Şimdi Ara

Laptopunuz kaç yaşında? (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
2
Favori
19.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Son derece güçlü bilgisayar, oyun oynamıyorsan 5 yıl daha gider

Alıntıları Göster

Evet gider ama steamde ve epicde bir sürü oyunum var, hiçbirini oynayamıyorum, masaüstü var ama onuda kardeşim işgal ettiği için oturamıyorum.

Yeni Leptop alıp bu işkenceden kurtulmak istiyorum  

• Şahsi bilgisayarım: 6 yıllık model 5 senedir kullanıyorum.
    Şirket: 2 yıllık model sıfır olarak teslim aldım 6 ay civarı oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 yıllık oyun laptop'u ve pili öldü sayılır. Hep pirizde kullandigimdan farketmemistim ama çok hizli bitiyor.

• Forumdan görüş alarak 2014 Eylül'ünde topladığım masaüstü oyun bilgisayarım 7 seneye doğru gidiyor. Annemlerde 2011 Temmuz'unda biraz da oyun oynama amaçlı aldığımız dizüstü bilgisayar ise 2 gün önce son nefesini verdi, temmuz ayına girebilseydik 10. senesini tamamlayacaktı. Bu arada hazır lafı açılmışken 4500-5000 TL bantlarında 4K dahil film-dizi izletebilecek, internette sörf yapılabilecek bir dizüstü tavsiyeniz var mıdır? Şimdilik şu ikisi arasında kaldım.

https://www.hepsiburada.com/acer-aspire-3-a315-23-amd-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-hvtey-00b-p-HBV000019OVLQ?magaza=Hepsiburada

https://www.hepsiburada.com/acer-tmx514-intel-core-i5-8265u-8gb-512gb-ssd-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-vj7ey-007-pm-HB000012VJRD

Bunlardan hangisini tercih ederdiniz. Veya başka öneriniz varsa onlara da açığım. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Forumdan görüş alarak 2014 Eylül'ünde topladığım masaüstü oyun bilgisayarım 7 seneye doğru gidiyor. Annemlerde 2011 Temmuz'unda biraz da oyun oynama amaçlı aldığımız dizüstü bilgisayar ise 2 gün önce son nefesini verdi, temmuz ayına girebilseydik 10. senesini tamamlayacaktı. Bu arada hazır lafı açılmışken 4500-5000 TL bantlarında 4K dahil film-dizi izletebilecek, internette sörf yapılabilecek bir dizüstü tavsiyeniz var mıdır? Şimdilik şu ikisi arasında kaldım.

https://www.hepsiburada.com/acer-aspire-3-a315-23-amd-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-hvtey-00b-p-HBV000019OVLQ?magaza=Hepsiburada

https://www.hepsiburada.com/acer-tmx514-intel-core-i5-8265u-8gb-512gb-ssd-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-vj7ey-007-pm-HB000012VJRD

Bunlardan hangisini tercih ederdiniz. Veya başka öneriniz varsa onlara da açığım. Teşekkürler.

toplama bilgisayar hala iş görüyor mu hocam?

arızalı laptopu dataservis'e verebilirsiniz tamir ederler büyük ihtimalle.

laptop için 4k biraz bütçe ister ama şu aşağıdakine bir bakın:

https://www.amazon.com.tr/ASUS-Dizüstü-Bilgisayar-i5-10300H-NVIDIA/dp/B07WNGFTN2/ref=sr_1_5?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=laptop&qid=1623104921&sr=8-5

her şekilde amazon tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgwxx/7 -- 8 Haziran 2021; 1:29:47 >

• quote:

toplama bilgisayar hala iş görüyor mu hocam?

arızalı laptopu dataservis'e verebilirsiniz tamir ederler büyük ihtimalle.

laptop için 4k biraz bütçe ister ama şu aşağıdakine bir bakın:

https://www.amazon.com.tr/ASUS-Dizüstü-Bilgisayar-i5-10300H-NVIDIA/dp/B07WNGFTN2/ref=sr_1_5?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=laptop&qid=1623104921&sr=8-5

her şekilde amazon tavsiye ederim.

