Şimdi Ara

LASTİK VE JANT İLE ALAKALI HER BİLGİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
92
Cevap
1
Favori
31.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikli olarak her arabaya göre öyle küçük jant üretimi yok..daha doğrusu delik araları uygun olmuyor...bulabileceğiniz yerle rise öncelikli olarak kendi servisiniz ya da hurdacılardan temin edebilirsiniz. ebad önemli değil...delik arası sizinkine uysun yeterli...
  • Satın aldığım aracın üzerinde yepyeni Marshal Matrac STX lastikler var. Bu markayı ilk kez duyuyorum. Sanırım KUMHO'ya ait bir marka. Yeni oldukları için şu anda değiştirmek istemiyorum çünkü ölçüler 225/55/17 olduğu için kaliteli sıfır lastikler oldukça pahalı. Ama lastikler asfalt üzerinde acayip ses çıkarıyorlar.
    Bu marka hakkında, yol tutuşu ve frenajı hakkında bilgisi olan var mı acaba?
  • doğrudur kumho 'ya ait değilde kumho marshal'a ait bir lastikdir.

lastik tabanı nekadar genişse o kadar yere fazla basmasından dolayı ses cıkarması gayet normal...bu ebatı takana rabalar genelde yüksek model arabalar ve jeep lerde görebilirsin ama onlarında ses içeri alma aksamı o kadar güzel ki..top patlasa anlamassınız..

o lastikelr ortalama parası kadar olan lastiklerdir...yol tutuşu vb..arabanın ağırlığıyla fren sistemiyle bağlantılı olark deşişir..ama genelde 2 sene max. ömrüdür...güvenli fren mesafesi ve sertleşmesi acısından..

bu grup lastikler markalarda yuksek teknoloji ile üretildiği için aşırı fiyat farkı olması munasebetiyle genlede alıcılar bu ucuz markalara kayar..kalitesinden dolayı değil
  • alfa romeo 147 aracım var lastık ebatları 195-60-15 bridgestone mu michelin mi almamı tavsıye edersınız 4 mevsım alıcam?
  • tam olarak 4 mevsimden kastınız nedir bilmiyorum ...bana göre 4 mevsim kışında kışlık yazında yazlık ıslak zeminde de üstün performans gerektiren bir lastikdir.

ama sizin kışlık lastiğiiz varsa aradığınız lastik michelin ve bridgestone ikisi de teknoloji olarak cok farklı lastiklerdir....birisinin tercih etmekden cok kullandığınız ortam önemlidir..

michelin goodyear bridgestone ..bunlara at başı önde gider...surat yapan biri iseniz bridgestone iyidir..değilse dikkatli bir kullanıcıysanız cukur ve kasislerde vb..michelin i alın ...2 si ortası dersn goodyear alın...aşırı konfor isterseniz bridgestone biraz ses yapar..michelininde yankaları yumuşaktır.. ama dediğim şeylere dikkat ederseniz...yoksa yanak sıkıntıları doğar...
  • hız arada bır yaaprım serı kullanırım arabayı.izmirde yasıyorum kar lastıgıne bu yuzden ıhtıyacım yok.sehırler arası cesme veya antalya arada bır yaparım.ızmırde yollar ne cok ıyı ne cok kötü.sizce hangisi?
  • Alaşım jant kullananlar saç jant kullananlara göre daha sık rot balans ayarı mı yaptırmak durumundadır.
  • hız arada bır yaaprım serı kullanırım arabayı.izmirde yasıyorum kar lastıgıne bu yuzden ıhtıyacım yok.sehırler arası cesme veya antalya arada bır yaparım.ızmırde yollar ne cok ıyı ne cok kötü.sizce hangisi?

bence goodyear yada michelin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_man06

hız arada bır yaaprım serı kullanırım arabayı.izmirde yasıyorum kar lastıgıne bu yuzden ıhtıyacım yok.sehırler arası cesme veya antalya arada bır yaparım.ızmırde yollar ne cok ıyı ne cok kötü.sizce hangisi?

bridgestone dan dahamı ıyı goodyear?izmir yollarında yumusak lastık kotu bır tercıhm olurmu?bridgestone daha sert cunku.goodyearda orjınal alfaların ustunde gelen lastık.sanırım kalıtelıdır oda.farkları neler pekı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

Alaşım jant kullananlar saç jant kullananlara göre daha sık rot balans ayarı mı yaptırmak durumundadır.

