Şimdi Ara

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### (417. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.431
Cevap
56
Favori
387.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kemertasadem

Hocam insanın aklına bozulsa da şundan alsam fikrini sokuyorsunuz, yapmayın :D

hahahah hocam vermezler zor elinizdeki makinadanda olursunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Rawlings

quote:

Orijinalden alıntı: Can5753

quote:

Bilgisayarın arkasını (delikli olan yer) açan var mı acaba ? Az önce biraz uğraştım fakat açamadım.

Hocam önceki bilgisayarımda çıkartmaya çalışmıştım hatta çıktı gibiydi sonra yeniden otutturdum. Pili çıkartın sonra tam bilin ordan delikleri olan hava giriş yerini yukarı tarafa doğru kaldırın çıt edecektir 2 taraflı ikisinide çıkartın sonra diğerlerinide çıkartabilirsin. Böyle olacağını düşünüyorum bu resmi bulduğunuz yerde nasıl çıkartıldığını gösteren şey yok mu acava ilk alt kapağı açıptamı çıkartılıyor?

Çünkü resimde farkettiyseniz alt kapak vidaları gözükmüyor çıkartılmış.

Kırılır diye pek uğraşmadım. Tozlandı falan onlarıda temizleyip arka kapaksız kullanıcaktım bir süre sıcaklığı görmek için. Galiba arka kapağı çıkartıp yapmışlar onu sizin de dediğiniz gibi.

aynen hocam arka kapağı sökseniz herhangi bir sroun yok ben söküp oyle kullanmayı düşünmedim değil. şuanlı sınava hazırlanıyorum bilgisayarda sürekli oturmuyor ve oyun oynamıyorum haftada bir kez arka tozlanan yeri elektrşk süpürgesi ile çekiyorum 1. ekran kartının olduğu yeri. 2.ekran kartını çıkartop çekiyorum süpürgeye daha güvenilir oluyor fazla çekerek döndürerek bozabilir diye.

• İyi akşamlar. Yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Çoğu kişi gibi büyük bir kararsızlık içindeyim. 2600-2700 liraya y510p var. Isınıyor deniyor. 2500 liraya monster abra a5 v1.1.2 var. Kasasında soyulmalar renk atmaları olabilir deniyor ve internetten alışverişe pek sıcak bakmıyoruz. Bir sorun olduğunda kargoya ver kargo götürsün getirsin falan sorun olabilir diye düşünüyorum. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum. Msi ge60 i5'li modeli var 2500 liraya. O da ısınıyor deniyor ve aynı fiyattaki diğer ürünlere göre i5 olması kafamı karıştırıyor. Ve o da internetten. Bir de asus'un 1600-1700 liraya x550jk modeli var ekran kartı gayet iyi ama full hd olmaması kötü gibi. Aynı şekilde o da internetten. Mağazalarda bu performansta bilgisayar yok olanlar da internetteki fiyatlara göre çok uçuk. Vatan'dan vs. fullhd olmayan normal bir bilgisayar alıp kapatsam mı defteri veya bir şey olmaz diyip internete mi yönelsem. Oyun fazla oynamam ama bilgisayar almışken de bir şeyler oynamak isterim GTA V de çıkacak yakında. Ve seneye bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum buna göre de bir şey almam lazım. Anlayacağınız karar veremiyorum. Bu durumda en iyi seçim ne olacaktır sizce ? Sanki y510p seçmeliyim gibi.

• quote:

Hayırlı olsun. Hocam modeli 59-425035 mi ? Cevap yazan arkadaşta haklı aslında insanın aklına o fikri sokuyorsunuz . Cidden alasım geldi şu anda. Ama yinede bu makinadan da memnunum bir şey olur da servisin eline düşersem parayı geri alıp Y50 almayı düşünüyorum. İleri ki zamanlarda gözlemlerinizi yazarsanız sevinirim en azından aklımızda bir fikir olur değiştirmek için.

Edit: Y50'nin bataryası içinde bildiğim kadarıyla. Bir şey olurda bunu batarya değişimi için servise gönderirsek ne olucak ? Yine 30 gün olayları mı yaşanıcak acaba. Şimdi de aklıma bu takıldı.

Evet hocam bu model .Bilgisayardan gelen sesten ve yavaş açılmasından dolayı bugün servise verdim değişimi saat 7.30 gibi çıkar ve alırım. Tabii testlerimi paylaşacağım rneğin watch dogs ta söyleyeyim değerleri aynı yan yana iki farklı bilgisayar aynı ayarlar
    y510pde sli aktif oyunda araç içinde sabit halde dururken 32 fps alıyorum
    y50de oyunda araç içinde sabit halde dururken 28 fps alıyorum

işte en önemli fark araç ile yolda giderken ani dönüşler sola sağa dönüşlerde;
    y510p 33-32 den 18 hatta 16 ya düşüyor ve kasmalar başlıyor isteyen test etsin karşılaştıralım
    y50 de 28 fps den 25-26 lara düşüyor sıfır(0) kasma çok beğendim ısı değerlerini test etmedim edemememin nedeni msi afterburner programının ayarlarını ayarlayamadım oyunda iken ekranda göstermedi o yüzden.Ama y50de ısınma olmuyor altını ona göre ayarlamışlar galiba sol taraftan giriyor sağ taraftan çıkıyor alttaki deliklerden benim anladığım kadarıyla.

