Şimdi Ara

Laptop klavyeye bastırınca/basınca ekranda renkler bozuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İkinci el bi laptop almıştım. Başta böyle bir sorun yoktu sanırım hor kullandım o yüzden böyle oldu. Sorun şu;
    Klavyede w-a-s-d tuşlarına ve bunun çevresindeki tuşlara basınca/bastırınca ekrandaki renkler kırmızı olarak karıncalanıyor. Yazı yazarken hafif bastığım için sıkıntı olmuyor. Ama oyun oynarken yürümek için "w" tuşuna basılı tutunca renkler gidiyor kırmızı bazen mavi oluyor. Sorunun klavyede mi olup olmadığını anlamaya çalıştım. İki tuşun arasından plastiğe bastırınca yine renkler gidiyor. Sorun ne olabilir? Ekran kartı wasd tuşlarının altında mı kalıyor? Ne yapsam düzelir? Masraflık bir durum var mı?
    Lenovo g500-20236
    HD8570 - 8 GB RAM

• Ekranın anakarta bağlantısını sağlayan görüntü kablosu zarar görmüş ya da gevşemiş. Siz klavyeye bastırınca basınçla yerinden oynuyor ve temassızlık yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O kabloya ulaşmak için bütün laptopu sökmem gerekir mi? Yoksa arka kapağı açınca belli olur mu?
    @AdmGdk
  • Cihaza bağlı. Eski tip klavye varsa klavyeyi kaldırarak ulaşılabilir.

Yeni nesil island klavye denilebilecek tuşların üst kapakta adacıklar şeklinde olduğu tasarımda kasayı açmak gerekir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam klavyeyi söktüm dediğiniz gibi, monitöre giden kablo ezilmiş sanırım. Klavyeye baskı yapınca renkler gidiyor. Ne yapabilirim sizce. O kabloyu değiştirmek için monitörü de sökmem gerek sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet monitörü de sökmeniz gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.