Şimdi Ara

Lastik Hakkında Herşey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
596
Cevap
15
Favori
26.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 28 yıllık sektör tecrübemiz ile lastik hakkında tüm sorularınıza cevap verebiliriz. Merak ettiğiniz her konuyu paylaşabilirsiniz.

Lastik Fiyatları

Lastik Ebatları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polatcoskun -- 11 Mart 2022; 10:15:24 >

• Avrupa birliği zorunlu tuttuğu için Lastik etiketlerindeki değerleri üreticiler kendi testlerini yapıp yazıyorlar.

Ne yazık ki henüz bu konuda belirli bir denetleme mekanizması yok

Lastik üretici leri gerçek değerleri yazmak zorundalar. Yapılacak herhangi bir kontrol testte etikette yazdıklarından farklı sonuçlar çıkması durumunda üreticiler çok ciddi cezalar ile karşı karşıya kalırlar.

VOLKSWAGEN markasının amerikada eksoz emisyon değerleri ile ilgili karşılaştığı durum gibi

Bununla beraber çok ucuz ürünlerin dünya devi markalardan daha iyi değerler bastığını da görüyoruz etiketlerde. Özellikle de ülkemiz de. 28 yıllık tecrübemizle şunu söyleyebiliriz, bunlar bize hiç inandırıcı gelmiyor. Denetleme mekanizması olmadığı için biraz kafalarına göre basıyorlar gibi. Lastik etiketleri üzerinde en çok Desibel değer,ne takılıyor müşteriler. Üreticilerin bu konuda verdiği cevap ise orada yazan ses miktarı lastiğin yuvarlanma esnasında çevreye yaydığı ses miktarıdır ve aracın içinden insanoğlunun duyabileceği bir oran olmadığı söyleniyor. Ayrıca bu durum kullanılan asfaltın kalitesine görede farklılık gösterir.

Lastik, Buzdolabı gibi sabit çalışan bir ürün olmadığı için yakıt verimliliği çok değişken bir olay.

Benim nacizane fikrim Lastik Elektronik eşya gibi etiket değerleri ile kalitesini belli etmez Lastik etiketlerinde Tüketici sadece Avrupa Birliğinin Basılmasını zorunlu tuttuğu 3 değeri görüyor halbuki bunların dışında farklı değerler daha var.
  • polatcoskun P kullanıcısına yanıt
    Aracım için Sessizlik ön planda lastik bakıyorum(süspansiyonlar çok sert). 195-50 15 inch Uygun fiyatlı ve mümkünse yerli üretim ne tavsiye edersiniz?
    Michelin continental gibi markalar üst seviye markaların lastikleri benim gibi ş.içi ağırlıklı sakin kullanan birine gerekli midir?
    Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1- 215 / 50 /17 astra j için hangi lastik hesaplı ama f/p ürünü

2- lastigimde vida var bıktım bıu lastikçilerden her defasında jantımı cizmelerinden böyle 1 yıl idare edermi hava kaçırmıyor

3 petlas nasıl yada falken 17 cant 1650 kg araç için
  • Şebboy kullanıcısına yanıt
    Yumuşaklık ve sessizlik için Nokian iline modelini önerebilirim. Yerli marklar bu ebatta sert kalırlar. Yerli olarak Lassa ve Petlas var, onlarda sert lastiklerdir. 50 yanaklı en yumuşak lastik uygun da fiyat olsun derseniz Nokian i line modelini tavsiye edebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: triger

1- 215 / 50 /17 astra j için hangi lastik hesaplı ama f/p ürünü

2- lastigimde vida var bıktım bıu lastikçilerden her defasında jantımı cizmelerinden böyle 1 yıl idare edermi hava kaçırmıyor

3 petlas nasıl yada falken 17 cant 1650 kg araç için

215/50/17 için hesaplı lastik size ucuz ama iyi marka diyebileceğimiz kumho, nexen vey petlas tavsiye edebilirim 250-300 TL aralığında alabilirsiniz, Biraz daha iyi bir lastik olsun derseniz falken veya lassa veya alabilirsiniz. Üst seviye bir lastik olsun isterseniz Yokohama AE50 tavsiye ederim.

lastikte vida varsa 1 yıl değil 1 hafta bile gidemeyebilirsiniz, tamamen şans vida her an çıkabilir. Bence bu şekilde kendiniz tehlikeye atmayın.

