Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.645
Cevap
39
Favori
188.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu haftasonu Vatan da sevgililer gününe özel KDV indirimi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KFCTAVUGU kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için saolun. Sürekli Vatana bakıyorum. Ama şu klavye korkum hala devam ediyor. Şu an ki Y520 lerde klavye sorunu düzelmiş midir acaba?

• Bende GittiGidiyor üzerinden aldım Bilgisayarı daha önce Dell 7577 8gb ram 128-1tb hdd olan modeli almıştım iade ettim fan sesinden işlemci %20 yükte olunca fanlar tam devirde dönüyordu bu da çok rahatsız edici oluyor film izlerken yada farklı uygulamar çalıştırırken bu sebepten iade ettim inşallah bunda bir sorun yaşamam ilk defa oyuncu laptop kullanacağım hep masaüstü kullandım bakalım test edince burdan yorum yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhancub

Bende GittiGidiyor üzerinden aldım Bilgisayarı daha önce Dell 7577 8gb ram 128-1tb hdd olan modeli almıştım iade ettim fan sesinden işlemci %20 yükte olunca fanlar tam devirde dönüyordu bu da çok rahatsız edici oluyor film izlerken yada farklı uygulamar çalıştırırken bu sebepten iade ettim inşallah bunda bir sorun yaşamam ilk defa oyuncu laptop kullanacağım hep masaüstü kullandım bakalım test edince burdan yorum yazarım.

Aynen bende gg üzerinden aldım 1 gün sonra geri verdim fan sesinden dolayı. Tamam dell ısınmıyor ama ısınmaması için en ufak bir yüklenmede tam yüke geçiriyor fanları. Hiç bir türlü fanlara müdahale ettirmiyordu. Y520 modelini aldım dün geldi tam yükte rahatsız edici hiçbir sesi yok 70-75 derecelerde geziyor witcher3 de. Gerek malzemesi gerek özellikleri olsun lenovo daha iyi geldi bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: salih_2828

quote:

Orijinalden alıntı: orhancub

Bende GittiGidiyor üzerinden aldım Bilgisayarı daha önce Dell 7577 8gb ram 128-1tb hdd olan modeli almıştım iade ettim fan sesinden işlemci %20 yükte olunca fanlar tam devirde dönüyordu bu da çok rahatsız edici oluyor film izlerken yada farklı uygulamar çalıştırırken bu sebepten iade ettim inşallah bunda bir sorun yaşamam ilk defa oyuncu laptop kullanacağım hep masaüstü kullandım bakalım test edince burdan yorum yazarım.

Aynen bende gg üzerinden aldım 1 gün sonra geri verdim fan sesinden dolayı. Tamam dell ısınmıyor ama ısınmaması için en ufak bir yüklenmede tam yüke geçiriyor fanları. Hiç bir türlü fanlara müdahale ettirmiyordu. Y520 modelini aldım dün geldi tam yükte rahatsız edici hiçbir sesi yok 70-75 derecelerde geziyor witcher3 de. Gerek malzemesi gerek özellikleri olsun lenovo daha iyi geldi bana.

Haklısınız bende kurdum şimdi sistemi driverları kuruyorum sonra oyun yükleyip test edicem ama bende beğendim cihazı hem estetik olarak hemde fan sesi konusunda dell 7577 den çok daha iyi göründü gözüme ekranda ışık sızması var biraz alt tarafta ama ips panel olupta ışık sızması sorunu yaşamayan kimse yok çok gözüme çarpmıyor ondan başka sıkıntı çıkmasın yeter benim için hayırlı olsun sizinde Bilgisayarımız inşallah sorunsuz uzun yıllar kullanırız.

• aet1995 A kullanıcısına yanıt
    Valla ben araştırırken çok kafam karıştı forumları okuyun hepsinin bir kronik sorunu var dell ses yapıyormuş hpler ne kadar geliştirilse de ısınıyormuş(hdd cızırtısı ışık sızması vb.)Lenovonun klavyesi sorunluymuş.Asusun servisine kötü diyorlar.Msi pahalı.(Bunlar araştırırken okuduklarım hepsi kesin doğrudur demiyorum).Memnun olanda var olmayanda her üründe.Birini seçmek durumudaydım kafama en çok yatan bütçeme en uygununu seçtim.Forumda da okumuşsundur.5 aydır kullanıp sorun yaşamayanda var 2 ay sonra bozulanda.Bundan önce hp pavilion power almıştım elektrik kaçağı çıktı iade etmek zorunda kaldım.Kronik sorunu değilmiş ama çıktı bende.Şans işi sanırım biraz da.Ben size kesin şunu alın bunu alın yada sorun çıkartır çıkartmaz diyemem.Seçenekler ortada kafanıza yatanı seçmeniz en mantıklısı.

