Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.645
Cevap
39
Favori
188.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de dün itibariyle Lenovo Legion Y520 - 1050 Ti - 16GB Ram - 2 TB - 256GB SSD ile aranıza katıldım. Sinerji.gen.tr'den gece den aldım ertesi gün kargoladılar. Laptop hakkında ben de ilk izlenimlerimi aktarırsam:

Olumlu yönleri:

- (Bu konuda sorun yaşamış arkadaşlar kullanımdan 2 ay sonra yazmışlar ancak) ilk aşamada Klavyesinde sıkıntı yok, düzgün.

- laptop gerçekten hızlı açılıyor, renk kalitesi iyi.

- Laptop parçalarını seçerek almıştım o konuda şimdilik sıkıntım yok.

- Yük altında değilse sessiz çalışıyor, diğer türlü uğultu olmasa da ses duyuluyor.

Olumsuz yönleri:

- Klavye düzenini beğenmedim özellikle numpad olan kısmı, numpad enter tuşu, harici print screen tuşu, pageup, pagedown tuşları yok.

- (Küçük bir ayrıntı da olsa) bütün klavye aydınlatılmış power tuşu aydınlatılmamış

- fn tuş kilidini aşamıyoruz. Lenovo z500 de kullandım fn tuş kilidini biostan ayarlayabiliyorduk ama bunda yok. İlla her fonksiyon için fn ye basmalıyız. Kaldı ki sık kullanılan ses kısma açma tuşlarında her seferinde fn ye basmak zorundayız.

- Ekran parlaklığı daha fazla olabilirdi ancak (çok da önemsenmeyecek kadar) renkler ve parlaklık hususunda hafif soluk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bu Y520 laptopta fn tuşunu kilitleme özelliği yok mu? Her ses kısma-yükseltmede fn'ye basmak istemiyorum. Düzeltmenin yolu yok mu?
  • erdilin E kullanıcısına yanıt
    Hocam bende bu hafta sonu bu bilgisayarı alacağım. Bilgisayarın şu an ki durumu nedir? Klavye sorunu var mı?
  • skywalker06 kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarı nereden aldınız?
  • aet1995 A kullanıcısına yanıt
    Media markttan 1050 ekran kartlısını 4800e aldım ben.
  • Laptop konusunda kararsız kalmıştım dün mediamarkt gece indiriminden 1050 li olan bilgisayarı 3900 e aldım

• KFCTAVUGU kullanıcısına yanıt
    1tb 256gb ssdli hali mi hocam.
  • Yok hocam şu linktekini aldım ;

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lenovo-legıon-y520-i5-7300hq-16gb-1tb-128ssd-4gb-gtx-1050-80wk014ptx-1178529.html

Onların yanına yaklaşamıyoruz

bu bilgisayar 3500 seviyesindeydi ne ara bu kadar fiyatı arttı.
    http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-legion-y520-core-i5-7300hq-2-5ghz-16gb-1tb-128ssd-15-6-gtx1050-4gb-w10.html Bende kdv indirimi olduğunda bunu almayı düşünüyorum. Hocam sizin bilgisayarın özellikleri nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    benim bilgisayarım i7 işlemcili 1050 ekran kartı 256gb ssd 1 tb hdd'i var geçen sene nisan ayında 4800e aldım şu linkte fiyat çok yüksek i5 işlemcilisini 3600-3800'e arasına satıyorlardı vatan uçmuş
  • 1050’li ekran kartlı olanlar 4000 tl üstü rakamları haketmiyor bence. 4000 hatta 4500 rakamları çok abes 1050 için. O fiyatlara başka markaların 1050ti cihazlarını alın daha iyi. 7567 gibi veya vx15. Elinizde saatli bomba da olmaz en azından.

Genel olarak fiyatlar uçtu maalesef. Dolar vs sebeplerden artık bunları alabiliyoruz. Bilgisayarı iyi fiyata almışsınız

• S A M C R O kullanıcısına yanıt
    O bilgisayarlarda 5500 tl paramıza yazık o kadar para verilmez onlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: aet1995

O bilgisayarlarda 5500 tl paramıza yazık o kadar para verilmez onlara.

7567 1050ti olanlar 4700 tl. Onlardan alınabilir. Monster 4300 tl ye satıyor 1050ti.

Aynı bilgisayarı 3897 tlye aldım vatanın önceki kdv indiriminde bu bilgisayar 4036 liraya düştü.2 aydır neredeyse her gün fiyatları takip ettim 3500 e anca 8 ramli freedos bilgisayarlar var.

• Işık sızması sorunu oluyor mu y520 de ips ekran nedeniyle

Bende bu haftasonu kdv indirim olur diye düşünüyorum.Eğer indirim olursa alacağım.Biligsayardan memnun musunuz? Bi sorun var mı?

• S A M C R O kullanıcısına yanıt
    Hocam 4000 e en fazla 300 tl daha koyabilirim. Bi de sadece Vatandan alabiliyorum.İade çekim var 3130 tl lik

Fan normal ayarlarda

Turbo fan açık

1.5 saat ara vermeden ultra ayarlarda Medal of Honor Warfighter oynadım.Sıcaklık değerleri bu şekilde.GPU da maksimum 68 dereceyi CPU da 75 dereceyi gördüm.Bilgisayarın sol tarafı serin kaldı sağ taraf numara tuşları ısındı ama rahatsız edecek boyutta değil normaldi.Bilgisayarın alt kısmı biraz fazla ısındı(konum olarak şöyle açıklayayım kasanın alt kısmında buda enter ve backspace tuşlarının tam altına geliyor.Klavyesinde şimdilik sorun yok.İki kademeli klavye ışıklandırması var başarılı buldum.Yarın Call of Duty WW2 yi denemeye çalışıcam.Başka sorunuz varsa cevaplayabilirim yada yapmamı istediğiniz test varsa yapabilirim.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.