öyle bir durum yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey84x

quote:

Orijinalden alıntı: x_man06

hız arada bır yaaprım serı kullanırım arabayı.izmirde yasıyorum kar lastıgıne bu yuzden ıhtıyacım yok.sehırler arası cesme veya antalya arada bır yaparım.ızmırde yollar ne cok ıyı ne cok kötü.sizce hangisi?

bridgestone dan dahamı ıyı goodyear?izmir yollarında yumusak lastık kotu bır tercıhm olurmu?bridgestone daha sert cunku.goodyearda orjınal alfaların ustunde gelen lastık.sanırım kalıtelıdır oda.farkları neler pekı?

farkını anlattığım gibi...bridgestone sert bir kauccuk yapısına sahiptir..dağa taşa gezmeye iyi gelir..ama sert old. için ıslak zemin ve aşırı frende duruş mesafesi uzar...

goodyear yumuşak kauccuk kulandığı için fren mesafesi kısadır...o da cok stabilize dağa köye gittiğinde yıpranması hızlı olur..

daha da cok fark var ama yazmakla olmaz...:)

• michelin sanırım en ıyı tercıh olucaktır sence?
  • Selam arkadaşlar. C200 aracıma lastik almayı düşünüyorum. Arabam genelde yatıyor:d ama ayda dört beş günlüğüne izin için istanbula gidip geliyorum otobandan. Yani git gel 2500-3000 km kulaniyorum. Sizce aracıma hangi marka ve özellikte lastik almalıyım? Şu an yanlış görmediysem bridgestone potenza g3 lastikler var. 205 55 lastikmi alsam iyidir 195 65 60 55 mi? Önerilerinizi bekliyorum.
  • bence goodyear alsan daha iyi olur...orjinal lastiğin ne ise onda devam et derim....arabayı satacaksan petlas 1-2 sene içinde fiyatı makul petlas da guzel bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey84x

michelin sanırım en ıyı tercıh olucaktır sence?

olabilir goodyear da olabilir.
  • orjınalı goodyear 195-60-15 olcude problem yokta markada var amlesef 2005 de michelin de balon yapmıstım on lastıkte nedense kafamı akrıstırıyor bua racımdada orjınalı goodyear.
  • 195 50 16 lastik lazım bana ne önerirsin ? üzerinde 195 55 15 var...!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinite

195 50 16 lastik lazım bana ne önerirsin ? üzerinde 195 55 15 var...!!!!

Jantları 16 inc yapacaksınız galiba...
    http://www.lastiktestleri.com/Lastikler/Lastik%20Ara/Lastik%20Tipi/Binek%20Yaz%20Lastikleri/Taban/195/Yanak/50/Jant/16

buradan tek tek lastikleri inceleyebilirsiniz
  • Benim fiestamda 195/45 R16 lastikler var ancak 45 yanak çok ince olduğu için Türkiye yollarında oldukça fazla sorun yaratıyor. Lastiklerimi 195/50 R16 yapsam olur mu acaba. Lastik çapı 2cm artıyo. Veya 195/55 R16 yapsam, Bu durumda da 4 cm artıyo çap. Sanırım bu olmaz gibi. Yada jantı küçültüp 195/60 falan mı taksam acaba?
  • merhabalar vw transporter t5 marka aracım var...Aracın fabrikasının taktığı jant ölçüsü 7JX17.....Benim istediğim jant ise 8.5JX17 Araçta nasıl duracağı ve sürtme ihtimali konularında çok ürküyorum...

8.5Jx17 araç üzerinde nasıl durur ve zararı olurmu?

Birde bu replikaların kalitesi yeterlimidir Çin malı olması beni korkutuyor..başımıza iş çıkartmaz demi?

Birde bu bahsettiğim bmw 659 5 kollu modelinin ET değeri nedir?Bu konuda jantta bilgi bulamadım.ET değerinde aşırı derecede yükseliş veya alçalış sorun yaratıyormuş...

Aslında illaki replika diyen birisi değilim ama bütün markalara baktım ve istediğim tek model bu model olduğu için bunu istiyorum.Biraz tecrübelerinizle aydınlatırsanız sevnirim şimdiden teşekkürler

bu arada lastik boyutuda 235/55/17 olacak marka olarakta kumho düşünmekteyim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.