Şimdi Ara

lassa impetus revo 2+ yeni bir sessizlik referansımı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
4
Favori
43.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün serviste gezinirken lassa impetus revo 2+ ve turanza t001 lastikleri gördüm. Lassa impetus revo 2+ etiket değeri birden ilgimi çekti. eğer gerçekse continental cpc5 yerine almayı düşüneceğim lastik olabilir.  lassa impetus revo 2+ yeni bir sessizlik referansımı ?
    bu fotoğrafı internetten yükledim. fotoğraftaki ebat ve etiket sizi yanıltmasın.
    serviste gördüğüm 205/55/16 91v ebattaki impetus revo 2+ ıslak zeminde b, yakıt değerinde c ve sessizlik kısmında ise 66 db yazıyordu. akşam akşam kafama takıldı araştırma yaptım fakat bu lastik hakkında fazla bilgi sahibi olamadım. Bilgisi olan var mı ? lassa nın yeni yaz lastiğimidir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerim026 -- 29 Nisan 2015; 22:14:59 >

• Lastik kimyasını bilir gibi yapılan yorumlar ilginç. Her firma isterse her tür lastiği üretir. Önemli olan o lastiğin nerde kullanılacağı ve başına neler geleceğidir. Almanyanın kaymak gibi yolu için yapılan Michelin gibi lastikler tabii ki yumuşak ve konforludur. Fakat bir kasise düş sen lastikçinin yolunu tutarsın. Brisa Türkiye nin çukur dolu taşlı yolları için lastik üretir. Herkes istediğilastiği seçer. Fakat unutmayın ki kusursuz lastik yoktur. Bazı özellikleri kazanırken başka özellikleri kaybederler.
  • Lassa gitgide iyi bir şirket oluyor japon ortakların artışı ile ortaya çıkan ürünler güzEl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim eski aracımda vardı, ocak gibi almıştım. Eski good-year lardan sessizdi fakat aracımı yıkarken hasar görmüştü birtanesi. :)
  • Gene hatalı lastikleri halkımıza satmasalar. (Eksi alma pahasına yazdım tecrübe ile sabittir)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdiye kafar 67db alti lastik hiç görmemiştim.

• Lassa bir tane lastiğimiz oldu kış lastiği. Ondan da memnun kaldık 2 kıştır kullanıyoruz halen çok iyiler. Bu da eğer gerçekten 66 db ise gerçekten çok iyi
  • 66 db gördüğüm ilk lastik.
  • Yağışlı havada pek iyi değil galiba ve yakıt tüketimi de fazla gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: o.lut03

Yağışlı havada pek iyi değil galiba ve yakıt tüketimi de fazla gibi

Yağışlı hava etiketi B. Zaten en iyi skor da A. Bence yağışlı hava performansı gayet iyi.
  • 66 desibel çok iyi değer
  • araçtaki tıkırtıların lastik sertliğiyle alakası varmıdır. lastik 66 db olunca aracın motor sesi azalır mı.

• Ben askerdeyken mecburiyetten benim araca aldılar bu lastikten. Eski lastiklerim turanza er300 dü tabi bitikti yagmurda dans ediyordum araba hep abs ye giriyordu. Yaklasık 200 km kadar kullandım şimdilik yagmurda ani frenlemede bir sıkıntı yaşamadım. Virajlardada pek zorlamasamda turanza kadar iyi gibi. Tabi turanzalar dediğim gibi bitikti.
    Lastik alırken bence dikkat edilecek yorumlar lastik alındıktan 20bin km sonra yada 2 sene sonra yapılan yorumlarla anlaşılır. Sıfır lastikte hiçbir şey anlamazsın. Bence en önemlisi lastik ömrü ve aynı performansı verme süresi.
  • Bu lastik sanırım yeni çıktı. Etiket değerleri benimde dikkatimi çekti. Yakıt Tüketimi ve Islak Zeminde Frenleme de Turanza t001 ile aynı. Ses düzeyinde ise t001 den daha iyi.
  • kerim026 kullanıcısına yanıt
    Lassa impetus revo 1 serisini 185/65/15 ölçülerinde 3 yıl kullandım, aile babası olduğum için çok performanslı rallici modunda kullanmam ama açıkçası ben yol tutuş ve frenlemesinden çok memnundum birkaç acil durumda eyvah çarptım derken aksine güvenle durarak beni hiç üzmedi.

Yeni aldığım aracımada lastik lazım olduğu için bakınırken lassada kampanya olduğunu öğrendim ve tanesi ( sökme takma, balans dahil ) 175 TL'ye 205/55/16 ölçülerinde lassa impetus revo 2+ aldım. Böylece eski sevgilime yine geri dönmüş oldum 10 gündür kullanıyorum henüz ıslak zemine denk gelmedim ama kuru asfaltta güzel frenliyor azıcık zorladım abs devreye bile girmiyor, şehir içinde ses neredeyse yok gibi, yeni olduğu için oldukça yumuşak ve konforlu ama ne kadar zamanda sertleşir zaman göstericek

• Eski aracımın 6 yıllık orjinal lastiklerini impetus revo ile değiştirmiştim ilaç gibi gelmişti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lassa ile pirelli oldum olası hep sert lastikdir kayış gibidir adeta ancak teknoloji gelişiyor.
    Lastik deyince aklıma michelin gelir yumuşak ve konforludur.

• 205/55/16 91 V 4 adet lastik almak üzereyim. Bridgestone turanza t001 200 tl, Lassa impetus revo 2 + 185 tl. Her iki lastigin ses duzeyleri hariç diger etiket degerleri ayni. Sizin seçiminiz ne olurdu?

• Güncel..

• Michelin düşünüyordum buda aklımda olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu lastik 65db

Dunlop SP Sport Maxx RT 205/50 R17 93Y

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.