Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.646
Cevap
39
Favori
188.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: woltaj_07

Arkadaşlar büyük ihtimalle GG'da 200TL indirimi olduğu sıra bu iki modelden birini alacağım.

Farklardan birisi işlemci; i5 7300HQ ve i7 7700HQ. Diğer fark ise hdd-ssd kapasite miktarları i7 olanın iki kat daha fazla.

Benim için kapasite çok önemli değil sizce aradaki 1000TL fark i7 olan modele değer mi? Boşuna 1000TL vermek istemiyorum i5 uzun vadede sıkıntı çıkarır mı oyun konusunda ?

(Oyun odaklıyım render edit vs ile işim olmaz.)

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/lenovo-y520-80wk0107tx-i7-7700hq-16gb-2tb-256gb-4gb-gtx1050ti-vga-fhd-15-6-freedos-325961165

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/nb-lenovo-y520-intel-core-i5-7300hq-16gb-1tb-128gb-ssd-4-gb-gtx-1050-ti-15-6-fhd-80wk01b4tx-tknry-330949150

Değmez hocam. Arada %15 performans farkı ya vardır ya yoktur. Oyunlarda da genel olarak gpu daha fazla kullanıldığından işlemci 2-3 fps fark ettirir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1050Ti li modeldeki SSD nin okuma ve yazma hizlarini nerden ogrenebilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: jackk001

1050Ti li modeldeki SSD nin okuma ve yazma hizlarini nerden ogrenebilirim?

Hocam oldukça yüksek olduğunu söyleyebilirim. PCle ssd. 2100 okuma 1200 yazma olması lazım

• 1060 lısını alan oldu mu bu modelin

• Bu linkteki urunu siparis ettimhttp://www.hepsiburada.com/lenovo-legion-y520-15ikbn-intel-core-i7-7700hq-16gb-1tb--128gb-ssd-gtx1050ti-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-80wk01bmtx-p-HBV00000A5BKR?magaza=Hepsiburada

Fakat piyasada bu 1tb+128gb lik modeli hepsiburadadan baska satan bir site yok sizde bu supheli bir durummu yoksa ilk defa notebook aldigim icin fazlami irdeliyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: jackk001

Bu linkteki urunu siparis ettimhttp://www.hepsiburada.com/lenovo-legion-y520-15ikbn-intel-core-i7-7700hq-16gb-1tb--128gb-ssd-gtx1050ti-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-80wk01bmtx-p-HBV00000A5BKR?magaza=Hepsiburada

Fakat piyasada bu 1tb+128gb lik modeli hepsiburadadan baska satan bir site yok sizde bu supheli bir durummu yoksa ilk defa notebook aldigim icin fazlami irdeliyorum?

Hayırlı uğurlu olsun :)
    Korkulacak bir şey yok bir çok firmanın bu tarz farklı kombinasyona sahip modelleri oluyor. Ülkemizde satılmayan modelleri bazı mağazalar bu şekilde getirerek farklı fiyatlandırmalar ile satıyorlar.

Şuan için bu model bayağı iyi f/p cihazı diyebilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şuan elimdeki macbook proyu satabilirsem linkteki y520 yi almak istiyorum
    daha öncede y500 kullanıcısı olduğum için lenovo ya karşı bir sempatim var

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/nb-lenovo-y520-intel-core-i5-7300hq-16gb-1tb-128gb-ssd-4-gb-gtx-1050-ti-15-6-fhd-80wk01b4tx-tknry-330949150?#product-detail

• bugraakkoc kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam, insallah sikintisiz bir sekilde kullanirim.

• Ssd 128 gb olunca , 1 tb harddiskin 5400rpm olması hiç hoşuma gitmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu notebookun ekranı mat daha önce kullandığım bütün bilgisayarlar ekranı parlaktı , ekran konuşun mutlu olurmuyum?

Bir kaç yerde mat görmüş pek begenmemistim ama matın keskinliği ve netliginin parlak kadar olacağını pek sanmıyorum

Parlak ekranlı bir oyuncu notebook da görmedim

• Merhaba arkadaşlar. 12.02.2017 de satın aldığım Dell 7577 model bilgisayarı arıza nedeniyle servise gönderdim. Anakart değişim kararı çıktı, fakat 20 günde tedarik edemediler. İade ediyorum cihazı.

Yerine i7-7700HQ, 16GB, 256GB SSD + 1TB HDD, GTX1050 4GB olan Y520 modelini almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz? Klavye durumu biraz düşündürüyor.

