Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
23
Favori
75.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hdd işi benim de canımı sıktı ya i7 16gb 256 ssd modeli aldım önceki laptopun hddsini takarım diye ama ortada kaldık.
    Galibahttps://www.hepsiburada.com/codegen-codmax-2-5-usb-3-1-sata-3-disk-kutusu-cdg-hdc-30tc-p-HBV00000L0376 bu tip bişey alıp idare edicem belki ilerde parça fiyatları ucuzlar.
  • Ekran karanlık gibi geliyor mu sizede sanki yeterince parlak değil gibi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anduril14 A kullanıcısına yanıt
    Baya parlak aslında. Sizin ekranda belki sorun olabilir. Kenarlardan karanlık ortaya doğru aydınlık gibi bir durumsa servisle iletişime geçebilirsiniz. Bende lg ips ekranlı bir notebook var(5 senelik:)). Lenovo biraz daha parlak. Hem de lenovo’nun ekranı mat diğerinin parlak olmasına rağmen.
    Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu
  • Yok hocam kenarlardan karanlık ortaya doğru aydınlık değil. Acaba kalibrasyon falan mı yapmak gerek nasıl yapılıyor ki?
    http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php mesela burdaki ilk sırayı göremiyorum laptopta sizde de aynı mı durum

İlk kullanmaya başladığımda bana da öyle gelmişti. Gri tonlama iyi olduğu sürece sorun yok. Siyah kalitesi de çok iyi bence. Bir de ışığı-parlaklık ayarını yükselterek daha aydınlık görüntü alınabiliyor. Ama ben epey kısıkta kullanıyorum göz sağlığı açısından.
    İlk sırayı ipad pro 10.5’de de göremiyorum. Bende de öyle. Sorun dediğiniz buysa pek sıkıntı değil. İntel’in ayarlarına girip parlaklığı biraz arttırınca görebiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 7 Eylül 2019; 13:29:6 >
  • Arkadaşlar merhaba geçen aylarda bu PC dikkatimi çekmişti ama pahalı idi stokta da yoktu. Pek içime sinmese de monster almayı düşünüyorum şu an için ama Media Markt'da yine var.
    İ5. 16Ram. 1050 ekran kartı. 5100 lira
    düşündüğüm
    monster ise 6100 lira. 1650 i5 9.nesil. freedos. 16 gb ram.

Çok oyun oynamam açıkçası. Mühendislik okuyorum. Mühendislik programları için kullanacağım beni uzun götüren PC arıyorum. Monster'lar çabuk bozuluyor diyorlar. Belki fm, FIFA, ETS veya dirt ralli falan oynarım. 3-4 sene götürsün beni. Bataryası nasıldır acaba ? Kaç saat gidiyor ayrıca ?

Yorumlarınız neler acaba bu bilgisayar için? Benim mavi klavye dışında hoşuma gitmeyen bir özelliği yok. :)

• Atanamayan Dr. Strange kullanıcısına yanıt
    Monster genelde clevo kasa kullanıyor. Ben 5 sene clevo kasa notebook almıştım. Son zamanlarda ekranı biraz sorun çıkarsa da(arada pembeleşiyor arada düzeliyor. Öyle oynuyor benle. ) 5 senedir sıkıntı çıkarmadı. Ha aynı kasayı kullanıp sorun yaşayan da vardı. Nitekim şans işi diyorlar. Alacağınız kasanın muhtemelen yabancı kaynaklarda incelemesi vardır. Clevo’daki ürün ismini sorun. Ona göre arayabilirsiniz.

Lenovo’nun bataryasını soruyorsanız yüzde20 küsüre inene kadar 4 saat youtube’da video izledim. Parlaklık yüzde 50 pil modu dengelideydi. Şurada küçük bir incelemesini yaptım.
    https://teknoseyir.com/inceleme/lenovo-l340-kisa-inceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 8 Eylül 2019; 14:24:1 >

• Lenovo utility uygulamasını kurduktan sonra fan aşırı ses yapmaya başladı sessiz modunda bile normalden daha fazla ses var bunu tekrar otomatiğe çevirmek için ne yapmak gerek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hacı1992 kullanıcısına yanıt
    Bir iki saat önce aldım hocam Lenovo :)
    Umarım pişman olmam. Daha açmadım eve gitmedim lakin baya menu memnunum şu an

• Atanamayan Dr. Strange kullanıcısına yanıt
    İnşallah pişman olmayız hocam acaba msi falan mı alsaydım diyorum bazen o kadar para verdik yani hem harddisk meselesi hem tek ram ve ssd slotu olması hem giriş portlarının azlığı bide ekran meselesi beni şüpheye düşürmedi değil

SSD ve ram dışında benim için sorun yok hocam. Keşke 16 olsaydı. SSD de 512 olsaydı süper olurdu bu şartlarda bu. Benim aklıma takılan havanın direkt ekrana üflemesi. Sıcak oluyor haliyle zarar verir mi bilemiyorum

• O kadar para verdik hdd takamıyoruz. Var mı gerekli parçaları sipariş eden? Monster yada hp pavilion gaming mi alsaydım diyorum gerçekten şuan.
  • koktey68 K kullanıcısına yanıt
    aldığın model ne yazabilir misin bildiğim kadarıyla hdd için yer varmış hatta ram bile takılabiliyor (çift slotu olan var) birde laptop ağırlığı inceliği nasıl
  • linkteki pcyi almayı düşünüyorum kullananların yorumlarını beklerim. aynı fiyata hb'da da i7 ve fazla hafızalı olanı da var ancak gamer değilim yaş da 30+ olunca akşamları dota 2 cs:go takılmalık pc istiyorum. ısınma ve coilwhine ihtimaline karşılık kargo vs uğraşmak istemediğime vatandan almayı düşünüyorum.
    https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideapad-l340-core-i5-9300h-2-4ghz-8gb-256gb-ssd-15-6-gtx1650-4gb-w10.html
  • arkadaşlar cihazın i7 işlemcili versiyonunu almayı düşünüyorum hdd takmak için gereken parçaları bulma şansınız oldu mu acaba ?
  • Laptoptan gelen cızırtı sesi (coil whine denen şey olabilir) şarja taktığımda artıyor şarjdan çıkarınca azalıyor beklemeye alınca zaten gidiyo ses ama şarja taktığımda sesin artması beni şüphelendirdi normal midir ?
  • amönyak A kullanıcısına yanıt
    bende i7 işlemcili olanını aldım hdd kızağı ve kablosu için toplam 190 liraya yakın fiyat verdiler.
    Lenovoya destek maili attığın zaman yardımcı oluyorlar.
  • koktey68 K kullanıcısına yanıt
    şarja taktığında bilgisayar otomatikman performans moduna geçiyor , o yüzden cızırtı sesi artıyor,yani normal bir şey.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biyiklitroll B kullanıcısına yanıt
    Ya da şarj aletinden de geliyor olabilir.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.