Şimdi Ara

★★Lenovo P70-A Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü★Herşey İlk Sayfada★8.1 Romları Geldi★ (489. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.310
Cevap
127
Favori
528.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayarlar > Kablosuz > Sağ Üstteki Üç Nokta > Gelişmiş > Uykudayken Kablosuz'u açık tut seçeneğini "Her zaman" olarak işaretlebilirsiniz.
  • jamie35 kullanıcısına yanıt
    Çelik kasa ve aliminyum cerceve isciligini de es gecmek olmaz ön kamera 8 arka 13 sony exmor ekran cerceve oranida muazzam, bu iyi iyi daha anlatmaya gerek yok. bende de p70 vardı işlemci ve batarya haricinde iyi bir yanı yok bana göre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozsoyun O kullanıcısına yanıt
    Xiaomi cihazlarda Snapdragon olsa da imei sorun değil atılıyor. Zlatansoner adlı kullanıcı uzaktan bağlantı ile sizin bilgisayara bağlı bir şekilde hallediyormuş. Snapdragon iyidir, redmi 3 iyi bir cihaz. Kamerası daha iyi, batarya daha iyi gidiyor Snapdragon ve optimizasyon avantajı var, güncelleme alır, metal kasa, sorunsuz bildirim ışığı, ses vs...
    Ve tabiki sd kart girişi benim için olmazsa olmaz, 128 gb samsung evo plus hafıza kartım olmadan yapamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunman233 -- 24 Şubat 2016; 19:03:38 >
  • Şu başlığı devralacak bir cengaver çıkmadı hala?
    Wifi kopması vb ufak tefek soruları cevaplamaktan artık yazasım gelmiyor aylardır. Her zaman açık tut seçeneği genelde işe yaramıyor belirtelim. Genelde güncelleme sonrası fabrika ayarlarına almayanlara görülüyor. Bende de yazın aldığımda olmuştu, herkes gibi fabrika ayarlarına aldım sorun çözüldü bir daha da olmadı. Güncelleme sonrası fabrika ayarlarına almak çok önemli birçok telefon için. Başka sorunlar da baş gösterebilir. Hiç riske etmeden direkt sıfırlamak lazım. Recovery menüsünden wipe yaparak veya telefon menüsüne biraz bakanlar hemen yerini bulur. Yüklü programlar vs silinir ancak diğer verileriniz (12 gb alandaki) çoğu silinmez.

• ozsoyun O kullanıcısına yanıt
    Özellik ve tasarim olarak lafim yok ama 16gb a mahkum olmak hepsini siliyor benim gozumde malesef dostum.

• hyper007 kullanıcısına yanıt
    Bende cozemedim bildirim sorununu 1 haftadir ugrasiyorum denemedigim yol kalmadi telefon rom yukle sil foldos oldu tam oldu diyorum telefonu bi koseye koyuyorum biraz zaman gectikten sonra ileti mileti gelmiyor ne zaman whatsappa girsem pitir pitir dokuluyor mesajlar bu telefona 5.1 guncellemesinden baska guncelleme gelmez boyle elimizde patlar sirf su whatsapp bilidirimi olayini bilseysim sirf o sorun yuzunden gene almazdim bu telefonu kamera falan onemli degil ama telefon asil gorevi olan iletisimi gerceklestirmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gunman233

Şu başlığı devralacak bir cengaver çıkmadı hala?
    Wifi kopması vb ufak tefek soruları cevaplamaktan artık yazasım gelmiyor aylardır. Her zaman açık tut seçeneği genelde işe yaramıyor belirtelim. Genelde güncelleme sonrası fabrika ayarlarına almayanlara görülüyor. Bende de yazın aldığımda olmuştu, herkes gibi fabrika ayarlarına aldım sorun çözüldü bir daha da olmadı. Güncelleme sonrası fabrika ayarlarına almak çok önemli birçok telefon için. Başka sorunlar da baş gösterebilir. Hiç riske etmeden direkt sıfırlamak lazım. Recovery menüsünden wipe yaparak veya telefon menüsüne biraz bakanlar hemen yerini bulur. Yüklü programlar vs silinir ancak diğer verileriniz (12 gb alandaki) çoğu silinmez.

