Şimdi Ara

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### (415. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.432
Cevap
56
Favori
387.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de sildim yine bir kaç defa kısa sürede açıldı sonra yine yavaşladı. O da işe yaramadı yani. Bu yeni sürümü de denedim rst'nin o da çözmedi sorunu. Sizde windows 8.1 mi yüklü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi katarsis222 -- 2 Eylül 2014; 15:20:25 >
  • katarsis222 K kullanıcısına yanıt
    evet hocam win 8.1 ve benim mavi ekran da oluyodu bazen açarken ve siyah ekran 6-7 dakıka kalıyodu bazen
  • quote:

Orijinalden alıntı: okn70

merhabalar alalı 20 gün falan oldu ancak bir sorunum var kaç gündür çözemedim lütfen biri yardımcı olabilirmi bf4 yükledim oyun orijinal ancak sli devrede iken max10dk sonra oyundan atıyor ve directx hatası veriyor? hakkında çok yazılmış konunun ama bir çözüm bulamadım yardımcı olurmusunuz
     ### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ###

Bu sorun pek bilgisayar ile ilgili değil aslında ama ben şöyle bir çözüm buldum.

Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4 adlı programı şuradan yükleyin http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30679

Umarım yardımcı olur.

• cityliner kullanıcısına yanıt
    Ben y510p kullanıcısıyım bu akşam üzeri kardeşimde y50 alıyor karşılaştırma sonuçlarını paylaşırım mutlaka. Açıkcası y50 nin nasıl birşey olduğundan haberim yok :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nohutlu Pilav -- 2 Eylül 2014; 15:58:56 >
  • her bi ekran kartı 50watt pill buna işlemciye filan güç yetiştiremiyor diğer lenovo z510 gibi cihazlarda donanımlare düşük güç tüketimi yaptığından yeterli akım sağlanabiliyor ama lenovo y510p de bu pek mümkün değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: katarsis222

Kısaca sorun şu şekilde ortaya çıkıyor. Windows 8.1'i recoveryden yeniden kuruyorum. İlk bir kaç açılış 30 40 saniye civarı. Daha sonra 12 saniyeye düşüyor. Bir kaç defa 12 saniyede açıldıktan sonra yavaş yavaş 120 hatta 180 saniyeye kadar çıkıyor. Bekleme yaptığı yer hem lenovo logosuyla loading yaptığı ekran orada 20 30 saniye bekliyor daha sonra siyah ekranda 20 30 saniye açılışa kadar da 1 dakika bekliyor. Ancak bu sshd yi yapan seagate bu diskin boot dosyalarını sürekli cachesinde tuttuğunu ve stabil kısa süreli restart yapılabileceğini iddia ediyor. Ancak görünen o ki cache olayı düzgün çalışmıyor. Canı isterse cache ye atıyor istemezse atmıyor. Bu durumun yazılımla bir alakası yok çünkü yapmadığım, denemediğim çözüm yöntemi kalmadı. Bozuk bu sshd ler. Bir arkadaş daha yazmış 50 saniyede açılıyor diye. Normal hdd olsa o kadar sürmez. Bu durumu recovery yapmadan değiştiren tek şey şu intel rapid storage programını silmek onu silince bir kaç açılış sonra yine 12 saniyeye düşüyor sonra yine bir kaç açılış sonrası 2-3 dakikaya çıkıyor, tabi açıldıktan sonra programlar falan da yavaş yükleniyor. Nand flashlarında sorun var bu sshdlerin ya da sürücüleri bozuk. Seagate desteğine mesaj attım kale alıp cevap veren yok. Bu anlattığım sadece cold boot için geçerli. Kapatıp açtığında zaten windowsun kendi özelliği olan fast boot ile hızlı başlıyor kapatıp açma olayının sshd ile alakası yok pek. Sizin de süreleriniz nasıl bir kaç arkadaş daha teyit ederse sadece sshd olan modellerde uzun açılma süresi olduğunu ben garantiye göndereceğim o kadar para verip işe yaramayan uyduruk hdd yi yutturmasınlar bize.

Ek olarak bir de windows 8.1 deki fast boot özelliğini güç seçeneklerden kapatıp bir kere yeniden başlatıyoruz açılınca fast boot özelliğini geri açıyoruz bu şekilde yine yeniden başlatma süresi 12 saniyeye iniyor bir kaç açılış sonra. Sonra yine 120 saniyeye kadar çıkıyor.

Valla hocam size şunu diyeyim SSHD denen nane yerine mis gibi bir tane 7200'lük HDD koysaydı Lenovo, hiç bir sıkıntı olmadan daha hızlı açılırdı. Kafasına göre açılış süreleri gösteriyor, birbirini tutmuyor pek. Mesela bu sabah açmayı denedim siyah ekranda kaldı. Sonrasında 10-15 saniyede açıldı. Bütün mesele SSHD yüzünden kaynaklanıyorsa bir tane HDD alacağım.

