Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.645
Cevap
39
Favori
188.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • i5 7300 1050ti'lı modeli aldım. Kurulumda neler yapmamiz gerek açıklayabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lil Peep L kullanıcısına yanıt
    Lenovo sitesinde gerekli driverler var. Driver kuran yardımcı bir programda kullanabilirsin. Ekran kartı için nvidia experience indir son sürümü oradan indirip kurabilirsin ve güncelleme geldiğinde haberin olur. Lenovo Nerve Center kurmayı da unutma.

Kurulumdan kastın Windows kurumu ise bir flash belleğe ilk önce uefı yazdırman lazım windowsu, internete yazarsan nasıl oluşturulacağı çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grey wind

Lenovo sitesinde gerekli driverler var. Driver kuran yardımcı bir programda kullanabilirsin. Ekran kartı için nvidia experience indir son sürümü oradan indirip kurabilirsin ve güncelleme geldiğinde haberin olur. Lenovo Nerve Center kurmayı da unutma.

Kurulumdan kastın Windows kurumu ise bir flash belleğe ilk önce uefı yazdırman lazım windowsu, internete yazarsan nasıl oluşturulacağı çıkar.
    Teşekkürler.

Bir de şeyi soracaktım,hdd olmayan modellerde hdd slotu bulunuyor değil mi,ssd oraya takılı değil yani?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet bulunuyor.
  • arkadaşlar aksesuar olarak neler kullanıyorsunuz.(çanta, case, koruyucu vb.)
  • Merhabalar bende bugun aranıza katıldım . 2gb 256 ssd i7 1050ti 16 gb ram satın aldım. Önerdiğiniz virüs programları var mıdır? Birde office programlarını nasıl crackleye bilirim
  • J R R kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun. ben windows 10 un kendi anti virüsünü kullanıyorum ek bir virüs programı yüklemedim. ama Trend micro öneririm yüklemek isterseniz oldukça iyidir. Ofis için de libre ofis kullanıyorum her türlü yeterli oluyor size de tavsiye ederim :)
  • Sizce alınır mı i7 7700 16gb ram gtx1050 1tb+256 ssd

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-y520-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-256ssd-15-6-gtx1050-4gb-w10.html#yorumlar
    Şuanda 6912₺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrak002 -- 28 Ekim 2018; 18:47:27 >
  • Sıkıntı olur mu bunda kronik klavye sorunu ses sorunu falanhttp://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-y520-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-256ssd-15-6-gtx1050-4gb-w10.html#yorumlar

• Her oyunda gpu %99 oluyor mu sizin?

Olmasi daha iyi olmuyorsa sikinti :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aurosonic

Olmasi daha iyi olmuyorsa sikinti :)
    Olmuyor zaten sorun orda. Optimizasyonla mi ilgili yoksa sıcaklıkla mi bilemedim.

Hocam ben de anlamadim bi ara butun oyunlarda takilma yasiyordum. Pes 6 bile 12 yil oncesinin oyunu feci takilmalar yaşıyordum. Sonra kendi kendine düzeldi. Suan sıkıntı yok makinede.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aurosonic

Hocam ben de anlamadim bi ara butun oyunlarda takilma yasiyordum. Pes 6 bile 12 yil oncesinin oyunu feci takilmalar yaşıyordum. Sonra kendi kendine düzeldi. Suan sıkıntı yok makinede.
    Güncellemeleri yaptım,driverlar tam. Verdun oynuyorum mesela yere bakarken %99 oluyor fps de tavan ama çatışma da hem kullanım hem FPS düşüyor.

• Selamlar, GTX 1050'li modelini 2017 aralık ayında satın aldım.Cihazı grafik programları için satın almıştım,bunun yanında oyun da oynuyorum tabii ki.

İkidir başıma gelen bir problemden sizlere bahsetmek istedim.Cihazımın bataryası var iken birden kapanıyor.Anladığım kadarıyla batarya kalibresi gerekiyor,ya da pil ömrü bitti.Fakat bilinçli kullanıcıyım kriterlere uyarak kullandım hep.Pil ömrü bittiyse garantiden bataryası değişir mi?
  • Vialpando kullanıcısına yanıt
    batarya doluluk oranı yüksekte iken mi fişten çekince kapanıyor ?

Bu laptoplarda pil kalibresi ile ilgili birşey görmedim ben daha önce thinkpad kullanıyordum onda bu dediğiniz olay vardı ama bunda yok. Ben sadece lenovo vantage yazılımından pili koruma modunda bırakıyorum şuan bir sıkıntı yok zaten genelde fişte takılı kullanıyorum.

Garanti pil konusunda yanlış hatırlamıyorsam 6 ay yazıyordu ama tabi en doğru bilgiyi lenovo ile görüşürseniz vereceklerdir belki değişmiş olabilir süresi.
  • Yok hocam, fişten çıkartınca kapanmıyor.Mesela bu gün dışarı çıktığımda sarjım vardı cafede otururken %20'di.Adobe premiere pro'yu açtım 5 dk sonra aniden kapandı. Şu an Lenovo Vantage ile test yaptığımda bataryada problem gözükmüyor.Fakat teyit etmek amacıyla müşteri hizmetleriyle görüşeceğim.Sizde mi aynı modeli kullanıyorsunuz?
  • Bende y720 modeli var pil %100 dolunca çıkarıp %15-10larda uyarı verene kadar kullanıyorum bitek oyun oynadığım zamanlarda prize takıp oynuyorum yanlış mı yapıyorum acaba?

• omer19072 kullanıcısına yanıt
    önerilen %70 lere kadar şarj edip bitmesini beklemeden %15-20 lerde tekrar şarj etmek diye hatırlıyorum. %100 şarj edip sonra sıfırlamak pil ömründen yer.
  • Vialpando kullanıcısına yanıt
    bendeki Lenovo Legion Y520 i5-7300HQ 8GB DDR4 1TB HDD 2GB GTX1050 modeli. şarjınız %20 seviyesine geldiğinde çabucak bitiyorsa pil artık aşınmaya başlamış demektir. 2017 de aldığınıza göre bu kadar aşınma da normal olabilir peki vantage de pil ayrıntısında dolum sayısı ne gösteriyor mesela ? bendeki sadece "3" çünkü. Gerçi ben alalı çok olmadı haziranda almıştım.
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.