Şimdi Ara

lassa impetus revo 2+ yeni bir sessizlik referansımı ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
4
Favori
43.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı ebatta Falken ziex 914 155 TL, Lassa revo 275 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alisilin07 -- 18 Mayıs 2016; 12:42:41 >
  • Lastikleri dün aldım. 2016'nın 3. haftası üretimli. 4 adet lastik, tanesi 200₺. Bu fiyata sökme, takma, balans, nitrojen ve çelik siboplar dahil. Darısı lastik araştıranların başına
    Bu mesaja eklenen görseller:

lassa impetus revo 2+ yeni bir sessizlik referansımı ? lassa impetus revo 2+ yeni bir sessizlik referansımı ? lassa impetus revo 2+ yeni bir sessizlik referansımı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozdemirli -- 20 Mayıs 2016; 7:17:20 >

• ozdemirli kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun . Bir 10 bin km sonra inceleme yaparsınız artık.

• Aracı çok fazla kullanmıyorum, 10.000 km'yi bulmam 1 yılı alabilir :) Ancak ilk izlenimler olumlu tabi ki, çünkü üzerindeki lastikler epey eskimiş idi. Resimden de görüleceği üzere yanaklarında çatlaklar oluşmuştu.  lassa impetus revo 2+ yeni bir sessizlik referansımı ?
    Çoğu forumda da denildiği gibi lastik seçerken kullanım amacı ve beklentiler önem kazanıyor.

Lastik araştırırken Kumho KH27 ve Hankook K425 marka lastiklere de bakmıştım. Araştıranlar için özetlemiş olayım, Kumho'nun yol tutuşundan (özellikle yağışlı havalarda) memnun olmayanlara rastladım. Internette bununla ilgili bir de video mevcut.https://www.youtube.com/watch?v=cdhTijcF6BM Ayrıca yakın bir arkadaşım yeni almış olduğu Kumho lastikle otobanda 80km/saat civarında süratle giderken ön lastiğin dağılması sonucu ciddi bir kaza atlatmıştı. Bu nedenle Kumho'dan soğudum. Elbette ki kötü bir marka değildir ancak ben tercih etmek istemedim.

Hankook'a gelecek olursak, başka bir arkadaşımın Polo 1.4 TSI aracında fabrika çıkışlı Hankook K425 gördüm. Lastiklerle otobanda 90 km/saat süratle giderken bana aşırı sesli geldiği için bu markayı da tercih etmek istemedim. (Aynı ebatlarda K425 gürültü seviyesi için etiketinde 69db değer mevcut)

1- Araç Honda Civic HB (2004). Malum yalıtım çok kötü. Benim için güvenliğin yanı sıra ses de önemli bir parametre.
    2- Lassa ve Michelin arasında arasında çok gidip geldim, çünkü bir yandan konforlu sürüş adına lastiğin yumuşak olmasını da istiyordum. Ancak Türkiye yol şartlarını dikkate alacak olursak, Michelin oldukça risk taşıyor.
    3- Dayanıklılık derseniz, araç üzerindeki eski lastiklerin durumu ve hala iş yapıyor olması kafamdaki dayanıklılık sorularını yeterince yanıtladı. Bu konuda da Petlas'ın PT525 modeli ile çok kıyas yaptım. Petlas da Türkiye yolları için oldukça ideal bir lastik. Kullananlardan hiç şikayet duymadım. Ancak Petlas Lassa'ya göre çok yeni bir lastik. İlerleyen yıllarda lastiğin ne hale geleceği konusunda şüphelerim vardı.
    4- 2 yıl garanti (çoğu markada vardır belki) ve 1 yıl ücretsiz yol yardımı (150$'a kadar olan çekici masrafını karşılıyor, bir yıl içinde 4 kez faydalanabiliyorsunuz) da iyi bir bonus.

Bu nedenlerden ötürü Lassa'yı tercih ettim.

• Revo2+ lı Corollamla Ankara Eskişehir gidip geldim 1300 km yaptım. Çok yağışlıyıdı hem gidiş hem geliş. Sahil boyu da yolculuk yapmışlığım var ama İçanadoluda böyle yağış görülmemiştir sanırım. 200 km boyunca yağış ve çoğunlukla şiddetli. Yağışlı hava ve fren performansı gayet iyi. Hatta şöyle de olumsuz bir olay oldu. Bir aracın arkasından yaklaşık yarım saat gittikten önüne geçtim 5 dk. sonra yol tamiri nedeniyle daralan yola girerken birazda eşikli olduğundan önümdeki araç yavaşladı ben de yavaşladım ve daralan yola girdim ama bu arkamdaki araç yeterince fren yapamadı ve tabelayada vurarak tamirli yola girdi. Allahtan yüksek bir araçtıda fazla bişey olmadı. Ben çok memnunum lastikten Honda Civic için de çok iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum. 205/55/16 4 adet 800 TL ye almıştım ama 15 mayısa kadar 400 e 40 vardı lassa kampanya.
  • Merhaba Arkadaşlar;

Aracımızın ön lastiklerinin değişmesi gerekiyordu. Petlas'ın Velox Sport pt721 model lastiklerini düşünüyorduk. İnternette 150-160 piyasada 170 lira dediler. Petlas'a karar kılmıştık.
    Sonra Lassa Impetus Revo 2 + ya bayi uygun fiyat verince Revo 2 + aldık. Fiyatı nakit 165 taksitle 175 dedi. Fiyat bana çok uygun geldi, sizce nasıl?

