Şimdi Ara

Lastik almamiz gerekiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Citroen c4 cactus aracimdaki lastikler eskidigi icin kisliklari taktirirken yazliklari attim . Yazliklari simdi almam ile yazin almam arasinda bir fark olur mu ?
    Bir de Goodyear vardi aracin ustunde sizin oneriniz nedir acaba yeni lastik icin ? Bundan oncede goodyear almistim. hep goodyear aldik. farkli bir oneriniz var mi ?

Suan lastik fiyatlari cok yukseks continental 1000 lira tanesi ne onerirsiniz ? 600 700 lira araligina ?

• Lastik alırken marka tercihi en sonlardaki kriter olmalı.
    Kullandığınız araç, yol şartları, iklim, kullanım tarzınız ve lastikten öncelikli beklentiniz(konfor,güvenlik,ses...) lastik alırken seçiminizde öncelikli olmalı.
    Örnek verirsek;
    Konfor önceliğinizse yumuşak hamurlu bir Starmax lastik sert hamurlu ve iki katı fiyata satılan bir Michelin'den daha çok işinize yarayacaktır.
  • Lastik boyutunu öğren ona göre her markanın sitesine gir AB etiketlerine bak.
    Tüketim, fren, ses artık ne istiyorsanız ona göre seçiminizi yapın.
    Michelin en iyisidir ama pahalıdır.
    Petlasi da asla onermiyorum.
  • Lastik olarak Petlas öneren adamı engelleyin hiç bir mesajını görmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Petlas

• https://urun.n11.com/oto-lastik/barum-20555-r-16-91-v-bravuris-3hm-2018-uretim-P267175285

https://urun.n11.com/oto-lastik/sava-20555r16-91v-intensa-hp-2017-2018-P281845440

Peugeot 308 aracıma 17" barum aldım bu sene başında. Continental üretimi ve gayet konforlu ve sağlam lastik şiddetle tavsiye ederim. Zaten testlerde de çok iyi puanlar almış

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Barum/Bravuris-3HM.htm

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/sava-lastikler/intensa-uhp-2-lastik/deneme-test-47089325

Savanın kış lastiğini kullanıyorum çok memnunum. 308 grubumuzda sava yaz lastiği kullanan çok arkadaş var ve hepsi çok memnunlar.

Bu önerdiğim 2 lastik f/p ürünü bence tonla para verip michelin conti vs almaya gerek yok. Karar sizin

• Hankook f/p olarak iyidir ama onun bile fiyatı uçtu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 16 Kasım 2018; 9:39:17 >
  • Falken ze310 başka lastiğe bakma bile

• castinyo kullanıcısına yanıt
    Sava kış lastiği çok öneriliyor , özellikle kar ve buz performansının iyi olduğu söyleniyor . Kullanma şansım olmadığı için yorum yapamıyorum , çok yumuşak bir lastik gördüğüm kadarıyla . Eskimo Suv 2 desen olarak alıştığımız kış lastiklerinden farklı bir desen yapısı var . Bu lastik için yorum yapabilir misiniz .
  • Keşke n11 kuponlar ile alsaydiniZ, geçen sene böyle aldım falken, bu sene kuzene aldık aynı şekilde yine falken. İkimizde memnunuz

• Michelin aldın diyelim 4 yıl kullandın, petlas alsan 2 yıl kullansan aynı fiyata denk geliyor.

Hangisi daha güvenli? 4 yıllık Michelin mi 2 yıllık petlas mı?

Aradaki fiyat farkı çok olmasa bende biliyorum Michelin iyi, 4 yıl Michelin kullandım ama bu lastik Türkiye şartlarına uymuyor arkadaş. 2. 3. Yıllarda Michelin havlu atmaya başlıyor, hp primaciy 3 ler ömür bakımından tam bir rezaletti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yan ürünler ve petlas almanızı önermem falken veya hankook bakabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: a3l4i

