Şimdi Ara

laptop ısı değerleri ortalama kaç olmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
79.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar laptop ortalama sıcaklık değeri kaç olmalı yani en yüksek kaç olmalı oyunlarda v.s.benim oyunlarda 65 70 oluyor yüksek mi bu 70 interneti kullanırken yani masaüstündeyken google chrome açıkken ise 50de gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MissMacHoOo -- 12 Ocak 2014; 21:17:18 >

• Normal sıcaklıklar sorun yok
  • Kaliteli bir soğutma sistemine sahip Notebook yük altındayken 60-65 Yüksek grafikli oyunlarda Maksimum 75 derece olması gerekir

Sistem boştayken Cpu Ekran kartı 50 ve altında olması en ideal ısı değerleridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Power.

Kaliteli bir soğutma sistemine sahip Notebook yük altındayken 60-65 Yüksek grafikli oyunlarda Maksimum 75 derece olması gerekir

Sistem boştayken Cpu Ekran kartı 50 ve altında olması en ideal ısı değerleridir.

sogutucu kullanmıyorum dostum eger bu degerler yüksekse yazdıgım degerler sogutucu almayı düşünüyorum
  • MissMacHoOo kullanıcısına yanıt
    Soğutucuya gerek yok ısılar ideal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MissMacHoOo

arkadaşlar laptop ortalama sıcaklık değeri kaç olmalı yani en yüksek kaç olmalı oyunlarda v.s.benim oyunlarda 65 70 oluyor yüksek mi bu 70 interneti kullanırken yani masaüstündeyken google chrome açıkken ise 50de gösteriyor

Normal sıcaklık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar benim hp laptopum var her oyunu rahatlıkla açabiliyorum sıcaklık ortalama 90 a felan çıkıyor bazı forumlarda 3 saatten fazla kullanmayın felan diyolar benim laptop 7/24 açık ama halen canavar gibi bi sıkıntım yok 1 senedir kullanıyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: 865ramo

arkadaşlar benim hp laptopum var her oyunu rahatlıkla açabiliyorum sıcaklık ortalama 90 a felan çıkıyor bazı forumlarda 3 saatten fazla kullanmayın felan diyolar benim laptop 7/24 açık ama halen canavar gibi bi sıkıntım yok 1 senedir kullanıyorum :D

benim ablamın bilgisayarıda böyleydi 1.5 2 yıl kullandı anakartı yandı şimdi servise verdik 400tl para gidecek büyük ihtimal
  • bende ısınmadan dolayı servise vercem garantiside bitmedi ama servise vermeye eriniyorum
  • oyunlarda max işlemci ve ekran kartı sıcaklıkları ne olmalı laptop ve masaüstü için? 85-90 dereceler normal mi?
  • notebook için boştayken 40-50 oyun vs gibi şeylerde 50-75 arası olmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz msi kullananlar için oyun oynarken bu değer 85-90'a kadar çıkabilir gayet normaldir (90 üstü fazla ama)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim Laptopum Toshiba S-70 A Serisi yüksük masaüstündeyken CPU değeri 50-55-60 arası gidiyor. ama oyun açtıgımda 90 100 lere fırlıyor :( hiç kapanma olmadı bu zamana kadar. garantiye verdim sordum dedim yüksüz 55 derece olması fazlamı dedim evet fazla dedi. sonra tel açtılar fanınız tozlanmıs temizledik sorun düzeldi dediler ama gene aynı 55-60 derece yüksüz sıcaklıgı :( Format attım virüs vardır diye gene çözülmedi. Lakin adaptörüm bozulmustu değiştirmiştim acaba akım amper fazla verdiği için ısınıyor olabilirmi ? çünkü adaptörü çıkarınca sıcaklıklar düşüyor. GPU sıcaklıgım 42-45 arası yüksüz HD0 39 derece. ama işlemcim 55-60 derece .Sanırım adaptörü yan sanayi aldım ondan yapıyor olabilirmi yardımlarınızı bekliyorum teşeekkürler
  • Fanı temizlemekle olmuyor termal macunda sürdüler mi? Yoksa aynen devam eder.
  • Arkadaşlar normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasabianca

Benim Laptopum Toshiba S-70 A Serisi yüksük masaüstündeyken CPU değeri 50-55-60 arası gidiyor. ama oyun açtıgımda 90 100 lere fırlıyor :( hiç kapanma olmadı bu zamana kadar. garantiye verdim sordum dedim yüksüz 55 derece olması fazlamı dedim evet fazla dedi. sonra tel açtılar fanınız tozlanmıs temizledik sorun düzeldi dediler ama gene aynı 55-60 derece yüksüz sıcaklıgı :( Format attım virüs vardır diye gene çözülmedi. Lakin adaptörüm bozulmustu değiştirmiştim acaba akım amper fazla verdiği için ısınıyor olabilirmi ? çünkü adaptörü çıkarınca sıcaklıklar düşüyor. GPU sıcaklıgım 42-45 arası yüksüz HD0 39 derece. ama işlemcim 55-60 derece .Sanırım adaptörü yan sanayi aldım ondan yapıyor olabilirmi yardımlarınızı bekliyorum teşeekkürler

bu soruya bende cevap arıyorum.. adaptörü değiştirdim. değiştirmeden önce ölçmedim hiç ama baya ısınma oluyordu sanki şimdi daha çok ısınıyor. termal macun sürdüm şu an chrome ve bi kaç pencere açık işlemci 65 ekran kartı 60 derecede. oyunda işlemci 83 lerde daha önce 89 zu gördüm.

• Bana göre ısı konusu gereğinden fazla abartılıyor. Bir çok yeni model notebook'un artık fazla ısınmadığını görüyor olsam da bunların arasında 90 derecelere çıkan da var ama saatlerce test yapmamıza rağmen ne kapanma ne de fan çıkışları hariç en ufak sıkıntı yaratmadı. Yani demem o ki ısı çıkışlarında yüksek ısı olması normaldir. Tabii ne zamana kadar? Makinenizin kasasına zarar verecek kadar bir ısı çıkışı olması halinde (ki bu biraz zor gözüküyor...) ya da ısı nedeniyle sürekli restart etme durumu... Bu durumda genel de fanların kirlenmesinden kaynaklıdır ve makine doğal olarak kendini korumak için kapatır.
    Netice olarak her makina için farklı bir ısı değeri olabilir . ve size sorun yaratmadığı müddetçe endişe etmenize gerek yok diye düşünüyorum... (Tabii ki fan temizliğine dikkat etmenizi tavsiye ederim)

Saygılar...
    www.indirimkenti.com

• dölavua D kullanıcısına yanıt
    Normal sıcaklıklar crome tarayıcı işlemci ve rame yüklenen bir özelliği var biraz ısıları artırır oyundaki sıcaklıklar normal
  • benim laptopta durum bu boştayken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sartre -- 19 Mart 2015; 21:52:12 >
  • Metin2 PVP oynarken ısı değerleri ilk 5 dakika
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.