Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.645
Cevap
39
Favori
188.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Naples

hocam peki lenovo napıyor bu süreçte? sorun çıktı garantiye verdim garanti ne şekilde çözüyor bilgin var mı ?

Hocam Amerika ve diğer tüketici haklarının olduğu yerlerde direk sıfır ürün veriyorlar ama tahmin edeceğiniz gibi işi tamamen yokuşa sürme Üzerine ilerliyor. Ben daha işini görebilen görmedim Lenovo servislerinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S A M C R O kullanıcısına yanıt
    Hocam kronikse sıfır ürünün anlamını anlamadım. Servis düzeltebiliyor mu sorunu?

• arkadaslar cihazdan suanda yaziyorum sakin ola suanda bunu almayin kronik sorun bende de cikti ve kisa surede servise gonderecegim
    oncelikle bende cikan sorun herkeste oldugu gibi klayve sorunu
    m harfinin yanindaki sag 3 harf seri calismiyor
    l harfinin yanindaki sag 3 calismiyor
    p harfinin yanindaki 2 harf calismiyor
    u ve o nun arasinda i harfi i seklinde cikiyor !!!!

aslinda calisiyor ama baska simge cikiyor
    ,,, .... //// lll ;;;; '''' [[[ ]]]

seklinde

dikkat ederseniz yazilarimda imla hatalari var nedeni de bu
    cihazi suanda almayin paraniza yazik zira kronik sorun kesinlesti

GÜNCELLEME

Arkadaşlar pc yi reset atınca düzeldi bir anda. Ama neden böyle yaptı anlamadım olayı biraz açıklarsam şu şekilde oldu şuanda yazdığım pc legion y520

kalyvede birden L Ş İ ; Ğ Ü Ö Ç : bu tuşlara basıldığında yukarıdaki simgeler çıkıyordu.
    Reset atınca düzeldi ama. Şimdi servise göndersem mi diye düşünüyorum ama gönderirsem işlerim sarkacak :(
    Başka sorunu olan varsa yazarsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdilin -- 14 Ocak 2018; 1:49:41 >

• Arkadaşlar bios günceleme yaparken mount the efi system partition fail hatası alıyorum neden
    hocam internette paylaşılan çözümleri denedin mi sen?
    arka kapakta ortanın iki kenarındaki vidaları çıkarıp çalıştırıyorlarmış.
    Yukarıda bazı arkdaşlar yaşamamış mesela şans işi mi acaba

Lenovo TRyi aradım böyle sorun geldi mi size diye
    bana 1-2 defa kendisinin karşılaştığını daha sonra yazılımsal veya servis yoluyla irtibata geçildiğin söyledi.
    Servis hallettiği sürece sorun olur mu acaba
  • https://www.youtube.com/watch?v=FdGXTo-dpYc

İsteyen deneyebilir çözüm olması ümidiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naples

hocam internette paylaşılan çözümleri denedin mi sen?
    arka kapakta ortanın iki kenarındaki vidaları çıkarıp çalıştırıyorlarmış.
    Yukarıda bazı arkdaşlar yaşamamış mesela şans işi mi acaba

Lenovo TRyi aradım böyle sorun geldi mi size diye
    bana 1-2 defa kendisinin karşılaştığını daha sonra yazılımsal veya servis yoluyla irtibata geçildiğin söyledi.
    Servis hallettiği sürece sorun olur mu acaba

Hocam gördüm ama denemedim henüz çok garip geldi vida sökmek falan böyle bir cihazda çözüm yöntemi olarak. Siz hangi servisle iletişime geçtiniz acaba?

Lenovo Türkiye

Hocam 2 vida söküp deneyeceksin en kötü

• erdilin E kullanıcısına yanıt
    Hocam sizdeki bilgisayardan kaynaklı bir sorun değil, windows da siz yanlışıkla ayarladınız ya da kurduğunuz bir program ayarladı, 2 klavye tanımlı bilgisayarınız da, denetim masası klavye ayarlarından ingilizce klavyeyi kaldırırsanız sorun çözülür, veya klavye gene o şekilde olduğunda sağ alt tarafda saatin yanında EN yazar onu TR yapın.
  • Arkadaşlar aklımda bu laptop var.Alınır mı sizce? Klavye sorunu ne durumda?

• Ronades R kullanıcısına yanıt
    Bir çok kişi sorun yaşasada(özellikle klavye konusunda)bence alınabilir.Ben 5 aydır kullanıyorum henüz hiçbir sorun yok.Yalnız space tuşu zamanla gevşiyor ve gıcırtılı bir ses çıkartmaya başlıyor,eğer ben her yazı yazdığımda bu gıcırtıyı duymak istemiyorum diyorsan alma.Tabii birazda şans işi olduğunu unutma teknoloji işinin:) Sorunları bol bir bilgisayar,sağlam olanına denk gelirsen keşke 1 tane daha alsaydım dedirten,çürüğüne veya kronik sorunlu bir seri modele denk gelirsen,daha da Lenovodan almam dedirten bir makine.

5 bin lira verip o risk alınır mı bilemem:)
  • Hepinize iyi günler/akşamlar dileyerekten sizden bir tavsiye istiyorum , (bu arada bütçem 3400 maks) sizce y520 i5 7300hq ve gtx 1050 2gb modelini mi alayım yoksa monster'dan abra a5 v12.1 olanı mı ? (Abra a5'in işlemcisi ,ram miktarı gibi özellikleri aynı tek fark onun grafik kartı 4 gb) Monstera kayıyor aklım ama onunla ilgili de genellikle "malzeme kalitesi kötü,çabuk bozuluyor" gibi şeyler okudum internette sizce ne almalıyım ?

• Merhaba,
    Ben de yeni Y520 aldım, windows yüklemesi yaptım. HDD de yüklü birşeyler var mıydı, başta silmiştim ben:) Sitelerde Office vs. yüklü geliyor diyorlar... + Win 10 pro 64 bit keye ihtiyacım var, nereden temiz bulurum ;)
  • BuRCo B kullanıcısına yanıt
    Hocam bu modeli zamanında ne kadara almıştınız?
  • Merhaba arkadaşlar,
    bazı menülerde ve programlarda yazılar bulanık çıkıyor, nedenini bilen var mı?
  • https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/lenovo-y520-i7-7700hq-16gb-2tb-256gb-ssd-4gb-gtx1050ti-vga-15-6-full-hd-dos-80wk0107tx-310238070 Konuyu komple okuyanadım ancak fiyat iyi gibi satacıda 1050 ti dedi sordum, almalımıyım kararsızım kronik sorunh var mı?

• cizmele kullanıcısına yanıt
    Klavye

Bazı seri modellerde kronik klavye sorunu var.Ben 5 aydır kullanıyorum sorunsuz şekilde kullanıyorum gayette memnunum.Tek şikayetim boşluk tuşunun zamanla ses çıkarması ve gevşemesi.Onun haricinde makine uçak gibi,1050 bile yetiyor.Tavsiye ederim.Ama riskli bir makine çünki kronik sorunlu seri modelde çok.Risk almak lazım,size kalmış:)
    Hocam bende bugün sipariş verdim bu üründen n11.com üzerinde 4.799 tl 6 taksit imkanı ile şimdi böyle kronik falan diyince midem bulandı valla iptal butonuna gidiyor şimdi elim:) ne yapayım bilemedim

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.