Şimdi Ara

LENOVO IDEAPAD Y550 DERNEĞİ (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.529
Cevap
14
Favori
303.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: theaozturk

arkadaşlar benim 15 gün önce aldığım y550 t6600 (1291 tlye) yeni çıkan y550 arasında ne fark var.
    özelliklerine baktım benım kı core2duo centrino yenı cıkan core2duo centrıno2 bu yaklasık 1000 tl fark edıyor mu?kı fiyatları 2200-2300 arasında.sizce cok barız performans farklılıkları olur mu?yanı 1000 tl ye bi laptop daha alınır.bıde bu blueray olayını acan arkadaş olursa sevınırım.

yok hocam performans bakaımından öyle çok farklılık olmaz tek olacağı bazı işlemlerde işlemciden dolayı yenileri biraz daha hızlı olur. yoksa oyunmuş falan çok etkilemez sonuçta aynı ekran akrtı kullanılmış.
    seninki t işlemcili olduğu için centrino, diğerleri p işlemcili olduğu için centrino 2, farkı biraz daha az enerji tüketimi ve kablosuz bağlantılarda biraz daha başarılı olması. işlem performansı ise çok az olur.
    bu bahsettiğin fiyat farkıda kdv indiriminin bitişinden kaynaklanıyor çoğunlukla.

• Arkadaşlar kuzenime bir arkadaşı laptop satıcakmış.. Şuan piyasadan haberim yok aşağıda ki özelliklere 650 TL uygun mudur?

Lenovo N500

core 2 duo T5800 2.00 Ghz.
    2 gb ddr2 ram
    ekran kartı 256 mb
    hdd : 250 gb
    15' parlak ekran

fiyat: 650

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
  • meraba arkadaşlar bende en kısa zamanda y550 alıp aranıza katılmak istiyorum..1 hafta içinde tabi kredi kartı bulabilirsem eğer alıcam inş

benim patlican indirimiyle ilgili yazan arkadaşa sorum olucak.. bende patlican üyesiyim o kampanyadan yararlanmak için ne yapmak gerekiyo? sadece internet üzerinden alışverişte mi geçio o konuda bilgi verirseniz sevinirim..ne kadar uygun o kadar iyi tabi (;

benim alacağım model Y550 CORE2 DUO T6500 2.13GHZ-4GB-500GB-GF 512MB GT 130M -15.6''-DVDRW-VHP/64

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-021957-y550-core2-duo-t6500-2.13ghz-4gb-500gb-gf-512mb-gt-130m--15.6-dvdrw-vhp64/productdetails.aspx?I_ID=40481

fiyatı 1643 cardfinans a 10 taksit yapıolar..sizce uygun mu fiyat

• ben bataryasız sadece elektrikle streeth fighter 2009,flat out,sbk 2009,race driver 2009 oynuyorum bu aralar yeni takılmaya başladı acaba nedendir.eskiden olmazdı.c de 236 gb d de yer olmadığı içinmidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asadem

quote:

Orijinalden alıntı: theaozturk

arkadaşlar benim 15 gün önce aldığım y550 t6600 (1291 tlye) yeni çıkan y550 arasında ne fark var.
    özelliklerine baktım benım kı core2duo centrino yenı cıkan core2duo centrıno2 bu yaklasık 1000 tl fark edıyor mu?kı fiyatları 2200-2300 arasında.sizce cok barız performans farklılıkları olur mu?yanı 1000 tl ye bi laptop daha alınır.bıde bu blueray olayını acan arkadaş olursa sevınırım.

