Şimdi Ara

lassa impetus revo 2+ yeni bir sessizlik referansımı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
4
Favori
43.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: webcin

Bi hort yapalım bakalım...

Goodyear efficientgrip performans 205/55 r16 kullanıyorum ve değişim zamanı geldi...
    Malum goodyear fiyatları yükseldi bayağı...

Bu lastik gerçekten 66db değerinde gerçekten sessiz mi yani...
    Konunun üzerinden epey zamanda geçmiş...
    Kullananlar deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim...
    Teşekkürler....

Bende aynı duurmdayım. Aracımda 2 adet Goodyear efficientgrip performans 205/55 r16 var. Kışlıklar çıkınca 2 adet daha almam gerekli. Kasım ayında Goodyear 150 Tl'ye veriyordu lastikleri. Şimdi 200'e yaklaşmış ve hala 2017 üretimi yok. Lastikten çok memnunum ama bu durum beni başka markalara yönlendirdi. Lassa'da düşündüğüm lastiklerden.

• Ses yok kimseden...

Hepsiburada bir yorumda "90km hızda çok uğultu yapıyor rulman sesi gibi" diyor birisi...

Bilemedim ki...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lastik etiket değerini kaç yıl kaç km de koruyacak?

Bu soru kilit soru

deneyenlerin yorumlari önemli

ama 66 db mükemmel bir değer

• Sleeper kullanıcısına yanıt
    Vallahi haklısınız ama deneyimleyenlerden bilgi alamadık...

Hala merakla bekliyoruz yorumlarını...

• Bu lastik için sert yorumları yapılıyor ama sert lastik nasıl 66db gibi iddialı bir gürültü seviyesine sahip olabilir ? Kullananlar yorum yaparsa sevinirim.
  • Kimse kullanmıyor mu nedir :)

Yada sorun yok güzel lastik demek ki kimse uğramıyor buraya...

Bem yakında paylaşırım Lassa 66dB mi sert mi yumuşak mı...

• Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım. Ses konusunda yorum yapamayacağım. Motor sesinden lastik sesi duyulmuyor :) Araç Civic

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • rockclimber kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için

Başka bir forumda okumuştum civic kullanıcıları bu lastiği tercih ediyorlarmış sessizliği nedeniyle

Zira civicte yalıtım biraz zayıf ve ses içeriye çok geliyormuş...

Sizde de böyle mi oldu lassayla farketti mi ses olayı...

• quote:

Orijinalden alıntı: MERT237

Bu lastik için sert yorumları yapılıyor ama sert lastik nasıl 66db gibi iddialı bir gürültü seviyesine sahip olabilir ? Kullananlar yorum yaparsa sevinirim.

Lastigin ses yapmasi ,sertliginden ziyade deseniyle ilgilidir.Sesi ortaya cikaran lastik yere temas ederken havanin zeminle lastik arasindan nasil tahliye edilmesi ile ilgilidir.

• Arabayı aldığımda lastiğin durumu kötü olduğundan direk değiştirdim. Farklı bir lastikte kullanmadım o yüzden yorum yapamayacağım. Ancak lastikten genel olarak memnunum.

• rockclimber kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim...

Lastikleri aldım bu hafta içi teslim edilir.

Takınca ve bir müddet kullanımdan sonra deneyimlerimi paylaşacağım...

Özellikle uzun bir müddet kullanıp memnun kalmadığım Continental Conti Eco Contact 2, Michelin Primacy HP ve sonrasında üst düzey performans ve sessizliği tattığım (hala üstüne lastik tanımam) Goodyear Efficientgrip Performans lastiklerden sonra bakalım ne gösterecek Lassa Impetus Revo 2+....

Açıkçası 66dB iddialı bir rakam ve pek inanasım gelmiyor doğrusu ama umarım beni haklı çıkarmaz :)

Gerçekten bu değerde bir konfor sunarsa

Sonuna kadar destek yerli malına...

• Hayırlı olsun hocam. Yorumlarını bekliyorum.

• Teşekkürlerr...

Lastiği 2 gündür kullanıyorum...

Öncelikle. Beklentilerimin ve önyargılarımın çok üstünde çıktı lassa...

Gerçi tam sağlam yorum için biraz daha zaman ve deneyim lazım fakat...

Lastik gerçekten etiket değerindeki 66dB sese sahip...

GoodyearEGP ile kabin içi ölçümlerimde

50kmde 70km ve 90km de yaptığım ölçümlerin aynısını aynı yolllarda aynı hızlarda Lassa ilede ölçüm yaptım ve bariz değerler 2 ila 3db gibi daha düşük çıktı...

(64dB ile 68dB arası ses ölçtüm)

Umarım bu sessizliğini ve hamurun yumuşaklığını uzun süre korur...

rocklimberin dediği gibi hayret edilrcek şekilde motor sesi bariz duyulmaya başlandı...

Lastiği genel olarak beğendin hamuru yumuşak ve dediğim gibi gerçekten çok sessiz...

