Şimdi Ara

Lenovo Legion Y720 (80VR008GTX) - İnceleme (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
5
Favori
20.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • üstad hem core hem graphics'te varmış bu core voltage offset ayarı. hangisini düzenlemek lazım?

• Aeschyli kullanıcısına yanıt
    hdd ve ssd ler farklı
  • Arkadaslar lenovo y720 almak istiyorum fakat ışık sızması olayını yaşayan ve panel değiştiren var mı ? Varsa bi aydınlatırsa çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni satin aldim bende.Ekranin sol alt cercevesinde cok zor gozuken isik sizmasi mevcut dikkatle bakmadiginda siyah arkaplanda bile gozukmuyor bu yuzden servisle veya iade ile ugrasmicam.Kasa kalitesini sevdim. Monster tulpar v5 18.1 almistim yaklasik 2 hafta once kendiliginden kapaniyordu iade ettim (1 kere degisim yaptim oda ayni sekilde arizaliydi). Onla kiyaslarsam lenovo ses,ekran,kasa ve malzeme kalitesi olarak cok daha iyi.Sadece rgb klavye ozelligi daha iyi olabilirmis tabi cok buyutulcek birsey degil.Islemcisi 8.nesil islemci olsaydi tadindan yenmezdi ama 7.nesil de kotu degil zaten. Bencmark ve oyun testleri yapinca tekrar yazarim.

• Bende aldim test etme imkanim olmadi sadece sunu belirteyim alt izgarasi ezilebilir belki ama metal alasimi ile ekranin ince olmamasi ve tam ekran olmasi xerceve kizminin az olmasi ile klavyesinin abarti degil sade olmasi ile fan ve turbo fan sesinin gayet az olmasi ile (turbo fan eski laptopumun hizli fan calismasindan daha sessiz) metal alasimi ile klavye sadeligi buyuk tuslari ile gayet alinasi ve sizi tatmin edicek bir makine..I8 8750 emsallerine bakiyordm ki bu islemcide isinma problemi oldugunu (yeni nesil pclerde bu islemci var ozellikle msi hp acerde) isinma problemi var ve sogutma yetersiz kaliyor daha dogrusu daha cabuk isinmaya geciyor render islemlerinde yuzde 20 30 perfirmans alirken oyunda yuzde 5 civari aliniyor kisacasi verilen paraya degmiyor i7 7700hq rustunu ispatlamis ve bircok marka modelde olan bir islemci olmasi sebebiyle bu konudaki yorumlara bakarak bunu anlayabilir ve aklinizdaki sorulari gidermis olursunuz..Tek endisem g synyc destegi ve msi deki gibi ekrani 120hz hele bide 17.3 inch olsaydi ki (3.5 4 kg zaten urun sanirim bundan sebep yok ) tadindannyenmezdi..Gayet sade ve kaliteli ergen isinden ziyade genc modern isi diyebilirim.. yurt disi cikis ve satis fiyati 1100 indirimde 1250 normalde (dolar bazinda) 1500 euro bazinda satisi mevcut..euroya vurunca 9bin lira ediyor dolar ustune 250 dolar civari gumruk ekleyince 6300 civarina geliyor ki gecen sende minimum 5500 civarinda alisveris olmasi dolarin firlamasi ile bu sene yine 6500 liradan urunu bulabilmemiz emsallerinin asus monster 7500 msi nin 9bin civarinda olmasi ile kiyaslandiginda f/p urunu diyebilirim..umarim servislik bir durum.olmaz ki y520 serisindeki hatalarini gidermisler gozukmekte..hakkinda da olumsuz pek birsey yazmiyor ogrendigim extra ekrani philips tn fhd harddiski samsung adaptoru 170w ztn gayet yeterli..Bakalim denemelerden sonra nelernolucsk

• quote:

Orijinalden alıntı: ak14

Bende aldim test etme imkanim olmadi sadece sunu belirteyim alt izgarasi ezilebilir belki ama metal alasimi ile ekranin ince olmamasi ve tam ekran olmasi xerceve kizminin az olmasi ile klavyesinin abarti degil sade olmasi ile fan ve turbo fan sesinin gayet az olmasi ile (turbo fan eski laptopumun hizli fan calismasindan daha sessiz) metal alasimi ile klavye sadeligi buyuk tuslari ile gayet alinasi ve sizi tatmin edicek bir makine..I8 8750 emsallerine bakiyordm ki bu islemcide isinma problemi oldugunu (yeni nesil pclerde bu islemci var ozellikle msi hp acerde) isinma problemi var ve sogutma yetersiz kaliyor daha dogrusu daha cabuk isinmaya geciyor render islemlerinde yuzde 20 30 perfirmans alirken oyunda yuzde 5 civari aliniyor kisacasi verilen paraya degmiyor i7 7700hq rustunu ispatlamis ve bircok marka modelde olan bir islemci olmasi sebebiyle bu konudaki yorumlara bakarak bunu anlayabilir ve aklinizdaki sorulari gidermis olursunuz..Tek endisem g synyc destegi ve msi deki gibi ekrani 120hz hele bide 17.3 inch olsaydi ki (3.5 4 kg zaten urun sanirim bundan sebep yok ) tadindannyenmezdi..Gayet sade ve kaliteli ergen isinden ziyade genc modern isi diyebilirim.. yurt disi cikis ve satis fiyati 1100 indirimde 1250 normalde (dolar bazinda) 1500 euro bazinda satisi mevcut..euroya vurunca 9bin lira ediyor dolar ustune 250 dolar civari gumruk ekleyince 6300 civarina geliyor ki gecen sende minimum 5500 civarinda alisveris olmasi dolarin firlamasi ile bu sene yine 6500 liradan urunu bulabilmemiz emsallerinin asus monster 7500 msi nin 9bin civarinda olmasi ile kiyaslandiginda f/p urunu diyebilirim..umarim servislik bir durum.olmaz ki y520 serisindeki hatalarini gidermisler gozukmekte..hakkinda da olumsuz pek birsey yazmiyor ogrendigim extra ekrani philips tn fhd harddiski samsung adaptoru 170w ztn gayet yeterli..Bakalim denemelerden sonra nelernolucsk
    Hayırlı olsun hocam.

Y520 'deki kronik klavye sıkıntısı bunda da var mıdır acep?

Genel manada memnunsunuz sanırım...

• Hocam tam manasiyla incelemedim pek firsatim olmadi ama yurtdisinyorumlari ziyadesiyle okudum yurticinide..klavye sorunuyla karsilasmadim ki bu sorun bence donanimsaldan ziyade windosw 10 kaynakli cunku ben 720 de dahi windows 10 un stabilite (ilk kez 10 kullaniyorum android tarzi yapisi bence windows sistemlerinin tadini bozmus ve stabilite adi altinda yavaslatmis) yuklemeler esnasinda donmalar yasadim hani windostaki gibi onlarca islemi tak tak diye actirmiyor hissi verdi ki bence bu canavari tutan geriye dusuren tek sey win10 ..win7 olsaydi keske ki ben ona daha cok aliskinim ama guvenlik acisindan win10 daha iyi..testlere tabi tuttum programlar ile gayet basarili. 520 ile kiyaslamalari sizde okuyunca 520deki sorunlarin kalmadigini anlayacaksiniz ki en onemlisi sogutma sistemiydi..520 halihazirda ciddi indirimler almakta piyasasi ve modelleri cok karisik ve olumsuz yorumlarda okudugum icin 1 2 fazlasi olsn daha ustun performanslisi olsn diyerek tercih etmis bulunmaktayim..ki arada bu denli fiyat farki olmasa (720 daha az biliniyor ve 520 daha cok reklam goruyor olmasi) eminim herkes 720 ye yonelir daha cok bilgi sahibi olurduk..

kalite kendini belli ediyor inanin satin aldiktan sonra kiyaslanacak modellere medimarkta biraz goz atma imkanim.oldu ki kalite direk 720 uzerinde bagirdigina emin oldum.. kasasinin agir olmasi (sogutma performansi icin genislik onemli ) bnm icin problem degildi eski laptopumuda icine ivir zivirla 5 kilo tasidigim icin birsey hissetmedim..lakin bu laptop daha cok oyun icin bu nedenle gundelik veya hafif isler icin bunca yuku yapmak yersizdir tercihinixi ona gore yapiniz..Heleki asus un simdiki modellerine kabaca goz attigimda asus un eski kalitesinin kalmadigina sahit oldum.. mekanik klavyelere de goz attim ki 100tl civari ile 700 tl civari arasindaki kalite ve dokunma hissiyati muazzam derece de bariz.. lenovonun klavyesi eski asus klavyeme nazaran daha elit daha stabil durmakta.. belirttigim gibi mukayese edilmesi gereken model cok hepsini detayli incelemedim 720 de ama ilk izlenimlerim suan icin cok cok olumlu..520 ile dahi farkini hissetirecek kadar olumlu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ak14 -- 5 Temmuz 2018; 22:52:11 >