Arkadaşım 5.1e guncelledim. Recovery moda girdim fakat "komut yok" yazısı çıktı ve telefon kimildamadi. Sizce neden recovery modda bunu yapar ayarlardan resetlemeyi deneyecegim birde ama yinede recovery sorunu onemli bence. Yardımcı olur musunuz

• ram123456 R kullanıcısına yanıt
    niye güncelledin,rahat mı battı
  • omurceh O kullanıcısına yanıt
    yorumunuz için tesekkürler abim bu telefonu kullanıyor sorunlar geçmişmi lolipopa güncelleyelim diye baktım ama sorunlar devam ediyor o yüzden kitkat ile devam.. fakat bir yanlışınız var.. vibe s1 in arka kamerası iyi olabilir ama fazla abartmışsınız galaxy note 5 ve lg g4 kameralarına hiç bakmadınızmı :) ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy585858 -- 25 Şubat 2016; 5:23:56 >
  • google cardboarda takayım dedim kafa hareketlerine karşılık vermedi. bu telefonda gyroscope yok mu ya? engineer mode'da test edeyim dedim no chip filan diyor. var da yazılımsal olarak mı kapalı acaba? bilen?
  • spyae kullanıcısına yanıt
    lütfen seviyeli olun. Forumda kullandığınız kelimeleri dikkatli seçin. Görmemiş oldum.
  • Whatsapp bildirim gelmemesi sorunu yok Lollipop da kullandım bir süre onda da sorunsuzdu. Rom yükle, fabrika ayarlarına dön, whatsapp yükle bu kadar. Sizde başka bir sorun var sanırım.

Recovery'ye girmeme sorunu da yok. Rom yüklerken (custom rom veya twrp Recovery) yükleme işlerine girdiyseniz bir yerde hatalı işlem olmuş olabilir. Fabrika ayarlarına almak için recovery menüsüne girmeniz de şart değil. Ayarlar - yedekle ve sıfırla menüsünü görmüşsünüzdür ordan yapın.
    Bu tip sorunlar yaşayanlar biraz forumu okusun lütfen hepsinin çözümü var. İlk mesaja gidin en temizinden sp Flash tool uyumlu olan kitkat s134 romunu bilgisayara bağlayıp kurun birkaç dakikada, sorunlarınız çözülsün. Aynı şeyleri yazmaktan aylardır gına geldi burda o yüzden cevap yazmaya dahi uğraşmıyor çoğu kişi, zaman zaman ben dahil. Size ait sorunlar bunlar genel değil. Sızlanmak yerine elinizin altındaki kaynağı kullanın. Geçen yazdan bırakın sorun çözmeyi, telefonu tanıyacak kadar yorum bile yoktu, şimdi herşey var ama kullanan yok, ilk mesaja ekleyen yok. Herşeyi yaptınız ve yine olmazsa ne yaptığınızı ayrıntılı bir şekilde yazın ki nerede neyi eksik yaptığınızı bilelim. Hep aynı şeyler yarım yamalak mesajlarda dönüyor zaman zaman bir iki kişi çıkıyor.
    Bu kadar verimsiz bir başlık görmedim ben. Çoğu da konudaki ilk mesajın yeterince zengin olmamasından kaynaklı. Oysa baştan beri o kadar çok konuda bilgi paylaştık ki, bir araya toplansa DH tarihinin en zengin başlıklarından birisi olurdu. Bilgisayar basında bulunabilen, forumda sorulan soru ve cevapları tarayıp kopyala yapıştır yaparak ilk mesaja toplayacak 1 kişi çıkmadı hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunman233 -- 25 Şubat 2016; 12:23:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: srknbyz

lenovo security den oluyordu

uygulamaları sd karta nasıl taşıdığınızı söyler misiniz?
    e-posta uygulamasının çalışmadığının farkında mısınız?
    numara çeviricide rakamların üzerine basık tutarak hızlı arama özelliğinin olmadığının farkında mısınız?
    ana ekrana hızlı arama yapabilmek için atadığınız kişilerin ana ekrandan kaybolduğunun farkında mısınız?
    çift tık ekran açma özelliğinin gitmesi, donma ve yavaşlama, yakınlık sensörünün geç algılaması gibi sorunların farkında mısınız?
    ha siz rom atıp kullanırsınız ona bir şey demeyiz ama telefonu fabrikasyon olarak kullanan bizler birçok sorun yaşıyoruz şu anda
    kit katda hiç sıkıntı yoktu çok stabil çalışıyordu maalesef yetersiz bir lollipopla telefon bu hale geldi?
    siz de bu sorunlar yoksa yada bunları bir şekilde aşmayı başardıysanız diğer kullanıcılarada yardımcı olunda bizde bir sıkıntı yaşamıyoruz diyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pumaken -- 25 Şubat 2016; 12:47:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Feanor Tasartir

Son çıkan Lollipop sürümünde bu zamana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. İlk çıkan hakkında şikayet çoktu da son sürümle ilgili pek şikayet de göremiyorum.