Bilgisayar çok hafif tasarım güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nohutlu Pilav -- 3 Eylül 2014; 19:08:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: energycatalyst

fps ni 32 ye kitleyip oyun oynamayı denermisin?
    bf4 settings editörle yapabilirsin bunu

fps yi 32 çekip yaptım yine aynı hata kafayı yedircek bana

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ###

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: devsirme

İyi akşamlar. Yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Çoğu kişi gibi büyük bir kararsızlık içindeyim. 2600-2700 liraya y510p var. Isınıyor deniyor. 2500 liraya monster abra a5 v1.1.2 var. Kasasında soyulmalar renk atmaları olabilir deniyor ve internetten alışverişe pek sıcak bakmıyoruz. Bir sorun olduğunda kargoya ver kargo götürsün getirsin falan sorun olabilir diye düşünüyorum. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum. Msi ge60 i5'li modeli var 2500 liraya. O da ısınıyor deniyor ve aynı fiyattaki diğer ürünlere göre i5 olması kafamı karıştırıyor. Ve o da internetten. Bir de asus'un 1600-1700 liraya x550jk modeli var ekran kartı gayet iyi ama full hd olmaması kötü gibi. Aynı şekilde o da internetten. Mağazalarda bu performansta bilgisayar yok olanlar da internetteki fiyatlara göre çok uçuk. Vatan'dan vs. fullhd olmayan normal bir bilgisayar alıp kapatsam mı defteri veya bir şey olmaz diyip internete mi yönelsem. Oyun fazla oynamam ama bilgisayar almışken de bir şeyler oynamak isterim GTA V de çıkacak yakında. Ve seneye bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum buna göre de bir şey almam lazım. Anlayacağınız karar veremiyorum. Bu durumda en iyi seçim ne olacaktır sizce ? Sanki y510p seçmeliyim gibi.

Tereddüt etmeden alın bence. Sıcaklık olayını dert etmeyin o kadar da fazla degil. Zorlamama rağmen 80'den yukarıyı görmüyor. Arasıra üstüne çıkıyor o kadar. Zaten oyun fazla oynamam demişsiniz sizi çokta güzel tatmin eder.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: devsirme

İyi akşamlar. Yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Çoğu kişi gibi büyük bir kararsızlık içindeyim. 2600-2700 liraya y510p var. Isınıyor deniyor. 2500 liraya monster abra a5 v1.1.2 var. Kasasında soyulmalar renk atmaları olabilir deniyor ve internetten alışverişe pek sıcak bakmıyoruz. Bir sorun olduğunda kargoya ver kargo götürsün getirsin falan sorun olabilir diye düşünüyorum. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum. Msi ge60 i5'li modeli var 2500 liraya. O da ısınıyor deniyor ve aynı fiyattaki diğer ürünlere göre i5 olması kafamı karıştırıyor. Ve o da internetten. Bir de asus'un 1600-1700 liraya x550jk modeli var ekran kartı gayet iyi ama full hd olmaması kötü gibi. Aynı şekilde o da internetten. Mağazalarda bu performansta bilgisayar yok olanlar da internetteki fiyatlara göre çok uçuk. Vatan'dan vs. fullhd olmayan normal bir bilgisayar alıp kapatsam mı defteri veya bir şey olmaz diyip internete mi yönelsem. Oyun fazla oynamam ama bilgisayar almışken de bir şeyler oynamak isterim GTA V de çıkacak yakında. Ve seneye bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum buna göre de bir şey almam lazım. Anlayacağınız karar veremiyorum. Bu durumda en iyi seçim ne olacaktır sizce ? Sanki y510p seçmeliyim gibi.

Tereddüt etmeden alın bence. Sıcaklık olayını dert etmeyin o kadar da fazla degil. Zorlamama rağmen 80'den yukarıyı görmüyor. Arasıra üstüne çıkıyor o kadar. Zaten oyun fazla oynamam demişsiniz sizi çokta güzel tatmin eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: HoT-SouCE

quote:

Orijinalden alıntı: Nihilous

quote:

Bu fotoğraflarıda ekliyim. Fan kısımları kesilebiliyormuş. Zaten kesmek için iz koymuşlar. Kesilirse bilgisayar biraz daha serin olur diye düşünüyorum.
     ### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### ### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ###

Bu laptop gerçekten tasarım hatalı neden bu kadar ısındığı belli oluyor. Komedi resmen.