Falken Petlasa göre biraz daha iyi lastiktir.

Teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 205/55/16 sert süspansiyonlu aracım var. lassa impetus revo2'ler nasıl? bir kaç yerde uygun fiyata gördüm. yumuşaklığı konusunda bilgi var mı? bi de falkenler nasıl? son olarak çok dandik markalar dışında fiyat-performans olarak mantıklı öneriniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfista

205/55/16 sert süspansiyonlu aracım var. lassa impetus revo2'ler nasıl? bir kaç yerde uygun fiyata gördüm. yumuşaklığı konusunda bilgi var mı? bi de falkenler nasıl? son olarak çok dandik markalar dışında fiyat-performans olarak mantıklı öneriniz var mı?

Lassa impetus revo2 çok sert bir lastik değil, yumuşak sayılır,

Falken orta kalite bir lastiktir. bu ebatta Falken 205/55R16 91W Ziex ZE914 alabilirsiniz, impetus revo2 ile aynı sayılır.

çok daha kaliteli ve yumuşak isterseniz yokohama blueeart s32 tavsiye edebilirim. 2017 de yani bu yıl çıktı, çok yumuşak bir lastiktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polatcoskun -- 18 Mayıs 2017; 9:31:50 >
  • Yazlık lastiklerimi alırken bazı klasik esnaf arkadaşlar ellerinde istediğim ebat olmadığı için (195/50 r15 arıyordum -Fiesta 1.4-) 185/65 r15 verelim, yok daha az yakar, balon yapma ihtimali azalır v.s. dediler ama hesaba almadım. Sonuçta üretici bu araç için 195/50 r15 önermiş. Sizin görüşünüz veya bu tarz durumlarda müşteriye yaklaşımınız nasıl?

Birde bu ebatlarda Bridgestone Turanza bulamadığım için Lassa greenways aldım. Aralarında aman aman fark olur mu?
  • 0 lastiklerin diş derinlikleri kaç mm oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceryeni

0 lastiklerin diş derinlikleri kaç mm oluyor

Sıfır lastiklerde diş derinliği lastiğin yapısı ve kullanım özelliklerine göre otomobil lastiklerinde 7 mm ile 8 mm arası olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Yazlık lastiklerimi alırken bazı klasik esnaf arkadaşlar ellerinde istediğim ebat olmadığı için (195/50 r15 arıyordum -Fiesta 1.4-) 185/65 r15 verelim, yok daha az yakar, balon yapma ihtimali azalır v.s. dediler ama hesaba almadım. Sonuçta üretici bu araç için 195/50 r15 önermiş. Sizin görüşünüz veya bu tarz durumlarda müşteriye yaklaşımınız nasıl?

Birde bu ebatlarda Bridgestone Turanza bulamadığım için Lassa greenways aldım. Aralarında aman aman fark olur mu?

185/65R/15 ebadı Fiesta için büyük bir lastik ölçüsüdür. Lastik ebatlarında değişikliğe gidilebilir fakat orijinal ekipman lastiğin toplam çapını %3 oranında aşmamak şartı ile. Size önerdikleri ebat aracınızın orijinal lastik ölçülerinden oldukça büyüktür. Size tavsiyemiz TÜVTÜRK muayenesinde sorun yaşamamak adına orijinal ebatları kullanmanızdan yana olur. İlle de yanak biraz yükselsin istiyorsanız 185/55R/15 kullanmanızı tavsiye ederim.