Blu-ray Disc (BD) olarak da bilinen yeni nesil optik disk biçimidir. Aralarında Apple, Dell, Hitachi, HP, JVC, LG, Mitsubishi, Panasonic, Pioneer, Philips, Samsung, Sharp, Sony, TDK ve Thomson’ın da bulunduğu dünyanın önde gelen üreticilerinin Blu-ray Disc birliği (Blu-ray Disc Association - BDA) adı altında geliştirdikleri yeni format özellikle yeni nesil yüksek çözünürlüklü (HD) videoların tek bir diskte saklanabilmesinde yardımcı olurken aynı zamanda çok büyük miktarda veri depolamaya da yardımcı oluyor. Tek tabakalı bir Blu-ray disk 25 GB’lık kapasitesi ile iki saatten fazla HDTV kalitesinde görüntü veya onüç saat civarında standart çözünürlüklü görüntü saklayabiliyor. Çift tabakalı biçimi ise 50 GB veri depolama kapasitesine sahip. Blu-ray ileride kolayca genişletilebilsin diye ayrıca çoklu-katman desteği de barındırıyor, herbir katmanda 25 GB veri ile ileride veri kapatisesi 100-200 GB seviyelerinde olabilmesi planlanmaktadır.

Fiziksel Büyüklük Tek katman kapasitesi Çift katman kapasitesi
    12 cm, tek katman 25 GB (23,3 GiB) 50 GB (46,6 GiB)
    12 cm, çift katman 27 GB (46,6 GiB) 54 GB (93,2 GiB)
    8 cm, tek katman 7,8 GB (7,3 GiB) 15,6 GB (14,5 GiB)
    8 cm, çift katman 15,6 GB (14,5 GiB) 31,2 GB (29 GiB)

Daha öncede 100GB'lık ilk blu-ray medya prototipini gösteren TDK, 31 Ağustos 2006'da katman başına sınır olarak kabul edilen 25GB veri kapasitesini 33,3 GB'a çıkartarak, 6 katmanlı 200 GB'lık blu-ray medya yaptığını duyurdu.

Halihazırda kullanılmakta olan DVD gibi optik disk teknolojileri veri yazmak ve okumak için kırmızı lazer kullanırken, yeni format mavi-menekşe lazer kullanmakta. Blu-ray ürünler farklı lazer tipleri kullanılmasına rağmen, BD/DVD/CD uyumlu optik okuyucusu yardımıyla CD ve DVD’leride oynatabilmektedir. 405 nm’ lik mavi-menekşe lazerin dalga boyu, 650 nm dalga boyuna sahip kırmızı lazerden daha kısadır.Bu da daha lazer ışınının çok daha hassas bir şekilde odaklanmasını mümkün kılmakta ve dolayısıyla veriler daha sık olarak daha az bir alanda depolanabilmektedir. Sayısal açıklığın 0,85 olarak değiştirilmesi ile de sonuçta kullanılmakta olan CD'ler veya DVD’ler ile aynı boyuttaki bir Blu-ray disk 50 GB’a kadar veri depolayabilmektedir.

HDTV’nin hızlı yükselişi ile birlikte tüketicilerin yüksek çözünürlüklü görüntüleri kaydetme istekleride artmıştır ve Blu-ray disklerin tasarımı bu düşünce ile ortaya çıkmıştır. Blu-ray dijital yayıncılık tarafından kullanılan MPEG-2 TS formatının doğrudan kaydını desteklemekte ve bu Blu-ray’i dijital televizyonların küresel standartları ile uyumlu kılmaktadır. Bunun anlamı HDTV yayınlar herhangi bir veri kaybı olmaksızın veya fazladan işleme gerek duyulmaksızın doğrudan disklere kaydedilebilmektedir. Artan veri kapasitesi ile birlikte Blu-ray 36 Mbps veri iletim hızını kullanmaktadır. Bu hız HDTV’nin asıl resim kalitesini koruyarak kaydedilmesi ve seyredilmesi için gerekenden bile fazladır. Ayrıca optik disklerin rastgele erişim özellikler kullanılarak, yüksek çözünürlüklü bir görüntü kaydedilirken aynı disk üzerinde başka bir görüntünün izlenmeside mümkün olmaktadır.

Önümüzdeki yıllarda HDTV’ye geçiş ile birlikte Blu-ray cihazların VCR ve DVD kaydedicilerin yerini alması beklenmektedir. Bu format aynı zamanda gelecekte bilgisayarlardaki veri depolama ve yüksek çözünürlüklü filmler için standart olacak gibi duruyor.

