Şimdi Ara

LED TV LED DEĞİŞİMİ NİÇİN PAHALI ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
4
Favori
160.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benjamin marka aldım seti 180 TL .kendim değiştirdim.lehim makinesi ve tornavida lazım.sadece.direk LG için uyumlu geçmeli LED bar bulursanız lehim makinesine de gerek yok.ahmet erol usta vardı YouTube da.ondakiler direk geçmeli 300 lira istedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Weko led tv panel ledleri sıfır, alüminyum soğutma ve 6 ay birebir değişim garantilidir.
    https://www.merterelektronik.com/kategori/led-tv-panel-ledleri
  • 150 den fazla yeni tv led bar çeşidi stoklarımıza gelmiştir.
    https://www.merterelektronik.com/sayfa/yeni-gelen-led-tv-ledler

Türkiye'nin led tv panel ledleri tedarikçisi Merterelektronik.com
  • bende arçeliğin 32 inc hd ready tv si vardı. görüntü gitmişti. arçelik servis sıfr alırsınız o fiyata dedi. https://www.tvfabrikasi.com/sayfa/lcd-led-tv-paneller-stoklarimizda?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
    sitenizde 100 dolar gözüküyor. işçilik dahil diyor.
    full hd panel konulabilir mi?
    2009 lcd yi yaptırmak mantıklı mı?
  • okirgil O kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hd ready tv için maliyetli görünüyor yeni tv almanız daha mantıklı olacaktır. Panel değişimi(full hd) işlemi için ekibin incelemesi gerekecektir ki sıfır tv yine de en mantıklısı görünüyor.

• Yeni Lg tv led bar backlight listemiz yayında.
    https://www.merterelektronik.com/kategori/led-tv-panel-ledleri
  • suat_online kullanıcısına yanıt
    Sıfır led kullanıldığında bu kadar kısa sürede bozulması normal değil. Başka bir parçadan kaynaklanıyor da olabilir.
  • Merhaba,

LG 42LB580N televizyonum var. Ses var görüntü yok ledlerini açıp değiştireceğim lakin hangi ledlerden almam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
  • UE32ES6100W model televizyon için 600 tl led degişim ücreti istediler fazla degilmi?Özel ledmi var bunda nedir anlamadım.
  • Bende LG 47lb652v model tv var iki sene önce led arızası verdi 500 tl ya yaptılar şimdi yine arızalandı. Bunu kendim yapabilir miyim çok sık arızalanıyor sebebi ne olabilir bilgisi olan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hDundar

Arçelik 32” smart tv var 4 senelik ve görüntü gütti ses var. Sanırım led bar ile alakalı, izmir de güvenilir yaptırabileceğim yer var mıdır ? Ve maliyet ? Veya ben alsam değiştirebilir miyim..
    Selamlar. Alıntıladığım mesajımda göründüğü gibi 9 ay kadar önce arçelik 32” full hd, smart 3d tv görüntü gitmişti. İzmir’de bir ustaya 250₺ karşılığında “dediğine göre” tüm ledleri değiştirttim ve düzeldi. Lakin dün akşam tekrar aynı şekilde görüntü gitti ses var. 9 ay gibi kısa bir sürede yeni
    Ledler tekrar arızalanabilir mi ? Ya da değiştirmedi de yalnızca tamir mi edildi ? Nasıl anlayabilirim ve ne demeliyim ustaya ?

• arkadaşlar yardımınız lazım 32" sunny tv mizin led leri yandı merter elektronikte bulamadım ledleri bir yardım edermisiniz kendim değiştiricem
  • merter elektronikin anasayfasındaki whatsup numaralarını arayın (çok yoğunlar yalnız)
    yılmadan ara ara arayınız (ve yıldırmadan), durumu izah edin doğru ürüne yönlendirecek
    üzerindeki kodlar haricinde uyan modeller var çünkü, ben de 32" LG için bu gün sipariş geçtim
    3 adet led bar + 1 adet uv ışık ....... uv ışık mercekler yerinden çıkarsa diye kolayca takayım diye.
    .
    .
    .
    .
    .n11 e bak şu link
    -------------------->https://www.n11.com/televizyon-ve-ses-sistemleri/televizyon-aksesuarlari?q=tv+led+bar&srt=PRICE_LOW

