Şimdi Ara

LAPTOP AÇILMIYOR. GÖRÜNTÜ YOK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
29.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LAPTOBUN EKRANINA GÖRÜNTÜ GELMİYOR: İNCEDEN BİR FAN SESİ GELİYOR SONRA ODA SUSUYOR.HDD IŞIĞI YANIYOR SONRA ODA SÖNÜYOR. SADECE POWER IŞIĞI YANIK HALDE ÖYLE KALIYOR. NOTEBOOK FORUMLARINDA YAZDIM AMA SONUÇ YOK. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

http://forum.donanimhaber.com/m_13203442/mpage_1/key_//tm.htm#13271806

• Bu şekilde bi problem benimde başıma geldi.
    notebook un harddskini söküp aparat yardımı ile masaüstü pc me taktım ve biçimlendirdim.(önemli verilerim yokdu) düzeldi.
  • bence ılk once harıcı bır monıtor tak ve dene bakalım ekrana goruntu gelıyomu ozaman anlarsın nerden oldugunu lcd de gıtmıs olabılır
  • LCD de sorun yok. HDD de sorun olabilir ama ekrana hiç yazı gelmiyor yani hdd de sorun olsa bişeyler yazmazmıydı? bide XP cd si takınca cd den okuyabilir ama onuda yapmadı.
    RAM den kaynaklanabilirmi diye düşünüyorum ??
  • aynı problem benımde basıma geldı.teknık servıse goturdum wındows cd sını taktı bır kac kere denedı hıc bı tepkı vermedı ancak daha sonra cd den onyukleme yapmak ıcın bır tusa basın yazısı cıktı sonra format att.daha sonra tekrar aynı sey oldu bende aynı seyı yaptım.ve sonra bu problemın aslında ekran kartı drıverın duzgun yuklenmemesınden kaynaklandıgını ogrendım ve sımdı hıc bır problem yok.
  • ekran kartının driverıyla ne kadar alakalı olabilir ki. laptopta çalışma belirtisi yok
  • driver ıle ılgılı degıl eger acılısta bıseler cıkıyosa monıtorden degıldır hdd de sorun olması ıcın dısk bulunamıyor dıye hata vermesı lazım kı sende buda cıkmıyor sanırım ramden de olabılır 2 tane varsa cıkar bıtane olarak calıstır bakalım bı dene
  • söylediklerine katılıyorum aynen. ram gibi geliyor ama anakartta olma ihtimali var aslında
  • ne kadar bılıyomussun yaa.madem bılıyon sorunu yap zaman neden foruma yazıp kalabalık edıyosun kı.ben sana ıyılık olsun dıye yazdım bıseyler.tamam aklın yok paranda yok heralde gotur bır tamırcıye yapsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: againangry

ne kadar bılıyomussun yaa.madem bılıyon sorunu yap zaman neden foruma yazıp kalabalık edıyosun kı.ben sana ıyılık olsun dıye yazdım bıseyler.tamam aklın yok paranda yok heralde gotur bır tamırcıye yapsın.

az bilmek çok bilmek meselesi değil bu işler arkadaşım. fikir alışverişidir olay!!

senin gibiler yüzünden pek çok bilgili tecrübeli üstatlarlar forumu terketti gitti. fikrin, tecrüben varsa paylaş yoksa sus, efendi ol bari
  • quote:

Orjinalden alıntı: Psy_Chip

quote:

Bu şekilde bi problem benimde başıma geldi.
    notebook un harddskini söküp aparat yardımı ile masaüstü pc me taktım ve biçimlendirdim.(önemli verilerim yokdu) düzeldi.

hocam o sözkonusu aparatı nerden bulabiliriz?

harıcı hdd kutusu al bıtane ozaman hdd de madem sorun tak bılgısayara usb den formatla yenıden tak heryerde var hdd kutusu olarak satılıyo 10 $ gıbı bı fıyattan baslıyo
  • arkadaslar mrb compaq evo n610 marka laptop um bir kapandı bidaha açılmıyor ne fan nede baska bişi hiç biri çalısmıyor.sarı led yanıp yanıp sönüyor lbataryayı ve hdd cıkarıp denedim yinede olmuyo bilen varsa yardım etsin nasıl calısacak bu
  • aynı sorun bendede var modeli acer extensa 5630g sorun aynı görüntü yok fan 1 sny sonra çalışmıyor
  • Herkesin başına geleceği için tarih eski olsa bile cevap verme ihtiyacı duydu.

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda eğer halen sorun devam ediyorsa öncelikle bilgisayarınızı harici bir monitöre baglayın. Halen calısmıyorsa sorun demek ki pc ekranında olmadığını anlamış oluyor ve asıl işleme geçiyoruz.

Bilgisayarın içini açıp saat piline benzeyen bir bios pili bulunmaktadır. Bunu pc zarar vermeden çıkarıp 5 dk bekleyip yerine takın bu kadar :)

DESTEK olmak için lütfen Tıklayın.
  • hocam chip arızası gibi duruyor maleseef :(
  • Denendi çalışıyor...

quote:

https://www.youtube.com/watch?v=xoCV5klw8w4
  • muhtemelen sorun ekran kartının çipinde . aynı sorun bende de olmuştu anakartı ısıttım. biraz soğuduktan sonra açtım sorun düzeldi .
  • Arkadaşlar selam , benim laptop da benzer problem var. Power tuşuna basınca açılıyor büyün ışıklar yanıyor Windows sesi vs şeyler geliyor wifi ışığı yanıyor ama ekranda hiç bişey yok, simsiyah dürüyor. Ekrandan olabilir diye tv taktım tv de görmedi. Neden olduğu konusunda ve çözümünde yardımcı olabilecek var mı acaba???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAOSEM

Denendi çalışıyor...

quote:

https://www.youtube.com/watch?v=xoCV5klw8w4

Denedim faydası olmadı. USB girişi kısadevre yapmış, değiştirdiler düzeldi.

Her zaman tutmuyor demek ki
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.