Arkadaşım şuan blueray bulunan cihazlar 3500 üzeri cihazlar. Anlıyacağın Lenovo yine yapmış yapacağını. Şuan kullandığım lapotop Lenovonun N200 modeli kardeşime vereceğim. Yine tercihim Lenovo oldu.
    Bu arada beni de derneğe üye yaparsanız sevinirim.

anladığım kadarı ile bir disk 50 gb hafızaya sahip olacak sanırım.
    ama artık flashbellek ler varken cd dvd bluray cok gereklı mı artık normal kullanıcılara?

• quote:

Orijinalden alıntı: evilness

meraba arkadaşlar bende en kısa zamanda y550 alıp aranıza katılmak istiyorum..1 hafta içinde tabi kredi kartı bulabilirsem eğer alıcam inş

benim patlican indirimiyle ilgili yazan arkadaşa sorum olucak.. bende patlican üyesiyim o kampanyadan yararlanmak için ne yapmak gerekiyo? sadece internet üzerinden alışverişte mi geçio o konuda bilgi verirseniz sevinirim..ne kadar uygun o kadar iyi tabi (;

benim alacağım model Y550 CORE2 DUO T6500 2.13GHZ-4GB-500GB-GF 512MB GT 130M -15.6''-DVDRW-VHP/64

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-021957-y550-core2-duo-t6500-2.13ghz-4gb-500gb-gf-512mb-gt-130m--15.6-dvdrw-vhp64/productdetails.aspx?I_ID=40481

fiyatı 1643 cardfinans a 10 taksit yapıolar..sizce uygun mu fiyat

Patlıcan kampanyası tüm gold mağzalarında geçerli. İnternet de dahil. Peşin alımlarda % 8 yerine %15 indirim yapıyorlar.

• teşekkürler bilgi için (: az önce siparişi verdim vatan dan linkteki laptopu..2gün içinde elime ulaşır diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci

quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci

Arkadaşlar ekran kartı için yeni bir test programı buldum. Kurup "Benchmark" kısmıyla test yapabiliyorsunuz. Sonucunuzu bazı ekran kartlarıyla karşılaştırıyor veya start kısmına bastığınızda kartın stabilitesini test ediyor;

http://freestone-group.com/download/VideoCardStabilityTestSetup.exe

LENOVO IDEAPAD Y550 DERNEĞİ

Ya hoca aynı notebok bende ,çıkan sonuç 43 ne iş anlamadım?????? SS yanımda değil koyamadım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Schizophrenia_

Arkadaşlar kuzenime bir arkadaşı laptop satıcakmış.. Şuan piyasadan haberim yok aşağıda ki özelliklere 650 TL uygun mudur?

Lenovo N500

core 2 duo T5800 2.00 Ghz.
    2 gb ddr2 ram
    ekran kartı 256 mb
    hdd : 250 gb
    15' parlak ekran

fiyat: 650

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

ikinci el piyasasından pek haberim yok, makina iyi gibi duruyor fakat sen en iyisi bu modeli kullananlara bir sor eminim vardır forumda, en iyi cevabı onlar verir.

yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun bu arada.

^@emre675
    bataryayı çıkartıp da kullanmanı pek tavsiye etmem harici güç kaynağına sahip olmadığın sürece. direkt olarak elektrikte kullanma durumunda akımdaki bir bozukluk veya elektriklerin gidip gelmesi makinanı bozabilir.
    hafızadan kaynaklandığını sanmıyorum, arkada bilgisayarı yoran başka programlar çalışıyor olabilir onalra bir bak. ekran kartı driverini de güncel tutmayı unutmayın

^@matellord
    o benchmark programmına pek bakma sen güvenilir değil. en güvenilir benchmark 3dmark pragramı, sen ondan aldığın puana bak karşılaştır.