2 sene sonra daha yeni dank ediyor. Eğer o ızgara bu şekilde çıkarılıp temizlenebiliyorsa bence kesinlikle çok iyi bir tasarım. Izgara 1 ay içerisinde tozdan kapanıyor ve alttan hava girişini kapatıyor. Eski Y500 kullanıcısı olarak bence bu ızgaranın çıkarılış videosunu ilk mesaja konulmalı en az ayda 1 temizlenmeli o ızgara. Aksi halde bilgisayarın ısınma probleminin kolay kolay çözülebileceğini sanmıyorum. O ızgara tozdan korusa da cihazın içini sıcaklık kontrolünün içine ediyor. Zamanında biraz zorlamama rağmen sökememişti :). konu üzerinde durulması gerek

Videosunu aradım fakat bulamadım. Arka kapağı çıkartınca ızgarada beraberinde çıkıyor. Biraz daha araştırıcam belki vardır (umarım).

• HoT-SouCE H kullanıcısına yanıt
    Hocam ben y500 kullaniyorum da bu video nerde?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bilmiyorum izgara cikmis halini yeni gordum. Ama oyle kolay cikiyosa dedigim gibi isinma sorunu bir nebze cozulebilir. Ben degisim ralep edip acer v3 aldim :)

• burdaki pcı simple communications controller neden çıkıyo sürekli disable diyorum ama yinede geliyo bilen biri cevaplıyabilirmi
     ### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ###
  • Arkadaşlar bundan 22 gün önce hoparlör cızırtısı ve bataryanın %100'den aşağı düşmemesi sebebiyle verdiğim lenovo y510p notebook'um için bugun vatan computer'a gittim. Sağolsunlar zorluk çıkartmadılar yetkili servisi aradılar ve bana alışveriş kuponu vereceklerini söylediler. Herhalde benim pc baya baya gitmiş ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MBlack

Arkadaşlar bundan 22 gün önce hoparlör cızırtısı ve bataryanın %100'den aşağı düşmemesi sebebiyle verdiğim lenovo y510p notebook'um için bugun vatan computer'a gittim. Sağolsunlar zorluk çıkartmadılar yetkili servisi aradılar ve bana alışveriş kuponu vereceklerini söylediler. Herhalde benim pc baya baya gitmiş ..

20 günden sonra bi zorluk çıkarmak gibi bi hakları yok zaten :) sadecce 1 hafta civarı daha bilgisayarın yetkili servisten gelmesini bekliceksin sonra kupon elinde :) hayırlı olsun yenisi şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoT-SouCE

quote:

Orijinalden alıntı: MBlack

Arkadaşlar bundan 22 gün önce hoparlör cızırtısı ve bataryanın %100'den aşağı düşmemesi sebebiyle verdiğim lenovo y510p notebook'um için bugun vatan computer'a gittim. Sağolsunlar zorluk çıkartmadılar yetkili servisi aradılar ve bana alışveriş kuponu vereceklerini söylediler. Herhalde benim pc baya baya gitmiş ..

20 günden sonra bi zorluk çıkarmak gibi bi hakları yok zaten :) sadecce 1 hafta civarı daha bilgisayarın yetkili servisten gelmesini bekliceksin sonra kupon elinde :) hayırlı olsun yenisi şimdiden

teşekkür ediyorum:)
  • arkadaslar bu ekran kartı ıcın bu sıteden hangısı ındırmek lazım en gunceli icin http://www.geforce.com/drivers yardımcı olursanız sevinirim bide bu drıverları oto bulup guncelleyen programlar varmıs heralde onlarıda solerseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafo45

arkadaslar bu ekran kartı ıcın bu sıteden hangısı ındırmek lazım en gunceli icin http://www.geforce.com/drivers yardımcı olursanız sevinirim bide bu drıverları oto bulup guncelleyen programlar varmıs heralde onlarıda solerseniz sevinirim

Nvidia Geforce Experience bu programı kullanıyorum ben oyunları optimize etme olayını sevmesemde güncellemeleri istediğin aralıkta kontrol ediyor. Kullanışlı

Link

• quote:

Orijinalden alıntı: zafo45

arkadaslar bu ekran kartı ıcın bu sıteden hangısı ındırmek lazım en gunceli icin http://www.geforce.com/drivers yardımcı olursanız sevinirim bide bu drıverları oto bulup guncelleyen programlar varmıs heralde onlarıda solerseniz sevinirim

Bilgisayarın içinde geliyor zaten ayrıca kendisi de güncelliyor. Bir şey indirmeye gerek yok.
  • Arkadaşlar Windows 8.1 de WIDI Wireless Display çalışıyor mu ? ben bir türlü başaramadım. Yapan varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • ben bugun yeni guncelleme yukledim easydriverpro gibi bi programdı heralde yaptım guncellmeleri bilgisayarda bi yavaslama oldu nedeni nedir
  • arkadaşlar fifa 14 oynuyorum anlık fps düşüşleri yaşıyorum bu sorun daha önceden yoktu.
  • 
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.