Lastik boyutunu öğren ona göre her markanın sitesine gir AB etiketlerine bak.
    Tüketim, fren, ses artık ne istiyorsanız ona göre seçiminizi yapın.
    Michelin en iyisidir ama pahalıdır.
    Petlasi da asla onermiyorum.
    205 50 17 lastik olculeri yaz lastigi alicam ... suan aracin ustunde kisliklari zaten var. Fiyatlar artar diye dusunuyorum yazlik sezona gecerken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reanimate -- 16 Kasım 2018; 10:49:45 >
  • lastik seçiminde marka son kriter olmalı diyen arkadaşa itafen yazıyorum. lastik seçiminde ilk kriteriniz marka olsun. geçen kış yılbaşı gibi petlasın ekim 2017 üretimi (2 aylık) kışlık lastiğini aldım. 3 ay 4000km civarı kullandım. zerre memnun kalmadım. lastik alışır dediler, yeni lastik dediler hadi o kışı öyle atlattık. mart gibi Continental Conti Premium Contact 5 aldım yazlık. 6-7 aydır kullanıyordum çok memnun kaldım. 1 haftadır yine petlası taktım bugün sabah hava 4 derece ve yağmurluydu. continentalle 7-8 derece yağmurlu havada en fazla 15-20 cm kızakladığım yokuşta 1 metreye yakın kaydım. lastiklerin dişler sağlam zaten totalde 5000km yaptım. lanet ettim. öndeki arabaya vursam zaten aradaki fiyat farkı tek seferde cepten çıkacak. continentalin fiyatı şuan artmamış olsa acımayıp gezecem yazlıklarla. bu arada lastik ebatları aynı. kışlıklarda kara jant takılı sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: Duratorq_

lastik seçiminde marka son kriter olmalı diyen arkadaşa itafen yazıyorum. lastik seçiminde ilk kriteriniz marka olsun. geçen kış yılbaşı gibi petlasın ekim 2017 üretimi (2 aylık) kışlık lastiğini aldım. 3 ay 4000km civarı kullandım. zerre memnun kalmadım. lastik alışır dediler, yeni lastik dediler hadi o kışı öyle atlattık. mart gibi Continental Conti Premium Contact 5 aldım yazlık. 6-7 aydır kullanıyordum çok memnun kaldım. 1 haftadır yine petlası taktım bugün sabah hava 4 derece ve yağmurluydu. continentalle 7-8 derece yağmurlu havada en fazla 15-20 cm kızakladığım yokuşta 1 metreye yakın kaydım. lastiklerin dişler sağlam zaten totalde 5000km yaptım. lanet ettim. öndeki arabaya vursam zaten aradaki fiyat farkı tek seferde cepten çıkacak. continentalin fiyatı şuan artmamış olsa acımayıp gezecem yazlıklarla. bu arada lastik ebatları aynı. kışlıklarda kara jant takılı sadece.
    Ben dede petlas var kislik olarak yagmurlu havada performasini bende begenmedim ama kar da buzda epeyi is goruyor .

• Bütçe varsa tabi ki Mıchelın - Continental yoksa

BFGoodrich, Dunlop , Hankook , Goodyear ( eagle sport almayın , efficientgrip alın bulabilirseniz )
  • Nokian aldım ben. Daha ekonomik istersen Falken al. Ama ekonomik lastiklerde sessizlik, yakıt tasarrufu vs konularda fazla bir beklenti içinde olmamak lazım.
  • Falken a baktim cok iyi genelde olumlu yorumlar var.400 lira civari fiyati var .
  • İstanbul'da kış lastiği zorunlu mu arkadaşlar? Senede bir iki kar yağıyor, ben o havada arabayı zaten çıkarmam dışarı. Onun dışında bir zorunluluk var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

Lastik alırken marka tercihi en sonlardaki kriter olmalı.
    Kullandığınız araç, yol şartları, iklim, kullanım tarzınız ve lastikten öncelikli beklentiniz(konfor,güvenlik,ses...) lastik alırken seçiminizde öncelikli olmalı.
    Örnek verirsek;
    Konfor önceliğinizse yumuşak hamurlu bir Starmax lastik sert hamurlu ve iki katı fiyata satılan bir Michelin'den daha çok işinize yarayacaktır.
    Yukardada belirttim ama kimsenin anladığı yok galiba.Herkes "şu marka iyidir, bu kötüdür" demiş. Bir ürünü alırken marka takıntısı bizi yanılgıya düşürür.
    Ne amaçla, nasıl ve nerede kullanacağımız ürünü alırken kriterimiz olmalı.
    Lastik işin içinde ise bu dahada önemli.
    Ondan sonra "lastik ses yapıyor, yok yağmurda kayıyor, frene bastım durmuyo......" gibi bireysel sıkıntılar yaşarız.
    Bu nedenle markadan önce... ne için, nerede, hangi iklim, yol..şartlarında kullancağı ve öncelikli beklentimiz lastik seçimimizde belirleyici olmalıdır.
    Yoksa iş marka fanatiklerinin sidik yarışına gider..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.