Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.645
Cevap
39
Favori
188.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende ikisi arasinda kalmisdim fakat lenovo daha sessiz calistigi icin ve delldeki adaptor problemi yuzunden lenovo aldim.5 gundur kullaniyorum henuz, bir problemle karsilasmadim.Oyun oynamaya firsatim olmadi o yuzden sicaklik ve fps degerlerine deginmicem fakat sicaklik hic hissedilmiyor saglam sogutmasi var, arada bir fan sesi sicakligi dusururken artiyor sonra normale donuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jackk001 kullanıcısına yanıt
    Lenovo Dell'den daha mı sessiz çalışıyormuş? Dell'de ses şikayeti okumamıştım hiç.

Siz hangi varyasyonu aldınız, ekran kartı nedir?

Lenovo'da korkum klavye problemi. Açıkçası ürünü durduk yere servise göndermek hiç mantıklı gelmiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ekullu E kullanıcısına yanıt
    7577 den y520 ye gecenler lenovo nun daha sessiz calistigini soyluyor cevremde ve bu forumda gormusdum gene.

Ben i7 1050 ti versiyonunu aldim.

Klavye birazda sans oluyor sanirim 7aydir sorunsuz kullananlar gordum, facebook da lenovo y520 grubu var yabancilarin kurdugu orda klavye sorunu hakkinda cozumler yaziliyordu ama incelemedim, o gruba bakip genel bir fikir edinebilirsin sorun pek cikmiyor.

Ben de bu iki ürün arasında kalmıştım. Y520'yi tercih ettim. Herhangi bir sorunu yok gayet memnnunum. Sorun olarak görürseniz, şöyle bir sorun var. Fanlar boştayken bile sürekli aktif. Diğer bilgisayarlarda da böyle midir bilmem. Ama yük altındayken daha önce kullandığım monster'a göre daha sessiz.

• jackk001 kullanıcısına yanıt
    Hocam Levononun klavyesinde ne varmış. Sorunu nedir?

• Klavye problemiyle servis ilgileniyor. Benimki yurtdışı cihazıydı servise verdim şuna onarımdan. Gelince ne durumda olduğunu yazacağım

• Dell 7577 alıp iade etmiştim.Tekrar y520 almayı düşünüyorum.Klavye konusunda başka sorun yaşayan ve çözümü ile ilgili bir sonuca ulaşan var mı?

• S A M C R O kullanıcısına yanıt
    Daha önce bahside gecmişti klavye sorunu yuzunden ve servisin tutumu nedeni ile bir çok kişi almaktan vazgeçti notebooku. Daha önce biri şöyle bir şey yazmıştı. Yurt dışında klavye sorunu servis garantisinde oluyormuş ama bizde servis tüketici kullanım hatası dıyerek garanti kapsamına almamakta. İnternettede lenovo g550 nin klavyesi y520 dıye satılmaya calısılıyor dolandırıcı sahtekar dolu ortalık.
    Bu yuzden sizin notebook yurtdısı oldugundan garanti kapsamına girecek . servise soru sormanız mumkun olur ise ben bunu yurt içinden almış olsaydım garanti kapsamında olacakmıydı dıye sormanızı isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cuhuku

Daha önce bahside gecmişti klavye sorunu yuzunden ve servisin tutumu nedeni ile bir çok kişi almaktan vazgeçti notebooku. Daha önce biri şöyle bir şey yazmıştı. Yurt dışında klavye sorunu servis garantisinde oluyormuş ama bizde servis tüketici kullanım hatası dıyerek garanti kapsamına almamakta. İnternettede lenovo g550 nin klavyesi y520 dıye satılmaya calısılıyor dolandırıcı sahtekar dolu ortalık.
    Bu yuzden sizin notebook yurtdısı oldugundan garanti kapsamına girecek . servise soru sormanız mumkun olur ise ben bunu yurt içinden almış olsaydım garanti kapsamında olacakmıydı dıye sormanızı isterim.

Hocam bana servisten bu şekilde mail geldi. Yurtdışından aldım ben. Şuanda 15 gün oldu 20 iş gününü geçerlerse direk yeni ürün isteyeceğim. Servise sorarım hocam dediğinizi. Ama gerçekten saçma yurtiçi cihazlara hata demeleri.

Düzeltme yapayım yurt dısındakı kullanıcı ıcın gecerli dedigim elin almanı almayadakı servıse gonderıyor garanti kapsamında. bizde ise tüketici hatası forumda biri yazmıstı ama kım yazdı hatırlamıyorum.

sizden para talebi olmamıs anladıgım kadarı ile garanti kapsamına alınmış. Parça bulurlar mı onu bilemem arızayı yasayan çok. Levono eski lenovo degıl artık. yüzde yüz çin artık malum

• quote:

Orijinalden alıntı: cuhuku

sizden para talebi olmamıs anladıgım kadarı ile garanti kapsamına alınmış. Parça bulurlar mı onu bilemem arızayı yasayan çok. Levono eski lenovo degıl artık. yüzde yüz çin artık malum

Hocam yasal süre geçtikten sonra onlar düşünsün ben değil.

• servise göndeririken bilgisayarı kullanıcı oturum açma şifresi falan da mı veriyoruz yoksa onlar bir şekilde girip klavyeyi kontrol ediyorlar mı? benim bilgisayarımın içinde ne işleri var ayol
  • Hocalarım bir kaç model arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz

1. Dell 7577 i7 7700hq 1050 ti 8gb ram

2.lenovo y520 i7 7700hq 1050 16 ram

3.acer nitro 5 i7 7700hq 1050ti 16 GB ram

Her türlü tavsiyeye açığım lütfen yardımcı olun

• Y520 de gücü bataryadan kullanmadan direk prizden almak için bi ayar var mı? Ben bulamadımda.Sürekli prizde kullandığımdan o ayarı yapmam lazım.Çoğu markada var galiba bizdede vardır heralde?

İki haftadır kullanıyorum hiç bir sıkıntısı yok klawye hissiyatı güzel cıklet yapısı var .

• evribady6666 E kullanıcısına yanıt
    İkinci sıradakini iki haftadır kullanıyorum şuan sıkıntısı yok

• nacremila55 N kullanıcısına yanıt
    Lenovo vantage programında güç seçeneklerinde koruma kipi mevcut
  • i5 + 1050 ti + 128 GB SSD = 3750 TL (sıfır)
    i7 + 1050 + 256 GB SSD = 3250 TL (2.el ama çok temiz)

tercihiniz hangisi olurdu?
    oyun performansı farkları nasıl olur acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi war3z -- 15 Mart 2018; 22:45:21 >
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.