Şimdi Ara

Lenovo İdepad 320 15IKB ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
5.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, lenovo ideapad 320 konusunda hiçbir inceleme bulamadığım için bu konuyu açıyorum size.

Dün itibariyle i5 7200u, 8gb ram ve 940mx versiyonu elime ulaştı. ürünün incelemesi haftasonuna gelecek videolu olarak. şimdilik sorularınızı almak istiyorum.

en çok sorulan soruları şimdiden cevaplayayım.

Ben bilgisayarımı Hepsiburada'dan 2600 tl ye aldım. Harddisk sesi problemiyle karşılaşmadım henüz. Yaklaşık 1 saat lol oynadım ve ısınmadı bilgisayar. ekranı idare eder bir görüntü veriyor. parlalık fena değil. şimdilik bu kadar boş bir zamanımda video çekip en ince ayrıntısına kadar inceleyeceğim. İncelediğim zaman linkini buraya eklerim. şimdilik soruları alalım.

• Hocam bu ürüne SSD takılır mı? Alt kasa yekpare mi, yoksa özel HDD kapağı var mı? Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • farfar63 F kullanıcısına yanıt
    alt kasa yekpare dostum. m sata var mı bilmiyorum ama harddisk in yerine ssd takılabilir. hdd kapağı yok maalesef.
  • İncelemeni merakla bekliyorum hocam. M sata olup olmadığını nereden öğrenebilirim acaba , bu benim için çok önemli, ayrıca tepki süreleri nasıl malum HDD ağır kalıyor. Tepki süresi ve ilk ekran açılış süresi makul mü?

• HB'de Intel Core i5 7200U 8GB 1TB + 128GB SSD GT940MX Windows 10 Home 15.6" özellikli olanı 2999 TL şu an artı 50 TL de bonus.

Sizce alınır mı?

Genelde ofis işleri artı arada tek tük oyun.

Malzeme kalitesi nasıl? Isınma problemi var mı? Genel bir inceleme yaparsanız çok sevinirim.@yussy98
  • vectrac kullanıcısına yanıt
    Cihazımın malzeme kalitesi oldukça iyi, yanı nasıl desem metal değil ama ele çok hoş gelen bir yapısı var. kısaca plastik hissetirmiyor. hdd o kadar da yavaş gelmedi bana. Çok hız meraklısı değilim ama açılış kapanış süreleri güzel hdd ye göre.

ve şahsen ben hp almazdım.Hp kullanan 3 tane örnek var çevremde. bunlardan sadece biri memnun cihazından.

bilgisayar günlük kullanım için harika ve oyunda da üzmüyor. şahsen ben saatlerce 60 fps ye sabitleyip lol oynadım fan açmadı ve ısınmadı da cihaz. ekran konusunu dert etmiyorsan bu cihazı kesinlikle öneririm. Şahsen benim bu cihazdan beklentim çok düşüktü almadan önce, ancak şunu söylebilirim ki yapması gereken herşeyi doğru yapıyor üstü için ise zaten çok daha fazla para vermek lazım. bu pc den bir 1050 performansı beklemek saçma olurdu zaten. ancak 720p ekranda 940mx in performansı oldukça yeterli. ofis programlarına da gelir bilgisayar sorun çıkarmadan. cihazın pili web gezintisinde 6 saati zorluyor şu anda. videoda ise yaklaşık olarak 4 saat 15 dakika gibi bir zaman ölçtüm yarı parklaklıkta. ekranı 720p den ne bekliyorsanız onu verecek ancak ışk altında okunabilir. dışarıdada kullanabilirsiniz. oldukça hafif olduğunu söyleyebilirim cihazın taşıma sorunu çektirtmezde. eksi bir yön düşününce aklıma pek birşey gelmiyor şahsen. dolby nin yazılımı var içerisinde ve ses çipi de fena değil. güzel kalitede müzik dinlersiniz kulaklıkla. ve jack girişi combojack. yani telefon kulaklarını takıp mikrofon derdinden kurtulabilirsiniz. yekpare bir kasası var ve pil çıkmıyor. ileride dvd yi çıarıp ssd takmayı düşünüyorum ancak şuanda hdd benim için oldukça yeterli. bunların haricinde sorularınız varsa yanıtlayabilirim. uzun süredir buralarda yoktum kusura bakmayın.

• Keske i5 8250 mx150 olan modeli alsaydın vatandandan pazar günü 2690tlye aldım. Baya hız farkı var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

Keske i5 8250 mx150 olan modeli alsaydın vatandandan pazar günü 2690tlye aldım. Baya hız farkı var.

Bende aralığın 26 sında telekom kampanyası ve maksimumla beraber 2511TL.ye aldım.Cihaz çok sessiz, ısınmıyor 25 sn.de açılıp 10 sn.de kapanıyor ama panel tamamen hüsran, sizde durum nedir bilmem.Buda açtığım konu:https://forum.donanimhaber.com/ideaped-320-ekran-renkler-soluk-ve-fulu--130670490

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DIGIL -- 2 Ocak 2018; 21:17:41 >
  • eh işte çok kötü değil buna ssd taksak garanti bozulur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

eh işte çok kötü değil buna ssd taksak garanti bozulur mu?

Büyük ihtimal bozulur.Yaklaşık 1 yıl kadar önce bir arkadaşa yine ideaped i3 işlemcili bir model almıştık o zaman lenovo Türkiye'ye sormuştum bozulur demişlerdi.
  • AC@DC kullanıcısına yanıt
    Urunden memnunmusunuz

• DIGIL D kullanıcısına yanıt
    Urunden memnunmusunuz

• Memnunum bi sıkıntı yok

• AC@DC kullanıcısına yanıt
    Genel bir degerlendirme yaparmisiniz.bende almayi dusunuyorum fakat bazi soru isaretleri var kafamda.fakat fazlaca secenekde yok.urunu nerden ve ne kadar aldiniz.hdd de cizirti sorunu oldumu.hdd den kaynakli kasmalar yasadinizmi.oyun performansi ve isinmasi nasil.bide urune bagazada baktigimda fan cikis yeri ekrana ufluyor diye gordum.sikintisi yasadinizmi.cevap verirseniz cok iyi olur

• Hdd dolayı kasma olmadı tabi ssd gibi değil. Aralıkta vatandan 2600e almıştım. Fanla ilgili bi sıkıntı olmadı. Performansı iyi ps4 olduğu için pcde oyun oynamam. Usb sayısı az 2 tane daha olsaydı iyidi.

• Tesekkurler

• Merhaba bu ürünün FHD ve HD ekran çözünürlüklü modelleri arasında 1000 TL ye yakın fiyat farkı var. 1000 TL vermeye değer mi acaba ? Wow oynuyorum. Belki kaldırabilecek bir-iki oyun daha oynarım.

• Diğer ürünlere göre güzel indirim almış bu akşam almayı düşünüyorum
  • Bindirimden indirim. Gerçekte 200 TL indi

• quote:

Orijinalden alıntı: Maykilot23

Bindirimden indirim. Gerçekte 200 TL indi
    Diğerleri hiç inmedi bu yine 300 civarı indi 3199 liraydı diye hatırlıyorum. 4-4.5k arası alınacak ürünlere indirim yapmadılar. Bir de bu model HB'de çok satanlarda baştaydı 1 saat içinde listeden kayboldu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.