numara çeviricide rakamların üzerine basık tutarak hızlı arama özelliğinin olmadığının farkında mısınız?
    ana ekrana hızlı arama yapabilmek için atadığınız kişilerin ana ekrandan kaybolduğunun farkında mısınız?
    çift tık ekran açma özelliğinin gitmesi, donma ve yavaşlama, yakınlık sensörünün geç algılaması gibi sorunların farkında mısınız?
    ha siz rom atıp kullanırsınız ona bir şey demeyiz ama telefonu fabrikasyon olarak kullanan bizler birçok sorun yaşıyoruz şu anda
    kit katda hiç sıkıntı yoktu çok stabil çalışıyordu maalesef yetersiz bir lollipopla telefon bu hale geldi?
    siz de bu sorunlar yoksa yada bunları bir şekilde aşmayı başardıysanız diğer kullanıcılarada yardımcı olunda bizde bir sıkıntı yaşamıyoruz diyelim

• pumaken P kullanıcısına yanıt
    Öncelikle şu konuya açıklık getireyim; sizin aklınızdaki sorun kavramıyla benim aklımdan geçen bir değil gibi görünüyor. Sorun başka bir şey, eksi yönler başka.

Uygulamaların SD karta taşınmaması, hızlı arama gibi özellikler kullanıcısına göre değişkenlik gösteren konular olduğu için, buna sorun demek veya çok sık kullanılan bir özelliğin ortadan kaldırılmasıyla bir tutmak mantıksız olur. Bir ürünün temel işlevini yerine getiremeyecek hale gelmesi; yahut sıkça kullanılan bir özelliğin ortadan kalkması/çalışmaması halinde buna sorun denir. Şahsen KitKat kullanırken de SD kart ve hızlı arama konusunda bir değişiklik yapmamıştım; yani bu özelliklerin olmaması beni etkilemedi. Diğer bir deyişle, uygulamaları SD karta taşıma ihtiyacı hissetmedim, hızlı arama yapmak yerine arayacağım kişinin isminin ilk iki harfine basarak yeterince hızlı arama yaptım. Yani bu özellikler ne benim, ne de telefon için olmazsa olmaz özellikler değil. Telefonun performansına veya işlevine herhangi bir engel teşkil etmiyor. Yetersiz hafıza olsaydı veya çeviricide isim tahmini yapma özelliği olmasaydı hak verirdim. Kısacası, içim rahat bir biçimde herhangi bir sorunla karşılaşmadım deme hakkına sahibim.

E-posta konusunda hak veriyorum; bu zamana kadar hep Outlook, Yahoo kullandığım için sorunu ben de başlıkta fark ettim. Program hiçbir şekilde e-posta getirmiyor. Bu ve Wi-Fi kopması dışında gözlemlediğim bir sıkıntı olmadı ki Wi-Fi sorunu çoğunlukta fabrika ayarları yöntemiyle halloldu; e-posta ise işlevsizliği sebebiyle apaçık bir sorun olmaya devam ediyor.

Sensör konusunda buradaki arkadaşlarla sorunu konuştuk; ancak söz konusu sorunu yaşayanlar KitKat kullanıyordu. Lollipop'ta bu durum bir nebze de olsa düzeldi; lakin tamamen çözülmedi. Sorun yaşanmaması için telefonun ne açıda tutulması gerektiğini bile anlattım. Neticede arama yaparken ekranın kapanması ve sensör bakımından sorun telefonda. İki sürümde de bu problem devam ediyor.

Donma ve yavaşlama konusuna katılmıyorum; bu zamana kadar bir kere takılma bile yaşamadığım için sorununuzun kişisel olduğunu düşünüyorum. Burada Lollipop'a geçtikten sonra donmaya yahut takılmaya başladı diyen bir çoğunluk gördüğümü de hatırlamıyorum.

Aklıma gelmişken, ilk mesajda bulunan Lollipop'un artılar ve eksikler başlığı benim buraya yazdığım bir mesajın alıntılanmış halidir; oraya bakarsanız zaten çift tıklama sorununu ve fark etmediğiniz/kullanmadığınız birkaç değişikliği (bunlara da sorun demek mümkün değil gerçi) S139 çıktıktan kısa bir süre sonra yazdığımı görürsünüz. Söz konusu mesaja, başlıkta sonradan konuşulan e-posta ve sensör gibi konular eklenmediği (gunman233 eklensin diye kaç defa uyarmıştır, sayamadım) için buraya bakanlar da ya eksik ya da yanlış bilgi sahibi olup; önceden yazılanları okuyamadan önyargıyla yaklaşarak sizin bana yaptığınız gibi sitem ediyor.

