Şimdi Ara

LENOVO IDEAPAD Y550 DERNEĞİ (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.530
Cevap
14
Favori
303.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu Windows 7'ye upgrade olayı ile ilgili Lenovo ile yakın zamanda görüşen oldumu?Ben baya bir zaman önce sormuştum nasıl yapılacağı daha kararlaştırılmamıştı o zaman eleman büyük ihtimalle internet üzerinden yapılacak demişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SERKAN BEY

Arkadaşlar bu Windows 7'ye upgrade olayı ile ilgili Lenovo ile yakın zamanda görüşen oldumu?Ben baya bir zaman önce sormuştum nasıl yapılacağı daha kararlaştırılmamıştı o zaman eleman büyük ihtimalle internet üzerinden yapılacak demişti.

bir hafta önce görüştüm.şu anda altyapıyı hazırlıyorlarmış.22 ekim de nasıl yükleneceği belli olacakmış.
  • ya arkdaşlar benmde bi sorum olcak bende y550 kullanıcılarındanım ama şu harddiskten gelen klik klik sesleri beni deli edio sizlerde de aynı problem var mı ?
  • sağol serhat
    bu lenovo navigatör programını kapatsam olur mu..
    birde her açılışta denetim masası geliyor.denetim masası açılışta gelmemesi için ne yapmalıyım

bu arada klik sesi var ama genelde müzik açık bende o yüzden pek rahatsız değilim o açıdan carbon 26
    quote:

Orijinalden alıntı: Serhat_wWw

quote:

Orijinalden alıntı: gren

şimdilik gayet memnunum...

bilgisyar açılırken haliyle pek çok program birden açıldığı için açılması biraz uzuyor tabi...

mesela adım adım
    1-başlangıçta açılacak programları hangi menüden seçebilirim....
    2-başlangıçta açılmasada olacak programlar hangileri

kısaca pcnin daha seri açılması için neler gerekli anlatabilir misiniz

başlat daha sonra çalıştır programını seçip oraya msconfig komutunu yazıp çalıştırdıktan sonra açılacak olan pencereden başlangıçta çalışmasını istediğin/istemediğin programkları seçebilirsin

• hmm yani hardiskte bi problem yok yani? ben kafa atıo diye düşündüm
  • hdd biraz sesli çalışıyor fakat bir sorun olduğunu düşünmüyorum
    ses de sayılmaz sadece ufak bir tıkırtı gibi birşey...

lenovo navigatör ü kapatsan olur elbette fakat o zmn dokunmatik kaydırma tuşunu kullanarak kısa yollara erişemezsin, ama benim için önemli değil diyorsan kapat tabii her açılışta vakit alıyor yüklenmesi.

bu arada forum biraz cansız kalmış hepiniz mi öğrencisiniz? okullar başladı başlayalı ses seda yok XD
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat_wWw

hdd biraz sesli çalışıyor fakat bir sorun olduğunu düşünmüyorum
    ses de sayılmaz sadece ufak bir tıkırtı gibi birşey...

lenovo navigatör ü kapatsan olur elbette fakat o zmn dokunmatik kaydırma tuşunu kullanarak kısa yollara erişemezsin, ama benim için önemli değil diyorsan kapat tabii her açılışta vakit alıyor yüklenmesi.

bu arada forum biraz cansız kalmış hepiniz mi öğrencisiniz? okullar başladı başlayalı ses seda yok XD

valla nebiliyim serhat kardeş o ses beni uyuz edio.sanki böle 2 metal birbirine değince çıkan klik sesi gibi tam olarak tarif edemiorum ama buna benzio o ses yüzünden kaç kere format attım sinirlendim.ama ben hardiskkin normal çalışırken ki sesini kastetmiorum bi yanlış anlaşılma olmasın sakın.normal çalışma sesi sorun deil zaten ama böle pc dielim boştayken işlem yapmazsan şöle bi klik sesi gelmio mu adamın sinirini oynatıo

• merhaba dostlarim..

bir sorum var sizlere..

okul icin laptop almaya karar verdim ve laptop bakiyorudm baya arastirdim ve sonunda dell 1545 modeline karar kildim..

ozellikleri sunlar..