Üretimi 2016 2.hafta

Lastik ebatı: 205 55 R 16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Svquare -- 6 Haziran 2016; 16:32:02 >
  • 225/45/17 ebatlı Goodyear F1 Asimetrik 2 lastiklerin vardı. Şişkin de olsa inik görünürdü. Kısa surede bittiler. Kasise düşünce 2 jantim eğilmiş. Uzun lafın kısası simdi Revo2+ aldım. Çok memnunum. Ses daha az. Sağlam lastikler. Ben tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdemirli

Lastikleri dün aldım. 2016'nın 3. haftası üretimli. 4 adet lastik, tanesi 200₺. Bu fiyata sökme, takma, balans, nitrojen ve çelik siboplar dahil. Darısı lastik araştıranların başına
    Bu mesaja eklenen görseller:

lassa impetus revo 2+ yeni bir sessizlik referansımı ? lassa impetus revo 2+ yeni bir sessizlik referansımı ? lassa impetus revo 2+ yeni bir sessizlik referansımı ?

memnun musunuz lastiklerden . lastik sert mi yumuşak mı?ben de orta sertlikte lastik arıyorum.bir türlü karar veremiyorum.

• Küçük bir tavsiye vermek isterim, sıfır lastiğe aldanmayın, lastiğin ne olduğu 5 bin den sonra belli olur.

• Yorum yapmak için erken. Bir yıl geçsin üzerinden, 4 mevsimi atlatalım, ondan sonra yazayım yorumlarımı, daha doğru olur.

• Lastikten çok memnunum 1700 km yaptım arabamı yeniden sevdirdi. İlk kalkış, frenleme, yağmur performansı çok iyi. Sürüş performans ve keyfi çok iyi. Özellikle ilk kalkış çok iyi. Sanki kullandığım diğer lastiklerde arabayı tutuyorlardı. Sessizlik zaten tercih sebebimdi. Tam anlamıyla konfor diyorum. Svquare in dediği 165-175 Tl ye varsa hiç durmayın. Ben 200 e taksitli aldım normal geldi çünki en son 3.5 yıl önce lassa snoways 2 yi 215 TL ye almıştım.
  • 190 tl ye 205 55 16 alarak araniza katıldım. İlk izlenimler olumlu. Abs açmayan sessiz bir lastik

• Selamlar, arkadaşlar ben de bu haftasonu c.tesi günü taktıracağım.
    Opel astra j 1.4 turbo 215 50 R17 4 adet tanesi 335 tl 9 taksit.
    Michelin iyi hoşta 440 tl çekiyorlar hacı, 4 lastikte 400 tl farkeder.
    Sökme takma ,rot balans, nitrojen hepsi içinde bulduğum en iyi fiyat bu.

Daha sonra kullanım izlenimlerimi anlatırım.
  • 10bin yapmış durumdayım... performans yeterli ve sağlam lastik... virajlarda abanıyorum arka zor bırakıyor ve dikkat ettim çabuk bitmedi arka lastikler...

Toprak ve tozlu yolda performansını beğenmesemde okadarınada yapacak bişey yok diyorum...

195 65 15 ebatlarında olduğu için tercih ettim... daha büyük lastik alacak olsam başka lastiklere yönelebilirdim bunuda belirteyim...
  • lorenzoben kullanıcısına yanıt
    Selamlar, bir haftalık kullanma deneyimim şöyle, yol sesi çok ciddi şekilde azaldı, önceki lastiklerim goodyear.
    Yol tutuşunda bir tuhaflık hissetmedim gayet güzel. Fren tepkileri çok memnun edici, e tabi yesyeni lastik onun etkisi de vardır.
    Şimdilik memnunum bir sene sonra nasıl olur bilmiyorum üstünden bir kış geçsin bakalım.
  • Ben continental premium contact 5 ten yana rey kullanıyorum bunu da belki düşünürüm

• 1.5 ay oldu çok memnunum. Yol sesini az alıyor

• Benimkiler baya sesli.
  • Bi hort yapalım bakalım...

Goodyear efficientgrip performans 205/55 r16 kullanıyorum ve değişim zamanı geldi...
    Malum goodyear fiyatları yükseldi bayağı...

Bu lastik gerçekten 66db değerinde gerçekten sessiz mi yani...
    Konunun üzerinden epey zamanda geçmiş...
    Kullananlar deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim...
    Teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webcin -- 13 Mart 2017; 1:1:2 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.