• snowbard kullanıcısına yanıt
    Anladım çok teşekkür ederim cevaplarınız için
  • Hadi hayırlı olsun, deneyimlerini paylaş merakla bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cityliner

Hadi hayırlı olsun, deneyimlerini paylaş merakla bekliyoruz

Mutlaka paylaşacağım bende çok merak ediyorum. En çok merak etiğim şey ekran dokunmatik mi? Türkiyedeki versiyonlar dokunmatik değilmiş öyle okudum ama bakalım hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nohutlu Pilav -- 2 Eylül 2014; 17:39:44 >
  • Bilgisayarın arkasını (delikli olan yer) açan var mı acaba ? Az önce biraz uğraştım fakat açamadım.
  • Bu fotoğraflarıda ekliyim. Fan kısımları kesilebiliyormuş. Zaten kesmek için iz koymuşlar. Kesilirse bilgisayar biraz daha serin olur diye düşünüyorum.
     ### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### ### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ###

• Richard Rawlings kullanıcısına yanıt
    Hocam çok fark eder tabikide kim kesecek yani insan tereddüt eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Rawlings

Bilgisayarın arkasını (delikli olan yer) açan var mı acaba ? Az önce biraz uğraştım fakat açamadım.

Hocam önceki bilgisayarımda çıkartmaya çalışmıştım hatta çıktı gibiydi sonra yeniden otutturdum. Pili çıkartın sonra tam bilin ordan delikleri olan hava giriş yerini yukarı tarafa doğru kaldırın çıt edecektir 2 taraflı ikisinide çıkartın sonra diğerlerinide çıkartabilirsin. Böyle olacağını düşünüyorum bu resmi bulduğunuz yerde nasıl çıkartıldığını gösteren şey yok mu acava ilk alt kapağı açıptamı çıkartılıyor?

Çünkü resimde farkettiyseniz alt kapak vidaları gözükmüyor çıkartılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nohutlu Pilav -- 2 Eylül 2014; 17:10:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkandemir34

Beyler Alt kapak açık ve alta sogutucu koyarak tam 29 derece soğutma sağladım 2. kart için haberiniz olsun.

BF3 ultrada 100 dereceyi bulan pc 71 de ssabit kaldı.

Tüm saçmalık kapakta

Benim aylar önce denediğim ve gördüğüm bişeyi başkalarınında deneyip görmesi gerçekten mutluluk verici
    Pc buz gibi oluyo, bunu tasarlayan tasarımcının burdan amk tek lafım budur o kapak yüzünden slı yi kullanamıyorum

• Vede yeni bios update ile gpu daha serin çalışmaya başladı
    ama cpu yanıyo hala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nextdoorboy -- 2 Eylül 2014; 19:04:17 >
  • Bu da açılış süresi ile ilgili video. Çıldırttı beni bu seagate'in çöp tenekesi sshd si. Her tarafa bu videonun linkini atıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=TrUPxoweZjo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Rawlings

Bu fotoğraflarıda ekliyim. Fan kısımları kesilebiliyormuş. Zaten kesmek için iz koymuşlar. Kesilirse bilgisayar biraz daha serin olur diye düşünüyorum.
     ### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### ### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ###

Bu laptop gerçekten tasarım hatalı neden bu kadar ısındığı belli oluyor. Komedi resmen.

• arkadaşlar servise verdim ve bugün sonunda 22. gün bitmiş oldu. Yarın gidicem değişim veya iade isteyeceğim. Sizce bu bilgisayar yerine tercih edebilceğim bi bilgisayar var mı y50 nasıldır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MBlack

arkadaşlar servise verdim ve bugün sonunda 22. gün bitmiş oldu. Yarın gidicem değişim veya iade isteyeceğim. Sizce bu bilgisayar yerine tercih edebilceğim bi bilgisayar var mı y50 nasıldır?

Hocam şimdi önümde kendi bilgisayarım y510p. Kardeşime bu akşam y50 aldık şu an önümde ilk izlenimlerim;

1- Çok ince ve klavyesinin ışıkları benimkinden fazla gibi geldi
    2-Ekran kartı çok iyi bir ekran kartı ne de olsa oyun bilgisayarı watc dogs test ettim sadece high ta 34 fps verdi kendi bilgisayarımdada test edeceğim
    3-Bilgisayar ısınmıyor abi anlamadım en fazla 68 oldu yan taraflarda hava çıkış yerleri olmadığı için sıcaklığı hissettirmiyor.
    4-ekran y510p ye göre biraz daha soluk bu bir sorun değil bence hatta daha iyi gibi çünkü göz yormuyor.
    5-herhangi parmak izi felan yapmıyor rengi y510pden daha farklı daha sıyahımsı.
    6-Oyun oynarken ısınan yer sadece lcd ile klavyenin bitiminden sonraki yerde bir ısınma oluyor
    7-Çok iyi uygulamaları var örneğin 1.5 metre uzaktan videoları durdurup sesini kısma, resimlerde büyültme küçülktme döndürme yapabiliorsunuz
    8-Bilgisayarın içinde gelen bir program ile telefonunuzu eşleyebiliyorsunuz ama daha kullanmadım.
    9-Energy manager programı bizimkinden çok farklı ve göze daha iyi hitap ediyor sürüm:1.5.0.20 internet bakabilirsiniz
    10-Klavyede çok büyük değişiklik yok sadece nummlock ve Caplk tulşarının açık ve kapalı olduğunu gösteren tuşların üstüne ışık koyulmuş.
    11-y50 de y510p ye göre ses seviyesi düşük
    12-touchpad biraz değişmiş gibi daha akıcı ve kullanımı kolay olmuş
    13-adaptör küçültülüş ve daha hafif bilgisayara giriş yeri en altta resmi var usb ye benziyor.

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### //y510p
     ### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### //y50

Şimdilik aklıma gelen bunlar.

Y50 den garip bir ses geliyor anladığım kadarıyla disk sürtüyor arada bir sürtme takılma sesi geliyor 5 saniyede bir felan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nohutlu Pilav -- 2 Eylül 2014; 23:32:32 >

• 
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.