Şimdi Ara

Lastik Ebatı değişirse

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracımın orjinal lastik ebatı 215/55R16 dır fakat yanağın çok geniş olmasından dolayı aracımın kötü göründüğünü düşünmekteyim. Hangi lastik ebatını kullanırsam uygun olur ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende aracım yere çok yakın diye lastik yanağını büyüttüm. arabanın nevri döndü. hiç tavsiye etmiyorum. orjinal ne is öyle kalsın. pişman olur üstüne zarar edersiniz. Araçlar ile ilgili öğrendiğim tek şey aracın orjinalliğinin bozulmaması gerektiğidir
  • Otomobiller tasarlanırken lastiklerinden başlandığını okumuştum
    Aracın aerodinamiğini bozarsın
    Yol güvenliği tehlikeye girer
    Katalog verileri ve servisin önerdiğinin dışına çıkma

• mesela benim aracımda üretici belirli bir ölçüler önermiş. 195/65/15 205/55/16 ve 225/45/17 kışlıkta farklı olarak 235/45/17 kullanılabilir demiş. yani forumdaki öneriye göre değilde aracı üreten mühendisin önerisine göre değişikliğe gidin derim.
  • Jantınızın genişliğine göre taban genişliğini çok minimal düzeyde değiştirebilirsiniz.
     Lastik Ebatı değişirse

Düzeltme: Yanak kalınlığını değiştirmek istiyormuşsunuz şimdi fark ettim. 215/55R16 için 215/50R17 ya da 215/45R18 toplam tekerlek çapını minimum düzeyde değiştirerek kullanılabilir. Taban genişliğini de değiştirmek istiyorsanız linkteki siteden kontrol ederek değiştirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ugur851 -- 30 Nisan 2016; 23:09:29 >

• Genelde On kapinin icinde veya motorun oralarda etikette kullanabileceğiniz boyutlar mevcuttur

• Aracım volvo s60 2014 yanıtlarınız için teşekkürler yardımcı oldu :)

• 55 yanağın neresi geniş yahu? c sınıfı araçta 60 yanak var hiç de kötü görünmüyor oynama yapmamak en iyisi.
    Yanak değişirse jant genişliği de değişmeli dolayısıyla jant da değişmeli değmez bence değiştirmeye.
  • 205 55 16 kullanmalısınız kesinlikle

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.