• "LED TV LED DEĞİŞİMİ NİÇİN PAHALI ?"
    aslında led değişimi pahalı değil. led şeritlerin maaliyeti taş çatlasın 10 liradır.
    ama tv ler için led şerit sürekli yapılan bir iş değil. yılda kaç tane tv bu sorundan gelir bir işyerine. bundan dolayı bu işi yapanların sürümden kazanma şansı yok. olarda yüksek fiyattan el işçiliği alıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksu01 -- 30 Ağustos 2019; 6:31:38 >
  • sonuç............
    .
    107 tl lik 3 adet led bar aldım , yanında ne olur ne olmaz diye eğer kristal-mercekler yerinden çıkarsa onları yapıştırayım diye UV LED yapıştırma kiti de aldım + 20 tl =127 tl lik siparişle tamiri için 450-500 tl istenen tv yi
    eskisi gibi çalışır hale getirdim. çok mutluyum (tv arkadaşımın ben tv izlemiyorum)

.
    çözümü çok basit olan şeyler için korkupta paranızı kaptırmayın, bu olayda elektronik devrelerle, lehimle vs işiniz yok, dikkatli ve sabırlı olmalısınız.
    ampul değiştirir gibi bozulan ledleri değiştirmek, bunun için oraya kadar ulaşmak gerekli aslında bizim gözümüzü korkutan oraya kadar ulaşırken nelerle karşılacağımızı bilmemek ve insan bilmediği şeyden korkar o zaman öğrenmek deneyimlemek gerekir, bunun için face te instagramda değilde bilginin olduğu yerde gezmek-aramak gerekir.

.
    .
    daha büyük ekranların led barları daha pahalı oluyor, 300 tl üzerinde fiyatlı led bar takımları var 10-12 çubuktan oluşuyor
    .

• Tv Led Bar Arama Sayfası Yayında!
    Weko Tv Led Bar - 2000'den Fazla Türkiye'de En Çok Çeşit!
    Siz de tv marka-model, panel kodundan ya da led bar orijinal kodundan led tv panel ledinizi Merter Elektronik tv led bar arama sayfasında kolayca bulun.
    https://www.merterelektronik.com/sayfa/tv-led-bar-arama
    LED TV LED DEĞİŞİMİ NİÇİN PAHALI ?

• casflow kullanıcısına yanıt
    Tv modelinizi yazarak tv led bar arama sayfasından televizyonunuza hangi ledbardan kaç adet takılacağını bulabilir, buradan ortalama maliyetini hesaplayabilirsiniz.
  • Arkadaşlar
    Merhaba

Evdeki 2.televiZyon ben Yokken arıza yapmış
    Eve geldiğimde hiç ışık yoktu (alltta flu şekilde görüntüler vardı)

Güzelce söktüm, baktım 3 sıra şerit LED var
    Söktüm hepsini aldım yanıma gittim elektronikçiler Çarşısina

Aynilarindan aldım geldim evde taktım

10 numara beş yıldız oldu TV

Tamirci 250tl istemişti, 60tl malzeme maliyeti ile hallettim

Şimdi gelelim püf noktalara

Öncelikle TV yi söker ve toplarken hassas olmalıyız
    Malûm panel hasar alırsa TV çöp olur

Söktüğünüz tüm vidaların yerlerini işaretleyin, çıkarttığınız tüm soketleri fotograflayin

Ledleri çıkartıp aynı kodlu üründen kaç tane şerit LED varsa o kadar sipariş edin

Eğer elden alacaksınız aldığınız yerde kontrol ettirin, arızalı olmasın

Her aşamayı fotograflayin, 3 şerit led in üst ve alt farklı, ortası farklı model olabilir

Şimdi bazı arkadaşlar sormuş neden pahalı diye

Aslında malzeme çok pahalı değil, fiyatin çoğu işçilik
    Yarım saatlik iş için çok geliyor kulağa ama risk faktörü var, panele zarar gelirse zararı hesaba katmak lazım

Bu tecrubemden öğrendiğim bir hususu daha paylaşmak isterim

Bazı arkadaşlar sormuş, yeni değişti yine bozuldu diye.

Sebebi yüzde 99 tamircinin sizi keklemesi arkadaşlar

Evdeki TV den örnek vereyim

32" TV, arkasında 3 tane şerit led var, her ledde 8er tane tek LED
    Toplamda 24led var

Bu ledlerin hepsi birbirine seri bağlı

1 tanesi bile bozulsa hiçbir led yanmıyor

Şimdi tamirci bu tek kedi kesip şeride tek LED ekleyebilir böyle yaparsa diğer ledlerin ileride arıza vermesi garanti

Diyelim o ledin bozuk olduğu şeridi değiştirdi, o da sıkıntı
    Diğer LED şeritler ne kadar sağlam olsa da
    Eski oldukları için yenisine göre erken bozulmaları kaçınılmaz

O yüzden LED şeritlerin hepsinin değişmesi tavsiye edilir

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.