI audio olarak göründü ama bağlasan da kablo bağlı değil diyordu. Microsoft'un kendi driver'ı ile kuruluyordu. Intel driver'ı kurulduğu anda yine yok oldu playback devices bölümünden.

Intel forumlarında biri, başka bir lanovo laptopla birebir aynı problemi yaşamış. Intel'den birileri cevap vermiş ama konu sonra kapanmış çözülmeden. Adama mesaj attım, malesef çözülmedi diye cevap aldım.

Şimdi, Bilgisayarı alalı 3 gün oluyor, direkt geri iadesi mi yapsam, yoksa Lenovo servise mi götürsem? Aileye de mahçup olduk resmen, kadıncağız laptopla tv'ye bağlanıp film izleme hayali ile yeni laptop işine girdi, Lenovo'yu öneren bendim. Patladık.

• lenovonun kendi sitesindeki driverleri kullanmalısın.
    intel ve amdnin driverlerini kullanma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeki1981 -- 9 Şubat 2018; 10:0:6 >
  • Merhaba hocam. Aynı sorun v310 modelinde bende vardı. Şöyle çözüldü. Radeon ayarlarından tercihlere girin. Radeon ek ayarları/geçişli grafikler uygulama ayarları/media playeri Radeon ile kullan deyin belki çözümlenir.

Lenovo V510 - HDMI Ses çıkışı yok (iade mi, servis mi?)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir üstteki mesaja ek olarak BİOS ta muhakkak güncelleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin.d.demir

Merhaba hocam. Aynı sorun v310 modelinde bende vardı. Şöyle çözüldü. Radeon ayarlarından tercihlere girin. Radeon ek ayarları/geçişli grafikler uygulama ayarları/media playeri Radeon ile kullan deyin belki çözümlenir.

Merhaba hocam. Bu ekran bende çıkmıyor. Ek ayarlar kısmını bulamadım bir türlü, yardımcı olur musunuz?

Düzenleme: Kaldırıp tekrar lenovo sitesinden indirip yükledim, çıkıyor. Ancak bu kez de bahsettiğiniz yerde media player'ın yanında kilit işareti var ve güç tasarrufu seçeneğini değiştiremiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurac -- 19 Ağustos 2018; 23:47:32 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.