• Dediklerinizin aynısını bende okudum. Dediğiniz gibi hepsinde bi sorun var ama klavye sorunu en saçması. Yani bende 2 ay boyunca ya klavye bozulursa korkusu ile bilgisayar da almak istemiyorum. Acer in 1050 ti li bilgisayarı bi ara 5000 tl idi. 5000 tl den düşse ürün 4300 e gelecekti onu alacaktım. Ama fiyat 5600 oldu. Öyle olunca o fiyattan düştü 4700 oldu. Onu da alamıyorum. Büyük ihtimalle de Lenovo almam. 2 ay o korkuyla yaşamak istemiyorum.

Son bir soru daha soracağım ürün çift fanlı mı?

• Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu

Hocam bişey soracam açıp bakmışsınızda acaba içinde 2. bir ssd için m2 sata portu var mı dikkat ettiniz mi?
    Hocam şu an kafam karıştı vatanı aradım ürün kaç fanlı diye sordum tek turbo fanlı dediler. Sizdeki çift görünüyor. Galiba mediamarkt çift fanlı satıyor. Vatan tek fanlı satıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aet1995 -- 11 Şubat 2018; 0:44:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aet1995

Hocam şu an kafam karıştı vatanı aradım ürün kaç fanlı diye sordum tek turbo fanlı dediler. Sizdeki çift görünüyor. Galiba mediamarkt çift fanlı satıyor. Vatan tek fanlı satıyor.

Hocam y520 lerin hepsinde çift fan var.

vatandaki arkadaşın cahilliği lenovo y520lerin hepsi çift fanlıdır.
    Öyle bir şey yok hepsi çift fanlı

• skywalker06 kullanıcısına yanıt
    Ben açmadım içini.

http://laptopmedia.com/highlights/inside-lenovo-legion-y520-disassembly-internal-photos-and-upgrade-options/

Bu linkte var açılmış hali

• skywalker06 kullanıcısına yanıt
    Bugün kesin bi bilgisayar alacağım zaten. Vatana gittiğimde bilgisayarı bi kere daha soracağım. Belki benim sorduğum adam yanlış biliyordur.

Bilgisayarın altındaki ızgaranın altında fanlar görünüyor. Ordan bakabilirsiniz

• Merhaba arkadaşlar. Armutun sapı var üzümün çöpü var hp ısınıyor dell ses çıkarıyor derken en sonunda Bu modele karar kıldım 5084 tl ye bugün aldım.

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-legion-y520-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-2tb-256ssd-15-6-gtx1050ti-4gb-w10.html#urun-ozellikleri

Eski bilgisayarım tamamen gittiği için yaklaşık 10 günden beri araştırdım. Vatan bilgisayarda fiyatlar indirime girdiği için daha fazla beklemek istemedim. Zaten kampanyanın bugün biteceğini söylediler.

İlk izlenimlerim olumlu yönde. Mağazada soğutucu fanının kac tane olduğunu 2 çalışana sordum ikiside tek fan dediler ama altindaki izgaradan 2 tane olduğu görünüyor.

Ssd modelde teşhir ürününün açılıp kapanma zamanını ben ve bir kaç kişi denedik teşhir 15 saniye gibi açılırken evde kendim denedim 7-8 saniye gibi masaüstü ne geldi.Fanı çok ses çıkarmıyor yada benim eski emektar helikopter pervanesi gibiydi ondanda bana az gelmiş olabilir. Şimdilik bu kadar deneyimlerim olursa burada paylaşmaya devam edicem. Yalnız bu sıcaklık değerlerine nasıl bakacağım bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

• 1.ceberrut kullanıcısına yanıt
    https://www.msi.com/page/afterburner
    Bu linkten download kısmından MSİ Afterburner ı indirip kurun.Programı açtıktan sonra ayarlar sekmesine girin.İzleme sekmesine basın oradan görmek istediğiniz değerlerin üzerine tıklayın.Alt kısımda sistem tepesinde göster ve OSD de göster seçenekleri var onlara tik atın.Görmek istediğiniz her değer için bunları uygulayın.Sonra Bilgi Ekranı(OSD) sekmesinden bilgi ekranını etkinleştir kısmına bir tuş atayın.Oyun içine girdiğiniz zaman o tuşa basınca sol üst köşede istediğiniz değerleri görebilirsiniz.
  • Teşekkür ederim yarın denerim bakalım.

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.