Alıntıları Göster

Yeni nesil AAA oyunları oynayamıyorum ama normal kullanımda iş görüyor sorun yok. 2018 öncesi AAA oyunları FHD ultra ayarlarda ama yer yer düşük FPS'lerle oynuyorum. (2021 Biomutant var mesela AA oyun yer yer FPS ciddi düşüyor, sayısına bakmadım ama 15'e kadar düşüyordur herhalde. Oyun grafikleri varsayılan olarak yüksek ayarlarda (Ultra gibi bir şey) Ya topladığım günden beri ya da 2015-2016'dan beri format atmadım, sorun halinde (virüs şüphesi ya da tarayıcı korsanları vs durumlarında) yedekten yüklüyorum.

Bu da açtığım konu LEON-X'in söylediği parçaları toplamışız. RAM kısmı hariç bendeki tek parça 8 GB. Marka model konusunda emin değilim. Kasayı zaten, arkadaşımdan almıştım. Güç kaynağını hatırlamıyorum. Önerilen monitör'deki giriş çıkış kısımları sınırlı olduğu ve PS4 Pro almış olduğum için başka bir monitöre geçtim. LEON-X'in önerdiği monitör atıl bir vaziyette yeni monitörümün kutusunun içinde öylece duruyor.

https://forum.donanimhaber.com/2500-tl-ye-oyun-bilgisayari-monitor-dahil--96473625

Hocam arızalı dizüstü çok arızalı ve çok eski yani versek de hayrını göreceğimizi sanmıyorum. Arızalı dizüstü zaten son birkaç senedir yatalaktı. Alındığı günden beri TV'ye HDMI ile bağlı, daha doğrusu amfiye bağlı oradan da TV'ye. İlk birkaç yıl oyun filan oynuyorduk zamanının AAA sayılabilecek oyunlarını birkaç sene sonra oyun oynatamaz hale geldi belki düşük grafiklerle oynatırdı da zaten TV'ye bağlı masaüstü gibi bir medya aracı gibi kullanılıyordu daha çok. Sonraları ısınma kapanma sorunlar vs. Bir ara bundan birkaç sen önce açılmadı filan. Bataryayı sök tak, bir gün dinlendir filan devam etti. Sonradan güç tuşunun olduğu yerde sorun olduğu anlaşıldı. Bazen orayı uygun şekilde bastırarak açmak gerekiyordu -ben beceremiyordum- ya da tıklatarak açmak gerekiyordu (anca bunu yapıyordum.) Sonradan iş sadece tıklatmaya döndü.   Altta ekstradan fan var yoksa ısınıyor. Makinede son senelerde sadece bir işlem yapabilir hale gelmiştik kasıyordu. Opera mı açtın tmm Opera'dasın sadece bir sekmeden fazla açmamaya özen gösteriyorduk. Film izlerken 1080p'de donma filan yapmasın diye Opera veya arkada bir şey açıksa kapatıyorduk. Son bir yıl filan mesela makineyi açıyorsun, hiçbir şey yapmıyorsun kendine gelmesini bekliyorsun. 5-10 dk sürüyor. Eğer sağa sola tıklarsan da zaten bekletiyor. Ekran klavyesini çok kullanıyorduk biz, ekran klavyesine tıklıyorsun sadece ve bekliyorsun. Tabi 10 dk bekledikten sonra tıklarsa böyle bekletmiyor birkaç saniyede açıyor. Son günlerinde Youtube 1080p 60 fps videolara fena ısınıyordu, aslında hep ısınıyor da bunda çabuk ısınıyordu. Bir süre sonra ya kendi kendine 480p'ye düşürüyor da 1080p ve 60 fps de ısrar edince dona dona kare atlaya atlaya gidiyordu 720p'de bile. Ondan sonra çat mavi ekran, disk raporu falan filan. Bu anlamsız bir şekilde durduk yere de oluyor. Veya çat diye kapanıyordu. En son böyle kapandı ve tam kapandı.  

