Şimdi Ara

LENOVO IDEAPAD Y550 DERNEĞİ (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.530
Cevap
14
Favori
303.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye de satılanlarda yok, zaten dikkat ettiyseniz kızıl ötesi alıcısıda plastik kapak gibi birşey ile kapatılmış
  • deli olucam kdv indirimi bitecek lenovo p işlemci yok piyasada yrn artık bi piyasa geziyim ya samsun yada acer 5739 alıcam bakalım veya veya bakanımız bi güzellik yaparda uzatırsa bekleriz lenovoyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaNTeD_1903 -- 28 Eylül 2009; 18:35:59 >
  • @askinali.donmez
    dostum internette bir iki yerde gördüm y550 fakat fiyatlar uçmuş, uygun bulursun inş.

5739 alacaksan da o fiyata samsung bakabilirsin performans için, ıyun açısından söylüyorum tabii yoksa işlem için ikiside aynı gibi. yada bulabilirsen packard bell in tj65 serisine de bir bakabilirsin.
  • ya aslında samsung diyodum ama ses kalitesi falan biraz da tasarımı çık sadece geliyo acer yine daha bi canlı acaba çok farlı olurmu diye düşünüyorum ama ses kalitesi olarak acer dolby diye biliyorum bakalım av çıkıcaz yrn ava çıkıp avlanmayalım da 4650 gt130 işte arada tasarımı falanda katarsak acaba hangisi mantıklı diye düşünüyorum lenovo bekledik şansımıza bunlardan biri çıkabilir
  • yalnız acer deki gt130m ddr2 bellekli biliyorsundur umarım, oyun oynamayacaksan sorun yok tabii fakat ben söyleyeyim de sen karar ver
  • fakat ddr 3 diye bi duyum almıştım ben de ddr 2 olsa bile bu 1 gb performans farkı o kadar olur mu yoksa samsunga geçicem ama çok sade bea

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaNTeD_1903 -- 27 Eylül 2009; 22:06:29 >
  • sevgili arkadaşlar lenovoma vista 64 bit ultimate kurdum ve driverlerin tümünü yükledim ama şu web cam ve ekranın önündeki dokunmatikli şeyi çalıştıramıyorum(dokunmatikli şeyin programı yüklü ama iki seçenekten biriini seçiyorum tamam diyorum genede bişey olmuyo) sm=sadomazo.gif]

ne yapmalıyım ne yüklemeliyim bi akıl verin
  • arkadaşlar y550 de programları acarken yada dosyalarda gezınırken sağ höparlöründen pıt diye bi ses çıkıyor.
    dosyayı ilk acarken ses epey bi rahatsız edici oluyor.
    daha sonra git gide azalıyor.
    bu konu da bilgisi olan var mı?
  • @theaozturk
    ses ile alakalı sürücü ile kaynaklanan bir şey o "pıt" sesi. tahminim enerji tasarrufu için bir süre kullanılmadığında program hoparlörleri devre dışı bırakıyor daha az enerji harcamak için, ve hoparlörler tekrar devreye girdiğinde o pıt sesi duyuluyor.
    herkesde var o ses yani ciddi bir sorun yok

@errör
    desktop navigator programını başlat menüsünden çalıştırdığında orada çıkan küçük pencerede böyle büyükce bir açma kapama simgesi var, onu mu açmayı unuttun acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat_wWw
    @errör
    desktop navigator programını başlat menüsünden çalıştırdığında orada çıkan küçük pencerede böyle büyükce bir açma kapama simgesi var, onu mu açmayı unuttun acaba?

aaa o butonmuydu

bende logo sandım yaaa
  • Arkadaşlar yeni kurdum makinayı ama kapanırken 10 dakkaya kdar beklemeler oluyor vistadan mı kaynaklanıyor böyle bi prblem yaşayan oldu mu?
  • @talha_pasa

yeni kurduysan makinayı o şimdi güncelleme yapmaya çalışıyordur, bir süre açılmalarda ve kapanmalarda beklemek zorunda kalabilirsin
  • kardeşlerim benim ksr bakmayın uzun süreoldu :) bakın simdi bu soruyu cok sorarlar da cevab yoktur genelde sizd varsa alalım ;)

