Şimdi Ara

lassa impetus revo 2+ yeni bir sessizlik referansımı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
143
Cevap
4
Favori
43.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babam 2 tane önlere 195/60/15 lassa impetus almış yaklaşık 1 ay önce.Hiç memnun değil, çok ses yapıyor ve araba yolda geziyor diyordu en son.Turanza istemiş lastikçiden o da "turanza artık bu desende üretilmiyor ona benzeyen lassa var" demiş lassa vermiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VoLKaN067 kullanıcısına yanıt
    Benimde Bridgestone turanza er300 alma niyetim vardı gittiğim bayi er300 üretiminin bittiğini ve yerine t001 geldiğini ama çok benzer lastikler olduğunu söyledi ne kadar doğrudur bilemiyorum tabi banada 200 Tl fiyat vermişlerdi. Lassada kampanyada olunca hemde eskiden kullanmış olduğum için bana cazip geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Emir

Babam 2 tane önlere 195/60/15 lassa impetus almış yaklaşık 1 ay önce.Hiç memnun değil, çok ses yapıyor ve araba yolda geziyor diyordu en son.Turanza istemiş lastikçiden o da "turanza artık bu desende üretilmiyor ona benzeyen lassa var" demiş lassa vermiş.

lassa impetus revo 2+ farklı, lassa impetus farklı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerim026

quote:

Babam 2 tane önlere 195/60/15 lassa impetus almış yaklaşık 1 ay önce.Hiç memnun değil, çok ses yapıyor ve araba yolda geziyor diyordu en son.Turanza istemiş lastikçiden o da "turanza artık bu desende üretilmiyor ona benzeyen lassa var" demiş lassa vermiş.

Farkları nedir hocam? Revo 2 daha gelişmişi mi yoksa farklı modeller mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kerim026

quote:

Farkları nedir hocam? Revo 2 daha gelişmişi mi yoksa farklı modeller mi?

revo 2+ yeni bir model. araştırmalarıma göre 2015 te çıkmış. Geliştirilmiştir muhtemelen.

• Impetus revo2+ kullanıcı yorumu yok hiç bir yerde. Kullanan arkadaşlar varsa bizleri aydinlatsa keşke. Ancak normal Impetus, Impetus revo değil Impetus revo2+

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

araçtaki tıkırtıların lastik sertliğiyle alakası varmıdır. lastik 66 db olunca aracın motor sesi azalır mı.

Lastik aşırı sertleşmiş ise bozuk, stabilite yolda esneme yapma orano düştüğünden tıkırtı sesleri artar.

Lastiğin DB değeri düştükçe tersine yol sesi azaldığından motor sesi daha iyi duyulur. Yanlış anlaşılmasın motor sesinde artış ve düşüş olmaz. Direksiyon yumuşar, yol tutma ve fren mesafesinde önemli ölçüde iyileşme olur. Genel olarak araç heryönden daha sessiz ve konforlu ve daha güvenli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc52 -- 25 Kasım 2015; 19:30:30 >
  • beklediğim gibi yumuşak değil, orta sert gibi. ses konusunda beklediğimi bulamadım. 66 dB gerçekten iddialı ama sanki bunu hissedemedim. daha yüksek hızlarda yapılan ölçüm olabilir belki. 30-40 km hızda tekerin uğultusu geliyor. sert lastiklerde olan uğultu ancak daha az. frenleme ve yol tutuş iyileşti sanki. ama kışlık lastiklerden geçince bu fark normal olabilir. fiyat avantajı var. belki daha sağlam uzun ömürlü olacaktır. ama yumuşak lastik konforuna alışanlar için ortalama gelecektir. biraz daha deneyim artınca daha net bilgiler vermeye çalışacağım. lastik havasını 1-2 birim indirdikten sonra tekrar bakmak lazım.
  • Turanzada impetusta 5 kurus etmez aman diyeyim. Ikisinide kullandim. Yepyeni Impetuslar tam tersi cok gurultulu. Turanzalar cok erken bitti bende. Erken bitmese de bir avantaji yoktu zaten. Falken ze 914 tavsiye ederim. Fiyat olarak cok uygun. Paraya kiyacaksan conti, nokian oneririm.