Edit: açıklama yapmaktan linke bakmamıştım. Hocam o fiyat çok yüksek, imkanı yok o fiyata çıkamazlar bizimkiler. Maksimum 5k, artık ne olursa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 8 Haziran 2021; 2:5:25 >

• Bu konuyu açtıktan tam 1 ay sonra laptopum bozuldu, ardından 4 yıldır kullandığım SSD çalışmayı kesti. ben de masaüstüne geçiş yapmış oldum.

• Dell G 315 var şu anda 1 yıl önce mi ne aldım sanırım. Belki 1 yıl olmadıysa da 7 - 8 ay filan olmuştur.

• 6 yıl oldu. 720p falan açıyordu ilk aldığımda yeter bana dedim ama şu an çoğu oyunu açamıyor işlemcisi yüzünden.8 gb ram, i5 5200u ve 950m 4gb vram. Ram ve ekranı iyi ama işte işlemci zayıf ekran kartı zayıf.Bu arada 6 yıl önceki modelde 4gb vram varken ve 720p açabiliyorken oyunları bugün hala 4gb vram olması ilginç geliyor bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: koçari

6 yıl oldu. 720p falan açıyordu ilk aldığımda yeter bana dedim ama şu an çoğu oyunu açamıyor işlemcisi yüzünden.8 gb ram, i5 5200u ve 950m 4gb vram. Ram ve ekranı iyi ama işte işlemci zayıf ekran kartı zayıf.Bu arada 6 yıl önceki modelde 4gb vram varken ve 720p açabiliyorken oyunları bugün hala 4gb vram olması ilginç geliyor bana.

oyunu açamama sebebi ekran kartı; işlemci değil aslan parçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgwxx/7 -- 26 Temmuz 2021; 16:21:55 >
  • quote:

oyunu açamama sebebi ekran kartı; işlemci değil aslan parçası.

Alıntıları Göster

Oyunların sistem gereksinimleri kısmında ne yetiyor ne yetmiyor görüyorum zaten zeka küpü !

• Aslan parçası, zeka küpü

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Dell G 315 var şu anda 1 yıl önce mi ne aldım sanırım. Belki 1 yıl olmadıysa da 7 - 8 ay filan olmuştur.

Çok güzel bir model, soğutması iyi diyorlar doğru mu abi?

• quote:

Çok güzel bir model, soğutması iyi diyorlar doğru mu abi?

Alıntıları Göster

pek ıyı degıl lost ark oynarken ısınıp kapandı ıkı kez

• quote:

Orijinalden alıntı: koçari

6 yıl oldu. 720p falan açıyordu ilk aldığımda yeter bana dedim ama şu an çoğu oyunu açamıyor işlemcisi yüzünden.8 gb ram, i5 5200u ve 950m 4gb vram. Ram ve ekranı iyi ama işte işlemci zayıf ekran kartı zayıf.Bu arada 6 yıl önceki modelde 4gb vram varken ve 720p açabiliyorken oyunları bugün hala 4gb vram olması ilginç geliyor bana.

Benim leptop lenovo z500 i5 3230qm ve gt740m varken rdr2 denemiştim açmıştı, kapanma felan olmadı sadece çok kasıyordu, senin bu sistemin şu an çoğu oyunu rahatlıkla oynatacak düzeyde, sadece işlemci yükseltmen lazım, bak ozaman açamadığı oyun olacakmı.

• HP Pavilion 15 ab208nt,16 GB ram,hem SSD hem HDD,hem de 5 ghz wifi kartı takviyesiyle 6. senemize girdik lakin artık küçük kardeşe verme vakti geldi..

• 8

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uyuyakaldım

8

oyun oynuyorsanız bozulması yakındır maalesef. 2 kez başıma geldi

• Laptopum yok bile. YouTube videolarından yeni canavar laptopları izleyip iç geçiriyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: imperial93

Laptopum yok bile. YouTube videolarından yeni canavar laptopları izleyip iç geçiriyorum

Almayı düşünüyorsan tam zamanıdır

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.