Fren testi de yaptım abs öyle kısa ani frenlerde kesinlikle devreye girmiyor. Goodyearlarım artık sertleşmişti ve abs olur olmaz devreye giriyordu...

Son olarak lastiğin sırt deseni 4 kanallı ve güzel...

Ama yanaklar daha şık olabilirdi, fazla kalabalık ve yoruyor

Goodyeara göre kıyasladığımda şekil çirkin...

Bunu merak edenlerede bilgi vermiş olayım.

Goodyearın deseni çok çok şık...

Ama o kadarda olsun. Aradaki fiyat farkını düşününce...

Birşey demeyeveğim Lassaya...

Yağmurda deneyim yapamadım daha oda ileriki zamanlarda....

•  lassa impetus revo 2+ yeni bir sessizlik referansımı ?

• Güzel lastik iyi ki almışım.Evet gerçekten çok sessiz yağmurda ve biraz ısındıgı zaman cok ta iyi yol tutuyor.Benimkiler 225/45/17 ebatlar yanak kısımları balon olusmaması için ekstra sert oldugundan setlere hızlı girildiğinde biraz sert kalıyor.Diğer yönden her türlü lassadan behklenmeyecek derecede iyi lastik kulladıgın arac ise mercedes bu arada orj ebatları 195/65/15 kıslık mıchelın var belkide bana o yüzden biraz sert geldi.Ama genel olarak memnunum.Tavsiyede ederim.
  • bakın beni yine kararımdan döndürmek üzeresiniz :) premium contact 5 te karar kılmıştım. Bu iki lastik arasında kaldım. cumartesi günü nasipse taktıracam. konu açmıştım. revo 2+ mı , premium contact 5 mi diye.

Premium contact 5 in 175/65/14 82t ebat olanını şirket aracında kullanıyorum. 2.yıl sertleşti diyebilirim. yine aynı ebat kışlık continental ts850 göre daha sert. Ama yazın yol tutuşta çok farkediyorlar. Yumuşacık kışlık ts850 lastik virajda aracı yana yatırma eğilimi gösterirken, yazlık lastik pc5 bu eğilimi biraz gösteriyor bu da sürücüye virajlarda daha fazla güven veriyor.

Revo 2+ kullananlar özellikle yardımlarınızı bekliyorum. Biraz daha detaylı ayrıntılar verirseniz, aklımdaki soru işaretleri gitmiş olur. 205/55/16 91v almayı düşünüyorum. premium contact 5 71 db biraz daha sert gibi, revo 2+ 66 db. Önceliğim konfor ve sessizlik ve hemen sonra tabi ki performans. Lassa maalesef hep aklımda sert kalmış.

• Lassalar geldi, taktırdım aracıma. Şimdi ön lastiklerde Lassa, arkada Goodyear EGP 'ler var. İlginç bir birliktelik olucak. Bu arada Lassa'ları çok ucuza kapattım. 205 55 16 ebatta 165 TL çok iyi fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunserce -- 25 Mart 2017; 23:32:42 >
  • kerim026 kullanıcısına yanıt
    Valla yukarıda yazdım önceki lastiğim goodyear efficientgrip performans ile aynı yumuşaklıkta bir lastik

Şaşırttı Lassa beni inanın.

Ha ne kadar süre bu yumuşaklığı korur o u göreceğiz ilkdefa kullanıyorum lassayı

Ama conti ile kıyaslarsam çok çok sert lastik conti

Önermiyorum. İlla şüpheniz varsa ikna olmadıysanız lassa için goodyear efficientgrip performans alın harikadır.

Conti 5 kullanmadım ama 2 ve 3 kullandım bana göre çok sert ve sesli bir lastik önermiyorum...

• coskunserce kullanıcısına yanıt
    Ben 2 gün önce almıştım %7ile 181e geldi tanesi

2gün sonra 165e geldi %15 indirimle kaçırdık onu hayırlısı olsun :) 181 de iyi fiyat

165e düştüğünde resmen sömürdü millet haklı oöarak tükendi direkt :)

• quote:

Orijinalden alıntı: webcin

Valla yukarıda yazdım önceki lastiğim goodyear efficientgrip performans ile aynı yumuşaklıkta bir lastik

Şaşırttı Lassa beni inanın.

Ha ne kadar süre bu yumuşaklığı korur o u göreceğiz ilkdefa kullanıyorum lassayı

Ama conti ile kıyaslarsam çok çok sert lastik conti

Önermiyorum. İlla şüpheniz varsa ikna olmadıysanız lassa için goodyear efficientgrip performans alın harikadır.

Conti 5 kullanmadım ama 2 ve 3 kullandım bana göre çok sert ve sesli bir lastik önermiyorum...

teşekkürler. goodyear efficientgrip performans için çok fazla yorumlar okudum. Yanakları çok yumuşak deniliyor. Ben bazen bağ bahçe yollarında da kullanıyorum. Onu bu sebepten dolayı listemden çıkarmıştım. Revo 2+ hakkında çok yorum olmadığı için, ister istemez kararsız kaldım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.