• 3dmark06 sonuçları:
    lenovo Y550 Core2 duo 2.2.- 4 gb ram ddr3-512 mb Geforce 130M-320 gb hdd vs vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallord -- 5 Ekim 2009; 23:02:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metallord

3dmark06 sonuçları:
    lenovo Y550 Core2 duo 2.2.- 4 gb ram ddr3-512 mb Geforce 130M-320 gb hdd vs vs.

bu model 6400 lerde alıyorsa benim aldığım p8700 2.53ghz olanı herhalde 7000 i bulur. yarın laptop geliyor. test edip burada paylşacağım.

• arkadaşlar vistaya dönüşümün ardından webcam ve alengirli slider tuş takımı hala çalışmıyor, driverlere ramen
  • Evet arkadaşlar. yeni bilgisayarım elime ulaştı. Açıkçası çok memnun kaldım. görünüşü itibariyle olsun, performansı itibariyle olsun oldukça kaliteli bir bilgisayar yapmış lenovo. Sistem yedeklemesini yaptıktan sonra 3DMark06 denemesi yaptım. Hiç bir güncel driver olmamasına rağmen, sistem güncel olmamasına rağmen 6591 puan aldı. ikinci denemedeki puan güncellenmiştir. aşağıda...

http://img223.imageshack.us/i/dsc01615m.jpg
    http://img202.imageshack.us/img202/4017/dsc01606yr.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asadem -- 7 Ekim 2009; 0:51:51 >

• @asadem

hayırlı olsun, puan da fena değil ben biraz daha yüksek bekelrdim ama o kadar oluur.
    az biraz da overclock ile tadından yenmez
    ben p7450 işlemci ile ekran karını biraz overclock edip 7000 in üzerine çıkıyorum bu test de, daha üst işlemciler ile çok daha rahat performans alınabilir.
  • T6600 modelinde overclock nasıl yapılır?
  • işlemci ile alakalı değil sadece ekran kartını overclock ettim işlemciyi değil.
    nvidia tools programını kullanarak yapmıştım. saat hızlarını ne yaptığımı hatırlamıyorum mşimdilik zaman bulubnca yazarım buraya
  • şimdilik gayet memnunum...

bilgisyar açılırken haliyle pek çok program birden açıldığı için açılması biraz uzuyor tabi...

mesela adım adım
    1-başlangıçta açılacak programları hangi menüden seçebilirim....
    2-başlangıçta açılmasada olacak programlar hangileri

kısaca pcnin daha seri açılması için neler gerekli anlatabilir misiniz
  • slm beyler benm i tuşu calısmıyo :S ne sacmalık sa takılı kalmıs gıbı arada bı iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii oluyo fılan ben bunu garantı ye gondersem ne olur ? gondereyımmı yoksa pccıye baktırımmı ? veya ne yapayım ? cok ayar oldum arkadaslardan bırı bozmus galıba garantı yapabılırmı gerek varmı servıse gondermeye bıde antalyada servıs varmıkı ??? haber verın de ona gore hareket edelım ...
  • he benım PY550 Dede bluray var bilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: gren

şimdilik gayet memnunum...

bilgisyar açılırken haliyle pek çok program birden açıldığı için açılması biraz uzuyor tabi...

mesela adım adım
    1-başlangıçta açılacak programları hangi menüden seçebilirim....
    2-başlangıçta açılmasada olacak programlar hangileri

kısaca pcnin daha seri açılması için neler gerekli anlatabilir misiniz

başlat daha sonra çalıştır programını seçip oraya msconfig komutunu yazıp çalıştırdıktan sonra açılacak olan pencereden başlangıçta çalışmasını istediğin/istemediğin programkları seçebilirsin

Antalya'da büyük bir ihtimalle servisi vardır kutudan çıkan garanti belgesi,nin arkasında nerelerde servis olduğu yazıyordur, fakat direkt olarak servise göndermeden önce 0800 lü olan servis numarasını bir aramanı tavsiye ederim

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.