Bridgestone Turanza ile Lassa greenways kullanışında çok bi fark hissetmezssiniz greenways hamur olarak biraz daha yumuşak hamurludur turanzaya göre

Teşekkürler, greenways dediğiniz gibi sanırım, yumuşak hamurlu. Lastikten kaynaklı yol sesi (özellikle düzgün asfaltta) kalmadı gibi bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: polatcoskun

quote:

Orijinalden alıntı: alfista

205/55/16 sert süspansiyonlu aracım var. lassa impetus revo2'ler nasıl? bir kaç yerde uygun fiyata gördüm. yumuşaklığı konusunda bilgi var mı? bi de falkenler nasıl? son olarak çok dandik markalar dışında fiyat-performans olarak mantıklı öneriniz var mı?

Lassa impetus revo2 çok sert bir lastik değil, yumuşak sayılır,

Falken orta kalite bir lastiktir. bu ebatta Falken 205/55R16 91W Ziex ZE914 alabilirsiniz, impetus revo2 ile aynı sayılır.

çok daha kaliteli ve yumuşak isterseniz yokohama blueeart s32 tavsiye edebilirim. 2017 de yani bu yıl çıktı, çok yumuşak bir lastiktir.

yokohamanın öyle bir modelini bulamadım. siz lastik satıcısı mısınız? fiyatını biliyor musunuz

• 215 45 17 ebatta performanslı kullanıma uygun fren mesafesi iyi en uygun lastik nedir hocam?

Aracıma Ekim ayında continental Premium contack 5 lastik almıştım. Geçen ay muayene istasyonunda 6.5 mm dış derinliği yazıyordu. Yaptığım km ortalama 6bin km dir. Bu kadar çabuk bu diş derinliğine düşmesi beni şaşırttı. Aracla ne padinaj çekerim. Ne kizaklatarak fren yaparım. Anlamadım gitti

• triger kullanıcısına yanıt
    Geçen sene bu sıralar Astra J sedan aracım için lastik arayışındaydım. Petlas Nexen gibi markalara 250-300 arası vermektense lastik ebadınızı 225/45/17 olarak değiştirin Petlas Kumho Nexen alacağınız paraya kaliteli markalara yönelin. Geçen sene açtığım konum var bu ikilemde kalmıştım sonra ebat değiştirip 225/45/17 yapmıştım ve Good&Year Eagle F1 Asymmetric3 almıştım memnun kalmıştım. O zaman tanesini 280 liraya almıştım orijinal ebat alt kalite lastikler 240-250 lira civarındaydı

• rft lastikleri değiştirip normal lastik taktıracağım, aslında 205/60/16 yerine 205/55/16 almayı planlıyordum ama konuştuğum tüm lastikçiler aracı alçaltacağı için kasistlerde sürtme olabileceğini söylediler bende araştırmalarımda f/p olarak 205/60/16 olarak bmw ye en uygun falken ze914ecorun 96v xl kodlu lastiği buldum, 2 sene dayansa yeter mantığındayım zira şuanki rft lastikler 3 yıllıklar lastiklerde görece birşey yok ama tutunamıyorlar, sürekli abs, ve esp devreye giriyor buda beni hem rahatsız hemde tedirgin ediyor.
    Siz ne derseniz falken 205/60/16 ze914 ecorun 96v xl kodlu lastik işimi görür mü?
  • arkadaşlar corolla dizel aldık 2011 yılında üzerinde dunlop lastik vardı ve ses yapıyordu lastikler

(dunlopun modelini hiç hatırlamıyorum 205 55r 16 idi.)

Aracım tahmini 50bin de iken michelin primacy 3 taktık.8. hafta 2014 üretimi bu lastikleri halen daha kullanıyorum.

Kışın petlas kar lastiklerini kullanıyorum.Ve ekim ayından nisan ayına kadar çıkarmıyorum.

Şu an aracım 128binde halen daha michelin primacy 3leri kullanıyorum.Ve memnunum.

Ses konusunda revo+2 yi de corollada kullananlar olmuş onu da sessizlik konusunda öneriyolar.

• 175/65 14 için yazlık ve kışlık lastik tavsiye eder misiniz?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.