Şimdi Ara

LED LCD ve plazma ömrü ?kaç saat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
20.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar plazma nın ömrü 100.000 saat diuyorlar lcd nin ömrü 50-60.000 saat diyorlar peki led tv lerin ömrü ne kadar.? led ler 30.000 saat miş doğrumu acaba ? led alıp enerji tüketiminden yırtarım derken kısa ömürlü bir şey almıyalım ? saat ömrünü bilen yazarsa sevinirim tşkrler

Birde LCD LED ve Plazma enerji tüketimlerini yazarmısınız

en yüksek plazma sonra lcd sonra led geliyor ama led in enerji tüketimi az ken ömrü de kısa

HEM ENERJİ TÜKETİİMİ DÜŞÜK HEM DE SAAT ÖMRÜ YÜKSEK ÖNERİNİZ?

• takip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Led tv ler daha az enerji tuketiyor.ve omurleride uzun sayilir.plazma larin goruntu kalitesi daha yuksek insan rengini plazma daha iyi veriyor

• Teorik olarak yapılan hesaplamalar ve deneyler LED'lerden 100.000 saat üzerinde bir süre istifade edebiliceğimizi ortaya çıkarmaktadır. Elektriksel, ısıl kondisyon (soğutma), çevresel etkiler, kullanılan çevre elemanları, kılıfın materyel yapısı vb. etkenler göz önüne alındığında 50.000 saat ve üzeri hizmet ömrü olduğu kabul edilebilir.

http://www.ossoelektronik.com.tr/led_aydin2.html

..yani ortalama 6 yıl .. bu süre bahsettiğiniz ömür hesabını benım fikrım çürütüyor.. zaten teknolojık olarak değişim yada gelişim illaki olacağından ..6 yıl sonra ömrü bitmemiş olsa bile siz ürüne doymuş olacaksınız ..

• http://www.bilgimanya.com/led-lcd-tv-ve-plazma-tv-arasindaki-farklar-en-iyi-tv/255
    Öncelikle linkteki yazılar çok etkileyici, yeni tv almak isteyen herkesin okuması gerekir.
  • panasonic plazma incee ekran almaya karar verdim neoplazma serisinden önereceğiniz bir ürün vair rmı? enerji tüketimleride 123 w led le hemen hemen aynı led almaya gerek yok enerji tüketimi düşük plazma öneriniz nedir beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: nıggaa

Teorik olarak yapılan hesaplamalar ve deneyler LED'lerden 100.000 saat üzerinde bir süre istifade edebiliceğimizi ortaya çıkarmaktadır. Elektriksel, ısıl kondisyon (soğutma), çevresel etkiler, kullanılan çevre elemanları, kılıfın materyel yapısı vb. etkenler göz önüne alındığında 50.000 saat ve üzeri hizmet ömrü olduğu kabul edilebilir.

..yani ortalama 6 yıl .. bu süre bahsettiğiniz ömür hesabını benım fikrım çürütüyor.. zaten teknolojık olarak değişim yada gelişim illaki olacağından ..6 yıl sonra ömrü bitmemiş olsa bile siz ürüne doymuş olacaksınız ..

Hiçkimse 24 saat açık bırakmayacağı ve 100.000 saate kadar ömrü çıkabildiği için düşünmeden alınabilir. 18 ile 36 yıl arası kullanım ömrü olabilir. Sonuçta elektronik şans işi olduğu içinde bu yazdıklarımın hiçbir değeri olmayabilir.

• panasonic neoplazma hangi serisini önerirsiniz vatan bilgisayarda mevcut

3D yada normal olması çokmu farketiryor?2.500 tl ye kadar almak istiyorum

öneri ve yorumlarınız nedir_
    bazı st33 te alt yazı titremesi oluyormuş ? doğrumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

quote:

Orijinalden alıntı: nıggaa

Teorik olarak yapılan hesaplamalar ve deneyler LED'lerden 100.000 saat üzerinde bir süre istifade edebiliceğimizi ortaya çıkarmaktadır. Elektriksel, ısıl kondisyon (soğutma), çevresel etkiler, kullanılan çevre elemanları, kılıfın materyel yapısı vb. etkenler göz önüne alındığında 50.000 saat ve üzeri hizmet ömrü olduğu kabul edilebilir.

Hiçkimse 24 saat açık bırakmayacağı ve 100.000 saate kadar ömrü çıkabildiği için düşünmeden alınabilir. 18 ile 36 yıl arası kullanım ömrü olabilir. Sonuçta elektronik şans işi olduğu içinde bu yazdıklarımın hiçbir değeri olmayabilir.

bu farklı bır bakış acısı ve katılıyorum ..

• :D benim bilgisayar 24 saat açık indirme yapıyorum sürekli gece yatarkende monitör'ü kapatmıyorum karanlıkta güzel gözüküyor diye ama bundan sonra kapatırım artık :d
  • Bazı Makaleleri Okudum.Plazma Daha İyi Görünüyor.O Zaman Neden Daha Ucuzlar ?
  • İnternette ölmüş lcd aradım bulamadım, çeşitli sebeplerle bozulmuşlar var sadece
  • Benim Samsung TV 27 bin saate hafiften kararmaya başladı.

• Hiç belli olmaz üründen ürüne çok fark eder. Teknolojiden çok üreticinin kullandığı mazemeye ve mühendisliğe bağlı çoğu zaman ürünlerde kullanılan teknolojilerin teorik ömürleri tamamlanmadan çok daha önce ürünler arıza yapar ve bozulur. Yani aslına bakarsanır ne kadar ekmek o kadar köfte tabi bazı markalarda fazla yatırım yapsanız da karşılığını alamayabiliyorsunuz. Üreticinin o cihaza biçtiği ömürle alakalı bir sınırlama daha fazla muhtemel.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.