• alacağım en son lastikler Lassa ve Bridgestone'dur. Değerleri ne olursa olsun dandik lastikler, tek artıları uyzun ömürlü olmaları, sebebi ise tüm dandik lastikler uzun ömürlü olur zaten. Testlerde de rezil durumdalar. premium lastik olmaktan çıkmak üzere olan Bri ve çakması Lassa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

alacağım en son lastikler Lassa ve Bridgestone'dur. Değerleri ne olursa olsun dandik lastikler, tek artıları uyzun ömürlü olmaları, sebebi ise tüm dandik lastikler uzun ömürlü olur zaten. Testlerde de rezil durumdalar. premium lastik olmaktan çıkmak üzere olan Bri ve çakması Lassa...

Dandik lastikler uzun ömürlü, kaliteli lastikler kısa ömürlümü oluyor

• Lassa nında fiyat olarak markalı ithal lastiklerden aşağı kalır yanu yok, ürün yerli fiyat japon.
  • Lassa sert dayanikli lastiktir amma ses yapar diye aklimizda kalmis hepp....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Torosta yazlık Lassa miratta, kışlık Lassa snoways 2 Plus kullanıyorum.

Symbolle Lassa snoways 3 kullanıyorum ve hepsinden aşırı memnunum. Üstelik Lassa'yı petlastan ucuza aldım.

Bence tercih edilebilir ben olsam tercih ederdim

• quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

alacağım en son lastikler Lassa ve Bridgestone'dur. Değerleri ne olursa olsun dandik lastikler, tek artıları uyzun ömürlü olmaları, sebebi ise tüm dandik lastikler uzun ömürlü olur zaten. Testlerde de rezil durumdalar. premium lastik olmaktan çıkmak üzere olan Bri ve çakması Lassa...

Dandik lastikler uzun ömürlü, kaliteli lastikler kısa ömürlümü oluyor

aynen öyle oluyor kardeş. lastik yumuşadıkça ömrü kısalır, hele ki sert kullanırsan 20-30 bin km arası biter. ama sert ve adi malzemeden yapılan lastikler 50-60 bin km yi geçer, iyi bir şey sanarsın.

• Lassa ve bridgestone la ilgili benimde eski tecrübelerimden ötürü ön yargılarım vardı.

Eski seri bridgestone turanza er300 ve küçük kardeşi lassa impetus revo, fren ve yol tutuşta her ne kadar iyi olsalarda (er300 ün 1. likleri vardı adac testlerinde), çabuk sertleşmeleri ve çok ses yapmalarından ötürü çok olumsuz geri dönüş aldılar ve pazar kaybettiler. Brisa bunu farketmiş olacakki sağlam konfor mottosuyla lastikleri geliştirdiğini, fren ve yol tutuştan taviz vermeden, konforda iyileştirmeler yaptığını söylüyor.

Yeni serilerin ismi artık turanza t001 ve revo 2+. (Adac testlerinde sanırım 6. olması lazım t001 in. 30 lastik içerisinde çok iyi kategorisinde 6 lastik vardı zaten.) Eskileriyle uzaktan yakından alakaları olmayan lastikler bunlar.

205/60/16 92V olan revo 2+ aracıma taktırdım. C/B ve 66dB etiket değerleri var. Lastik nasıl derseniz, yanaklar michelin kadar olmasada ona çok yakın yumuşaklıkta, lastik gerçekten çok yumuşak. Frenajı güzel, yol sesi az. Çukurları hissetirmiyor. Tek handikapı yumuşaklığından dolayı virajlarda biraz yatması, benim aracım yüksek bir araç bunun da etkisi olabilir. Konfor önceliğiniz varsa tercih edebilirsiniz, önerebileceğim bir lastik. Alırken 2 ve + ifadelerini yanakta görmeden almayın, eski seriler hala bayilerde, dikkatli olun.