• Olumsuz gorebilecegim seyler nedir derseniz yani bekletimin daha yuksek oldugu ..ben asus n53sn sahibiyim bugune kdr cidden hor kullandim birkac kez dusurdumde..aldigim donemde 1200 dolar civarinda yeni ciktiginda elektroword den almistim 2011 yada 2012 birkez fan bombe yapti degistirdim defalarca icini actim kurcaladim tik demedi klavyeye kola doktum degistirdim en son canimi sikan olay ise kronikmis yeni ogrendim son 6 aydr power dc karti problemi zannettigim ki onu da degsitirdim ve adaptor sorunu ile devam eden (kirilma bukulmeden sebep) sorundu..ondaki ses sistemi piyasanin belkide ilkiydi daha sonra lenovo z500 de de gordugum ses yuksekligi idi ki bunla kiyaslayinca atmos ayni ses ile calismakta 720 deki.fakat daha net daha tok yani atmos oyle aman aman diyemem ama farki illaki var laptop ekran arkasindakinede sesi ayni netlikte vermekte duvar ses yansimasi kullanilirsa ses daha da belirgin hale gelicektir..ekrani ise ips olmasi (asustaki degildi) cok hos fakat renkler daha kaliteli iken daha mat yapida hissetttirdi ekran parlakliginin daha cok olmasini bekliyordum..olumsuz diyemem bunlar ama beklentim daha yuksekti asusumla kiyaslagidimda 1 2 puan belki ustundedir bu konuda aman aman fark yok.

• Konu baya boş kalmış..

Bilgisayarın fiyatı 13 bin lira sınırına yaklaşmış durumda şaka gibi..

Bende cihazımı ışık sızması ve ekran kartı fanı çalışmaması sorunları yüzünden garantiye verdim.

Bu dolar kuru yüzünden sanırım uzun bir süre bilgisayar değiştirmek hayal olacak..

• quote:

Orijinalden alıntı: hazretidentist

Konu baya boş kalmış..

Bilgisayarın fiyatı 13 bin lira sınırına yaklaşmış durumda şaka gibi..

Bende cihazımı ışık sızması ve ekran kartı fanı çalışmaması sorunları yüzünden garantiye verdim.

Bu dolar kuru yüzünden sanırım uzun bir süre bilgisayar değiştirmek hayal olacak..
    aynen öyle olacak. kasımda 6300 liralık cihazı 5900e almıştım n11 sayesinde. şu an en ucuz trendyolda onda da 9860 tl görünüyor.
  • Herkese uzun bir süreden sonra selam bilgisayarımı en son garantiye vermiştim cihazı teslim aldım 1 aydırda kullanıyorum..

Ekran kartı fanımı değiştirip,ışık sızması içinde ekranı değiştirmişler ancak sızma devam ediyor.Sizce ne yapayım garantiye vereyim mi? Doların bu derece olması beni korkutuyor çünkü tamir etmek yerine para iade kararı çıkması servislerin son günlerde yaptığı şeylerden.
  • Bende almak istiyorum size bir sorum var öncelikle:

Parayı nerden buldunuz ?

Şaka şaka

Neyse bilgisayarın fiyatı birazda ucuzlarsa alıcamda başka pc öneriniz var mı ???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,
    Mesajlarınızın çoğunu okudum. Özellikle düşük voltaj olayı ilgimi çekti iyice araştırıp deneyip bende fikirlerimi söyleyeceğim.
    Öncelikle ışık sızması olayı bende de mevcut fakat ekrana dik açıdan bakılmadığı zaman fark ediliyor yani benim için o kadar önemli değil.
    Cihazı yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Daha önce dilim çok yandığı için laptoplardan dolayı, dikkatli kullanmaya çalışıyorum. Bir süre hiç bir sürücüyü güncellemeden kullandım sonra yavaş güncellemeleri yaptım.
    Sevmediğim ve göze batan kısımlarından bahsedicem.

1-Cihazı ilk aldığımda bios versiyonu 4GCN25WW di. Ne zaman bios güncelledim, o zaman fanlar fazla çalışmaya başladı. Şuanki versiyon 4GCN38WW.
    Hiç bir işlem yok işlemci %1, sıcaklık yok, bios ekranında dahi olması gerektiğinden fazla çalışıyordu fanlar, sesi az da olsa rahatsız ediyordu boştayken. Yeni bioslarda fan hızlarının kesinlikle arttığından eminim.

2-Lenovo Nerve Center uygulaması
    -Klavye ışıkları RGB olmasına rağmen kısıtlı özelleştirme mevcut ve ışık parlaklığının azaltılamaması.
    -GPU saat hızları, fan hızları, güç kontrolü yapılamaması(gelişmiş kullanıcılar için).
    -Saçma bir turbo fan özelliği. Kesinlikle fanlara zarar veren bir özellik.