• sevgili arkadaşım sitem ediyorsunuz diyorsun fakat insanlar bazı konularda bu telefonla problem yaşıyorlar sadece ben değil girmediğim site üye olmadığım facebook grubu rus sitesi vs kalmadı çok kişide şikayet var sadece 2 kişi hayır bizde yok demesi ile o problemler ortadan kalkmıyor insanlar çift tıklamanın sd karta uygulamaları taşıyamamasından şikayetçi bildirim gelmemesinden şikayetçi ve sayısı hiçde az değil geçen birisi 3 - 5kişide bu şikayet var diyordu bu telefon için çıkmış nerdeyse bütün romları denedim 4.4.4 - 5.1 aosp vs vs telefon 1 haftadır rom yükle sil yükle sil kendinden geçti özellikle whatsapp bildirimleri bu telefona wifi üzerinden bağlanınca gelmiyor. telefonu wifiye alıp mesaj atarak değil bi köşeye bırakıp 15 20 dk sonra bi mesaj atın bakalım geliyor mu gelmiyor mu facebook messeger dahil telefonun wifisi bir süre sonra uykuya geçiyor ne ayarı yaparsanız yapın ekranda bağlı gibi görünsede veri transferi yapmıyor taki uygulamaya girip uyanana kadar radyo olayına diyecek bişey yok vergilendirme vs ile bizim ülkemiz sağolsun üreticilere böyle şeyleri kısıtlatıyor ona diyecek bişey yok açmasıda çok zor değil fakat bildirim sorunu başa bela 1 haftadır yaptığım araştırma deneme yükle sil okuduğum onca forum sitesi vs anladğım şu bu telefon wifiyi belirli bir süre sonra uykuya alıyor kücük bi güncelleme ile düzelecek şeyler lenovo klasik bir çin şirketi gibi yazılım özürlü olduğunu ortaya koyup ne güncelleme çıkarıyor ne açıklama yapıyor satacaklarını sattılar zaten 6.0 güncelleme listesine de almadı zaten bu bozuk telefonu millete kakalayıp üstüne yattılar

• quote:

Orijinalden alıntı: pumaken

quote:

Orijinalden alıntı: Feanor Tasartir

Son çıkan Lollipop sürümünde bu zamana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. İlk çıkan hakkında şikayet çoktu da son sürümle ilgili pek şikayet de göremiyorum.

arkadaşım ben dün 5.1 e yükselttim biraz once 4.4 e geri geldim. çok basit. korkulacak bir şey yok tavsiye ederim.https://www.youtube.com/watch?v=gPQ-V5TBgB0 bu sayfadan gerekli dosyaları alabilirsiniz ve videonun gösterdiklerini yapabilirsiniz.(sorumluluk size aittir unutmayın)

• secretplay S kullanıcısına yanıt
    Wifi'de sorun yok saatlerce ekran kapalı olsa da uykuya almıyor bildirim gelmeye devam ediyor. Fabrika ayarlarına dönünce hemen herkesin düzeldi sizde niye düzelmedi anlamadım. Emin olmasam söylemem emin olun 7 aydır forumu takip ediyorum istisnasız herkes çözdü wifi sorununu siz haricinde.

• Wifi kapanmiyor zaten acik gibi gorunuyor fakat veri transferi yapmiyor aksam wifiye baglayip yatiyorum sabah kalktigimda 1 tane ileti yok whatsapp a giriyorum iletiler gelmeye basliyor ayni sekilde facebook messengerda boyle fakat modemden baglanti hizini yavaslatip bir dosya indiriyorum bi kosye koyuyorum telefonu wifi kapanmadigi icin ileti alis verisinde bi problem olmuyor 1 haftadir neler denedim kica forumda whatsapp veya diger mesajlasma programinda bildiri problemini ben yasiyorsam tamam ama ayni seyden bir suru kisi sikayetci

Birde 5.1 de bildirim menusu ekran kilitliyken acilabiliyor yani ekran kilidi desenini cizmeden ekrani yukadan asagi cekince meni geliyor wifi yada mobil veri kapatip acilabiliyor onu nerden kilitliycez o kadar aradim bulamadim 4.4.4 de kilitlenebiliyordu 5.1 de bulamadim

• secretplay S kullanıcısına yanıt
    Hayır işte Whatsapp bildirim de geliyor hiçbir sorun yok saatlerce kapalı dursa da, wifi kullanan başka uygulama da yok aktif eden. Anlatabildim sanırım sonunda. Burda herkes çözdü. Genelde kitkat ama Lollipop da çözüldü. Siz sp Flash tool ile s134 rom yükleyin şu ızdırap bitsin bence. Lollipop için yakında bir güncelleme daha gelecek o zaman bakarız.

• 
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.