• Merhaba, ben bilgisayarı alalı 5-6 hafta oldu (1050Ti modeli).İlk başlarda sıkıntı yoktu ama son 1 haftadır falan bilgisayar aniden fan sesi çıkartmaya başlayıp sonra susuyor, işlemci sıcaklığı kullanımı %17'lerdeyken (Firefox 6 sekme açık) yaklaşık 50 derecede.Sizce sıkıntı nedir?Fan temizleme hizmeti veriyor mu servis?Ses çıkarması açıkçası rahatsız ediyor beni, çünkü yalnızca internette dolaşırken aniden ses vermeye başlayıp sonra susuyor, içini açıp garanti dışı bırakmak da istemiyorum.

• velona77 kullanıcısına yanıt
    herşeyi kapatıp 10 dakika sonra işlemci sıcaklığını yazarmısın.

• Bende i7 7700HQ 256 gb ssd 2 tb hdd 1050ti modeli var işlemci sıcaklığı boşta 40-50 arasında oyuna girince 84 dereceye kadar çıkıyor turbo fan açsamda aynı fatketmiyor oyunda yada bilgisayarda bir sorun teşkil etmedi yani donma yada kapanma gibi şeyler yok ama genelde daha serin çalışması lazım değil mi işlemcinin ekran kartı daha serin çalışıyor 67 dereceyi geçmiyor oyunda ama işlemci coşuyor nedense anlamadım.

• orhancub kullanıcısına yanıt
    10 dakika boş bırakınca cihazı 30-32 derecelerde dolaşıyo hocam bende

• http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-y520-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-15-6-gtx1050-4gb-w10.html

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-y520-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-15-6-gtx1050-4gb-w10.html

Şu iki cihazdan birini almayı düşünüyorun arkadaşlar.birinin artısı i7 olması birinin artısı i5 ama 128gb ssd li olması.Bu konuda sss nin önemi nedir çok gerekli bişey mi i7 olması bana daha önemliymiş gibi geliyor.Sizce ne yapmalıyım ? Ürünleri mağzadan alıcam internetten felan değil o yüzden şu aitede şöyle felan demenize gerek yok bu iki ürün için bi fikir lütfen.

http://www.vatanbilgisayar.com/casper-excalibur-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-128gb-ssd-15-6-gtx1050-4gb-w10.html

Birde şu excaliburda ki extra indirim kafamj karıştırıyo ya ssd li olması ve 300 cd/m2 ekran kalitesi biraz bulandırdı kafamı acaba bunumu alsam dedirtiyo.

• Sanırım excaliburu alıcam ya ssd ve 320nıt ekran gerçekten önemli farklar.ssd evet takılabilir fakat 400 lira para demek ki kullanılan ssd samsung kaliteli ürün.Ayrıca 300 nıt eklenebilir bi özellik değil :) Birde klavye maduru olma korkusu ve ışık süzmesi felan muhabbetleri.Ve hepsinin servis kalitesi zaten yerlerde.en azından casper her ilde servisi olan firma :) Ne bilim ya aynı fiyata daha üstün özellikli bi ürün varken ne kadar çok y520 yi almak istesemde elim gitmiyo.Bi fikir verin lütfen bugün alıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: nacremila55

Sanırım excaliburu alıcam ya ssd ve 320nıt ekran gerçekten önemli farklar.ssd evet takılabilir fakat 400 lira para demek ki kullanılan ssd samsung kaliteli ürün.Ayrıca 300 nıt eklenebilir bi özellik değil :) Birde klavye maduru olma korkusu ve ışık süzmesi felan muhabbetleri.Ve hepsinin servis kalitesi zaten yerlerde.en azından casper her ilde servisi olan firma :) Ne bilim ya aynı fiyata daha üstün özellikli bi ürün varken ne kadar çok y520 yi almak istesemde elim gitmiyo.Bi fikir verin lütfen bugün alıcam

Neden vatan bilgisayardan alarak kazık yemek istiyorsunuz anlamıyorum ki :)

buyrun 4499 lira dolu dolu =>https://www.hepsiburada.com/lenovo-legion-y520-15ikbn-intel-core-i7-7700hq-16gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-80wk01bmtx-p-HBV00000A5BKR?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugraakkoc -- 11 Mart 2018; 11:3:50 >
  • Abi fikir diyom site linki yazmayın diyom neden kazık yemeye meraklısın deyip link atılıyo.Memlekette sıkıntı ürünlerde değil insanlarda ya.

• Merhabalar,
    Dell 7577 ile Lenovo Y520 arasında sıkıştım kaldım. Uzun süre iş bilgisayarı olarak da kullanabileceğim bir ürün arıyorum. 1050 Ti ekran kartı olacak. 7577'de adaptör sorunu var ancak aşılmayacak bir şey değil. Lenovo Y520 ile ilgili görüşlerinizi alabilir miyim? Konuyu kısmen okudum. Klavye problemi yaşanabiliyor, ısınma konusuna değinilmiş. Karşılaşabileceğim farklı sorunlar var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.