Şimdi Ara

laptop çufladı acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sık sık değil ama ara ara mavi ekran hatası alıyodum. tekrar başlatınca düzeliyodu.

ama bu sefer mavi ekran hatasıyla kilitlendi. powerdan kapattım makineyi tekrar açınca tık yok. monitöre görüntü gelmiyor. makinenin çalıştığın dair bir ses geliyor ama görüntü yok. çufladı laptop resmen. neden olabilir. yardım bekliyorum

• dostum marka ve model ne idi? bide mavi ekranda ne yazıyodu?
  • aynısı arkadaşımın laptopuna oldu açıyorum açıyorum görüntü yok önceden nadiren olurken sonunda hep öyle oldu. Tpm teknolojiye gönderdik, Anakart'a RMA yapmışlar. Servise göndermen gerek yapılacak bişey kalmıyor. Çok uğraştım bişey yapamadım bende:(
  • slm,

mavi ekranda hata mesajının ne olduğunu yazmamışsın ama benim tahminim ramler çakışıyor olabilir eğer iki tane kullanıyorsan. onların yerlerini değiştir derim.

overclock yapıyor musun ya da yaptın da ayarlar yüksek frekansta mı kaldı? ekran kartın destekler ama monitör desteklemeyebilir.

bir de hangi uygulama yaparken word-film izlemek-internette sörf yapmak gibi mavi ekran çıkıyor?

bunları belirtirsen yardımcı olabiliriz sana.

iyi günler.
  • cihazı kendi haline bıraktım. ekran olayı düzeldi normal çalışıyor şimdi.
  • laptop gene aynı oldu bu sefer açılmıyor hiç. daha doğrusu cihaz açılıyomuş gibi oluyor ışıklar filan yanıyor ve çalışma sesi geliyor içinden ama ekrana görüntü gelmiyor ve cihazda susuyor bi müddet sonra öyle kalıyor.

neden oluyor acaba bilen varmı? ramle alakalı gibi duruyor bir arkadaşında dediği gibi. tek 512 ram var. ram su koyuvermiş olabilirmi? bu arada laptop MSI M520
  • bilgisi olan yokmu ?
  • bence onu yetkili servise bir göster garantisi dolmadıysa dolduysada başka bir ram temin edip onunla dene dediğin gibi ramdan kaynaklanabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: churchy

sık sık değil ama ara ara mavi ekran hatası alıyodum. tekrar başlatınca düzeliyodu.

ama bu sefer mavi ekran hatasıyla kilitlendi. powerdan kapattım makineyi tekrar açınca tık yok. monitöre görüntü gelmiyor. makinenin çalıştığın dair bir ses geliyor ama görüntü yok. çufladı laptop resmen. neden olabilir. yardım bekliyorum

dediğin problemin tek bir nedeni var o da: com ve usb çakışmalarından kaynaklanıo sürekli bu bağlantılatrı kullanıosan sistemde hata oluşmuş! kendi kendine bu problem düzelebilir ancak kendini sürekli tekrarlar yani yeniden tabi nezaman olabileceğini bilemem ama mavi ekran verir bi sürüde bişiler yazar tek çare FORMAT ama c yi biçimlendirerek yap! bi ihtimal daha var notebook u açabiliosan akülerde kullanılan saf sular var ekran kartının chip setlerinin içine bu saf suyu dök yani yıka sonra kurut güneşte 1 saat kalsın sonra ekran kartının bulunduğu bölgeyi diş fırçasıyla güzelce temizle herşeyi monte et yeni aldığın gibi olur tabi yapamazsan benimle irtibata geçip yollayabilirsin

• aynı sorun bndede var görüntüyü hiç alamıorum ama pc çalışıoo:=) hp dv5 1010 laptop...
    tek çare format diosunuz yhanı peki bu hatayı veren bir laptopu başka ekrana görüntüsünü aktarabilirmiyiz yhanı sorun sadece ekrandamı diosunuz??
  • 20 aylık konu!!!!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.