• Lastik kimyasını bilir gibi yapılan yorumlar ilginç. Her firma isterse her tür lastiği üretir. Önemli olan o lastiğin nerde kullanılacağı ve başına neler geleceğidir. Almanyanın kaymak gibi yolu için yapılan Michelin gibi lastikler tabii ki yumuşak ve konforludur. Fakat bir kasise düş sen lastikçinin yolunu tutarsın. Brisa Türkiye nin çukur dolu taşlı yolları için lastik üretir. Herkes istediğilastiği seçer. Fakat unutmayın ki kusursuz lastik yoktur. Bazı özellikleri kazanırken başka özellikleri kaybederler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Falpay -- 5 Mayıs 2016; 22:34:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2013 te trafiğe çıkan 2012 Corolla mın üzerinde Yokohama vardı çok çabuk yıprandı. Toplam 48000 km 4 kış 3 yaz, kışlıkları da uzun kullanırım, nisan mayısda çıkarırım, yani 35000 i bulmamıştır. Haftasonu revo+2 ile değiştirdim. Başka araçlar için bilemem ama Corolla için mükemmel lastik. Lastikçi Bridgestone öneriyordu etikete baktım revo2+ 66 db brisa 71db. Yok dedim Lassa olsun. Bende yaşadığım tecrübelerden memleketimin yolları için lassa gibi performansdan önce sağlamlık sağlayan lastik taraftarıyım ama bu lastik çok fazla konfor sağladı, sanki arabaya ses yalıtımı yaptırmış gibi, bir nevi toyotanın açığını kapattı. Yol tutuşta gayet iyi, o konuda corollada sorun olmaz. Sonuç çok güzel artı konfor.
  • İkinci el aldığım aracımın üzerinde arkalarda 2007 üretimli önlerde ise 2010 üretimli 195/60/15 Lassa Impetus var. Arkalar o kadar eskimiş ki yanaklardan çatlamış ama inanın hala lastiklerde iş var. Daha önce de ikinci el başka bir araç almıştım, üzerinde 5 yıllık Continental vardı. Yanaklar çatlamıştı ve beni yolda bıraktı, arabayı uzun yoldan getirirken yol üzerinde bir lastikçiden çıkma lastik almak zorunda kalmıştım.
    Şimdi mevcut durumda bir haftadır lastik araştırıyorum. Amacım yumuşak, sessiz ve güvenilir bi lastik almak. Michelin CrossClimate almaya çok yaklaştım. Ancak malum her ne kadar bu modelin yanakları güçlendirilmiş olsa da Türkiye yolları için pek uygun olmadığını düşünüyorum. Lastikçi bile bugün telefonda fiyat verirken (260₺ montaj dahil) yanakları serçe parmağınla eğebilecek kadar ince ve yumuşak dedi. Ben de bu nedenle Impetus Revo2+ çok yakınım şu an. Sebebi ise etiket değerleri ve aracımın üzerinde takılı olması. Alternatifi Bridgestone olurdu ama Turanza T001 modeli çok pahalı. Ölçü de ara ölçü sanırım, diğer ölçülerden hep pahalı durumda. Eğer Impetus Revo2+ alırsam ilk izlenimlerimi paylaşırım.

• Araban Honda ise hiç durma al arkadaş. Honda da Toyota gibi yalıtım zayıf. Bu lastik çok sessiz arabanın açığını kapatıyor. Eskiden kalitesiz asfaltlı yollarda müzik dinleyemezdim. Şimdi çok iyi çok sessiz. Öyle Lassa fanı filan da değilim. Kışlıklarımda snoways 2 ama onu övmüyorum. Kış gelmese diyorum. Kayseri ş.içi yollar güzel sessiz asfalt ama ş.dışı kış lastiği ve corolla kafa beyin bırakmıyor. Bi arakadaşın Honda ile Yozgata gittik geldik o daha da beter. Eskişehire gidip gelicem şu 4 günde bakalım uzun yol perf. nasıl olacak ama lastik kendini belli ediyor konforlu bi yolculuk yapacağıma eminim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.