Şimdi Ara

Led Trafo Amper Yükseltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde 1 tane 30 Amper Led Trafo var Şerit Ledlerime bağlı. Ancak Fanlı olduğu için çok gürültülü oluyor.

2 tane 15 Amperlik trafoyu nasıl bağlamalıyımki 30 Amper elde edeyim ?

Trafolar 12V bu arada

• Paralel bağlamak gerek ancak ikisininde artısına birer tane yüksek akımlı diyot bağlayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam amperin ne önemi varki 15 a akım ile çalıştırın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • önemli olan ledlerin kaç amper çektiği,,
    fan sesi için, fana bir kaç watlı drenç kombinasyonu ile veya onu iptal edip başka sesi az yapan fan ile daha sessiz çalışması sağlanabilir.
    bendede 12v 220v inverter vardı, 3 cm fan koymuşlar ama bir ses yapıyorki ne gerek var, çok ses yapıyor,,
    bende alt kapağını çıkardım, alt kapak yerine normal büyük pc fanı monte ettim, drenç ilede yavaşlattım, çok sakin çalışıyor artık,
  • Ledler totalde 30 Amper güç çekiyor. 5630 Modeli Metrede 72 chip var. Satıcı 1 metrede 2 Amper lik trafo öneriyor.
  • Paralel olarak bağladım. Ancak yük olmayınca zırr diye bir ses çıkarmaya başlıyor güç kaynakları. Ledleri bağlayınca ses kesiliyor. Ama ledlere giden 0.75 lik kablolar baya bir ısınıyor.
  • burakc B kullanıcısına yanıt
    kablo kesitine göre akım taşıma limitlerine dikkat etmelisiniz ek olarak 0.75 kablo %100 bakır mı yoksa CCA kablo mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.