T6400 islemci
    4gb ddr2 ram
    250gb hdd
    hd 4330 ati ekran karti ve diger standard ozellikler

ama sonra bu lenovoyu gordum ve hemen hemen ayni fiyat...

ve o fiyata daha da guclu bir laptop diyebilirim..

yani bunu almak istiyorum inallah..

ancak bu laptopun sag ve sol daki girisportlari saya bilirmisiniz..

mesela solda 2 ysb 1 hdmi falan gibi bi dusuncem olsun..

resimlerde cok bos gorunuyor yaa.. oysa del baya dolu???

ve aranizda kotu tecrube eden varmi simdiden bu laptop ile??

sagolsun ...
  • valla kötü tecrübe eden pek yok sadece sanırım iki arkadaşımız sorun yaşamıştı ne oldu bilmiyorum. fakat o söylediğin özelliklerdeki dell ile bu lenovoyu karşılaştırıyorsan özellikm olarak kesinlikle lenovo derim, sadece ekran kartı bile yeter yani.

sol da iki usb girişi, dvd wirter ve şarj girişi var
    sağ kısımda ise usb+hdmi combo girişi var ikisi birarada, interent girişi, e-sata girişi ve havalandırma bulunmakta.

arka ksımı ise boş, önde ise kulaklık girişi, kart okuyucu var.

fakat fiyat olarak aynıa değiller gördüğüm kadarı ile, dell 1130-1290 arasında gezerken lenovo 1500 lerden başlıyor, nerede fiyatı aynı buldun bilmiyorum fakat 1200-1300 civarına bulursan al derim bu lenovoyu kaçırma kdv indiriminin bitiminden sonra piyasa uçtu
  • hmm sagol dostum verdıgın bılgıler ıcınçç

ve bu fıyat konusunda soyle bırseyçç

gold bılg.da 1555 tl herhalde.. ama bonusa 10 taksit ile 1300 civari falan oluyordu diye gordum
    hatta link de burda..:

http://www.golT.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=85547&ad=LENOVO+Y550+59-022109+T6600+4GB+320GB+15.6+V64+Tasinabilir+Bilgisayar

ve yeni gordum 10 taksit ile 1300 civari oluyordu simdi 8 taksit ile 1400 olmus cikmis fiyat yine ne sanssizlik..

ve sey soracam yaa youtubeda iki video izledim bu y550 hakinda., adam orda tus takimina ve ekranin dis kaplamasina parmagi ile biraz baski uyguluyor ve ice dogru batiyor.. bu normal birsey mi yaa.. biraz geriye itikledi beni .. bu sizdede varmi yoksa ona mi rast geldi

linkler burada..

tus takimi/ klavye
    http://www.youtube.com/watch?v=MI2SHj0VM0Y

ekran dis kaplama
    http://www.youtube.com/watch?v=FfsnfMkOWuM

• ekranın dış kaplamasındaki bendede var ve bu normal birşey, hatta bütün laptoplarda olan birşey. eski acer 5930 umu hatırlıyorumda o bayaa bir oynuyordu dış kaplaması, onunla ilgili bir sorun yok yani kafanı ona takma hangi laptop u alırsan al olacaktır.
    appla, sony gibi metal den kasa yapanları veya thinkpad gibi ultra sağlam modeller almadığın almadığın sürece. hatta onlarda bile oluyor bu

klavye ile ilgili de o da genellikle laptoplarda olan birşey fakat bu videodaki arkadaşa bayaa bir kötüdü denk gelmiş, bende denedim bayaa bastırarak onunki kadar göçmedi içe.
    bu üçüncü laptop um, daha önce hp dv5 serisi ve acer 5930 kullanmıştım, lenovonun klavyesi acer inkinden bir hayli daha kaliteli. fakat belirtmeliyim ki dv5-1140 et deki kalvye kullandıklarımın en iyisiydi.
  • dell 1545 le
    kıyaslama bıle.
    ben y550nın tasarım ve ses kalitesinı cok sevdim.draft n ag destekliyor sanırım.klavyedende memnunum.şu an gayet olumlu.
    ekran kartı zaten 1545den bisey bekleme derım.

sen en iyısı del 1555le kiyasla derim
  • gren

dostum ses kalitesini beni de mest etmisti.. yani yazili olarak JBL hoparlor ler var diye okudum ama nekadar guzel cikardigini merak ediyorum...

sana zahmet olmassa muzik dinlerken videoya cekebilirmisin ve youtueb atarmisin...

ordan bakim nasil diye....

tabi sadece sen degil baska birileri yapabilirse lutfen yani ...

ve baska bi sorum.. bu laptopda t6600 ve t6500 islemci kullaniliyor herhalde. ve bildigim kadariyla socket tipleri 478..