1:anakartmı önemli yoksa işlemci mi ?
    2:donanımlar için neden sürücü yükleriz ?
    3:Anakarttaki transistörlerin icadı ve hakkında bilgi ?

bunlara saglam bi döküman lazım link verirseniz sahane olur arkadşlar veya direk word de hazırlanmıs dosyalarınız varsa döküman vs hepsi olabilir. simdiden tsk ler ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat_wWw

@theaozturk
    ses ile alakalı sürücü ile kaynaklanan bir şey o "pıt" sesi. tahminim enerji tasarrufu için bir süre kullanılmadığında program hoparlörleri devre dışı bırakıyor daha az enerji harcamak için, ve hoparlörler tekrar devreye girdiğinde o pıt sesi duyuluyor.
    herkesde var o ses yani ciddi bir sorun yok

@errör

dostum ama makina yüksek performans ta çalışırken,hatta aynı anda müzikte çalarken o pıt sesi çıkıyor.
    dikkat ettim ses en fazla adaptör takılıyken çıkıyor.ve sadece sağ hoparlöründe var bu ses.sessize aldığımızda da duyuluyor.ben enerji tasarrufu için hoparlörlerin kapanıp açıldığını pek sanmıyorum.

• dediğim gibi benimkisi asdece bir tahmin. fakat forumda daha önce bilgisayara sıfır vista kurup sadece belli driverleri yükledikten sonra so sorunu yaşamayan arkadaşlar oldu, yani donanımsal bir sorun değil, yazılım ile alakalı, artık lenovo nun onunla alakalı bir düzeltmeyayınlamasını bekleyeceğiz tabii yayınlarlarsa
  • beyler sıze bıkac sorum olacak

1-super guc moduna aldım gecenlerde sonra bu baktım kablosuz calısmıor bi bilginiz warmı??sonra harıl harıl duzeltmeye kooyuldumn fakat aklımda su gectı daha 10 gunluk pc nasıl olurda hemen bozulur??ama almadan once burda okuduklarım bana yok kesın sen super guc moduyla oynadın ondan kapandı pc taş gıbı falan dedırtıordu:))sonra kurcaladım yuksek performans ayarlar falan kendı kendıne geldı...bu konu hakkında bılgınız varmı??yanı super guc tasarrufu modu hakkında??
  • bırde su ustekkı tuslar ne ıse yara??hanı dokunmatık olan renk modunun solundakı tuslar??ıkı tane yuvarlak ısık war karsı karsıya hanı basıyorum oraya baska seler cıkıor altta ne ıse yarar yaw???:)))
  • benim çok önemli bi sorum var film izlerken 3 dakkda bir ekran kararıyo onu nası ayarlayabilirim.
  • @engincanatan
    süper güç modu bilgisayarın kablosuz bağlantı özeliklerini kapatıp, bütün sistemi de minimun güç tüketecek şekilde ayarlayarak gerektiğinde pili güç tasarrufu modundakinden bile çok daha uzun süreler kullanmamıza olanak sağlıyor. mesela o modda iken bilgisayar ses aygıtlarını da kapatıyor, görüntü aygıtlarınıda kısmen sınırlıyor, mesela müzik dinlemek veya film izlemek istesen o modda yapamazsın.
    fakat uzun süre elektrik bağlantısı olmadan iş amaçlı kullanmak zorunda olanlar için çok iyi düşünülmüş bir seçenek.
    ikinci olarakda o bahsettiğin dokunmatik kısım sanırım desktop navigator kısmı, bir nevi kısayol olarak düşünebilirsin, sık kullandığın programları vs.. oraya ekleyerek çabuk bir şekilde erişmeni sağlar.

@emre675
    ekran kararmasını güç seçenekleri bölümünden ekranınn ne zaman kapatılacağını ayarlamak ile ilgili bölümden yapabilirsin, default olarak pilde 3 dakika, elektrik te ise 10 dakika olarak ayarlanmış durumdadır.

• sagol serhatcım:DD
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.