3-Touchpad 15 yıl önceki laptoplardaki touchpad kullanım kalitesi.

4-1TB HDD + 256 SDD uyumu, cihazın en saçma olayı. Teknik proje çalışanlar bilir(Mühendislik, Grafikerler vs). Ben yazılımcı olduğum için, yazılım geliştireceğim uygulamayı SSD'ye kuruyorum. Projeleri HDD'den açıyorum yer kaplamaması için. Fakat HDD, SSD performansına yetişemediği için büyük bir projede geliştirme yaparken geç tepki vermesi, yavaş çalışması adamı çileden çıkartıyor.

Bunlar en çok beni rahatsız eden kısımlar.

HDD yerine SSD takmayı düşünüyorum, garanti dışına çıkar mı yoksa servis mi değiştirmeli?

• Ben de bilgisayarı bugün teslim aldım kargodan ve çok memnun kaldım ışık sızması sorununu(benim için pek önemli sorun olmasa da) denedim ve sağ üst köşede az bir miktarda olduğunu gördüm takmadım pek.Onun dışında ses kalitesi hızı ssd performansı mükemmel derecede iyi geldi bana ben çok memmnun kaldım bilgisayardan.Klavyesini de ayrıca çok beğendim Dell G515 kullanma fırsatı bulmuştum onunkinden kat kat daha iyi.
  • 8gb ram taktırmak istiyorum da hangi marka model olması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Prof.ShaQ

Merhaba arkadaşlar,
    Mesajlarınızın çoğunu okudum. Özellikle düşük voltaj olayı ilgimi çekti iyice araştırıp deneyip bende fikirlerimi söyleyeceğim.
    Öncelikle ışık sızması olayı bende de mevcut fakat ekrana dik açıdan bakılmadığı zaman fark ediliyor yani benim için o kadar önemli değil.
    Cihazı yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Daha önce dilim çok yandığı için laptoplardan dolayı, dikkatli kullanmaya çalışıyorum. Bir süre hiç bir sürücüyü güncellemeden kullandım sonra yavaş güncellemeleri yaptım.
    Sevmediğim ve göze batan kısımlarından bahsedicem.

1-Cihazı ilk aldığımda bios versiyonu 4GCN25WW di. Ne zaman bios güncelledim, o zaman fanlar fazla çalışmaya başladı. Şuanki versiyon 4GCN38WW.
    Hiç bir işlem yok işlemci %1, sıcaklık yok, bios ekranında dahi olması gerektiğinden fazla çalışıyordu fanlar, sesi az da olsa rahatsız ediyordu boştayken. Yeni bioslarda fan hızlarının kesinlikle arttığından eminim.

2-Lenovo Nerve Center uygulaması
    -Klavye ışıkları RGB olmasına rağmen kısıtlı özelleştirme mevcut ve ışık parlaklığının azaltılamaması.
    -GPU saat hızları, fan hızları, güç kontrolü yapılamaması(gelişmiş kullanıcılar için).
    -Saçma bir turbo fan özelliği. Kesinlikle fanlara zarar veren bir özellik.

3-Touchpad 15 yıl önceki laptoplardaki touchpad kullanım kalitesi.

4-1TB HDD + 256 SDD uyumu, cihazın en saçma olayı. Teknik proje çalışanlar bilir(Mühendislik, Grafikerler vs). Ben yazılımcı olduğum için, yazılım geliştireceğim uygulamayı SSD'ye kuruyorum. Projeleri HDD'den açıyorum yer kaplamaması için. Fakat HDD, SSD performansına yetişemediği için büyük bir projede geliştirme yaparken geç tepki vermesi, yavaş çalışması adamı çileden çıkartıyor.

Bunlar en çok beni rahatsız eden kısımlar.

HDD yerine SSD takmayı düşünüyorum, garanti dışına çıkar mı yoksa servis mi değiştirmeli?
    Aynen öyle BIOS update'den sonra fanlar bilgisayar boştayken bile sesli hatta geçen mecbur windows güç seçeneklerinden sistem soğutma ilkesi gibi bir şey vardı onu etkenden edilgene çevirdim biraz azaldı ses.BIOS kötü etkiledi o olayı.Düşük voltaj olayını uygulayabildiniz mi bilgisayara ?

• XTU ile -0.120v'ta kullanmaktayım bir süredir. Gayet düzgün ve hatasız çalışıyor. Bir ara test yapıp, sonuçları paylaşırım.
  • Cihaza w7 yükleyip kuran var mı performansı nasıl driver sorunu var mı?
  • SirusBro kullanıcısına yanıt
    kaby lake serisi işlemciler windows 7yi desteklemiyor. bi şekilde yüklense bile performansı düşecektir.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.