bu islemciyi alip yerine ornegin t8100 islemci takabilirmiyiz.. veya bu yeni nesil intel movintena falan P islemci tipleri.. yani fsbleri 1066mhz ya ramlarde ddr3 1006mhz hizinda., iyi uyum saglar diye dusundum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: LazPacino

ve baska bi sorum.. bu laptopda t6600 ve t6500 islemci kullaniliyor herhalde. ve bildigim kadariyla socket tipleri 478..

bu islemciyi alip yerine ornegin t8100 islemci takabilirmiyiz.. veya bu yeni nesil intel movintena falan P islemci tipleri.. yani fsbleri 1066mhz ya ramlarde ddr3 1006mhz hizinda., iyi uyum saglar diye dusundum...

sadece t6500 ve t6600 işlemcilileri yok şu an piyasada p7550, p8700 işlemcili modelleride var birkaç tane daha var ama hatırlaytamadım şimdi.
    bu arada hoparlörle JBL marka değil yanlış olmasın, y650 de sadece jbl hoparlörle bunlar markasız sanırım fakat kalite olarak tatmin edici

youtube ye falan video konulursa pek birşey anlayamazsdın en iyisi yerinde görmek
  • benim t6600 işlemci olanı..arefe günü almıştım ...
    daha sonra t6500 işlemciler geldi piyasaya vatanda olması lazım..
    tabi p işlemci daha iyi diyorlar ...

bu arada youtube falan anlaşılmaz bi şey..
    yerinde sesi denerken dokunmatik film tuşuna dokunursun..tabi sonuçta laptop için iyi ses kalitesi var....

serhat bu arada açılışta karşılama merkezi gelmemesi için ne yapmalıyım.ona cevap vermemişsin de...şimdiden sağol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 18 Ekim 2009; 17:00:33 >
  • pardon gren görmemişim onu
    karşılama merkezi açıldığında altında küçük bir kutu olması gerek orada başlangıçta çalıştırma seçeneği var oradan onu işaretlersen çıkmaz gözünden kaçtı sanırım.
    yoksa ben mi yanlış anladım?

denetim masasında sistem ve bakım sekmesi altında var karşılama merkezi oradan bakabilirsin restart atmana gerek yok yani denemek için
  • arkadaşlar y550 lerdeki hoparlörden gelen pıt sesi yazılımsal bir arıza değilmiş.
    daha önce vistayı yeniden yükleyince sorun ortadan kalkıyor diye yazan arkadaşlar olmuş.ama biz herşeyi denedik olmadı.vatana gönderdim onlarda inceledi yazılımsal bir arızası olmadığı kanaatine vardılar ve lenovo nun servisine gönderdik.üretim hatası olabileceği düşünülüyor.powerin voltaj ayarlama sorunu olduğu ve sesın anıden gelen yüksek enerjiden geldiği tahmin ediliyor.
    normalde ürünü bir ay içerisinde yenisiyle değiştiriyor vatan ama bu t6600 olanlardan yokmuş.
    bu yüzden servisin sonucunu merakla bekliyrum.bakalım ne olacak.bu sorunu olan arkadaşlar da bence servise göndersinler.yüksek voltaj ilerde ciddi sorunlar açabilirmiş.
    dünya çapıda y550 lerde ki bu pıt sesi için açılmış epey forum var.ama lenovonun bundan hiç haberi yokmuşçasına davranması pek etik gelmiyor bana.lenovonun hangı birimine bildirsek ilk defa sizden duyuyoruz diyorlar.herkes memnun mu bu sesten?bi benmiyim rahatsız olan..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theaozturk -- 19 Ekim 2009; 11:20:34 >

• windows 7 için alt yapı hazırlanmış.
    yükseltmek isteyenlerhttp://lenovo.com/us/en/windows7/ adresinden sipariş verebilirler.
    ama kargo ücreti olarak 27,26 euro isteniyor...:))))
    orjinali ne kadar ki bunun...
  • arkadaşlar şimdi bu sorundan dolayı vatana gitsek değişim mi yapıyor direk ben bilgisayarı alalı 1 ay olmadı daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: realyum

arkadaşlar şimdi bu sorundan dolayı vatana gitsek değişim mi yapıyor direk ben bilgisayarı alalı 1 ay olmadı daha

evet değiştirmek zorunda.yazılımsal hatalar hariç eğer donanımsal arızalı ürünleri bir ay içinde yenisiyle değiştirmek zorundalar.
    benım makınaya da lenovo servısı donanımsal arıza raporu verırse bende yenısını isteyeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.